X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Z fluorem, 500ppm 1x dziennie, pozostałe mycia zębów (po posiłkach stałych) pasta bez fluoru. Jak będą już 4 zęby to wtedy 2xdziennie pasta z fluorem 500 ppm a pozostałe mycia pasta bez fluoru. Przy czym do 3 rz ilość pasty sladowa

    Taka podpowiedz dostalam od lekarza
    I myjesz zęby po każdym posiłku?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zupełnie sama, chodziła przy meblach nagle się poscila i zrobiła kilka Mroczkowski i tak z dnia na dzień coraz to więcej ;)

    A jak wyplukujecie pastę z buzi? Też myślę o myciu ząbków aktualnie mamy ich 6 i dwa wybite.

    Mam też pytanie co do diety, dziewczyny podajecie już praktycznie wszystko maluchom do jedzenia? Jak sobie radzą gryzieniem? Moja tak często się krztusi że naprawdę boje sie jej wciąż dawać większe kawałki

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Ze tak sama sama? Moja chodzi za raczki i przy meblach ale sama jeszcze nie pojdzie. Fanie :) moja znow jest niemal nieodkladalna w dzien. Zasypia przy cycusiu na drzemke i nieraz nie moge jej odlozyc do lozeczka to spi w lozku naszym i w nocy nadal spimy w trojke. Nie wiem jak ja zachecic spac sama w swoim lozeczku.:(

    U nas za dnia też ciężko młoda odłożyć a jak się uda to czasami po 10 min się nudzi i tak w kółko. Ale w nocy to już zawsze odkładam nawet pierdyliard razy bo wiem ze jak się przyzwyczai do naszego łóżka to już będzie koniec.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 1 maja 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Tak zupełnie sama, chodziła przy meblach nagle się poscila i zrobiła kilka Mroczkowski i tak z dnia na dzień coraz to więcej ;)

    A jak wyplukujecie pastę z buzi? Też myślę o myciu ząbków aktualnie mamy ich 6 i dwa wybite.

    Mam też pytanie co do diety, dziewczyny podajecie już praktycznie wszystko maluchom do jedzenia? Jak sobie radzą gryzieniem? Moja tak często się krztusi że naprawdę boje sie jej wciąż dawać większe kawałki
    Ja daję wszystko w kawałkach, Ada je głównie sama. Zupa i kaszki podaje w kubeczku do picia. ;) Unikamy tylko wysokoprzetworzonych produktów typu parówki, szynka, a także miodu, soli, cukru. Mleko krowie jako dodatek do dania, np. Do naleśników. Potrawy doprawiam pieprzem i ziołami. Ada uwielbia wszelkiego rodzaju placki, naleśniki, makaron. Bardzo lubi marchewkę, szpinak, bułki czy chleb, jajka, awokado, gruszki, banany itd. ;)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze pasta nie mylam ząbków. Kupilam online wczoraj i czekam na paczke. Takze zobacze jak nam pojdzie mycie pasta dwoch zabkow.

    Ja karmie z talerza co jemy, czasem daje cos w łapkę typu bulka, chleb, rogal albo owoce, makaron lubi jesc. Tak to karmie lyzeczka, co sie da to dam do raczki ale nie ze kazdy posilek je sama.

    event.png
    eve
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 2 maja 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Myjecie ząbki dzieciom? Uzywacie do tego jakiejs pasty? Jak tak to jakiej?
    myjemy identycznie jak Nalia. Czasem zdarza się że rano myjemy elmexem, a wieczorem ziajką. Ale to sporadycznie :)
    Słuchałam jakiegoś podcastu z dentystą, który mówił, że jak już pojawiają się ząbki, to lepsza jest szczoteczka z włosiem niż nakładka na palec :)

    Co do posiłków to ja zawsze proponuję kawałki, ale potem czasem dokarmiam łyżeczką. Tak dziś jedliśmy spaghetti. Na początku Młody walczył samodzielnie, ale potem chętnie dojadł z łyżeczki.

    Nalia, Ada bez problemu radzi sobie ze wszystkimi posiłkami typu np placki, makaron etc?
    Bo u nas częściej to bywa zabawa jedzeniem niż faktyczne jedzenie...

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 3 maja 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jajka w jaki sposób podajecie? U nas właśnie jajem młoda mi się dusiła, strasznie spanikowalam ale chce pomału znowu spróbować jej dac, ja nie wiem jak to dziecko to zrobiło. Parówek też unikam, Zunia jadła już trochę rzeczy na krowim mleku ale takim prawdziwym poki co nic się nie działo.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 3 maja 2019, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Jajka w jaki sposób podajecie? U nas właśnie jajem młoda mi się dusiła, strasznie spanikowalam ale chce pomału znowu spróbować jej dac, ja nie wiem jak to dziecko to zrobiło. Parówek też unikam, Zunia jadła już trochę rzeczy na krowim mleku ale takim prawdziwym poki co nic się nie działo.
    Ja dodaję np żółtko do zupki albo obiadku inaczej młoda nie chce jeść bo przykleja się jej do podniebienia :/

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 4 maja 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka89 wrote:
    Ja dodaję np żółtko do zupki albo obiadku inaczej młoda nie chce jeść bo przykleja się jej do podniebienia :/

    Sprytne ;)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 18 maja 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove wrote:
    myjemy identycznie jak Nalia. Czasem zdarza się że rano myjemy elmexem, a wieczorem ziajką. Ale to sporadycznie :)
    Słuchałam jakiegoś podcastu z dentystą, który mówił, że jak już pojawiają się ząbki, to lepsza jest szczoteczka z włosiem niż nakładka na palec :)

    Co do posiłków to ja zawsze proponuję kawałki, ale potem czasem dokarmiam łyżeczką. Tak dziś jedliśmy spaghetti. Na początku Młody walczył samodzielnie, ale potem chętnie dojadł z łyżeczki.

    Nalia, Ada bez problemu radzi sobie ze wszystkimi posiłkami typu np placki, makaron etc?
    Bo u nas częściej to bywa zabawa jedzeniem niż faktyczne jedzenie...
    Hej! Bywa różnie- zależy co ma do jedzenia. Jak jej smakuje, to je ładnie- A jak średnio, to wyrzuca. ;) Ale generalnie Do brzucha coś trafia :D

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 18 maja 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak się macie?
    Jak u was z babskimi sprawami? Bo ja kurczę już 3x mam okres -.- miałam nadzieję że bd trochę spokoju dopoki Młody na piersi a tu gucio..
    Jestem pod wrażeniem że martwicie się o ciążę, ja to chyba musiałabym być wiatropylna teraz żeby zajść. Nie mamy kurczę czasu, ochota jest, ale mój człowiek budzi się pierdyliard razy i jak się 3-4 raz zaczyna od początku to się odniechciewa -.-
    Miki ma 8 zębów, gryzie strasznie i szczypie więc znam wasz ból, ale nadal twardo cyc, chociaż mam pogryziony nieludzko.

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 19 maja 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam okres 2 miesiące po porodzie i tak już mam co miesiąc - mimo kp. Przy starszej też tak miałam więc nie zdziwiłam się ;)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Cisza tu straszna ostatnio. Co tam u Was?

    Ja dostalam okres pol roku po porodzie i tez karmie piersia. 2x miesiaczka i trzecia juz nie przyszla! Takze chcialam sie pochwalic ze u mnie pojawily sie dwie kreseczki. Jakiez bylo moje zdziwienie ze tak hop i sie udalo biorac pod uwage ze o Maje staralismy sie ponad rok.

    terka, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!!! :-)
    Ja nadal nie mam okresu, ostatnio coś straszyło plamieniem i pobolewaniem brzucha ale nic z tego, karmię ale to chyba ostatki bo mały ściska, szczypie gniecie cycy żeby coś leciało , a tam chyba tylko krople.
    Chcialam zakończyć karmienie więc teraz to poprostu będę zmuszona i on też -do nauczenia picia z butelki.
    Mały ładnie już stoi przy szafkach czy łóżku ale ma jeszcze problem z powrotem do siadu, widać że bardzo chciałby juz chodzić,ząbków jak nie bylo tak nie ma i trochę się martwię jak zaczną wychodzić wszystkie naraz.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Hej. Cisza tu straszna ostatnio. Co tam u Was?

    Ja dostalam okres pol roku po porodzie i tez karmie piersia. 2x miesiaczka i trzecia juz nie przyszla! Takze chcialam sie pochwalic ze u mnie pojawily sie dwie kreseczki. Jakiez bylo moje zdziwienie ze tak hop i sie udalo biorac pod uwage ze o Maje staralismy sie ponad rok.
    Gratulacje :)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 21 maja 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kryzys wychowawczy. Wasze dzieci tez tak krzycza piszcza i sie zloszcza?

    Jak sie bawicie i co robicie w ciagu dnia z dzieciatkami?

    Zabki myje pasta potem wycieram paste tetra i daje malej do zabawy szczoteczke umyta bez pasty i sama sie bawi gryzie szczotkuje itd.

    Z blw u nas roznie, strasznie mnie podlamuje ten burdel, kp + sloiczki+ musy +blw.

    Nadal spimy w trojke :/

    Strasznie moja jest kleszczykiem i spi bardzo plytko ze czesto sie budzi i szuka cyca dlatego u nas te sprawy tak jak u Loczka zaczynamy i zaraz dupa... Masakra

    event.png
    eve
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 21 maja 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 4 zęby. W lipcu mam endokrynologa i zaleznie od wynikow zaczne leczenie wiec koniec kp. Zobaczymy i tak zwlekam od stycznia z leczeniem bo chcialam kp.

    Gratulacje Vanilka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 08:39

    event.png
    eve
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka, serdeczne gratulacje! Cudowna wiadomość! Jak się czujesz? który to tc?

    U mnie brak @, a bardzo chciałabym, żeby przyszła, bo też marzy mi się już poszerzenie rodziny :)

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 23 maja 2019, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Hej. Cisza tu straszna ostatnio. Co tam u Was?

    Ja dostalam okres pol roku po porodzie i tez karmie piersia. 2x miesiaczka i trzecia juz nie przyszla! Takze chcialam sie pochwalic ze u mnie pojawily sie dwie kreseczki. Jakiez bylo moje zdziwienie ze tak hop i sie udalo biorac pod uwage ze o Maje staralismy sie ponad rok.

    Gratulacje! :D :D :D
    Jak się czujesz?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 23 maja 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :) czuje sie dobrze. To juz 7 tydzien. Mdlosci sie pojawily pojedyncze i narazie spokoj,a tak to tryskam energia ale jestem przerazona jak ja ogarne dwojke takich maluchow! Chcialam drugie ale tak za 2 lata ale coz los zdecydowal inaczej ;) wiec tylko sie cieszyc ze tym razem tak szybko sie udalo.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
‹‹ 1366 1367 1368 1369 1370 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ