X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 lutego 2019, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cichutko przez te kilka dni :)
    Widzę z pogody korzystacie :D

    No i mogę się pochwalić że od wczoraj mój mały zaczął pięknie raczkowac (czy czworakowac jak kto woli :D).
    Siedzimy sobie z mężem, a tu nagle widzę ze ten do przodu rączka nóżka rączka nóżka XD tak stanowczo jakby to od dawna robił, takie to oczywiste było nagle :D
    Oczywiście mama duma ogromna :D

    Britty lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 lutego 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!! :)

    Ja przezywam stanie
    m9dlkbsdgxba_t.jpg

    Podobno moj maz stawal w 7 msc

    event.png
    eve
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 lutego 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! Mmma :D szalona mała ;D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 18 lutego 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moja mała też coraz śmielej raczkuje, już od kilku dni. Najpierw po 2-3 kroczki, a teraz już pół pokoju ;) Rozkręcają się nasze dzieciaczki. A no i bierze się do siadania, noga pod tyłek a drugą prostuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 10:40

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 18 lutego 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmm nie obraź się ale stanie w tym wieku raczej nie jest dobre na stawy i kręgosłup dziecka. Mimo wszystko ale córka ma dopiero 6,5 miesięcy...

    Pogoda cudowna, ale u nas ponoć tylko do jutra :/

    Maja dupę pcha do góry ale jeszcze rąk nie ogarnia :p Nie wiem czy będziemy czworaczkować bo starsza zaczęła jak już chodzić umiała i to jeszcze najpierw do tyłu :D ale ja się tym nie przejmuje, zacznie lub nie - byle zdrowa była :p nie wszystkie dzieci czworaczkują.

    Nalia lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 lutego 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze nie powinna tego robic i staram die ja powstrzymywac co pisalam wczesniej ale nie da sie, ona staje zawsze i wszedzie a najtrudniej jest w kapieli, niw moge jej posadzic czy polozyc bo ona uparcie prostuje nozki i zapiera sie raczkami. To jest duzy problem a nie radosc. Nie wiem jak ja powstrzymac. Ona jiz czworakuje od miesiaca i o sciane, lodowke, lozko a nawet komode, o wszystko co spotka na swojej drodze chwyta sie raczkami i podnosi do stania. Bylam z nia u fizjoterapeuty i nie ma ani wzmozonego napiecia ani nic. Wszystko prawidlowe a ja sama studiowalam fizjoterapie i wiem jak z nia cwiczyc i asekurowac prawidlowy rozwoj kondycyjny. Reaguje za kazdym razem i poprawiam ale ona i tak chce swojego dopiac. :/

    event.png
    eve
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma a mała urodzona jest w terminie?
    Pytam bo jeśli po terminie to mentalnie, że tak to nazwę, jest starsza (mojemu np można dokładać 2 tygodnie do wieku urodzeniowego :P)
    Choc tak, bardzo szybko na nogi Ci stanęła. Wierzę że robisz wszystko co jest najlepsze dla niej i jej zdrowia :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Niecierpliwa123 Ekspertka
    Postów: 137 52

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello. Nooo dawnoooo mnie tu nie było i widze ze wiele sie zmieniło. Wchodze tu patrze i gorszych idiotyzmow dawno nie czytalam! No sorry co trzeba mieć w głowie żeby mentalnie dodawać dziecku wieku bo się urodziło po terminie? I Co to w ogóle znaczy mentalnie starsza?! A najlepsza petarda jest stwierdzenie mamy rzekomo po studiach fizjo ze normalnym jest ze 6miesieczne dziecko staje. Kobieto w necie sobie mozna napisac wszystko ale twoja odp mówi i tłumaczy wszystko! Radze sie porządnie doedukowac i nie robić wody z mozgu komuś i krzywdy własnemu dziecku. Aaaa przepraszam a ktorej dziecko korzysta juz z toalety? No jakieś napewno sie znajdzie... Napewno sa i odpieluchowane? I to w 4 miesiacu:D Bbbuuuhhhaaaa No cyrk na kiju normalnie. Poza tym widzę ze tu same ohy i ahy i nawet takie glupoty sie przyklaskuje. W takim razie ja wam bije duże brawa i gratuluje glupoty.

    Ps. No niech mi ktoś wytłumaczy co to znaczy mentalnie starsze dziecko?! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 21:03

    xnw4flw15c030w8v.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 18 lutego 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej widzę że wasze maluszki moment poszły. Zuzia nie raczkuje ale pelza pp całym pokoju i również ciągle się wspina. W dodatku wuja z którym mieszkamy ciągle stawia ja na nóżki ciągle mu tłumaczę żeby tego nie robił ale on wgl nie słucha mnie. Jeszcze nie wiem jak go ogarnąć. Pozatym to jest masakra z przewijaniem. Czy wasze maluszki też tak się kręcą na brzuch kiedy zakładacie pieluche? U nas czasem trwa to 20 minut. :o

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 19 lutego 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa już Ci tłumacze. Swoją drogą pasuje Ci ten nick.
    Napisałam słowa "że tak to nazwę" specjalnie bo nie wiedziałam jak to ująć. Chodzi o to że jak dziecko urodzi się 2 tygodnie po terminie to znaczy że te 2 tygodnie szybciej może wszystko robić. Chodzi o rozwój mózgu. Dlatego napisałam "mentalnie". Bo jakby się urodziło w terminie (chyba że ciężko określić termin ale przy obserwacjach i staraniach można łatwo to określić, zresztą mamy usg, badania więc trudno o pomyłki jak kiedyś) to byłoby po prostu starsze. I nie obrażaj kogoś kto wie o czym mówi z doświadczenia. Doczytaj, dopytaj-to naprawdę nie boli a z siebie głupa nie rób obrażając innych, którzy mają rację.

    Zeby nie było gołosłownie.
    Przyklad mojego synka.
    Wszystkie skoki rozwojowe (a wiemy kiedy one są bo są dość dotkliwe dla nas wszystkich) są 2 tygodnie wcześniej niż gdziekolwiek można znaleźć informacje o tym kiedy mogą się zacząć. Każdy jeden jest 2 tygodnie wcześniej.
    O takiej "mentalności" a właściwie rozwoju mózgu w okresie prenatalnym mówię.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 19 lutego 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Hej widzę że wasze maluszki moment poszły. Zuzia nie raczkuje ale pelza pp całym pokoju i również ciągle się wspina. W dodatku wuja z którym mieszkamy ciągle stawia ja na nóżki ciągle mu tłumaczę żeby tego nie robił ale on wgl nie słucha mnie. Jeszcze nie wiem jak go ogarnąć. Pozatym to jest masakra z przewijaniem. Czy wasze maluszki też tak się kręcą na brzuch kiedy zakładacie pieluche? U nas czasem trwa to 20 minut. :o

    Mój tak wierzga nogami że ciężko cokolwiek zrobić :D albo przy chęci zapięcia pieluchy tak prostuje je mocno że nie da rady póki nie rozluźni :D
    Także pezybijam piątkę - u mnie też to czasem trwa... :D a jeszcze jak fontanna pójdzie to od nowa zabawa plus ubranka do zmiany :P

    Britty lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas założenie pampersa graniczy z cudem, Maja zaraz jest na brzuchu. Już to się męczące robi ale co zrobić...

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka89 wrote:
    U nas założenie pampersa graniczy z cudem, Maja zaraz jest na brzuchu. Już to się męczące robi ale co zrobić...

    Chyba pozostało cieszyć się że dzieci zdrowe i siłę mają ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, tak jestem niedouczona i dlatego pytam czy pozostale lipcowe dzieci robia to co moja. Nie trzeba byc po fizjo zeby wiedziec co i kiedy dziecko powinno robic. Polecam ksiazke pierwszy rok twojego dziecka tydzien po tygodniu i kalendarz rozwoju dziecka. Nie chwale sie ze moje dziecko juz stoi tylko pytam jak je powstrzymac bo jest to niebezpieczne. Whatever konczac temat.

    Terka i urszulka ja tez mam problem z ubieraniem i przebieraniem pieluchy, daje gryzak zabawke cokolwiek mlodej do raczki i wyedy przebieram a ona sie bawi oglada i gryzie zabawke.

    Czy karmicie w krzeselkach? Jakie krzeselko polecacie dla dziecka niesiedzacego samodzielnie?

    event.png
    eve
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmie w krzesełku, żadne leżaczki czy coś. My mamy takie zwykłe z Ikei.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma ja daje młodemu zabawkę czy nawet skarpetki :P a on bawi się rękami a nogami wierzga XD

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 20 lutego 2019, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa - gorszy dzień, co? Mam nadzieję, że chociaż Ci ulzylo trochę, że wylałaś swoje frustracje :)

    Jeśli chodzi o krzesełko,to ja karmię w takim zwykłym z Ikei (antilop), choć moja mała nie siedzi sama. Mam nadzieję, że nie robię jej krzywdy tymi kilkunastoma minutami dziennie.

    My byliśmy z małą ostatnio u neurologa, bo niepokoily nas jej 'tiki' (wszystko okej), a dodatkowo chcieliśmy skonsultowac sprawę jej rozwoju fizycznego (pisałam Wam, że fizjoterapeutka bardzo straszyla, że mała jest kilka miesięcy do tyłu). Kobieta wytłumaczyła nam, że Marysia należy do grupy dzieci 'wiotkich' - w sensie urody, a nie problemu neurologiczne. Siadanie, pelzanie, raczkowanie - w jej przypadku nastąpi to później, ma czas do ok 10-12 miesiąca. Bardzo uspokoiła mnie ta wizyta.

    Poza tym, od paru dni mała jest marudna, slini się, ma katar, wodniste kupy, mniej je, do tego kaszel. Wszyscy mówili nam, że to na bank zęby ale nas niepokoił szczególnie ten kaszel. Byliśmy u lekarza, okazalo się że to zapalenie gardła. Znowu.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 20 lutego 2019, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus o jakie tiki chodzi? Coś chyba pominełam...
    To dobrze że wizyta uspokoiła ;)
    Co oznacza ta urodę "wiotkosci"? :)

    Współczuję zapalenia... Zdrówka dla małej i cierpliwości dla was :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do krzesełka to nie jest problemem że dziecko nie siedzi samo. Najważniejsze żeby trzymało dobrze głowę i ie chwiało się na boki czy do tyłu.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus u nas dokladnie to samo! Wodniste kupy katar i nawet pojawila sie jednodniwa goraczka 38,2. Bylismy u lekarza i u nas czysto osuchowo gardlo tez ok wiec moze to te zeby. Powiem Wam ze wypatruje je jak jakiegos zbawienia.

    Do tego dzis nastapil przelom. Maja zjadla troche kaszki manny na sniadanie a pozniej wypila moje mleko z butelki gdy ja bylam u fryzjera.

    My mamy krzeselko keter.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 19:26

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
‹‹ 1360 1361 1362 1363 1364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ