X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 31 marca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzaa wrote:
    Mały był od urodzenia asymetryczny plus doszły zbyt późno wykryte problemy z wedzidelkiem które wpłynęły nie tylko na laktacje ale też na ogólną neurologie. Teraz już na szczęście praktycznie z tego wyszliśmy a tu zaczął się krzywo czolgac i zabawa od nowa... Całe szczęście lubi swoją fizjoterapeutke i ćwiczenia :)

    Britty a odnośnie zajścia w ciążę myślałaś o tabletkach? Przy karmieniu u mnie świetnie sprawdziły się minipigolki tyle że trzeba pilnować bardzo godzin


    Ja od początku mam Azalię, można przy kp. Przy starszej też miałam, żadnych skutków ubocznych u mnie nie było więc teraz też biorę. I jest ok :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Azalię przez miesiąc i cały miesiąc krwawiłam. Po odstawieniu krwawiłam kolejny miesiąc. Także u mnie się całkiem nie sprawdziły :(

    Co do odstawienia małej od piersi - przymierzam się do tego z kilku powodów. Przede wszystkim, moja córka to egzemplarz totalnie bezsmoczkowy i bezbutelkowy. Zasypia przy piersi, nie daje się niczym 'oszukać'. Wydaje mi się, że im dłużej będę ją karmić, tym gorzej pójdzie odstawianie. A od początku wchodziło w grę karmienie do roku, nie dłużej - tak po prostu postanowiłam. Drugi powód jest taki, że Marysi wyszły dwie górne jedynki i każde karmienie to dramat po prostu..boli niemal jak na początku :/

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam Limetic i nie mogę narzekać.
    Co do zębów to młody ma dwie dolne jedynki i pierwszy tydzień był koszmar z karmieniem płakałam jak bobr jak mnie gryzl :p ale oduczyl się całe szczęście :)

    oar89jcggibdab41.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzaa powiem szczerze, że nie bardzo chce tabletki, pani onkolog odradzała branie antykoncepcji że względu na choroby nowotworowe w rodzinie, a i my z mężem też ze względow religijnych nie chcielibyśmy się decydować no chyba że naprawdę będzie takie zalecenie od lekarza. Współczuję rehabilitacji, a z drugiej strony fajnie, ze maluch chce współpracować z fizjoterapeutka. ;) u nas na szczęście mała tak nie gryzie, z początku tylko jak pierwszy ząbek jej wychodził to trochę gryzła, wydaje mi się ze swedzialy ja dziąsła wtedy ;)

    Duzaa lubi tę wiadomość

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mamy ząbka :D pierwszego :D

    Nalia, Duzaa, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty rozumiem doskonale :) ja miałam zalecenie lekarskie a podobne opory do Ciebie plus baardzo dużo tej gryzacej paskudny rakiem zwanej w najbliższej rodzinie. No to musicie sobie jakoś radzić... Trzymam kciuki! :)

    Urszula-gratulacje ząbka :)

    Britty lubi tę wiadomość

    oar89jcggibdab41.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Co tam u Was? Coraz ciszej tu ostatnio.
    Ale mialam dzis sytuacje :/ wybrałam sie z Maja na zakupy na taki ryneczek, poszlam glownie po swojskie wedliny itp. Stoje w kolejce juz czesc zamowilam a Pan pyta czy dalej karmie? Odpowiadam ze tak a on ze ma dobra wedline ale pikantna to jak karmie jednak mi jej nie da bo to moze zaszkodzic. Wiec mowie ja tam jem wszystko a on oczy takie na mnie i ze mnie moze nic nie bedzie ale dziecko napewno to odczuje i bedzie bolec ja brzuszek(bo ja zjem pikantne). Zdziwiona na niego ze Mała ma 9 miesiecy i nie stosowałam diety do tej pory i bylo ok a babka za mna jak tak mozna nie myslec o dziecku przy kp i jesc wszystko. Sprzedawca pokiwal do tej kobity i ze u niego 4 dzieci sie wychowala i ze zona zawsze przrstrzegala diet. Patrzeli na mnie jak na wariatke, ze jak moge jesc wszystko. Zaplacilam i odeszlam juz bez slowa bo bezsensu dyskutowac ze "starszym pokoleniem" co wie wszystko najlepiej...

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Hej. Co tam u Was? Coraz ciszej tu ostatnio.
    Ale mialam dzis sytuacje :/ wybrałam sie z Maja na zakupy na taki ryneczek, poszlam glownie po swojskie wedliny itp. Stoje w kolejce juz czesc zamowilam a Pan pyta czy dalej karmie? Odpowiadam ze tak a on ze ma dobra wedline ale pikantna to jak karmie jednak mi jej nie da bo to moze zaszkodzic. Wiec mowie ja tam jem wszystko a on oczy takie na mnie i ze mnie moze nic nie bedzie ale dziecko napewno to odczuje i bedzie bolec ja brzuszek(bo ja zjem pikantne). Zdziwiona na niego ze Mała ma 9 miesiecy i nie stosowałam diety do tej pory i bylo ok a babka za mna jak tak mozna nie myslec o dziecku przy kp i jesc wszystko. Sprzedawca pokiwal do tej kobity i ze u niego 4 dzieci sie wychowala i ze zona zawsze przrstrzegala diet. Patrzeli na mnie jak na wariatke, ze jak moge jesc wszystko. Zaplacilam i odeszlam juz bez slowa bo bezsensu dyskutowac ze "starszym pokoleniem" co wie wszystko najlepiej...

    Ja też jem od początku wszystko :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie przestrzegam żadnej diety i wszystko jest ok. ;)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo to mamy dwie jedynki z z dołu ;)

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jak tam kp i zęby? Ja przezywam kryzys bo mnie cora przygryza i to chlernie boli i zniecheca ;( karmie ale tak czesto mam dosc za kazdym karmieniem :(

    event.png
    eve
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Hej. Jak tam kp i zęby? Ja przezywam kryzys bo mnie cora przygryza i to chlernie boli i zniecheca ;( karmie ale tak czesto mam dosc za kazdym karmieniem :(
    My mamy na razie 2 dolne jedynki i jest ok jeżeli chodzi o karmienie.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy Wasze maluszki miewaja napady zlosci? Krzyk pisk i sciskanie raczkami wbijanie pazurkow takie napiecie zlosliwe?

    event.png
    eve
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ząbków nie ma ale widać że chyba idą ale nie mogą wyjść, a malutki pokazuje emocje ,zaciska pięści, czasami krzyczy jak sie mu coś zabierze lub sie go nie weźmie na ręce, a najbardziej sie złości przy ubieraniu, przebieraniu pieluszki.

    Mmma lubi tę wiadomość

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Znam to. Dokladnie tak ma moja Natalka. Ona ma juz dwa zabki na dole. Najgorzej jak wbija pazury we mnie ;( ciagle musze jej pilnowac i obcinac

    event.png
    eve
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwie dolne jedynki ale z kp ok. No chyba że przyśnie przy cycu i chcę wyciągnąć to wtedy przygryzie ;p
    moja od początku jest złośnica więc ma przydomek "Złosiur", starsza miała "Terrorystka" więc jestem zaprawiona w bojach :p
    Co do paznokci to Majcia ma strasznie ostre mimo obcinania średnio 2 razy w tygodniu :/

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na szczęście młoda nie gryzie podczas karmienia ale za to gryzie mnie po rękach i w nogi i w zasadzie wszędzie gdzie uda jej się złapać, do tego też zawsze drapie jak ja kp. Także jestem cała pogryziona i podrapana :D :o a paznokcie tez często obcinam bo rosną jak szalone
    Vanilka ludzie mają swoją rację na temat diety i nie przetłumaczysz, ja od początku jadłam wszystko przy kp, a ciotki lapaly się za głowę że szkodze dziecku.. Szok w trampkach

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśki co robicie swoim pociechom na śniadanko i kolacje? Mojemu synkowi chyba sie już przejadły kaszki i zaczyna kręcić noskiem przy jedzeniu

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    Mamuśki co robicie swoim pociechom na śniadanko i kolacje? Mojemu synkowi chyba sie już przejadły kaszki i zaczyna kręcić noskiem przy jedzeniu

    U nas głównie cyc. Słoiczki i musy są ok. Kaszki czy jogurty - zje kilka łyżeczek i koniec. Jest całkiem inna niż starsza była.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak robicie kaszki? Ja daje sloiczki, owoce i z talerza obiad no i cyc. Pije tylko wode. Co dajecie do picia oorocz wody i na czym robicie kaszki?

    event.png
    eve
‹‹ 1364 1365 1366 1367 1368 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ