X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 29 lipca 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi2, Tiny Love 3w1. A myślisz, że na karuzelke nad łóżeczkiem juz czas? Narazie bez uruchamiania? Świadomy uśmiech to już będzie coś. Mnie nawet te mimowolne rozczulaja. 😊

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Mimi2, Tiny Love 3w1. A myślisz, że na karuzelke nad łóżeczkiem juz czas? Narazie bez uruchamiania? Świadomy uśmiech to już będzie coś. Mnie nawet te mimowolne rozczulaja. 😊

    Ja mojej powiesilam karuzelke, nawet z uruchomieniem, czasem ja uspokoi.

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straw, Olimama, czekam co odpisze. Może coś podpowie mądrego. Moja mama oczywiście namawia mnie zebym się na cesarkę zdecydowała. Wstępnie chce czekać do poniedziałku. Liczę że jednak się ruszy samo.

    Straw, medimind, olimama lubią tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Mimi2 Przyjaciółka
    Postów: 108 226

    Wysłany: 29 lipca 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Mimi2, Tiny Love 3w1. A myślisz, że na karuzelke nad łóżeczkiem juz czas? Narazie bez uruchamiania? Świadomy uśmiech to już będzie coś. Mnie nawet te mimowolne rozczulaja. 😊

    Zawiesiłam ale nie uruchamiam. Nie wiem na ile mała zaciekawi sam fakt kręcenia się karuzeli ale o ile to możliwe melodyjki chce włączyć jak najpóźniej ;)

    olimama lubi tę wiadomość

    km5s8iik6akuuidv.png
    2690g i 51cm słodkości- Igusia ❤
    USG 18.04 1011 gram ❤
    USG 18.03 700 gram szczęścia 🥰
    USG 18.02 Dziewczynka ❤ 320 gram 😍
    USG 04.01 - 152bpm, CRL 6,64 cm szczęścia <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj ważyłam Zosie od 19 lipca przybrala 200g to chyba, ok?

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin stwierdził że bezpieczniej by było jechać do szpitala. Dziś to już trudno, zostaje... Jutro pojadę jak mąż skończy pracę.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Gin stwierdził że bezpieczniej by było jechać do szpitala. Dziś to już trudno, zostaje... Jutro pojadę jak mąż skończy pracę.

    Bądź dobrej myśli. W szpitalu też się może zacząć coś dziać. A plus tej sytuacji jest taki, że cały czas będziesz pod kontrolą i w razie czego będzie można zrobić na szybko cesarkę❤️
    Trzymam kciuki, żeby się rozkręciło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 19:28

  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika, dla dobra sprawy musisz dziś męża przycisnąć. Może cos ruszy.

    medimind lubi tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika - dawaj znac co i jak ci proponuja

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie proponują nic poza nadzorem. Zobaczymy jutro. Nienawidzę szpitali, dla mnie poród w szpitalu to zło konieczne. Będę cisnąć na indukcję wcześniej. Przez weekend to i tak nic nie będą robić, ale dla świętego swojego spokoju pojadę, bo przecież mi wczoraj nawet przepływów nie sprawdziła, a z synem w 40tc były słabe juz

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Nie proponują nic poza nadzorem. Zobaczymy jutro. Nienawidzę szpitali, dla mnie poród w szpitalu to zło konieczne. Będę cisnąć na indukcję wcześniej. Przez weekend to i tak nic nie będą robić, ale dla świętego swojego spokoju pojadę, bo przecież mi wczoraj nawet przepływów nie sprawdziła, a z synem w 40tc były słabe juz


    A moze zrobia cos, u mnie w szpitalu normalnie jechali indukcje w weekend

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 29 lipca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    A moze zrobia cos, u mnie w szpitalu normalnie jechali indukcje w weekend

    Do 41tc nie robią nic. Więc nie sądzę. Nie mam już cierpliwości do tego wszystkiego. Mam ochotę wyłączyć telefon bo ciągle ktoś dzwoni z pytaniem jak tam 😔

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 29 lipca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ratunku... Dopadło i nas.. do tej pory wszystko było super... Od 2 dni mały jest wręcz nieodkładalny w dzień. Karmimy się piersią, zjada pod korek aż mu się czasem ulewa... Potem się denerwuje, pręży do tyłu, wykręca sutek, albo robi z niego smoczka... Da się go uśpić jedynie przy piersi, nie musi ssać ale jest przytulony... Do tego chodzę i bujam go na rękach bo inaczej nie zamknie oczu.... Odłożenie jest wręcz niemożliwe, a jak już to jedyna pozycja jaką akceptuje na dłuższą drzemkę jest na brzuszku..
    Kupy mamy ok 4/5 na dobę... Nie wiem czy nie za mało? Konsystencja wydaje mi się że ok..ale mam wrażenie że boli go brzuch i jakby nie może tej kupy zrobić...


    Podaję codziennie Dicoflor i dzisiaj podałam Espumisan, bo już sobie nie radzę...

    O 15.45 dopiero udało mi się go położyć na pierwszą drzemkę, po tym jak pół godziny kolysalam go na rękach z termoforem z pestek wiśni na brzuszku.
    Spi w koszu Mojżesza i też musi być cały czas bujany.

    Podpowiedzcie proszę z doświadczenia o co może chodzić... To moje pierwsze dziecko, więc płacze razem z nim jak widzę, że się denerwuje i chyba go boli, bo robi się cały czerwony...do tego jestem wyczerpana, bo nikt oprócz mnie nie jest w stanie go uspokoić..

    Co jeszcze mogę podać, ewentualnie zmienić? Może jakiś inny probiotyk? Zastanawiam się na ile to gadanie "karmię, jem wszystko" to prawda
    .. bo może tutaj tkwi problem... 😬😭😭😭

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2021, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długo wasze dzieci ssą pierś podczas pojedynczego karmienia? Skąd wiecie, że są najedzone? Zasypiają, same się od niej odłączają?

    Dziś popołudniowe i wieczorne karmienie trwało ponad godzinę. Do tej pory bywało różnie. Czasem trwało 20min, czasem 40min. Po drodze był nawał, który mam wrażenie, że dziś rano się skończył.
    Ssie efektywnie, bo jeszcze w szpitalu odrobiła trochę utraconej wagi, dzisiaj porządnych kupek i siku było po kilka, w kącikach ust widać, że zbiera się mleczko, jak w końcu skończy jeść, to wygląda na zadowoloną i ładnie śpi. I widzę też po tym jak układa usta, pracuje żuchwą, przełyka.

    Chodzi mi o to czy ona nie jje za długo? Może za bardzo "wyciszyłam" ten nawał, bo za bardzo schładzalam piersi i teraz mam za mało mleka? Albo jest jakieś mało odżywcze, że musi aż tyle go zjeść, żeby czuć sytość? Albo jest gorąco i w ten sposób też się nawadnia? Czy szukam dziury w całym, bo każde dziecko ma inne potrzeby?

    Sama nie wiem co myśleć🤷‍♀️

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się i ja po fatalnej nocy, chyba z 7 pobudek... Strasznie młodą brzuch męczył, potem nad ranem trochę odpuściło więc od razu poszłyśmy na spacer póki nie ma upału. Wczoraj z jakiegoś powodu cały dzień robiła takie małe kleksy i to zielone, już się martwiłam ale dzisiaj znowu standardowo musztarda 🙄 Zmieniłam jej biogaje na dicoflor i zwiększyliśmy dawkę espumisanu ale póki co nie widzę różnicy i żadnej zależności więc walczymy dalej

    Powiedzcie mi czy USG bioderek trzeba zrobić w jakimś konkretnym tygodniu? Bo nie wiem czy zapisać młoda prywatnie, w poradni na NFZ nam zaproponowali wrzesień dopiero

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Melduje się i ja po fatalnej nocy, chyba z 7 pobudek... Strasznie młodą brzuch męczył, potem nad ranem trochę odpuściło więc od razu poszłyśmy na spacer póki nie ma upału. Wczoraj z jakiegoś powodu cały dzień robiła takie małe kleksy i to zielone, już się martwiłam ale dzisiaj znowu standardowo musztarda 🙄 Zmieniłam jej biogaje na dicoflor i zwiększyliśmy dawkę espumisanu ale póki co nie widzę różnicy i żadnej zależności więc walczymy dalej

    Powiedzcie mi czy USG bioderek trzeba zrobić w jakimś konkretnym tygodniu? Bo nie wiem czy zapisać młoda prywatnie, w poradni na NFZ nam zaproponowali wrzesień dopiero

    Miedzy 6 tygodniem zycia dziecka, najpozniej 12 tydzien. Mysmy sie do Medicusa w Żywcu zapisaly, gdzie dzwonilas? Do pediatryka i na cyniarska?

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    Miedzy 6 tygodniem zycia dziecka, najpozniej 12 tydzien. Mysmy sie do Medicusa w Żywcu zapisaly, gdzie dzwonilas? Do pediatryka i na cyniarska?
    Na cyniarska dzwoniłam. Nie wiem jeszcze jak w pediatryku. Dzięki za informacje 🙂

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi położna mówiła że najlepiej miedzy 4 a 6 tygodniem USG bioderek🤔 ale fakt że z synem byłam jak miał dwa miesiące skonczone i mówili że też ok. Polecam stronę https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/# tam sobie można wyszukać przychodnię z najszybszym terminem

    Kosmo lubi tę wiadomość

    preg.png
  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, Emi miała przez dwa dni strasznie oczko zaropiałe, ledwo powiekę rozklejała. Wczoraj zaczęłam jej robić masaż kanalika bo wcześniej nie wiedziałam jak to się robi i dziś już w zasadzie śladu ropy nie ma. Trzeba ucisnąć przy wewnętrznym kaciku oka i nastepnie palcem w dół przejechać wzdłuż krawędzi nosa, tak kilka razy i powtarzać do kilkanaście razy dziennie. Jak ktoś ma jeszcze problem z tym to polecam.

    akilegna♥ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straw wrote:
    A jak długo wasze dzieci ssą pierś podczas pojedynczego karmienia? Skąd wiecie, że są najedzone? Zasypiają, same się od niej odłączają?

    Dziś popołudniowe i wieczorne karmienie trwało ponad godzinę. Do tej pory bywało różnie. Czasem trwało 20min, czasem 40min. Po drodze był nawał, który mam wrażenie, że dziś rano się skończył.
    Ssie efektywnie, bo jeszcze w szpitalu odrobiła trochę utraconej wagi, dzisiaj porządnych kupek i siku było po kilka, w kącikach ust widać, że zbiera się mleczko, jak w końcu skończy jeść, to wygląda na zadowoloną i ładnie śpi. I widzę też po tym jak układa usta, pracuje żuchwą, przełyka.

    Chodzi mi o to czy ona nie jje za długo? Może za bardzo "wyciszyłam" ten nawał, bo za bardzo schładzalam piersi i teraz mam za mało mleka? Albo jest jakieś mało odżywcze, że musi aż tyle go zjeść, żeby czuć sytość? Albo jest gorąco i w ten sposób też się nawadnia? Czy szukam dziury w całym, bo każde dziecko ma inne potrzeby?

    Sama nie wiem co myśleć🤷‍♀️
    u mnie zależy. zazwyczaj trwa karmienie takie zwykle w ciągu dnia ok 20-30min i młody zasypia w trakcie. w nocy karmienie to 15-20min i zasypia (zdarza się i „karmienie” 10minutowe i śpi młody). a jak jest bardzo głodny bo np spał 3h to potrafi jeść godzinę albo i dluzej. w trakcie zrobić kupę i dalej jeść :)
    to chyba normalne.

‹‹ 435 436 437 438 439 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ