X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dziś usg bioderek-ola dziś ma röwny miesiąc😁
    Natka teoretycznie nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej ale wiadomo że trzeba uważać co się je.U nas na przykład nie służy nam mięso smażone,no i ogólnie unikam produktów wzdymających,gazowanych napoi itp.Większych problemów z brzuszkiem nie mamy i oby tak zostało bo wszystkie starsze córki mialy kolki🤔

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martini92 wrote:
    Mi położna mówiła że najlepiej miedzy 4 a 6 tygodniem USG bioderek🤔 ale fakt że z synem byłam jak miał dwa miesiące skonczone i mówili że też ok. Polecam stronę https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/# tam sobie można wyszukać przychodnię z najszybszym terminem

    niestety, termin tam podany taki a potem i tak inny podają. Bo to jest pierwszy wolny termin, nawet jak jest jeden, większość poradni tak robi, u nas akurat rejestratorki wpisywały jak był co najmniej cały dzień wolny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martini92 wrote:
    Słuchajcie, Emi miała przez dwa dni strasznie oczko zaropiałe, ledwo powiekę rozklejała. Wczoraj zaczęłam jej robić masaż kanalika bo wcześniej nie wiedziałam jak to się robi i dziś już w zasadzie śladu ropy nie ma. Trzeba ucisnąć przy wewnętrznym kaciku oka i nastepnie palcem w dół przejechać wzdłuż krawędzi nosa, tak kilka razy i powtarzać do kilkanaście razy dziennie. Jak ktoś ma jeszcze problem z tym to polecam.


    Nasza nie ma ropy, ale od urodzenia ma zaczerwieone prawe oczko tzn tylko powiekę, przemywamy solą fizjologiczną, ale średnio działa, na chwilę. Pediatra nic na to nie powiedziała, nie wiem myślę, czy rumiankiem jej tego nie przemyć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na problemy z brzuszkiem jak nie może kupki zrobić pomaga troszkę wody dosłownie 10-20 ml i kupa zaraz idzie.

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 30 lipca 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mi się wody sączą. Jak się kładę to coś leci, jak wstanę to spokój. Nie to że ciurkiem ale mam mocno mokro. Mąż wraca o 12 i jedziemy do szpitala. Może się zaczyna. Brzuch się trochę spina. Jest jakaś nadzieja

    medimind, martini92, olimama, Natka95, Kosmo, Straw, akilegna♥, Alunis, StarającaSię, Kama_86, LENi, Maniuś, lysinka lubią tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Chyba mi się wody sączą. Jak się kładę to coś leci, jak wstanę to spokój. Nie to że ciurkiem ale mam mocno mokro. Mąż wraca o 12 i jedziemy do szpitala. Może się zaczyna. Brzuch się trochę spina. Jest jakaś nadzieja
    Powodzeniaa!!

    Anszelika lubi tę wiadomość

  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 30 lipca 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    niestety, termin tam podany taki a potem i tak inny podają. Bo to jest pierwszy wolny termin, nawet jak jest jeden, większość poradni tak robi, u nas akurat rejestratorki wpisywały jak był co najmniej cały dzień wolny.

    Wiem, że termin jest orientacyjny, ale mniej więcej wiadomo gdzie kolejka jest najkrótsza.

    preg.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 30 lipca 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie cytujcie proszę.

    Co to są za krostki? Te na policzku i brodzie..
    Powinnam czymś to smarować?

    f9049da3f268.jpg

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Shoaa.
    U nas dzisiaj kontynuacja wczorajszego wieczoru. Była akurat u nas położona środowiskowa. Zasugerowała, żeby odciągać trochę mojego mleka i ją dokarmiać, bo wygląda na niespokojną. Akurat mieliśmy trochę mleczka z rana, podaliśmy i wydaje się spokojniejsza. Może to jest rozwiązanie? 🤔

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Dziewczyny, ratunku... Dopadło i nas.. do tej pory wszystko było super... Od 2 dni mały jest wręcz nieodkładalny w dzień. Karmimy się piersią, zjada pod korek aż mu się czasem ulewa... Potem się denerwuje, pręży do tyłu, wykręca sutek, albo robi z niego smoczka... Da się go uśpić jedynie przy piersi, nie musi ssać ale jest przytulony... Do tego chodzę i bujam go na rękach bo inaczej nie zamknie oczu.... Odłożenie jest wręcz niemożliwe, a jak już to jedyna pozycja jaką akceptuje na dłuższą drzemkę jest na brzuszku..
    Kupy mamy ok 4/5 na dobę... Nie wiem czy nie za mało? Konsystencja wydaje mi się że ok..ale mam wrażenie że boli go brzuch i jakby nie może tej kupy zrobić...


    Podaję codziennie Dicoflor i dzisiaj podałam Espumisan, bo już sobie nie radzę...

    O 15.45 dopiero udało mi się go położyć na pierwszą drzemkę, po tym jak pół godziny kolysalam go na rękach z termoforem z pestek wiśni na brzuszku.
    Spi w koszu Mojżesza i też musi być cały czas bujany.

    Podpowiedzcie proszę z doświadczenia o co może chodzić... To moje pierwsze dziecko, więc płacze razem z nim jak widzę, że się denerwuje i chyba go boli, bo robi się cały czerwony...do tego jestem wyczerpana, bo nikt oprócz mnie nie jest w stanie go uspokoić..

    Co jeszcze mogę podać, ewentualnie zmienić? Może jakiś inny probiotyk? Zastanawiam się na ile to gadanie "karmię, jem wszystko" to prawda
    .. bo może tutaj tkwi problem... 😬😭😭😭


    Te problemy brzuszkowe to niedojrzałe jelita. Na to potrzebny czas ale oczywiście można dziecku ulżyć środkami na wzdęcia. Nie wiem dokładnie co jest dostępne w Polsce, niech dziewczyny doradzą.
    Ja osobiście od dwóch dni uważam na to co jem, bo moim zdaniem kiedy pojawia się bolący brzuszek, to nie ma co jeszcze pogarszać sytuacji. Wiem, że nie ma diety matki karmiącej ale wolę dmuchać na zimne.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika - super, że zaczyna coś ruszać. 😁 Kciuki, oby szybko poszło.

    Natka, ja przy synu w pierwszych miesiacach, torturowalam się dietą, do calego stresu, doszła jeszcze frustracja z przygotowaniem oddzielnych posilkow i niedojadaniem, dziecko duzo plakalo i wiazalam to z bolem brzucha. Pozniej zmadrzalam i zaczęłam żywić się normalnie. Teraz od początku jem wszystko, mam wiecej sil, a dziecko nie ma problemow z brzuszkiem, ponad normalne prezenie i stekanie albo jak się wystraszy, że wyleciał jej bączek. Kropelek i probiotykow nie podaje. Zobaczymy jak będzie po szczepieniach. Na synu przetestowalam wszystko od sab simplex, przez biogaje po debridat. 😞 Bez większych sukcesów. Dieta tylko jak faktycznie jest wskazanie medyczne i dobrze to robić pod nadzorem specjalisty. Weeliminowanie produktow i tak zadziała dopiero po kilku tygodniach.

    Nam USG bioderek zlecono miedzy 4-6tyg. Wyszło ok, we wrzesniu mamy kolejny termin. Poszukaj na NFZ w innym miejscu.

    U nas jedno karmienie srednio 5min. Najdłużej jak je w nocy to dobije do 15, przy czym na poczatku faktycznie bardzo szybko przelyka, a na koniec to juz tylko delikatnie cumka albo trzyma pierś w buzi. Zawsze sama puszcza. Wiem, że się najada, bo wygląda zdrowo, ubranka zaczynają robic się dopasowane 😉 i tak jak napisalas robi często siku i kupki, po jedzeniu mleczko plynie po twarzy, ma czym ulac.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w temacie diety matki karmiącej - to jeśli faktycznie coś by szkodziło bobasowi nptak jak Ty piszesz Starajacasie że nie bardzo możesz smażone- to to powinno się objawić u dziecka jakoś zaraz po karmieniu gdzie wcześniej jadło się smażone? Czy może też np pojawić się ból brzucha nad ranem na coś co się zjadło np o 18? 🤷🏻‍♀️ Tak się zastanawiam bo właśnie wczoraj późnym popołudniem zjadłam kotlety mielone na obiad a noc mieliśmy okropną 🤷🏻‍♀️ Ale w sumie w dzień też było słabo, też się męczyła z gazami więc cholera wie 🤦‍♀️

    Natka, te krostki są takie z białym środkiem? Jeśli tak to moja też takie ma. Jedno obok oczka i dwa pod nosem - nic z tym nie robię 🤷🏻‍♀️

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    Dzisiaj ważyłam Zosie od 19 lipca przybrala 200g to chyba, ok?


    Wg who norma jest około 450g na miesiąc, a raczej nie mniej niż te 450g, więc jak dla mnie przyrost w normie

    medimind lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, u nas podobne krosteczki, przemywam woda przegotowana i smaruję mlekiem. Mielismy sporo na policzkach i nosku. Zostaly tylko na nosie. Zadziałało albo wyrosła z tego.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze polecam wszystkim wam które jak ja mają problem z zapamiętaniem o której h bobas jadł/z której piersi/czy ile siku było w ciągu dnia jeśli akurat chcecie na to zwracać uwagę to aplikacja baby manager naprawdę daje rade 🙂 Wcześniej robiłam sobie w telefonie notatki ale zaznaczyć w apce jest dużo szybciej i wygodniej 🙂

    LENi lubi tę wiadomość

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Nie cytujcie proszę.

    Co to są za krostki? Te na policzku i brodzie..
    Powinnam czymś to smarować?


    To nic strasznego, tak jak pisałam wcześniej, reakcja skóry na niesterylny świat poza sterylnym brzuchem. Nie trzeba niczym smarować, samo zniknie. Nie wyciskać!

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu trochę o diecie. cff716b8ac3d.jpg
    35853c054370.jpg

    Kosmo, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straw, Twoj pokarm jest idealnie dopasowany do Twojego dziecka, jesteście na poczatku drogi, więc karmienia mogą trwać długo, z czasem wyrobicie sobie jakiś rytm. Nawal z reguły powinien po dobie zniknąć, więc wszystko jest ok, mleka tez nie braknie, teraz napewno masz go w nadmiarze. Polozna swoją obecnoscia moga wpłynąć na rozdrażnienie.

    Straw lubi tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    A jeszcze polecam wszystkim wam które jak ja mają problem z zapamiętaniem o której h bobas jadł/z której piersi/czy ile siku było w ciągu dnia jeśli akurat chcecie na to zwracać uwagę to aplikacja baby manager naprawdę daje rade 🙂 Wcześniej robiłam sobie w telefonie notatki ale zaznaczyć w apce jest dużo szybciej i wygodniej 🙂

    Korzystam z tej aplikacji, mega pomocna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia od wczoraj ulewa strasznie pozno 1-2h po jedzeniu, co to moze oznaczac?

‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ