X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2016
Odpowiedz

Lipiec 2016

Oceń ten wątek:
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 12 maja 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka jakich rewelacjach? jak Twoje przeziebienie?

    spakowalam torbe do szpitala, na sale poporodową i na wypis;|) jeszcze bede musiala dokupic kilka rzeczy do nich no i w ostatniej chwili dorzucic ale juz sie nie boje ze szpital mnie zaskoczy;)

    teraz leze z twardym brzucholkiem;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 20:39

    jusella, Ejrene, eve90, Dalile, Pauli11, Agness27, kot_bury lubią tę wiadomość

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Ejrene Autorytet
    Postów: 1540 2018

    Wysłany: 12 maja 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusella wrote:
    Telashe z tego co wiem to nie ma takich wkładek. W pierwszej ciąży też sączyło mi się z cyców i na początku spałam w "chomącie" ale potem olałam system i porzuciłam stanik. Mleczko jest zdrowe na skórę, ma dużo witamin tylko koszulkę codziennie trzeba zmieniać.

    Ejren do cyca mocujący czy do bielizny? Z bella są też lepiące ale do cyckonosza

    To pewnie do biustonosza jak piszesz. Jak mi przyjdą do obczaję :)

    jusella, kot_bury lubią tę wiadomość

    atdc15nmjt4tk663.png
  • jusella Autorytet
    Postów: 1738 6345

    Wysłany: 12 maja 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajn papka z ROZGOTOWANEGO ryżu i czarne jagody. U mnie jeszcze chipsy i jak brałam, to tabletki z żelazem. Ostatnio czytałam, że siemię lniane a zawsze wydawało mi się, że to dobre w drugą stronę.
    Współczuję Ci bardzo, może nie świadomie jesz coś po czym Twój organizm tak reaguje? Ja bym zwróciła uwagę co jem i po czym najczęściej biegam, może np. nie trawisz laktozy? W dzisiejszych czasach człowiek może się w z dnia na dzień na coś uczulić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 20:53

    Karolajjn:) lubi tę wiadomość

  • kijanka_88 Autorytet
    Postów: 587 1298

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie troche inaczej z pokojem, ponieważ mój M pracuje również w nocy, a i 24-30 h mu sie zdarzy, młoda będzie spała u siebie w pokoju a ja razem z nią.. innej opcji nie widze, bo m sie budzi co chwila jak cos sie ruszy chocby a odpsypia popułudniami to gdzie z płaczącą Młodą któś pierwszy by sie wyprowadził.

    Malowanie zakonczone teraz etap urządzania :D:D::D

    jusella, TheForfie, Agness27, kot_bury lubią tę wiadomość

    Kijanka
  • Ejrene Autorytet
    Postów: 1540 2018

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajjn:) wrote:
    Dziewczyny ja znów z zasranym problemem , ze tak się wyppwiem .. Co oprócz bananów i czekolady ?? Ratunku mam już dość :/

    Też miałam kilka dni z rzędu problem i mi pomogło jak odstawiłam świeże pieczywo.

    jusella, jusella, Karolajjn:) lubią tę wiadomość

    atdc15nmjt4tk663.png
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupilam alantan plus na dupke zolty ale doczytalam dopiero ze jest dla niemowlat.. ktory jest dla noworodkow?

    doczytalam ze oba mozna od pierwszego dnia tylko jeden to masc drugi krem hmm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 21:25

    TheForfie lubi tę wiadomość

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajn a może kiwi, śliwki, winogrona?

    TheForfie, Karolajjn:) lubią tę wiadomość

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj mnie to po tym ZACZYNA DOPIERO GANIAC

    eve90, TheForfie lubią tę wiadomość

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • jusella Autorytet
    Postów: 1738 6345

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka87 wrote:
    kupilam alantan plus na dupke zolty ale doczytalam dopiero ze jest dla niemowlat.. ktory jest dla noworodkow?

    Wiem bo właśnie szukam maści i kremów - zarówno żółty (krem) jak i zielony (maść) są od pierwszych dni.

    majeczka87, eve90, kot_bury, TheForfie lubią tę wiadomość

  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to chyba zostane przy tym kremie

    jusella, eve90 lubią tę wiadomość

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • jusella Autorytet
    Postów: 1738 6345

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nad linomagiem się zastanawiam. Wcześniej Bepanthenol był na liście ale trochę poczytałam i nie ma sensu przepłacać.

    Agness27 lubi tę wiadomość

  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linomah polecany jest i masc z przewotnika pieciornika cos takiego z ziajki;)

    jusella, eve90, kot_bury, Agness27 lubią tę wiadomość

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • jusella Autorytet
    Postów: 1738 6345

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majeczka jeśli to nie tajemnica to co spakowałaś do szpitala ? - bo ja obłożona listami i notatkami siedzę i zgupłam :/

    eve90, kot_bury, TheForfie, Karolajjn:), Kasiulina, Agness27 lubią tę wiadomość

  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linomag jest polecany :) My tez zakupiliśmy, Mamy tez bepanthen bo dostaliśmy na warsztatach Bezpieczny Maluch.

    jusella, kot_bury, TheForfie, Karolajjn:), Agness27 lubią tę wiadomość

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • basia7777 Autorytet
    Postów: 1028 873

    Wysłany: 12 maja 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kał od zwierzaka to na co?
    Bo ja odrobaczylam i w sumie co tam może jeszcze być ;-)

    Ja zrobiłam posiew z oczu u psiaka i miał gronkowca... Wiec warto profilaktycznie pod tym kątem na pewno.

    U nas ok :-) Pogoda dopisuje ale chlodnawo się robi więc spacery w kurtce.

    jusella, TheForfie, Agness27 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72635.png
  • Pauli11 Ekspertka
    Postów: 243 1013

    Wysłany: 12 maja 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje udanych wizyt i duzych maluchów :)

    Nowa! wszystkiego najlepszego :)

    Jesli chodzi o pakowanie torby to ja wczoraj dostałam co do tego wytyczne ;) ale na kartce napisali zeby sie pakowac około 35 tygodnia wiec mam jeszcze sporo czasu. Niemniej jedak czas zakupic koszule/ pizame i inne przybory które beda mi potrzebne. Bo o ile dla malej wyprawka coraz bardziej kompletna o tyle dla siebie nie mam kompletnie nic :)

    kot_bury śliczne te szumisie :) rozmiem cie z twoja praca doskonale :) sama jestm w trakcie pisania pracy mgr i uczenia sie do egzaminów i musze przyznac ze idzie to jak krew z nosa. Potrzbuje duzo samozapracia zeby to wszystko ogarnać. Ale tłumacze sobie ze teraz mi latwiej niz jak mała sie juz urodzi.

    kijanka_88 ale masz zapał :) ja bardzo generalne porzadki planuje na koniec czerwca poczatek lipca :) moze pomoge sie szybciej zmobilizowac malej do wyjścia :)
    chociaz dzis tez wysprzątałam porzadnie mieszkanie :) umyłam podłogi pozmieniałam posciel :) i chyba ze 2 godziny prasowałam :) nazbierała sie niezła sterta rzeczy do prasowania :p strach sie bac ile tego bedzie jak mala sie urodzi ;) pranie małej zostawie na poczatek/ połowe czerwca najpierw chciałbym zeby komoda sie dobrze wywietrzyła.

    Jesli chodzi o kącik w sypialni to u nas poczatkowo mała miała od razu wywedrowac do swojego pokoju ale po wielu konultacjach postanowilismy zostawić ja z nami na pierwsze 2-3 miesiace :) nasze meble sa brazowo-czare a kacik malej ( komoda i łozeczko) sa szare :) dorzuce jakiejs kolory w poscieli przescieradle czy koszyczkach :) Po dzisiejszych zajeciach jestem pewna ze kupimy tez wygodny duzy fotel do karmenia ;)

    My dzis mielsismy ostanie zajecia w szkole rodzenia. Nazwane warsztatami z karmienia piersia i musze przyznac ze jestem nimi zachwycona. Bardzo duzo sie dowiedziałam. Kazdy dostał lale i mozna było pocwiczyc pozycje itd. Nasza polzona nie polecała kupowac laktatora na pczatek, podobno w razie co mozna wypozyczyc, jak tez stwierdziła reczna sa własciwie bezuzyteczne , najlpeiej wybrac elektryczny i to z 2 pompkami ale najpierw poleca raczej wyporzyczyc niz kupowac. Co ciekawe nie poleca tez rogala do karmienia. Za to bardzo podkresla wage miejsca( kąciku) do karmienia musi nam byc wygodnie bo w tym miejscu musimy sedziec około 30-60 minut co 3 godziny wiec musimy sie czuc komfortowo bo stres i pospiech negatywnie wpływa na pokarm i na dziecko. Wiec postanowiam kupic duzy wygondy fotel :) Zmieniłam tez zdanie co do butelki i jak bede kupowac to raczje firmy MAM albo DR Browns chociaz na poczatku chciałam kupic Tomme Tippe. Smoczki uspakajajace tez polecila firmy MAM. O tyle mam do niej zaufanie w tej kwesti ze bardzo niechetnie podaje nazwy konkretnych amrek trzeba wiec siła wyciagnac :) z reszta bardzo dokąldnie wytłumaczyła tez dlaczego własnie te marki poleca.
    No i to co najwazniejsze wynisłam z zajeć to wiem ze moge liczyc na jej pomoc ( doradcy laktacyjnego) juz w dniu wyjcia ze szpitala :) przyjedzie sprawdzi podpowie :) to byly naprawde fajne warsztaty :)
    Bardzo podkresliła tez jak wazna jest rola taty w karmienu piersia :)

    Ale se rozpisałam :) przepraszam za dlugosc posta

    jusella, kot_bury, TheForfie, LilouK, aisa, Agness27 lubią tę wiadomość

    Aurelia 9.07.2016 15.27
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 12 maja 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 12 maja 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Się wkurze się... Pisałam chyba z 15 minut i ucielo...

    Tak więc jeszcze raz.
    Po wizycie ok. Młody jednak położony miednicowo. Kopie mnie centralnie w dupsko. Czyli bardzo nie ładnie. Ja nie przytyłam nic.

    Mam nowe typy wózków ;-)
    1. Tako Baby Haven Exclusive (szaro- biały)
    2. Be Cool bandit 2016
    Któraś coś wie na ten temat? Każda opinia bardzo cenna.


    nowatorka, TheForfie, aisa, eve90, Agness27, kot_bury lubią tę wiadomość

    ckaik0s3070dl07t.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3393

    Wysłany: 12 maja 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majeczka co do Johnsona no to ostatnio wyszla afera ze jego produkty sa rakotworcze i wiedzieli o tym od 1997 r i dalej sprzedawali. I to jest wiarygodna informacja bo podawali w angielskim dzienniku i juz babki wygraly z nimi sprawy o odszkodowania.

    A moje przeziebienie lepiej na szczescie, dzieki ze pytasz :) jeszcze troche katar mam i kaszel ale ogolnie o niebo lepiej niz ostatnie dni :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 12 maja 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia to tam uważaj na siebie i sie nie forsuj za bardzo.
    Co do dziąseł mi teraz zaczely krwawić bo wczesniej z kolei często mi puchły i bolaly przy szczotkowaniu.
    Ale w ciąży wszystko osłabione.

    Paznokcie to bardzo mi sie rozdwajają :(
    A właśnie któraś polecala odżywkę na paznokcie z golfem rosę dobrze mowie?
    A jakas konkretna na paznokcie bo wiadomo rodzaju odzywek z danej marki tez sporo jest :)

    Zojka trxymaj sie dzielnie :)

    Gratulacje udanych wizyt ;-)

    Nowa wszystkiego najlepszego i szczęśliwego rozwiązania :)

    Liouk ja niestety dłuższy czas miałam problem z krwią w nosie..
    Giekolog mowil ze to się zdarza.
    Dodatkowo mam anemie nadal co tez mnie martwi..
    Ale dziecko teraz sporo nam zabiera.

    Kot bury przeslodkie misie :)



    LilouK, jusella, eve90 lubią tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
‹‹ 918 919 920 921 922 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ