X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2023 🍼
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2023 🍼

Oceń ten wątek:
  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 22 marca 2023, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam raczej biust z tych większych, przed ciąża 65-70 f-g teraz nawet nie wiem bo noszę sportowe staniki. Nauczona z pierwszej ciąży, nie kupowalam takich do karmienia. Po ciąży okazało sie, że nie pasują, obwód sie zmniejszył a cycki jeszcze urosły. Ale mam tyle szczęścia, że nie wisza ale mam wrażenie, że niedługo sobie zęby nimi powybijam 🤭 po skończeniu karmienia wróciły do stanu przed ciąży. Ale za to zostały mi rozstępy na brzuchu, w sumie to nadal takie sine i teraz tez czuje, że zaczynają się robić. Zaczyna mnie swędzieć brzuch, w pierwszej ciąży kombinowalam z różnymi specyfikami, które i tak nic nie dały. Tyle, że zaczęły mi się robić po 30 tygodniu. Już się boję co będzie teraz. 😒

    preg.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 22 marca 2023, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smoothie wrote:
    Raczej nie B i nie C,wybacz kojarzę foto z brzuszkiem :D :D :D ale jak nosisz sportowe to zrozumiałe,ze tak oceniasz :P
    Ja wolałabym mieć 10kg mniej i mniejszy biust.
    To pierwsze jest wykonalne w czasie, a z drugiego zobaczymy co zostanie :)
    Nie lubię jak się powiększają i te niebieskie żyłki w ciąży są wszędzie- trochę się czuję jak dojna krowa (sorry nie chciałam nikogo urazić :) ).
    Tzn jaki to rozmiar? Bo ja nie mam pojęcia :P Kiedyś jak moja mama miała jeszcze wpływ na moją garderobę to miałam jakieś staniki z drutami w rozmiarze B. Chyba 75B najczęściej czy coś w ten deseń. Ale nie powiedziałabym, że było mi w nich wygodnie. Często się marszczyły od góry. Dla mnie te rozmiary są nie do ogarnięcia.

    Ja też mam niebieskie żyłki na cyckach teraz. Nie lubię ich. Też z tymi cycami czuję się jak dojna krowa. Najgorzej będzie w trakcie nawału... wtedy to już są rozmiary tak absurdalne, że nie mogę na siebie patrzeć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 14:22

    Oleczek lubi tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • JustynaKaaa Przyjaciółka
    Postów: 84 91

    Wysłany: 22 marca 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo ja na cyckach tez mam pajęczynę i jakieś +2 rozmiary ;) ogólnie to już sporo przytyłam bo jakieś 8kg.

    No i wracam znów z bakteriami w moczu- chyba oszaleję bo robiłam 3 razy badanie dzień po dniu i wyszły mi kompletnie 3 różne wyniki.
    W poniedziałek bakterie 1703🫣 (norma 0-130), wczoraj bakterii w moczu brak, a dziś znów 520 (te same normy).
    Czy któraś z Was tak miała?

    preg.png

    10.2022 ⏸️ 🌈w 12 cyklu

    08.2021 💔 Stefcia 20TC Zespół Turnera

  • Justyna86 Przyjaciółka
    Postów: 69 103

    Wysłany: 22 marca 2023, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi cały czas w moczy wychodzą nieliczne bakterie. Sama dla siebie zrobiłam posiew, ale nic nie wyszło. Są dni, ze mam wrażenie ze mam zapalenie pęcherza, albo grzybice, ale lekarz twierdzi ze grzybicy nie mam a z wyników nie wychodzi zapalenie pęcherza.
    Dziś miałam wizyte, dzidziuś rośnie. Z USG wychodzi 26 tydzień, ale wagi dziś lekarz nie podawał. Mały jak zwykle siedział tak, ze ciężko go było pooglądać😊
    Na 24 kwietnia zapisałam się na badanie w trzecim trymestrze- tym razem już badanie będzie płatne i wybrałam innego lekarza.
    Z tymi cyckami to u mnie było tak: przed pierwszą ciaza nosiłam biustonosze 75B - małe mi się wydawały 😜 po ciąży i karmieniu została mi miseczka D i już nie były zbyt piękne. Teraz kupiłam F i ich wygląd jest kiepski. O ile moj duży brzuchol bardzo lubie to cycki marze żeby już były mniejsze.
    U mnie już 11kg na plusie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 17:21

    AnnaE., smoothie, madzialenaa lubią tę wiadomość

    preg.png

    Listopad 2008 - 9tc 💔
    19.06.2010 - 💙 Oscar 💙
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1512 1790

    Wysłany: 22 marca 2023, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaE. wrote:
    Tzn jaki to rozmiar? Bo ja nie mam pojęcia :P Kiedyś jak moja mama miała jeszcze wpływ na moją garderobę to miałam jakieś staniki z drutami w rozmiarze B. Chyba 75B najczęściej czy coś w ten deseń. Ale nie powiedziałabym, że było mi w nich wygodnie. Często się marszczyły od góry. Dla mnie te rozmiary są nie do ogarnięcia.

    Ja też mam niebieskie żyłki na cyckach teraz. Nie lubię ich. Też z tymi cycami czuję się jak dojna krowa. Najgorzej będzie w trakcie nawału... wtedy to już są rozmiary tak absurdalne, że nie mogę na siebie patrzeć.

    Bez wymierzenia nie dam rady :D ale dla mnie masz pokaźniejszy biust niż osławione b/c. Trzeba też pamiętać że liczy się różnica biust/obwód bo co innego cyc 65C, a co innego 90C.

    Nosiłam przed ciążą 34E/czasami 34F i szczerze więcej bym nie chciała, ale też pamiętam mój biust podczas karmienia ..wielkie bomby :O :O

    To ja mam skłonności i do pajęczyny i rozstępów. Ale w sumie trzymam się nieźle :D

    AnnaE. lubi tę wiadomość

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 22 marca 2023, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z biustem tez ciężko, urósł conajmniej o 2 rozmiary, zaczynałam z C70 - teraz już lekko jest z E.
    Byłam dziś na wizycie - wszystko dobrze, mały 820g - lekarz powiedział ze zapowiada się na 3 kg, wiec całkiem znośnie.
    Powiedziałam mu o tym że młody bardzo kopie mnie po szyjce, i to już nie jest milutkie smyranie - ale sprawdził że szyjka zamknięta, 3,6 cm długa. Mam nadzieje ze u was tez tylko dobre informacje i wychodzicie już z tych wszystkich chorób!

    Aga0801, melba, smoothie, madzialenaa, Wrzosowa94, L.aura lubią tę wiadomość



    preg.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 22 marca 2023, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jeden plus... mąż ma frajdę z tymi cyckami :P

    Oleczek lubi tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 22 marca 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaE. wrote:
    Tzn jaki to rozmiar? Bo ja nie mam pojęcia :P Kiedyś jak moja mama miała jeszcze wpływ na moją garderobę to miałam jakieś staniki z drutami w rozmiarze B. Chyba 75B najczęściej czy coś w ten deseń. Ale nie powiedziałabym, że było mi w nich wygodnie. Często się marszczyły od góry. Dla mnie te rozmiary są nie do ogarnięcia.

    Ja też mam niebieskie żyłki na cyckach teraz. Nie lubię ich. Też z tymi cycami czuję się jak dojna krowa. Najgorzej będzie w trakcie nawału... wtedy to już są rozmiary tak absurdalne, że nie mogę na siebie patrzeć.
    Mam wrażenie, że wszyscy noszą 75, to taki standard w sieciówkach😆 u mnie też długo było 75c. Dopiero jak poszłam do dobrego salonu dobrali mi rozmiar odpowiednio 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 20:09

    preg.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2346

    Wysłany: 22 marca 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Willsee wrote:
    U mnie z biustem tez ciężko, urósł conajmniej o 2 rozmiary, zaczynałam z C70 - teraz już lekko jest z E.
    Byłam dziś na wizycie - wszystko dobrze, mały 820g - lekarz powiedział ze zapowiada się na 3 kg, wiec całkiem znośnie.
    Powiedziałam mu o tym że młody bardzo kopie mnie po szyjce, i to już nie jest milutkie smyranie - ale sprawdził że szyjka zamknięta, 3,6 cm długa. Mam nadzieje ze u was tez tylko dobre informacje i wychodzicie już z tych wszystkich chorób!
    Tez dzisiaj bylam na wizycie, u nas niecałe 650 gram. 😃

    Willsee, Aga0801, smoothie, AnnaE., madzialenaa, L.aura lubią tę wiadomość

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 22 marca 2023, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie pod biustem 85 a wcale nie wygląda na 85 :/ po ostatniej ciąży wróciłam do 75 pod biustem . Mam wrażenie że od testu ciążowego od razu piersi i szerokość pod biustem się zwiększają. Ja mam zagwozdkę. Miałam już nie podróżować że względu na krwawienia w poprzedniej ciąży. Lekarz mówi że każda ciąża to inna historia i nie koniecznie musi się to przydażyć. Mąż dostał ofertę przeprowadzenia szkolenia w górach i może zabrać całą rodzinę za free. Termin koniec kwietnia. Będziemy jechać 4,5 godz :/ nie wiem czy wytrzymam tyle w aucie. Może z przerwami dam radę. Ogólnie jestem w kropce bo kocham podróżować 😭 Na całe 4 dni ma tylko 1,5 godz zajęć z uczniami. Więc super to się opłaca.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 22 marca 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też po wizycie, Maluch ma skromne 500g 😉 ja też jestem z grona „biuściastych”, ale już nawet się nie wypowiadam w kwestii rozmiaru🙈 beti97, u mnie na początku ciąży też cycki stwierdziły, że „no muszą przecież urosnąć”😆 mężowi w sumie nadal odpowiadają, a ja po prostu je akceptuję☺️
    Ja też mam w planach wyjazd, chyba w połowie kwietnia. Tylko że już chyba będę na l4… ale wcześniej nie było opcji przez męża pracę. No nic, zobaczymy jak się ułoży.

    Aga0801, smoothie, AnnaE., madzialenaa, L.aura lubią tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 23 marca 2023, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beti97 wrote:
    A u mnie pod biustem 85 a wcale nie wygląda na 85 :/ po ostatniej ciąży wróciłam do 75 pod biustem . Mam wrażenie że od testu ciążowego od razu piersi i szerokość pod biustem się zwiększają. Ja mam zagwozdkę. Miałam już nie podróżować że względu na krwawienia w poprzedniej ciąży. Lekarz mówi że każda ciąża to inna historia i nie koniecznie musi się to przydażyć. Mąż dostał ofertę przeprowadzenia szkolenia w górach i może zabrać całą rodzinę za free. Termin koniec kwietnia. Będziemy jechać 4,5 godz :/ nie wiem czy wytrzymam tyle w aucie. Może z przerwami dam radę. Ogólnie jestem w kropce bo kocham podróżować 😭 Na całe 4 dni ma tylko 1,5 godz zajęć z uczniami. Więc super to się opłaca.
    My mamy zaplanowany wypad w góry w pierwszej połowie maja. Będziemy mieć 3,5 godziny i na pewno trzeba będzie robić postoje. Kobieta ciężarna musi się ruszać co 2 godzinki mniej więcej bo jest wyższe ryzyko zakrzepicy w ciąży.

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Czekolada96 Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 23 marca 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z słaba morfologia co stosujecie na poprawę? Staram się jeść więcej warzyw i pić sok z buraka ale wyniki stoją w miejscu, kiedyś znajoma mi poleciła Floradix żelazo i witaminy znacie może ten produkt ?

  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 23 marca 2023, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada96 wrote:
    Dziewczyny z słaba morfologia co stosujecie na poprawę? Staram się jeść więcej warzyw i pić sok z buraka ale wyniki stoją w miejscu, kiedyś znajoma mi poleciła Floradix żelazo i witaminy znacie może ten produkt ?
    Ja niezmiennie polecam suple dla ciężarnych z HealthLabs. Łyka się trzy razy dziennie ale dzięki temu lepiej się wchłaniają. U mnie szybko poprawiła się morfologia po infekcji. Morfologia poleciała mi w chorobie na łeb na szyję, ale bardzo szybko się poprawiła. Według mnie dzięki tym suplom.

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 23 marca 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sprawdziłam wyniki krzywej. 78-193-76 wie ktoś może o co w tym chodzi?

    preg.png
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 23 marca 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila88 wrote:
    Właśnie sprawdziłam wyniki krzywej. 78-193-76 wie ktoś może o co w tym chodzi?


    Z tego co kojarze to drugi wynik masz chyba za wysoki, norma jest chyba do 180 ale nie jestem pewna



    preg.png
  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 23 marca 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, drugi jest za wysoki, to wiem i wskazuje na cukrzycę ciążowa. Normy są 92, poniżej 180 i po 2h 153-199. Ale pierwszy i po 2h jest poniżej normy. Tego nie rozumiem. Jutro będę się próbowała się umówić na wizytę jak najszybciej.

    preg.png
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 23 marca 2023, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila88 wrote:
    Tak, drugi jest za wysoki, to wiem i wskazuje na cukrzycę ciążowa. Normy są 92, poniżej 180 i po 2h 153-199. Ale pierwszy i po 2h jest poniżej normy. Tego nie rozumiem. Jutro będę się próbowała się umówić na wizytę jak najszybciej.


    Hmm z tego co wiem to te normy to oznacza ze wszystkie wyniki maja być poniżej - czyli zarówno na czczo ma być poniżej 92, a po dwóch godzinach poniżej 153.
    Z tego co wiem to nawet jeden wynik który przekracza normę już kwalifikuje do cukrzycy.

    Wiadomo umawiaj się i pamiętaj o prawie kobiety w ciąży - wizyta u specjalisty do 7 dni roboczych😉



    preg.png
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 24 marca 2023, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz lecę na drineczka z glukozy 🤢 chcę mieć już to z głowy 😅

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 24 marca 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecne wytyczne mówią, że poziom glukozy nie powinien przekraczać:

    na czczo – 92 mg/dl,
    1 godzinie – 180 mg/dl,
    2 godzinach – 153 mg/dl.
    Jeśli którykolwiek z tych wyników przekracza normę, u pacjentki rozpoznaje się cukrzycę ciążową.

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ