X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 7 marca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Dziewczyny a jak z gaworzeniem u waszych dzieci? Moja to nic nie mówi tylko placze albo sie śmieje cały czas jest cicho :(
    Ada dużo "gada" w swoim języku

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 7 marca 2019, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba generalnie sporo gada, ale na to 'gadanie' musi mieć fazę - czasem przez cały dzień chodzi i mówi w kółko 'mamamama, babababa, ła ła łaaa łaa', a czasem jest bardziej cicho ;)

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 8 marca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to tak jak mój Mieszko :) mama baba i łaa no i często NIE! :) Wy tu piszecie o tym jak Wasze Maluszki raczkuja wspinaja się itp... Zaczynam się martwić bo mój leniuch obraca się najwyżej wokół własnej osi i tyle... Ćwiczymy z nim dużo bo jest rehabilitowany a ten tylko w miejscu :/
    PS chwalimy się! Przebił się pierwszy ząbek! :)
    Co do blw ja najczęściej gotuję warzywka dodaje mięsko albo robię musy owocowe i kaszki. Wczoraj dostał placuszki z amarantusa na bananie z musem z malin... Wciągnął 7 oO
    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DROGIE KOBIETY :)

    oar89jcggibdab41.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 8 marca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wazy 7175g. Loczek wow.
    Wczoraj byla u nas akcja, Natalka w kapieli jakos sie nudzila, ciagle tylko cycka chciala na chwile przytulic i wylazic z wanny. Zasnela o 21:30 na 40 min i obudzila sie z mega placzem, wystraszona na raczkach nie pomagalo uspokajanie, nie wiem co sie stalo. Potrafila sie uspokoic na chwile i znow placz. Trwalo to do 23 i juz sie zbieralismy na pogotowie bo skad wiedziec o co chodzi. Ale w koncu zasnela jak wlozylismy do fotelika i poczekalismy troche w koncu polozylismy sie z nia spac do lozka. I tak juz spala spokojnie do rana. Nie wiem czy to skok, czy zabki czy brzuszek. Maz mowi ze to blw bo dalam jej wczoraj kawalki i ze sie moze cos przytkalo. Nie wiem, dzis mielismy termin szczepienia i przelozyli nam bo corka jak nigdy plakala w gabinecie i nawet pielegniarka powiedziala ze jakas inna i moze cos ja lapie a nie mozna przy przeziebieniu. No i tak. Mamy odpoczac.
    Moja gada mama jak czuje zagrozenie, zlosc, znudzenie, mama to alarm mama wez mnie na rece, znak ostrzegawczy.
    Baba mowi jak widzi babcie i dziadka.
    Tata mowi czasem a tak to ajaja, gagaga, glaglagla ejejej i e e e itd. tez czasem wiecej mowi jak ma faze a czasem mniej zalezy od dnia. Czesto rozgaduje sie przed snem. Siedzi, stoi i biega na czworaka. Wiele razy juz upadla ze stania i uderzyla sie w glowke. Wylozylismy wiec pokoj 2cm mata do mma ^^ cieta z metra na allegro. Teraz jak upadnie to sie otrzepie i dalej dawaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2019, 13:02

    event.png
    eve
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 8 marca 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do jedzenia, nasz maluch dalej na sniadanie je kaszke z mlekiem, potem pierś, ok 14 obiadek czyli gotowane warzywa czesto z mięskiem, na przemian z obiadkami z gerbera. Bardzo mu posmakował obiadek z rybką ,otwierał buzię chętniej niż przy innych smakach, a dziś pogardził ugotowanymi warzywkami mamy i otwierał buzie tylko wtedy jak mu dawalam swój widelec z moim risotto, przy kolorowej łyżeczce ze zblendowaną marchewka buzia ani rusz.Nie chce juz jeść zmiksowanych rzeczy a ja boję się jeszcze tych większych kawałków. Malutki raczkuje ale jeszcze nie siedzi i wszczyscy mówią ze to troche na odwrót.Co do mówienia to pięknie przy jedzeniu mówi ' mniaaam mniam mniam' i tyle.Raz podczas nocnego snu krzyknął bardzo głośno 'maaaama' że aż mnie roztrzęsło bo to było co najmniej dziwne że tak wyraźnie to powiedział.Od paru dni co jakiś czas kiwa intensywnie głową na boki lub do góry i na dół, w internetach piszą że to taka zabawa ale mnie to troche martwi..poza tym rośnie stanowczo za szybko a te piękne miesiące niestety uciekają ..ząbków jeszcze nie widać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2019, 17:40

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 8 marca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Troche nas nie bylo. U nas z kawalkami roznie czasem sama jej cos dam wiekszego to widze ze rusza buzia jakby chciala gryzc ale to takie nieduze kawaleczki jej daje. Niestety pojawila sie u nas dziwna wysypka na nozce we wtorek dermatolog. Byly malutkie 3 krostki jeszcze tydz temu a teraz takie duze czerwone plamki :/ dalej jestesmy szczerbate a 8 miesiac juz skonczony. Raczkowanie czy pelzanie jeszcze przed nami tak samo i samodzielne siedzenie. Ale pediatra twierdzi ze jest wszystko w porzadku wiec narazie sie nie martwie. Wszystkiego dobrego kobitki w dniu Naszego Swieta.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 8 marca 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Niestety pojawila sie u nas dziwna wysypka na nozce we wtorek dermatolog. Byly malutkie 3 krostki jeszcze tydz temu a teraz takie duze czerwone plamki :/ .
    U nas był dlugo zaczerwieniony pępek i suche placki na stópkach i glówce. Myślałam że zapalenie wokół pępka może być od niedosuszania po kąpieli a na głowie to ciemieniucha, doktorka zapisała maść z antybiotykiem ale maść nie pomogła. I w koncu wpadłam na to ze przecież moje dziecko może mieć tak ja alergie i wróciłam spowrotem do proszku dla dzieci, płyn i krem do kapieli zmieniłam na emolienty. Po kremie na buzi wyskoczyly krostki, chyba jest za ciężki, teraz smaruje zwykłym nivea i chyba będzie ok.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja sporo gada ale po swojemu. Robi motorek i zwija język w rulonik :D pewnie dlatego, że dziąsła ją swędzą. Zębów brak, jej siostra miała pierwszego na 8 miesięcy więc czekamy.
    Co do jedzenia to u nas jest cyc, obiadki typu gerber, moich zbytnio jeść nie chce - z jej siostrą było tak samo :/ i musy owocowe. Z kaszek narazie nic nie wchodzi, czasami się zdarzy że zje 3-4 łyżeczki i tyle. Piętka i skórka od chleba się już znudziły. Z kawałkami to raczej ciężko jak narazie, choć jabłko czy banana pomamla. Umiemy robić papa i całuje odbicie swoje w lusterku :) Dupkę dźwiga na prostych rękach ale jeszcze nie kuma co do czego. Starsza wogóle nie czworakowała, zaczęła jak już chodzić umiała :D Hm, chyba tyle u nas.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. A przechodzilyscie moze lęk separacyjny? Nasza cora przez ostatnie dni ciagle wieczorami placze przed snem lub budzi sie z placzem i trudno ją ukoić gdy jest jedno z nas przy niej. Ciagle szuka drugiego. Gdy jest ze mna szuka meza a gdy z nim szuka mnie. Maz wieczorami jest na drugiej robocie i wraca o 22 a mloda placze za nim i ciagle w jego rzeczach siedzi i patrzy w strone drzwi. Zasypia na rekach kolysana ale nie chce jej tak uczyc bo nigdy tak nie usypiala tylko kladla sie normalnie i spala przy cycu.
    Placz taki jak panika i mama nie pomaga. Musze ją czyms zajac ale jak juz jest padnieta to marudzi i sama nie wie czy chce spac czy nie i placze :( nie wiem jak jrj pomoc. Maz ma wracac o 21 zeby usypiala w spokoju z nami razem.

    Przez dzien dzwonie do rodzicow i oglada dziadkow przez kamerke i jest szczesliwa. Nauczyla sie ze jest pelno ludzi wokol bo ciagle podrozujemy od babci do babci. Ja u swoich rodzicow co 3tyg jestem na 2-3tyg. Wiec gfy jesyesmy tylko z tata na mieszkaniu same to jej nudno i dziwnie bo nie ma innych ludzi i wtedy dzwonie w kryzysie zeby pogadala z dziadkami przez kamerke.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 10:33

    event.png
    eve
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy u was też maluszki mają gorszy okres? Moje dziecko z grzecznego aniołka zmieniło się w małego potworka. Mala ciągle krzyczy, nie widzi mnie dosłownie chwile krzyk, nie chce dać się przewinąć, wrzeszczy przy tym okropnie, w nocy budzi się pierdyliard razy. Na chwilę sama się nie pobawi zaraz za mną raczkuje i krzyczy ze chce na rączki. Jestem wykończona, wczoraj płakałam caly wieczór. Już nie wspomnę o wiecznym bałaganie, które staram się ogarnąć ale nie zawsze mi się udaje. Mam ostatnio jakoś kryzys macierzyński. A i jeszcze dochodzą wychodzące zeby i biegunka i odparzenia :(

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty ototo u mnie podobnie

    Britty lubi tę wiadomość

    event.png
    eve
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Hej. A przechodzilyscie moze lęk separacyjny? Nasza cora przez ostatnie dni ciagle wieczorami placze przed snem lub budzi sie z placzem i trudno ją ukoić gdy jest jedno z nas przy niej. Ciagle szuka drugiego. Gdy jest ze mna szuka meza a gdy z nim szuka mnie. Maz wieczorami jest na drugiej robocie i wraca o 22 a mloda placze za nim i ciagle w jego rzeczach siedzi i patrzy w strone drzwi. Zasypia na rekach kolysana ale nie chce jej tak uczyc bo nigdy tak nie usypiala tylko kladla sie normalnie i spala przy cycu.
    Placz taki jak panika i mama nie pomaga. Musze ją czyms zajac ale jak juz jest padnieta to marudzi i sama nie wie czy chce spac czy nie i placze :( nie wiem jak jrj pomoc. Maz ma wracac o 21 zeby usypiala w spokoju z nami razem.

    Przez dzien dzwonie do rodzicow i oglada dziadkow przez kamerke i jest szczesliwa. Nauczyla sie ze jest pelno ludzi wokol bo ciagle podrozujemy od babci do babci. Ja u swoich rodzicow co 3tyg jestem na 2-3tyg. Wiec gfy jesyesmy tylko z tata na mieszkaniu same to jej nudno i dziwnie bo nie ma innych ludzi i wtedy dzwonie w kryzysie zeby pogadala z dziadkami przez kamerke.

    U nas taki lęk był jak córka miała 6 miesięcy. Taki ewidentny, mała nie chciała iść do nikogo oprócz do mnie czy męża. Nawet do mojej mamy która ją czasami pilnuje. Ogólnie zaczęła się wszystkich bać. Minęło to jakoś po tygodniu czy dwóch. Teraz jak czasami moja mama ją pilnuje to mówi, że widać że tęskni za mną. W nocy czasami ma tak że kręci się dopóki nie dotknie mnie. Wtedy zasypia z powrotem.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Hej dziewczyny czy u was też maluszki mają gorszy okres? Moje dziecko z grzecznego aniołka zmieniło się w małego potworka. Mala ciągle krzyczy, nie widzi mnie dosłownie chwile krzyk, nie chce dać się przewinąć, wrzeszczy przy tym okropnie, w nocy budzi się pierdyliard razy. Na chwilę sama się nie pobawi zaraz za mną raczkuje i krzyczy ze chce na rączki. Jestem wykończona, wczoraj płakałam caly wieczór. Już nie wspomnę o wiecznym bałaganie, które staram się ogarnąć ale nie zawsze mi się udaje. Mam ostatnio jakoś kryzys macierzyński. A i jeszcze dochodzą wychodzące zeby i biegunka i odparzenia :(

    Miałyśmy podobną sytuację jakiś czas temu. Trwała ona kilka dni. Myślałam, że sobie w łeb strzelę... A tu do ogarnięcia starsza córka, dom, obiad...Siku nie miałam kiedy zrobić. :p

    Britty lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 12 marca 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas leku separacyjnego nie bylo bynajmniej nie zauwazylam. Niestety po wizycie u dermatologa jestem podlamana. Dr stwierdzila u malej AZS :( Mam na miesiac odstawic wszystko co mleczne, jaja i nabialy itp. A ja jestem uzalezniona od kawy z mlekiem! Nie wyobrazam sobie dnia bez pysznej kawusi z mlekuem a tu taka diagnoza :/ Czy u ktorejs z Waszych maluchow stwierdzono AZS? Jak wyglda dieta?

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 12 marca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pociesza mnie, ze nie tylko tak u mnie.czasem wyjście na zakupy to jak wycieczka na bachamy :D Vanilka a co to AZS? Skaza bialkowa? Coś podobnego miała moja kuzynka faktycznie całkiem odstawiła nabial i mały zrobił się bardzo spokojny bo wcześniej duzo duzo płakał.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 12 marca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty Atopowe zapalenie skory. Mała dosyala niewielkiej wysypki na lydce po tygodniu zrobily sie brzydkie czerwobe plamki ktore widac bylo ze ja swedza. Lekarka kazala najpierw odstawic nabial bo on najbardziej uczula. Ale niestety przy KP mnie tez kazala przejsc na diete :/ tyle ze ja od poczatku jadlam platki czy kawe z mlekiem i nic sie nie dzialo. Dopiero po 8 miacach by sie to uaktywnilo? A moja Maja tak lubi zwykle serki czy jogurty :(

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 13 marca 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Britty Atopowe zapalenie skory. Mała dosyala niewielkiej wysypki na lydce po tygodniu zrobily sie brzydkie czerwobe plamki ktore widac bylo ze ja swedza. Lekarka kazala najpierw odstawic nabial bo on najbardziej uczula. Ale niestety przy KP mnie tez kazala przejsc na diete :/ tyle ze ja od poczatku jadlam platki czy kawe z mlekiem i nic sie nie dzialo. Dopiero po 8 miacach by sie to uaktywnilo? A moja Maja tak lubi zwykle serki czy jogurty :(

    Ojej współczuję ;( ja bym próbowała kąpać ja w krochmalu i smarować ELODERMEM. Ogl ja również nie jestem za tym żeby całkiem odstawiać nabial, jeszcze bym popróbowała z tymi jogurtami żeby być pewnym czy to na pewno to uczyla.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 13 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka u nas podobnie to wyglądało i też podejrzewane było AZS ale po kilku wizytach u różnych dermatologow okazało się że poprostu Młody ma skórkę przesuszona po basenie (chodziliśmy regularnie na kurs) wystarczyła dobra maść i problem zniknął... Może warto jeszcze skonsultować zanim zaczniecie się męczyć? No chyba że masz zaufanego dermatologa:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2019, 14:30

    oar89jcggibdab41.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 13 marca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Britty Atopowe zapalenie skory. Mała dosyala niewielkiej wysypki na lydce po tygodniu zrobily sie brzydkie czerwobe plamki ktore widac bylo ze ja swedza. Lekarka kazala najpierw odstawic nabial bo on najbardziej uczula. Ale niestety przy KP mnie tez kazala przejsc na diete :/ tyle ze ja od poczatku jadlam platki czy kawe z mlekiem i nic sie nie dzialo. Dopiero po 8 miacach by sie to uaktywnilo? A moja Maja tak lubi zwykle serki czy jogurty :(

    U nas podobna sytuacja - ja od początku pije hektolitry mleka, a od jakiegoś czasu małej wyszły takie właśnie brzydkie czerwone, suche plamy. Pediatra spojrzała i mówi, że to skaza białkowa.. Mam odstawić nabiał,bo to od tego. Też jestem zdziwiona, że tyle czasu było okej i teraz nagle skaza? Chyba wybierzemy się jeszcze do dermatologa.

    Co do gaworzenia to moja mała już dość dawno jedzie z 'mamamama' 'bababababa' i równe inne kombinacje :) za to ruchowo.. Średnio. Nie siedzi, nie raczkuje, nie pelza. Zaczęła natomiast odpychac się rękami i w ten sposób przemieszcza się do tyłu. :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 13 marca 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty - moja Marysia też ostatnio jakby bardziej wymagająca, chce więcej być na rękach niż wcześniej, a dodatkowo wieczorem jak wyczuje, że nie ma mnie przy niej w łóżku to jest krzyk - idę do niej, tulę, ona po jakimś czasie zasypia, ja po cichu wychodzę, a za 15 minut jest to samo.. Nie było tak nigdy wcześniej, to nowość.

    Britty lubi tę wiadomość

    l22nsg188x4pwv1x.png
‹‹ 1362 1363 1364 1365 1366 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ