X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 10 lutego 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    U mojej małej problem z doidy (i z resztą każdym innym kubkiem, butelka itp) jest taki, że ona po prostu nie chce pić, mimo że potrafi. Bierze wodę do ust i zaraz ją wypluwa. Macie jakiś sposób na taką agentke? :)

    Kropka - chyba dałam małej dziś ten sam obiad (indyk, warzywa, koperek). Myślę, że na początku te kupy maja prawo tak wyglądać..w sensie, że wygląda to jakby było niestrawione. Z czasem powinno się to Zmienić :)

    Ineczka, a jak udało Ci się zamienić pierś na butelke? Nie było problemu z akceptacja butelki?
    Nie było problemu chwycił od razu może dlatego ze taki mały łakomczuszek. Mam butelkę Avent natural ponoć najbardziej zbliżona do piersi może dlatego. Cieszę się ze załapał od razu bo niektóre dzieci maja z tym problem i nie wiem jak bym miała mu podać mleko jak nie przybierał

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 10 lutego 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    A u nas kryzys w jedzeniu. Na poczatku wszystko wcinala ze hej a teraz nawet ulubiony sloiczek jak zje pare lyzeczek to jest dobrze. Kaszki zadnej nie tknie. Juz chyba wszystkie wyprobowalam ostatnio nawet na mleku krowim zrobilam z ciekawosci czy zje tez nie bardzo :/ co moge innego dawac na sniadanka? Aa metoda blw nie wchodzi w gre bo nie moge sie narazie do niej przekonac. Aa do tego przestala tez pic wode z butli i niekapka traktuje jak gryzak ewentualnie zabawke. Za to cycem nie gardzi nigdy.
    Kaszka manna? Sporo dzieci nie przepada za kaczkami a manna często przechodzi. Co na śniadanka hmm omlet z awokado, jajecznica na masełku na parze, może kasza jaglana na słodko, jogurt naturalny z musem, serek poznański z gruszka mój bardzo lubi, pasta z jaja i awokado, twarożek migdałowo bananowy albo ziołowy może krem czekoladowy z awokado i banana , budyń jaglany hmm nie wiem co jeszcze mogę zaproponować

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 10 lutego 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kaszki narazie nie wchodzą Chyba Maje tak mają :p kupiłam jeszcze owsiankę i mannę, spróbujemy dać :)
    Odkąd jemy obiadki to Maja robi dorosłe kupy. Mogą one być na początku niestrawione jakby bo żołądek się przyzwyczaja. Jeśli kupa nie jest zielona, pienista to raczej nie ma się co przejmować.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 10 lutego 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zawsze na śniadanko kaszka manna gotowana na wodzie wymieszana ze sztucznym mlekiem, czasami dodaje przetarte jabłko lub banana.A piszecie że dzieci nie śpią dłużej na butelce w nocy, a jeśli się doda kaszki manny to myśle że choc troszke dłużej pośpia bo kasza bardziej nasyci.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 10 lutego 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz przerobilismy wszystkie mozliwe kaszki z cukrem i bez i wszystkie na nie. Jaglana manna, bananowa, jablkowa, waniliowa, smakowe to chyba wszystkie jakie sa. Nawet dodatkowo je blendiwalam a i tak buzi nie chce otworzyc czy z owocami czy bez. Moze mam glupie pytanie ale jak sie robi jajecznice na parze jak sie nie ma parowaru??
    Aa i u nas jest problem jeszcze z grudkami w ogole tylko wyczuje wiekszy kawalek czy cos i odrazu plucie albo odruch wymiotny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 16:21

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 10 lutego 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Kaszka manna? Sporo dzieci nie przepada za kaczkami a manna często przechodzi. Co na śniadanka hmm omlet z awokado, jajecznica na masełku na parze, może kasza jaglana na słodko, jogurt naturalny z musem, serek poznański z gruszka mój bardzo lubi, pasta z jaja i awokado, twarożek migdałowo bananowy albo ziołowy może krem czekoladowy z awokado i banana , budyń jaglany hmm nie wiem co jeszcze mogę zaproponować
    Ineczka ja będę wdzięczna jeśli się podzielisz wiedzą jak zrobić te pyszności ;-) zwłaszcza twarożek migdałowo bananowy czy budyń jaglany. A ten serek poznański to z jakiej firmy jest?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 10 lutego 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mamy pierwszego ząbka.

    O ja tez poprosze o przepisy na takie pysznosci. Po miesiecznej adaptacji sloiczkami chcialabym podawac swoje posilki.

    event.png
    eve
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 11 lutego 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulujemy 1 ząbka, wyobrażam sobie radość mamy:-) u nas jeszcze daleko do ząbków bo nawet dziąsła jeszcze nie rozpulchnione, ale oboje z mężem też mielismy późno dopiero ok 10 miesiąca

    Mmma lubi tę wiadomość

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 lutego 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Ineczka ja będę wdzięczna jeśli się podzielisz wiedzą jak zrobić te pyszności ;-) zwłaszcza twarożek migdałowo bananowy czy budyń jaglany. A ten serek poznański to z jakiej firmy jest?
    https://alaantkoweblw.pl/twarozek-bananowo-migdalowy/
    https://alaantkoweblw.pl/budyn-jaglano-rozwojowy/
    Serek poznański rolmlecz Mlekpol są w biedronce przynajmniej u nas a jak nie to Jana tez ma taki sam dobry sklad :) Ogólnie bazuje na dwóch książkach Alaantkowe blw i u Malucha na talerzu :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 lutego 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    U nas zawsze na śniadanko kaszka manna gotowana na wodzie wymieszana ze sztucznym mlekiem, czasami dodaje przetarte jabłko lub banana.A piszecie że dzieci nie śpią dłużej na butelce w nocy, a jeśli się doda kaszki manny to myśle że choc troszke dłużej pośpia bo kasza bardziej nasyci.
    To nie ma znaczenia :) Dzieci budzą się z różnych powodów nie tylko dlatego, ze są głodne to tak jakby dorosłemu, który się zle czuje ugotować wiadro ziemniaków dac przed snem i niech pospi jak my się zle czujemy z różnych powodów to jedzenie nie załatwi sprawy. To mogą być zeby, potrzeba bliskości, skoki, zle sny, emocje które dziecko przeżywa i tysiąc innych, Kazdy robi jak uważa, ale zapychanie dziecka kaszka żeby dłużej spało dla mnie średni pomysł i nie przyniesie efektu :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 12 lutego 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    To nie ma znaczenia :) Dzieci budzą się z różnych powodów nie tylko dlatego, ze są głodne to tak jakby dorosłemu, który się zle czuje ugotować wiadro ziemniaków dac przed snem i niech pospi jak my się zle czujemy z różnych powodów to jedzenie nie załatwi sprawy. To mogą być zeby, potrzeba bliskości, skoki, zle sny, emocje które dziecko przeżywa i tysiąc innych, Kazdy robi jak uważa, ale zapychanie dziecka kaszka żeby dłużej spało dla mnie średni pomysł i nie przyniesie efektu :)

    Dokładnie tak, często jedzenie nie załatwi sprawy bo dziecko może właśnie nie z głodu się budzić.
    Tak właśnie załatwili żołądki siostrzenicom męża, napychali zagęszczonym mlekiem od małego żeby dłużej spały i guzik z tego było a potem wyszło po latach jak takie przejedzenie się na nich odbiło :/
    Też zagęszczałam starszej mleko na noc z myślą że będzie lepiej spała. I dupciaaa :p tak samo się budziła.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 12 lutego 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodziło mi o to żeby zapchać dziecko samą kaszą tylko dodać troszke kaszki,i nie mowię że bedzie spało calą noc tylko troche dłużej.Moje dziecko na noc wogóle nie chce jeść nic innego oprócz cyca bo musi sie przytulić i w nocy tez budzi się czasami tylko po to żeby sobie złapać tylko na chwilke. Mam wiele znajomych którym dzieci przesypiaja całą noc po dodawaniu kaszki, my też dodajemy do mleka płatki bo samym mlekiem sie czlowiek nie naje i wiadomo że zaraz czuje głód.Jest to napewno jeden z powodów budzenia się dzieci.
    A jak przejedzenie kaszką odbilo się na dzieciach siostrzenicy? U mnie w rodzinie wszyscy byliśmy karmieni kaszką manną tzw. grysikiem i póki co nic nam nie jest.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 lutego 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    Nie chodziło mi o to żeby zapchać dziecko samą kaszą tylko dodać troszke kaszki,i nie mowię że bedzie spało calą noc tylko troche dłużej.Moje dziecko na noc wogóle nie chce jeść nic innego oprócz cyca bo musi sie przytulić i w nocy tez budzi się czasami tylko po to żeby sobie złapać tylko na chwilke. Mam wiele znajomych którym dzieci przesypiaja całą noc po dodawaniu kaszki, my też dodajemy do mleka płatki bo samym mlekiem sie czlowiek nie naje i wiadomo że zaraz czuje głód.Jest to napewno jeden z powodów budzenia się dzieci.
    A jak przejedzenie kaszką odbilo się na dzieciach siostrzenicy? U mnie w rodzinie wszyscy byliśmy karmieni kaszką manną tzw. grysikiem i póki co nic nam nie jest.
    Rozumiem, ze mówimy o dzieciach karmionych mm? A wiesz może od którego miesiąca wprowadzili kaszkę ? ja tez podaje małemu różne kaszki, ale na śniadanie. A co do tego, ze dziecko nie naje się samym mlekiem przecież od urodzenia je tylko mleko dopiero później poznaje inne rzeczy a przez pół roku głodne nie jest :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 12 lutego 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mleko mozna juz podawac? Bo ja na razie tylko cyc i sloiczki. Z owocow tylko jablko, gruszka, ogorek kiszony na brzuszek pomogl.
    Mleka i jajka nie dawalam jeszcze. Pije tylko wode przegotowana. A dajecie jakies herbatki? Jakies specjalne czy jak to wyglada?

    event.png
    eve
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 12 lutego 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    A mleko mozna juz podawac? Bo ja na razie tylko cyc i sloiczki. Z owocow tylko jablko, gruszka, ogorek kiszony na brzuszek pomogl.
    Mleka i jajka nie dawalam jeszcze. Pije tylko wode przegotowana. A dajecie jakies herbatki? Jakies specjalne czy jak to wyglada?

    A mleko chcesz takie normalne krowie? Najwcześniej po skończonym roku wg nowych wytycznych.
    Możesz śmiało już żółtko jajka dawać co drugi dzień. Tylko najpierw sprawdź czy nie ma alergii.
    Herbatek i soczków żadnych bo po co? Nic nie wnoszą, a do gaszenia pragnienia narazie wystarczy cyc i woda :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 12 lutego 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    Nie chodziło mi o to żeby zapchać dziecko samą kaszą tylko dodać troszke kaszki,i nie mowię że bedzie spało calą noc tylko troche dłużej.Moje dziecko na noc wogóle nie chce jeść nic innego oprócz cyca bo musi sie przytulić i w nocy tez budzi się czasami tylko po to żeby sobie złapać tylko na chwilke. Mam wiele znajomych którym dzieci przesypiaja całą noc po dodawaniu kaszki, my też dodajemy do mleka płatki bo samym mlekiem sie czlowiek nie naje i wiadomo że zaraz czuje głód.Jest to napewno jeden z powodów budzenia się dzieci.
    A jak przejedzenie kaszką odbilo się na dzieciach siostrzenicy? U mnie w rodzinie wszyscy byliśmy karmieni kaszką manną tzw. grysikiem i póki co nic nam nie jest.

    Też jadłam grysik ale jako starsze dziecko, nie jak miałam 6 miesięcy. Mimo wszystko jelitka jeszcze się uczą nowości i łatwo o posklejanie mieszków właśnie w nich. Potem jest zaburzenia złego wchłaniania. A właśnie dlatego jak się przedobrzy pewne rzeczy. Nie mówię żeby nie dawać ale z umiarem. Jeśli poczułaś się urażona to sorry, ale bardzo mnie denerwują teksty jak ktoś mówi żeby zagęścić mleko na wieczór albo zrobić kaszkę to będzie lepiej spała...

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 13 lutego 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka nie poczułam się urażona,każdy ma swój rozum i to my same decydujemy o tym co podajemy dzieciom ,tu tylko rozmawiamy, nie po to żeby się denerwować.
    Pytanie odnośnie ciemieniuchy, przeczytalam właśnie w internetach że ciemieniucha jeśli trwa dłużej niż 2 tyg to nie ciemieniucha, a choroba skóry na którą lekarz powinien przepisać maść. My walczymy już kawał czasu z ciemieniuchą ale doktorka nic nie przepisała tylko kazała kupic lepszy krem, ale nie ma poprawy. Udać się do dermatologa?

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 13 lutego 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    Urszulka nie poczułam się urażona,każdy ma swój rozum i to my same decydujemy o tym co podajemy dzieciom ,tu tylko rozmawiamy, nie po to żeby się denerwować.
    Pytanie odnośnie ciemieniuchy, przeczytalam właśnie w internetach że ciemieniucha jeśli trwa dłużej niż 2 tyg to nie ciemieniucha, a choroba skóry na którą lekarz powinien przepisać maść. My walczymy już kawał czasu z ciemieniuchą ale doktorka nic nie przepisała tylko kazała kupic lepszy krem, ale nie ma poprawy. Udać się do dermatologa?

    To dobrze ;)
    Ja z pierwszą walczyłam z ciemieniuchą prawie 3 miesiące. Wszystkie specyfiki przerobiliśmy, ale u nas te łuski nie chciały schodzić. Nie robiła się nowa. Lekarka mi powiedziała, że jak dziecko jest alergikiem to dłużej ona siedzi. No fakt, starsza jest alergikiem :/
    Teraz też prawie 3 miesiące walczymy, ale już jesteśmy na końcówce. Nam bardzo pomógł Dermicin. Naprawdę, po dwóch dniach nie ma już pewnie z 80% łusek. A też dużo maści/żelów przerobiliśmy.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 13 lutego 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, to i ja wypróbuję, pisze w ulotce że nawroty do 7 miesiąca życia, to juz niedługo może odpuści paskudztwo.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 14 lutego 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wstaje sama w lozeczku i wszedzie gdzie sie tylko chwyci czy to sciana czt drzwi masakra ;( a siadac sama nie siedzi. :( Czworakuje pieknie to chociaz tyle. :)
    Znaczy siada na stopkach pod pupcia ale czy to juz siadanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2019, 18:49

    event.png
    eve
‹‹ 1359 1360 1361 1362 1363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ