X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Aleczemutek Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 29 lipca 2021, 04:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dziś czeka oksytocyne, bo od 16.00 sączą się wody, a brak czynności skurczowej.

  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 29 lipca 2021, 05:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama, gratulacje!

    Aleczemutek, powodzenia

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 29 lipca 2021, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakos mi nieswojo, karmilysmy się po polnocy, przed chwilą poszła 💩, nastawilam się na karmienie po zmianie pampka, a ona poszła sobie spac. 😅😴 Ja zasnąć nie mogę, zaraz mi cyca rozsadzi. 🙄

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mijają 4 tygodnie od kiedy nasza córka jest z nami. Psychicznie już ze mną trochę lepiej natomiast zaczynam wysiadać fizycznie. Mała popłuniami jest okropnie marudna, przez co nie mam nawet 5 min dla siebie...chcę cycka, a jak już go dostaje, to go nie chcę i ciągle takie błędne koło. Ja z zadbanej kobiety stałam się jakimś kopciuchem śmierdzącym mlekiem 🙄 Mam pytanie czy wasze dzieciaczki też wydają różne dziwne dźwięki przez sen? Trafiłam wczoraj na grupie fejsbukowej na pytanie innej mamy o takie charczenie przez sen i jej położna zasugerowała wade serca u dziecka 🤷‍♀️🤦‍♀️ no nie muszę Wam mówić jakie mam mysli od wczoraj...nastomiast moja mama mówi, że moja siostra tak charczała przez sen z powodu wiotkości krtani...ehh chyba czas wyłączyć internet, bo się idzie wykończyć 😑

  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 29 lipca 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angiee wrote:
    Jutro mijają 4 tygodnie od kiedy nasza córka jest z nami. Psychicznie już ze mną trochę lepiej natomiast zaczynam wysiadać fizycznie. Mała popłuniami jest okropnie marudna, przez co nie mam nawet 5 min dla siebie...chcę cycka, a jak już go dostaje, to go nie chcę i ciągle takie błędne koło. Ja z zadbanej kobiety stałam się jakimś kopciuchem śmierdzącym mlekiem 🙄 Mam pytanie czy wasze dzieciaczki też wydają różne dziwne dźwięki przez sen? Trafiłam wczoraj na grupie fejsbukowej na pytanie innej mamy o takie charczenie przez sen i jej położna zasugerowała wade serca u dziecka 🤷‍♀️🤦‍♀️ no nie muszę Wam mówić jakie mam mysli od wczoraj...nastomiast moja mama mówi, że moja siostra tak charczała przez sen z powodu wiotkości krtani...ehh chyba czas wyłączyć internet, bo się idzie wykończyć 😑
    Tak, wszystkie niemowlęta w aktywnej fazie snu wydają dźwięki. Moja steka, popiskuje, szybciej oddycha, czasami otwiera oczy. Natomiast takie charczenie to pewnie sapka, Twoja mama ma rację.
    A na popoludnia musisz znaleźć sposób. Coś co ja wyciszy. Bo przy cycku czuje się bezpiecznie, ale widocznie ma już pełny brzuch, a tam ciągle leci.

    Moja lubi jak ja noszę w pozycji jak do karmienia tylko policzek opiera o pierś i tak sie szybko wycisza. A od kilku dni w domu zasypia w bujaczku przy okapie. Jak zaczyna się kręcić to bujaczek kołysze i nie rozbudza się.

    Może podrzucicie jakie Wy macie sposoby na uspokajanie i usypianie? Bo coraz więcej dzieciaczkow robi się aktywnych i może wzajemnie zainspirujemy się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 08:38

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Tak, wszystkie niemowlęta w aktywnej fazie snu wydają dźwięki. Moja steka, popiskuje, szybciej oddycha, czasami otwiera oczy. Natomiast takie charczenie to pewnie sapka, Twoja mama ma rację.
    A na popoludnia musisz znaleźć sposób. Coś co ja wyciszy. Bo przy cycku czuje się bezpiecznie, ale widocznie ma już pełny brzuch, a tam ciągle leci.

    Moja lubi jak ja noszę w pozycji jak do karmienia tylko policzek opiera o pierś i tak sie szybko wycisza. A od kilku dni w domu zasypia w bujaczku przy okapie. Jak zaczyna się kręcić to bujaczek kołysze i nie rozbudza się.

    Może podrzucicie jakie Wy macie sposoby na uspokajanie i usypianie? Bo coraz więcej dzieciaczkow robi się aktywnych i może wzajemnie zainspirujemy się.


    U mnie okap, prysznic działa i odkurzacz. Zobaczymy jak długo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile mm jadly wasze dzieci w 3-4 tygodniu moja je co 3-4h wiadomo plus minus i jak zje 70ml to jest rekord, gdzie w internetach pisza wszedzie ze powinna jesc 100-120 i zaczynam sie martwic. Przybiera na wadze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama no właśnie na chwilę obecną lekasrtwem na całe zło jest cycek...Moja córka nudzi się po minucie, nie ma mowy o bezczynnym leżeniu np kiedy nie śpi 🤦‍♀️ chyba będę wyganiała męża samego na spacery i wtedy sprzątała itd bo inaczej się wykoncze

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    Ile mm jadly wasze dzieci w 3-4 tygodniu moja je co 3-4h wiadomo plus minus i jak zje 70ml to jest rekord, gdzie w internetach pisza wszedzie ze powinna jesc 100-120 i zaczynam sie martwic. Przybiera na wadze

    Każde dziecko jest inne i ma inne zapotrzebowanie. Mój jadł ciągle ponad normę jak był malutki, inaczej się darł. Z resztą teraz dalej żre za dwóch. Jak malutka jest spokojna, więcej nie chcę to nie ma co wpychać. Nie zagłodzi się, skoro sygnalizuje że chce jeść.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama gratulacje!
    Aleczemutek powodzenia!

    A u mnie cisza. Sąsiadka w nocy urodziła, miała termin tydzień po mnie. Nawet suka u sąsiadów się oszczeniła tylko ja się jeszcze toczę.
    Przez wczorajsza sytuacje nie spalam całą noc. Denerwuje się rozmowa z ordynatorem. Cholernie nie chce cesarki na zimno.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 29 lipca 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest to samo jak jest atak brzuszkowy. Młoda tylko do cyca chce gdzie się krztusi, ssie, po czym się wywija, pręży, odpycha i znowu. Z tym że u nas to już dzień w dzień i to praktycznie po każdej drzemce... Te ataki ją wybudzają więc nie śpi już dłużej niż godzine i Tylko przy mnie albo u męża na rękach. Espumisan nam już nic nie daje, nie widzę już żadnej różnicy. 😟 U nas to wygląda na dyschezje

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    U nas jest to samo jak jest atak brzuszkowy. Młoda tylko do cyca chce gdzie się krztusi, ssie, po czym się wywija, pręży, odpycha i znowu. Z tym że u nas to już dzień w dzień i to praktycznie po każdej drzemce... Te ataki ją wybudzają więc nie śpi już dłużej niż godzine i Tylko przy mnie albo u męża na rękach. Espumisan nam już nic nie daje, nie widzę już żadnej różnicy. 😟 U nas to wygląda na dyschezje

    U nas problemem jest to, że córka nie akceptuje żadnej innej formy uspokojenia niż cycek...można ją nosić,bujać i nie wiem co jeszcze, a i tak jest ryk...dla niej istnieje tylko spanie i jedzenie a jak nie robi ani jednego ani drugiego, to jest ryk już po minucie...nie ma opcji, żeby chwile poleżała sobie tak bezczynnie, dlatego mimo tego, że mąż chce się nią zajmować jak nie śpi to jest to bardzo utrudnione

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    54a6d1ec5b7c.jpg

    Nie cytujcie, proszę.

    Co to mogą być za kropki? Nie są to potówki, 3 dni temu się jej pojawiły. Proszku nie zmieniałam, mleka nie zmieniałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 10:26

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GF tak na pierwszy rzut oka to jakaś reakcja alergiczna. Ale za mało tego wg mnie. Może ja coś ugryzło? Pająki tak dziabią...

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    GF tak na pierwszy rzut oka to jakaś reakcja alergiczna. Ale za mało tego wg mnie. Może ja coś ugryzło? Pająki tak dziabią...

    No ma tylko te 3, nic więcej, więc na reakcje alergiczną też mi nie pasuje, a i nie jest to wypukłe, tylko jakby plamka.

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    No ma tylko te 3, nic więcej, więc na reakcje alergiczną też mi nie pasuje, a i nie jest to wypukłe, tylko jakby plamka.

    Ja bym poszła w to że coś po niej lazlo i uzarlo. Posmaruj fenistilem na rączce najpierw może? Jak zejdzie to uzarte.

    medimind lubi tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Ja bym poszła w to że coś po niej lazlo i uzarlo. Posmaruj fenistilem na rączce najpierw może? Jak zejdzie to uzarte.


    Dobra to jadę do apteki kupuje fenistil i zobaczymy, najpierw spróbujemy na rączce.

    W sumie robactwa jest tyle, że szok niby moskitiery w oknach a i tak jakiś dziad się przedostanie.

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 29 lipca 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gf też mi to na jakieś ugryzienie wygląda.

    U nas na uspokojenie noszenie na rękach lub leżenie na klacie rodzica. To ostatnie moment skutkuje. No ale trzeba wtedy iść z nią spać, bo próby odłożenia kończą się wrzaskiem 🤷 żadne suszarki czy inne szumy nie działają

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 29 lipca 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angiee wrote:
    U nas problemem jest to, że córka nie akceptuje żadnej innej formy uspokojenia niż cycek...można ją nosić,bujać i nie wiem co jeszcze, a i tak jest ryk...dla niej istnieje tylko spanie i jedzenie a jak nie robi ani jednego ani drugiego, to jest ryk już po minucie...nie ma opcji, żeby chwile poleżała sobie tak bezczynnie, dlatego mimo tego, że mąż chce się nią zajmować jak nie śpi to jest to bardzo utrudnione
    Ile ma Twoja córka? Moja tak miała na samym początku. Teraz już ma okresy że ani spać ani jeść i o ile brzuch ją nie męczy to jest w stanie poleżeć sama bez niczyjej uwagi kilka minut. Generalnie wszystko nam rozwala ten brzuch, jak ją weźmie to żadna próba uspokojenia nie pomaga. Ciężko cokolwiek zaplanować czy iść na spacer bo nawet nie mam w okolicy jakiejś ławki gdzie mogłabym z nią siąść i ewentualnie próbować podać pierś... W domu czasem na taki atak pomaga suszarka jeszcze. Też jest tak że albo ją weźmie taki konkretny atak wrzasku nie do opanowania przez kilka minut albo po prostu co chwilę płacze kilka sekund i przestaje i za chwilę znowu. Wtedy pomaga zwykle tulenie i noszenie ale to też dłużej trwa. Smoczka za cholerę nie akceptuje. No i w ciągu dnia odkąd drzemki nam się dramatycznie skróciły do max 1,5h (to już święto, zwykle 40min i się już pręży na kupę albo pierdki) to właściwie niemożliwe żebym ja odstawiła od siebie, chce spać tylko przy mnie albo w chuscie - tu pod warunkiem że ja tam wsadziłam jak miała dobry humor i wyczułam moment. Także ja w ciągu dnia dopóki mąż nie wróci z pracy to zalegam z nią na kanapie, nie jestem w stanie jej odłożyć i coś zrobić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 11:28

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 29 lipca 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama gratulacje!
    Anszelika daj znać na czym stanęło po tej rozmowie. Oby te porody w sąsiedztwie to był dobry znak i Ciebie też wzięło jeszcze w lipcu ✊😉

    preg.png
‹‹ 433 434 435 436 437 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ