X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na sniadanko paroweczki takie z lepszym skladem cos 95% mieska. Albo buleczka z drobiowa wedlinka Mala uwielbia swieze pieczywo ale tylko buleczki :) do picia rano herbatka a tak za dnia woda zadnych soczkow kompotow nie chciala pic. Kaszki tylko na wodzie bezmleczne bo u nas chyba alergia na bialko mleka krowiego(jeszcze sie nie potwierdzilo czy to od tego byla wysypka narazie spokoj bedziemy testowac nabial po swietach i sie okaze)

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do picia tylko cyc, czasami herbatke z łyżeczki bo z niczego innego nie wypije, wczoraj posmakował bardzo sok bananowy Kubuś i to z kubeczka z rureczką, także mam nadzieję ze to jakiś przełom w piciu samemu. Zastanawiam sie nad kupnem butelki Mimijumi do odstawienia piersi bo jak narazie wszystkie butelki sa na 'nie'.
    A kaszka gotowana na wodzie później mieszana z NAN-em. Wieczorem zjada troszkę kaszki owocowej kupnej z Bobovity albo nestle.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poważnie? Herbatka, parówki, szyneczka? Nawet jak pisze 100% to przecież tam jest dużo soli, przypraw i innych substancji które maluchowi nic nie dają. :/ jest tyle innych fajnych rzeczy, które można dać/zrobić dziecku. Są fajne książki z przepisami :)
    Nie chcę nikogo obrazić ale ja przed rokiem parówek czy wędliny dziecku bym nie dała, nie dawałam starszej i młodszej też nie dam.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O parówki bym sie nie pokusiła bo sama je jadam raz na 3 miesiace, ale już daje małemu zupy te które my jemy rosół,pomidorową na wszystkich przyprawach. Po herbacie też nic mu sie nie dzieje i raczej mu nie zaszkodzi.Je naleśniki ,makaron, ryż.
    Urszulka zapodaj jakieś fajne przepisy z przyjemnością z nich skorzystam.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... serio? Wędliny, parówki, kubusie czyli to, o czym się trąbi w kółko, żeby nie dawać dzieciom, a szczególnie tak małym, bo ma w sobie tonę cukru, soli czy konserwantów. Ja sama może nie jem samych zdrowych rzeczy, ale staram się unikać zbędnej chemii i dodatków w jedzeniu dla dziecka. Póki mamy wpływ na to, co ono je, to niech je zdrowo.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    O parówki bym sie nie pokusiła bo sama je jadam raz na 3 miesiace, ale już daje małemu zupy te które my jemy rosół,pomidorową na wszystkich przyprawach. Po herbacie też nic mu sie nie dzieje i raczej mu nie zaszkodzi.Je naleśniki ,makaron, ryż.
    Urszulka zapodaj jakieś fajne przepisy z przyjemnością z nich skorzystam.
    Alaantkowe blw - blog i książki - ja z nich korzystam.
    Ada też je zupy jak my, makarony ryż i kasze, tylko jej nie solę. Resztą przypraw tak samo jak my.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    O parówki bym sie nie pokusiła bo sama je jadam raz na 3 miesiace, ale już daje małemu zupy te które my jemy rosół,pomidorową na wszystkich przyprawach. Po herbacie też nic mu sie nie dzieje i raczej mu nie zaszkodzi.Je naleśniki ,makaron, ryż.
    Urszulka zapodaj jakieś fajne przepisy z przyjemnością z nich skorzystam.

    Polecam książki alaantkowe blw - są tam naprawde fajne przepisy dla całej rodziny :)
    Ja nie mówię, że coś może być dziecku bo zje czegoś trochę ale w wędlinach też jest tyle chemii i przypraw że głowa boli :/ a herbaty też można uniknąć dla takiego malucha - jest woda, można sobie ugotować bądź zrobić domowy sok/kompot. No i te słynne soczki czy kubusie, nawet mojej 8latce nie daje :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mówię że ja też jem super zdrowo czy coś. Ale tak jak pisze Nalia, dopóki mamy wpływ na to co je maluch to unikajmy niepotrzebnej chemii, zbędnych przypraw (są naturalne, np bazylia) czy cukru. Wiadomo, pójdzie do żłobka czy przedszkola takiego wpływu nie będziemy mieć jak teraz.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My często robimy placuszki z amarantusa czy naleśniki bez cukru i soli i wcina aż miło :) plus jakieś mięsko czy ziemniaczki z talerza też zje ale to też bez sosów etc, do picia wodę pije już ładnie z bidonika ze słomka no i uwielbia owoce teraz na topie mus z jabłek melon i arbuz :) wszystko dostaje w dużych kawałkach do rączki i sam wcina ciesząc się przy tym strasznie :) oczywiście sloiczkiem jogurtem dla dzieci czy owockami z tubki też nie pogardzi kaszki też je ale wszystko sprawdzamy pod kątem dodatku cukru i konserwantów. Plus cyc ale to już tak chyba dla rozrywki :)

    oar89jcggibdab41.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 05:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie jeszcze z innej beczki.. Jak Wam śpią dzieciatka? Często budzą się w nocy? Karmicie wtedy? Mojemu się coś poprzestawialo ostatnio i budzi się b czesto i bez cysia nie zaśnie :/

    oar89jcggibdab41.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzaa wrote:
    A ja mam pytanie jeszcze z innej beczki.. Jak Wam śpią dzieciatka? Często budzą się w nocy? Karmicie wtedy? Mojemu się coś poprzestawialo ostatnio i budzi się b czesto i bez cysia nie zaśnie :/

    Mój miał takie 2 noce gdzie się budził w nocy i wtedy przebieranie i karmienie było. A tak spi cała noc, dopiero nad ranem albo rano wstaje.

    Mój nie przepada za mięsem. Niechętny bardzo. Za to rybami się zajada ;) w sumie to dobrze :)
    Parowek i wędlin nie dajemy mu wcale, a sokiem typu Kubuś krzywil się od tego słodkiego (z ciekawości dałam mu spróbować ale to stanowczo nie jego smaki). Pije albo herbatki ziołowe (nie te granulowane co da "dla dzieci" tylko normalne) i dużo wody. I lubi soki pomidorowe :D XD ale na nie też trzeba patrzeć bo czasem są z dodatkiem soli...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze spaniem różnie , śpi po kąpieli po cycusiu pół godzinki, budzi się na cyca -zje i śpi jeszcze pół godzinki pobudka i zabawa do 23-24tej, potem pobudka o 2, 3,4 i spanko do 8.30-tak bylo przez ostatni tydzień.
    Ogólnie 3-5x budzi sie w nocy.Są noce że widzę każdą godzine.
    W nocy zasypia tylko przy cycku dziś spróbowałam podmienić na butelke ale nie ma szans, czuję że nigdy nie zaprzyjaźnimy sie z butelką

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo co tak tu cicho ostatnio? Jakieś plany na weekend majowy? My niestety w domu bo mąż wyjechał do pracy do Niemiec ale będziemy miały dla niego niespodzianka jak wróci bo Zuzka zaczęła chodzić :o ;)

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze tak sama sama? Moja chodzi za raczki i przy meblach ale sama jeszcze nie pojdzie. Fanie :) moja znow jest niemal nieodkladalna w dzien. Zasypia przy cycusiu na drzemke i nieraz nie moge jej odlozyc do lozeczka to spi w lozku naszym i w nocy nadal spimy w trojke. Nie wiem jak ja zachecic spac sama w swoim lozeczku.:(

    event.png
    eve
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myjecie ząbki dzieciom? Uzywacie do tego jakiejs pasty? Jak tak to jakiej?

    event.png
    eve
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, już chodźcie? Szok! Ada dopiero nauczyła się sama wstawać w łóżeczku. ;) Do chodzenia jeszcze daleka droga. :P

    Tak, myjemy ząbki! Mamy taka szczoteczke dla dzieci 6m+ (firmy Jordan, Step 1, szczoteczka z gryzakiem) i pastą elmex dla dzieci.

    Urszulka89 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwa ząbki ale przecieramy dziąsła samą wodą i taką szczoteczką - nakładką na palec ;) a tam gdzie nie ma ząbków to woda na pieluszce tetrowej.

    Mój brat chodził na 9 miesięcy ale dla mnie widok chodzącego 9 miesięcznego dziecka przeraża :p
    Maja podciąga się do wstawania, jak ma o co ;) ale z chodzeniem mamy jeszcze czas ;)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Wow, już chodźcie? Szok! Ada dopiero nauczyła się sama wstawać w łóżeczku. ;) Do chodzenia jeszcze daleka droga. :P

    Tak, myjemy ząbki! Mamy taka szczoteczke dla dzieci 6m+ (firmy Jordan, Step 1, szczoteczka z gryzakiem) i pastą elmex dla dzieci.

    Z pastą bym poczekała dopóki młoda nie umie wypluwać :P no chyba że umie :p wiem, że to są minimalne wielkości pasty ale jednak są :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 1 maja 2019, 03:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Instagram zalaly wypowiedzi dentystow o myciu zebow od pietwszego zabka i tak zakupilam paste elmex od pierwszego zabka ^^. Do tej pory mylam woda a szczoteczke dawalam do zabawy zeby sama myla zabki i idzie jej to :)

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    event.png
    eve
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 1 maja 2019, 03:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z fluorem, 500ppm 1x dziennie, pozostałe mycia zębów (po posiłkach stałych) pasta bez fluoru. Jak będą już 4 zęby to wtedy 2xdziennie pasta z fluorem 500 ppm a pozostałe mycia pasta bez fluoru. Przy czym do 3 rz ilość pasty sladowa

    Taka podpowiedz dostalam od lekarza

    event.png
    eve
‹‹ 1365 1366 1367 1368 1369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ