X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 1 listopada 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi544 wrote:
    U mnie była na czczo 11,6 potem po godzinie 56, a o dwóch bodajże 50 albo 51.
    Niby niedużo, ale jednak..
    No pewnie trzeba zbić...mnie czeka ścisła dieta skoro gluco odpada :(

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem na diecie, tzn staram się bo czasem najdzie taka ochota na coś słodkiego, że szok :/ ale jak już to robię coś słodkiego z ksylitolem, podobno można go w IO :)

    Wy też jesteście non stop głodne? Ja dziś zjadłam już chyba 6 posiłków, ostatni godzinę temu i znów kiszki mi marsza grają :D nie wiem czy to kwestia ciąży czy hormonów czy czego, ale nie do wytrzymania to jest :D

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 1 listopada 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi544,

    Mnie moja endokrynolog(ona tez jest dabetologiem) powiedziala, ze moge miec lekka IO. ja wlasanie mieszkam w USA. Mialam robiona krzywa cukrzycowa, ale w normie, a insuline tylko na czczo (wyszla w normie ale dwucyfrowa - zdaje sie 19) - to bylo jakos poczatkiem tego roku i powiedziala, ze nie musze jeszcze brac mety, dopiero jakbym miala problem z zajsciem, ale ja sie wtedy jeszcze nie staralam o dziecko. Przeszlam na diete wskazana przy IO tj. ograniczenie weglowodanow, niski inedks.Schudlam okolo 7 kg w przeciagu pol roku,a jak zaczelsimy sie starac to zaszlam w 2 cyklu.

    Ale potwierdzam, ze tu w USA kobiety biora metformine dalej jak zajda w ciaze. Tak mi mowila moja endo.

    Na chwile obecna mam zmniejszony apetyt, a na slodycze nawet nie patrze odkad zobaczylam 2 kreski na tescie. Mam zamiar byc na diecie cukrzycowej i o niskim IG, musze sie pilnowac bo niestety mam i tak spora nadwage.

    gabi544 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 1 listopada 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Na razie podczytuję, bo trudno mi uwierzyć, że mogłabym się zadomowić na dłużej. Wczoraj 11dpo i beta 56, prg 36, jutro powtarzam. Mam za sobą 3 biochemiczne, więc piszę dziś tylko dlatego, że widziałam wpis o glucophage.
    Obecnie w Polsce podobno do 3 miesiąca można normalnie brać glucophage - w USA tak jak Madzialenka napisała bierze się całą ciążę nawet. Również przyjmuję ten lek i mój ginekolog twierdził,że żadnego leku po zajściu się nie odstawia gwałtownie. Jeżeli któraś z Was słyszała o prof Jerzak z Warszawy (pani prof od trudnych przypadków) to u niej praktycznie każda kobieta po poronieniach dostaję metmorfinę i naprawdę długo na niej jest i efekty są dobre :)
    ale oczywiście decyzja należy do każdej z nas:)
    Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia!

    gabi544 lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi,

    Wlasnie zrobilam sobie suwaczek i widze, ze jestesmy w tym samym momencie 4tydz 4 dzien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2016, 19:06

    gabi544 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • jacusianka Autorytet
    Postów: 848 1341

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dołączam do Was :) mam termin na 6 lipca :)

    Pchelkaaa lubi tę wiadomość

    f2wlanli87i35nxa.png[/url]

    f2wlvfxmiletxqht.png[/url]
  • Okilaa Koleżanka
    Postów: 37 24

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem cały czas głodna :p i akurat na to czego nie mam w lodówce :p

    Jaguś_7810, gabi544 lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d9zvq9pa1.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam właśnie zmniejszony apetyt.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Marzenie27 Ekspertka
    Postów: 242 126

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tak samo mniej się chce jeść.

    2nn3vfxm7v9y72dw.png
  • MaagdaM Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też, raczej jem mniej. Chodź czasem mnie na coś najdzie. Tak jak teraz na naleśniki to mąż mi robi :).

    f2w3vfxmb0qc55qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany boskie, mdli mnie po kawie.... :D tak się bawić nie będziemy... :D

  • Luz Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 146

    Wysłany: 1 listopada 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cookiemonster możesz powiedzieć coś więcej o tej profesor? Moja obecna lekarz powiedziała, że jak tym razem też nie wyjdzie to poleca mi się zgłosić do niej. To Twoja lekarz prowadząca? Polecasz? Na czym polgają te jej niekonwencjonalne (jak na polskie standardy) metody?
    Nie pytałam co prawda swojej lekarz bo jestem pewna że 6 lipca jest mój :-)... i jak widzę jacusianki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2016, 22:32

  • MaagdaM Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 2 listopada 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie kawę pije (słabą) i nic mnie nie mdli. Właśnie dziewczyny jak to jest z tą kawą. W sumie dużo jej nie pije tylko w pracy rano więc 5 w tygodniu wychodzi. zawsze piłam z podwójnego espresso, teraz pije z jednego przedłużoną. Czy wy rezygnujecie całkowicie z kawy.

    No i mam problem. Umówiłam się z koleżanką że od tego miesiąca pójdziemy na jakiś aerobik. W pracy musimy zamawiać karty z miesięcznym wyprzedzeniem i wtedy nie wiedziałam jeszcze, że będę w ciąży. Teraz chyba nie jest najlepszy moment na zaczynanie ćwiczeń.

    Macie jakiś pomysł jak się delikatnie wykręcić? Czy powiedzieć jej prawdę? U nas jeszcze nikt nie wie, i mąż chce żeby tak zostało do świąt. Wyjątkiem dla niego jest, że mogę powiedzieć w pracy, bo wiadomo, że z czasem ktoś może coś zauważyć, a wole żeby dowiedzieli się ode mnie, zwłaszcza, że kiedyś dla szefa obiecałam. Powiedział, że nie będzie mi robił pod górkę, że mi pomoże i z powrotem do pracy i ze wszystkim. Jedynym warunkiem było, żebym powiedziała jak najwcześniej. Sama nie wiem kiedy powiedzieć.

    f2w3vfxmb0qc55qi.png
  • AnnS Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 2 listopada 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie, byłam 28.10 (11dpo) na becie i wyniosła 120,4 a 31.10 po 3 dobach 447,9 czy mam powtórzyć dziś betę po 24h od ostatniej? bo juz się pogubilam w tym co ile trzeba ją zrobić.

    www.rodzice.pl
  • MaagdaM Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 2 listopada 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstęp miniumum 48 h. 2 razy powinno starczyć. Lepiej zapytać lekarza, czy jest konieczność powtarzania.

    f2w3vfxmb0qc55qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaagdaM wrote:
    Ja właśnie kawę pije (słabą) i nic mnie nie mdli. Właśnie dziewczyny jak to jest z tą kawą. W sumie dużo jej nie pije tylko w pracy rano więc 5 w tygodniu wychodzi. zawsze piłam z podwójnego espresso, teraz pije z jednego przedłużoną. Czy wy rezygnujecie całkowicie z kawy.

    No i mam problem. Umówiłam się z koleżanką że od tego miesiąca pójdziemy na jakiś aerobik. W pracy musimy zamawiać karty z miesięcznym wyprzedzeniem i wtedy nie wiedziałam jeszcze, że będę w ciąży. Teraz chyba nie jest najlepszy moment na zaczynanie ćwiczeń.

    Macie jakiś pomysł jak się delikatnie wykręcić? Czy powiedzieć jej prawdę? U nas jeszcze nikt nie wie, i mąż chce żeby tak zostało do świąt. Wyjątkiem dla niego jest, że mogę powiedzieć w pracy, bo wiadomo, że z czasem ktoś może coś zauważyć, a wole żeby dowiedzieli się ode mnie, zwłaszcza, że kiedyś dla szefa obiecałam. Powiedział, że nie będzie mi robił pod górkę, że mi pomoże i z powrotem do pracy i ze wszystkim. Jedynym warunkiem było, żebym powiedziała jak najwcześniej. Sama nie wiem kiedy powiedzieć.


    No ja właśnie też nie wiem co z tą kawą. Zależy od źródła, ale chyba jedną można :) Ja jestem mega kawoszem, nie wiem jak z tym sobie poradzić :D chyba zrezygnuje z wszelkich herbat i kaka(ów?) kaka(łów?) na poczet kawy.

    Aktywność fizyczna nie jest przecież zabroniona :) może nie tak bardzo intensywna jak areobik ale dozwolona. Powiedz, że przepraszasz, że jesteś leniem, rozwala Cię stres i chcesz iść na jogę :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na becie, wynik dopiero po południu ale 40 zł... rany ale hieny!!!

    gabi544 lubi tę wiadomość

  • MaagdaM Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 2 listopada 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tą aktywnością to różnie słyszałam. Jak się wcześniej ćwiczyło, to jak najbardziej wskazane, ale podobno jak wcześniej się nie ćwiczyło to w pierwszym trymeście nie powinno się zaczynać, dopiero w drugim, i wtedy raczej delikatnie i powoli zaczynać.

    Chodź w sumie joga może nie byłaby taka głupia. Zobaczę może koleżanka do piątku tematu nie ruszy. W czwartek po pracy mam do lekarza i zapytam czy mogę czy nie.

    Kakao też nie można pić? Przecież one kofeiny chyba nie ma.

    f2w3vfxmb0qc55qi.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 2 listopada 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luz Maria wrote:
    Cookiemonster możesz powiedzieć coś więcej o tej profesor? Moja obecna lekarz powiedziała, że jak tym razem też nie wyjdzie to poleca mi się zgłosić do niej. To Twoja lekarz prowadząca? Polecasz? Na czym polgają te jej niekonwencjonalne (jak na polskie standardy) metody?
    Nie pytałam co prawda swojej lekarz bo jestem pewna że 6 lipca jest mój :-)... i jak widzę jacusianki :-)
    Ja do niej byłam kierowana przez mojego ginekologa, ale poczytałam trochę i w sumie dostałam taki sam zestaw leków jaki ona zaleca - glucophage i clexane (mam obniżoną akt białka S i clexane mam mieć od testu do 6tyg po porodzie), ja do tego mam jeszcze steryd i kwas foliowy 5mg, accard, bromek i wit D aaa i luteina dowcipna. Wiem, ze ona do tego zaleca jeszcze masę witamin. A jak u Ciebie to wygląda? Bierzesz leki?
    Nie zdecydowałam się na wizytę u niej, bo jestem ze Śląska, ona przyjmuje w Warszawie - nie wyobrażam sobie np w ciąży jeździć tak - a co jeśli będzie potrzebna pomoc na już? I tak trzeba mieć swojego lekarza na miejscu, bo ona konsultuje, a bardzo rzadko bada.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 2 listopada 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam na becie: 191 - w piątek znowu sprawdzę :)

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ