X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Urszulka i Ineczka.

    Tam gdzie chodzę na basen można korzystać z szatni koedukacyjnej, w której są wygodne przewijaki. Wygodnie jest zabrać ze sobą fotelik samochodowy, w którym można położyć dziecko, kiedy sama się przebierasz. Tak zasugerowała moja szkoła pływania, dlatego mąż zawozi nas autem chociaż basen mamy blisko i myślałam że będziemy z wózkiem tylko chodzić - ale wózka nie weźmiesz ze sobą do szatni. Zresztą bezpośrednio po pływaniu dziecko musi jeszcze jakieś 30 minut odtajeć w budynku basenu a w taką zimę to chyba od razu potem spacer nie jest wskazany.
    Bierzesz prysznic, malucha pod kranem albo ręką obmywasz blisko prysznica.
    Na czas przejścia z mokrym malcem przez halę basenową można go trzymać w ręczniczku-szlafroczku, u nas obok niecki dla dzieciaków są wieszaczki.
    Nie powinno się karmić 30 minut przed wejściem do wody. Warto oswoić malucha z wodą na buzi podczas domowych kąpieli polewając główkę od tyłu do przodu zdecydowanym strumieniem z niewielką ilością wody.
    Mnie przerażała strona organizacyjna ale jest całkiem spoko, tym bardziej że dla tych dzieciaków to ogromna radość!
    tb73tv730xcbtslh.png

  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3 pary rajstopek - 2pary sprezentowała babcia, jedną parę kupiłam "na zaś". Pod spodnie kilka razy mu nałożyłam ale to masakra, nóżki mu odgniata, szczegolnie w zagięciach pod kolanami i na udkach, więc leżą w szafie dla świętego spokoju żeby babcia wiedziała że Mikołajek ma rajstopki :-P. A teraz przy tym uczuleniu to w ogóle wskazana tylko miękka bawełna przy skórze. Na spacery nakładam mu kombinezon, najgrubiej był ubrany w 2 pajace pod niego (było w okolicach -8 ), w domu zawsze na 1 warstwę, pajac albo body i polspiochy, do fotelika ma gruba bluzę, bo w kombinezonie by się nie zmieścil :-). Też macie problem z uciekającymi skarpetkami? Wersja spodnie+skarpetki to u nas rzadkość bo mija 5 minut i już ma gołe stopy :-)..
    Co do okresu miałam 2x plamienia, obydwa trwały dobę, raz w dzień wizyty popologowej, drugi raz tydzień temu, nawet nie wiem czy można to nazwać okresem w ogóle, kilka godzin bólu podbrzusza, a krwi tyle że wystarczy wkładka.
    Chyba odważe się na ten basen jak podlecze mu skórę, bo jak czytam wasze posty to zazdraszczam ^_^. Super że dzielicie się "informacjami technicznymi, bo logistyka mnie przeraza.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e18463351155.jpg
    Pozdrawiamy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 19:53

    katka84 lubi tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmargotka wrote:
    Dzięki Urszulka i Ineczka.

    Tam gdzie chodzę na basen można korzystać z szatni koedukacyjnej, w której są wygodne przewijaki. Wygodnie jest zabrać ze sobą fotelik samochodowy, w którym można położyć dziecko, kiedy sama się przebierasz. Tak zasugerowała moja szkoła pływania, dlatego mąż zawozi nas autem chociaż basen mamy blisko i myślałam że będziemy z wózkiem tylko chodzić - ale wózka nie weźmiesz ze sobą do szatni. Zresztą bezpośrednio po pływaniu dziecko musi jeszcze jakieś 30 minut odtajeć w budynku basenu a w taką zimę to chyba od razu potem spacer nie jest wskazany.
    Bierzesz prysznic, malucha pod kranem albo ręką obmywasz blisko prysznica.
    Na czas przejścia z mokrym malcem przez halę basenową można go trzymać w ręczniczku-szlafroczku, u nas obok niecki dla dzieciaków są wieszaczki.
    Nie powinno się karmić 30 minut przed wejściem do wody. Warto oswoić malucha z wodą na buzi podczas domowych kąpieli polewając główkę od tyłu do przodu zdecydowanym strumieniem z niewielką ilością wody.
    Mnie przerażała strona organizacyjna ale jest całkiem spoko, tym bardziej że dla tych dzieciaków to ogromna radość!
    tb73tv730xcbtslh.png
    Dzięki za taka obszerna odp :) A ma coś na sobie poza Pielucha do pływania ? Jakieś gatki albo coś na górę? Jakie pieluszki polecasz ?

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek2018 wrote:
    Ja mam 3 pary rajstopek - 2pary sprezentowała babcia, jedną parę kupiłam "na zaś". Pod spodnie kilka razy mu nałożyłam ale to masakra, nóżki mu odgniata, szczegolnie w zagięciach pod kolanami i na udkach, więc leżą w szafie dla świętego spokoju żeby babcia wiedziała że Mikołajek ma rajstopki :-P. A teraz przy tym uczuleniu to w ogóle wskazana tylko miękka bawełna przy skórze. Na spacery nakładam mu kombinezon, najgrubiej był ubrany w 2 pajace pod niego (było w okolicach -8 ), w domu zawsze na 1 warstwę, pajac albo body i polspiochy, do fotelika ma gruba bluzę, bo w kombinezonie by się nie zmieścil :-). Też macie problem z uciekającymi skarpetkami? Wersja spodnie+skarpetki to u nas rzadkość bo mija 5 minut i już ma gołe stopy :-)..
    Co do okresu miałam 2x plamienia, obydwa trwały dobę, raz w dzień wizyty popologowej, drugi raz tydzień temu, nawet nie wiem czy można to nazwać okresem w ogóle, kilka godzin bólu podbrzusza, a krwi tyle że wystarczy wkładka.
    Chyba odważe się na ten basen jak podlecze mu skórę, bo jak czytam wasze posty to zazdraszczam ^_^. Super że dzielicie się "informacjami technicznymi, bo logistyka mnie przeraza.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e18463351155.jpg
    Pozdrawiamy :-)
    jaki już duzy chłopak :)

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek-mój cwaniak ociera stopami o siebie dopóki nie ściągnie skarpetek :P ja nie wiem co te dzieciaczki maja z nimi :D
    Tesciu mój przyjechał kiedyś i pytanie czemu mały skarpetek nie ma. To mowie: ja moge mu założyć, nie ma problemu. Daje 5 minut i będzie bez nich. Minęło ok 5 minut i faktycznie mały bez skarpetek i radocha bo jedna z nich dorwal i mogl gryźć i obsliniac :P spojrzałam tylko z usmiechem na teścia i już nic nie mówił na temat jego ubioru :D
    Nawet śpiąc w spiworku, rano szukałam skarpetek zawsze. Bo gdzieś tam w tym spiworku były ale nie na stopkach :D
    Także rozumiem doskonale o czym mówisz... :P

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też skarpety jakimś dziwnym trafem spadają same ze stópek:D

    terka, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dzieki. U mnie z tym okresem tak samo dwa razy byly jakies plamienia minimalne ale tak to chyba wyglada przy pierwszym? Nic nie bolalo.

    U nas tez skarpetki spadaja po tarciu stopka o stopke. Teraz fizjo kazala wkladac jej stope do buzi bo sama nie jest zainteresowana :/ takze gole stopki w domu ma. Ja ubieram zawsze tylko body dlugie i leginsy w domu i skarpetki.

    A na wyjscia body dlugie i spodnie grubsze + skarpetki albo rajtki grube i kombinezon. Jak jest cieplej to rajtki ciensze. I zawsze na to kombinezon.

    Tez bym sie przeszla na basen :)

    Loczek u nas po fenistilu juz schodzi ta wysypka. Praktycznie juz jej nie widac.

    Natka tez juz od dwoch dni staje na kolankach do kleku i macha sie w przod i tyl do raczkowania. Wyglada jak kot przymierzajacy sie do skoku :D

    sxjpszshqgff_t.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 08:33

    katka84, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    event.png
    eve
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka, odpowiadając:
    Poza pieluszką do pływania (my mamy Babydreams z Rossmana jest ok) koniecznie spodenki neoprenowe dla niemowląt. Trzymają wszystko i pomagają w termoregulacji. Płaciłam 40 zł, kupowałam przez szkołę pływania. Na górę nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 12:14

  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama na basen chodzę ale z młodą pójdę jak pogoda się ustabilizuje czyli na wiosnę :) Mimo wszystko teraz pogoda jest jaka jest (u nas jeszcze masa śniegu i wiatr co chwilę). Na pływalni jest gorąco, takie niemowlaki jeszcze uczą się termoregulacji. Nie ryzykuję, a to czy pójdę teraz czy za 3 miesiące z młodą na basen - nie ma znaczenia :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmargotka zastanawiałam się nad kąpielówkami, komentarz mojego męża - przecież będzie miał pampersa, po co jeszcze majtki. Fajnie że mówisz że warto, bo odpuściłam temat. Wszelkie informacje i złote rady o basenie zbieram więc proszę się dzielić :-).
    U nas tydzień fenistilu i fakt nie nasila się, ale też nie znika, 21 stycznia mamy szczepienie, jak wysypka nie ustąpi to bdmy od nowa szukać ratunku.
    Miki jeszcze nie podnosi się do klęku, tylko się turla na brzuszek, leży na brzuchu podparty na dłoniach i szura bruszkiem, czasem się przesunie na boki, albo do tyłu :-), zaczyna chwytać zabawki w tej pozycji. Zauważyłam że duża piankowa mata 120x180 była super pomysłem, dzięki dziewczyny. Mamy ją dopiero od ptku, a dziecko zauważalnie więcej się porusza i próbuje nowych rzeczy, teraz widzę wyraźnie że mata 60x60 z pałąkami bardzo go ograniczała.

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was podawała już maluchom jajko? W jakiej formie najlepiej je serwować? I kiedy? Bo im więcej czytam, tym jestem glupsza - każde źródło mówi co innego.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa, bo chętnie dałabym jajko

    misia-kasia lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś używa/ła pampersów ekologicznych? Czy są one lepsze? Lepiej zapobiegaja odparzeniom?

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was podawała już maluchom jajko? W jakiej formie najlepiej je serwować? I kiedy? Bo im więcej czytam, tym jestem glupsza - każde źródło mówi co innego.

    Ja podawałam ale starszej - na miękko robiłam ale jajka miałam swojskie od teściowej. :) sklepowego na miękko bym maluchowi nie podała.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was podawała już maluchom jajko? W jakiej formie najlepiej je serwować? I kiedy? Bo im więcej czytam, tym jestem glupsza - każde źródło mówi co innego.
    Podawałam starszej na początku co drugi dzień ugotowane żółtko do obiadu, można pół codziennie. Zaczynałam od żółtka, bo taka była wtedy szkoła, że białko może uczulać. Z czasem wprowadziłam całe jajko, ale już jako oddzielne danie.
    Teraz chyba będę robiła tak samo.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Dziewczyny czy któraś używa/ła pampersów ekologicznych? Czy są one lepsze? Lepiej zapobiegaja odparzeniom?
    Ja uzywalam na samym poczatku te bambusowe bambiboo z rossmana. Byly ok. A teraz zwykle z lidla lupilu nam wystarczaja

    event.png
    eve
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was podawała już maluchom jajko? W jakiej formie najlepiej je serwować? I kiedy? Bo im więcej czytam, tym jestem glupsza - każde źródło mówi co innego.

    My tez zaczelysmy od podawania samego zoltka jak ugotowalam jaka na miekko. Jaja tez swojskie wlasnego chowu.

    Kaktus a jak tam akceptacja butli? Marysia dalej jest na nie? Bo u mnie Maja sie przelamala do niekapka a teraz juz tez i zwykly smoczek ale juz ten zmieniony od 6+.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek2018 wrote:
    Mmargotka zastanawiałam się nad kąpielówkami, komentarz mojego męża - przecież będzie miał pampersa, po co jeszcze majtki. Fajnie że mówisz że warto, bo odpuściłam temat. Wszelkie informacje i złote rady o basenie zbieram więc proszę się dzielić :-).
    W mojej szkole pływania twierdzą, że z doświadczenia wiedzą, że sama pieluszka do pływania może nie wystarczyć;)

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niewiele nas może na tym wątku zostało ale czekam która pierwsza będzie w kolejnej ciąży :)oczywiście bez presji;)
    tb73tv730xcbtslh.png

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmargotka wrote:
    Dziewczyny niewiele nas może na tym wątku zostało ale czekam która pierwsza będzie w kolejnej ciąży :)oczywiście bez presji;)
    tb73tv730xcbtslh.png

    Haha :D no niektórzy tak chcą w sumie szybciutko ;D
    U mnie narazie cisza z czymkolwiek mimo że mały całe noce przesypia (więc karmienie nocne odpada) ale nie mam presji że chce i muszę już ;D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
‹‹ 1351 1352 1353 1354 1355 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ