X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 2 lutego 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Sluchajcie podalam dzis kawalek jablka w tej siateczce do posilkow i jest super. Mala zacowolona lize i wyciska jablko a dzieki siateczce kawalki polyka rozdrobnione dzuaselkami i nie dlawi sie. Super, jestem zadowolona z zakupu. Kupilam siateczke ta materialowa i ta silikonowa bo nie wiedzialam ktora lepsza, na razie testuje ta siateczkowa i jest spoko ;)
    my mamy silikonową i dawałam banana - też ekstra się przeciska. Młodemu się spodobało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2019, 20:12

    Mmma lubi tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 3 lutego 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u nas na zatwardzenie pomogła uwaga uwaga - gruszka! Dziecko mi się wczoraj odblokowało, 3 kupy zrobił w ciągu dnia, a jaki szczęśliwy jak mu ulżyło ^_^. Zupełnie nieświadomie mu pomogłam,, później doczytałam a na słoiczku z gruszkami jest "może rozluźniać stolce". Śliwka, siemię lniane, częstsze przystawianie do piersi, nic nie dawało mu ulgi a po gruszce poooszło :-D...
    Gdzie kupowałas Mmma? Widziałam chyba takie coś w Rossmannie. Młody ma 2 zęby, dziadki mnie odwodzą od pomysłu a ja chciałabym jednak spróbować w kawałkach zacząć mu podawać jedzonko.
    Całuje ściskam was wszystkie, damy radę z małymi terrorystami! :-* Melbusia, nie bierz do siebie, nie tłumacz się bo naprawdę nie musisz, wszystkim nam się życie o 180 stopni obróciło przy maluszkach, każdy ma prawo ponarzekać, wyżalić się i paść na nos, po to tu jesteśmy wszystkie razem żeby było raźniej. I nie ma co porównywać i licytować kto ma "gorzej", przepraszam jeśli mój wpis jakoś zrobił Ci przykrość, chciałam tylko pomarudzic na mojego łobuza.
    A z moich pytań za 100 pkt - łóżeczko poszło u was już w dół? Bo odciagam się ale chyba już czas..

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 3 lutego 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka89 wrote:
    A dlaczego chcesz go odstawić od cyca?
    A no dlatego że szykują nam się wesela a nie ukrywam tez że chciałabym juz choć trochę pospać w nocy, bo tak to czasami co godzinę pobudka i mały czeka już z otwartą buzią na spiąco żeby tylko na chwilke potrzymać i zasnąć,A swoją niunie usypiasz na rękach kołysząc? Myśle że Igorek też nie pogardził by taką opcją ale waży juz 9kg a przy moich 48kg kręgosłup by tego nie wytrzymał.Z wózkiem też by pewnie przeszło ale teraz tak ładnie zasypia przy cycusiu po kąpieli że nie chciałabym go do tego przyzwyczaić.Poczekam jeszcze może jeszcze rzeczywiście nie czas na pozegnanie z cycusiem

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 3 lutego 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lozeczko poszlo w dol juz tydzien temu. Natalka czeorakuje i sie podnosi juz na nozkach jak ma sie po czym wspinac.
    Ja kupilam na allegro bo mamy darmowa wysylke smart. A zd kupilam i siateczkowa i silikonowa i zapasowe wklady do obu to wyszlo sporo i na smarta sie zalapalam.
    Dzis byl kawalek gruszki i tez spoko. Nie dosc ze mloda ma frajde z ovracania w raczkach i do buzi to jeszcze je i wyciska sobie te owocki bardzo fajnie. Silikonowa bede stosowac do takich miekkich owockow typu banan :)

    Mpja dzis zrobila pierwsza inna kupke. D tej pory kupka byla rzadka i musztardowa a dzis juz gesta zwarta.

    Jestem mega zadowolona z postepow i rozszerzania diety i czworakowania :D

    Zabkow nadal nie ma ale juz sa tak widoczne ze sie zblizaja.

    Kupilam tez kojec - suchy basen na allegro z 200szt pilek i na razie zostawiam ja jak mam cos zrobic sama ze soba i zeby nie wyszla poza bexpieczna mate i tez hestem zadowolona, z pilkami lubi ale chwilowo a tak to ma tam swoje zabawki.

    I tyle rewelacji u nas. Sloiczki zjada bez problemu i nie marudzi. Woda przepija i cycus kp nadal.

    event.png
    eve
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 3 lutego 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja jestem podlamana:-( po cukrzycy ciążowej co jakiś czas kontrolowalam poziom cukru na czczo i był w granicach 90-98. A cały styczeń się odchudzałam, dieta bez cukru i niskowęglowodanowa, więc sprawdziłam poziom cukru z ciekawości, a tu trzy dni pod rząd w okolicach 110-112 :-( jezuuu... Stan przedcukrzycowy. Muszę iść na krzywą :-(

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Dziewczyny a ja jestem podlamana:-( po cukrzycy ciążowej co jakiś czas kontrolowalam poziom cukru na czczo i był w granicach 90-98. A cały styczeń się odchudzałam, dieta bez cukru i niskowęglowodanowa, więc sprawdziłam poziom cukru z ciekawości, a tu trzy dni pod rząd w okolicach 110-112 :-( jezuuu... Stan przedcukrzycowy. Muszę iść na krzywą :-(
    Może to.wina zbyt rygorystycznej diety?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Może to.wina zbyt rygorystycznej diety?
    A to możliwe?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 3 lutego 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    A to możliwe?
    Kiedyś moja mama mówiła (ona często musi badać cukier na czczo), że jak nie zjadła kolacji wieczorem, to miała wyższy cukier, niż jak jadła kolację. Więc może za niska podaż kalorii np może mieć wpływ?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 3 lutego 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    A to możliwe?

    Możliwe. Zbyt długa przerwa w dostawie kalorii (np kolacja o 18 a śniadanie o 7 rano -generalnie więcej niż 10h) może powodować wyrzut cukru do krwi. Organizm musi sobie radzić z brakami.
    Dlatego ważna jest regularnosc posiłku. I dlatego cukrzycy maja dodatkowa "druga kolacje" o różnych porach-często późnych, w zależności o której idą spać i o której wstają)
    Spróbuj zjeść później kolacje i zbadać z 2-3 dni po takiej zmianie. Jeśli dalej się utrzyma wtedy idź na krzywa. Ale prawdopodobnie zbyt rygorystycznie podeszłas do sprawy i tak wyszło..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 22:40

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 3 lutego 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    A to możliwe?
    Mi też przy diecie cukrzycowej kazali jeść wieczorem drugą kolację właśnie po to, by zbić cukry na czczo. Też tak mnie uczyli i tak czytałam, że nie można być głodnym, bo wtedy cukry szaleją.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 3 lutego 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia nie pomogę w kwestii cukrów bo kompletnie jestem zielona w temacie, chciałam tylko powiedzieć, że mała masz prześliczną :)

    Terka, Twój maluch już siedzi? Wow!! :) przesłodziak na tej miniaturce <3

    Kropka777 jak znajdziesz sposób na dziecko, które nie może się obejść bez piersi to daj koniecznie znać.. ;)

    Kurcze dziewczyny, piszecie o obniżaniu łóżeczka, zabezpieczeniu mebli, kojcach, żeby dziecko nie uciekło.. A moja mała nadal tylko leży na plecach, choć we wtorek kończy 7 miesięcy. Na brzuch się przewraca ale nie podpiera się stabilnie na rękach, ewentualnie tylko na chwilę i zaraz ucieka z rękami do tyłu. Pisałam Wam, że przyjeżdża do nas fizjoterapeutka raz w tygodniu, ale i tak zaczynam się mocno martwić...

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 3 lutego 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Melbusia nie pomogę w kwestii cukrów bo kompletnie jestem zielona w temacie, chciałam tylko powiedzieć, że mała masz prześliczną :)

    Terka, Twój maluch już siedzi? Wow!! :) przesłodziak na tej miniaturce <3

    Kropka777 jak znajdziesz sposób na dziecko, które nie może się obejść bez piersi to daj koniecznie znać.. ;)

    Kurcze dziewczyny, piszecie o obniżaniu łóżeczka, zabezpieczeniu mebli, kojcach, żeby dziecko nie uciekło.. A moja mała nadal tylko leży na plecach, choć we wtorek kończy 7 miesięcy. Na brzuch się przewraca ale nie podpiera się stabilnie na rękach, ewentualnie tylko na chwilę i zaraz ucieka z rękami do tyłu. Pisałam Wam, że przyjeżdża do nas fizjoterapeutka raz w tygodniu, ale i tak zaczynam się mocno martwić...
    Co to znaczy nie popiera się stabilnie? Uciekania rękoma do tylu to tzw samolot i ma przygotowywać do raczkowania, to ponoć takie ćwiczenie. Ada też tak robi. Próbuje podnosić pupę, ale jeszcze za ciężka. A czy Twoja mała leżąc na brzuchu np. Obraca się wokół własnej osi, odpycha na boki? Czy tylko leży i nic więcej?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 3 lutego 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 mój mały bardzo dlugo nie podnosił glowy przy podciąganiu za rączki, też chodziliśmy do fizjoterapeuty na cwiczenia (po których miał lęki nocne), od poczatku nie lubił leżeć na brzuchu dopiero ok 4 miesiaca zaczęliśmy wiecej kłaść go na brzuchu bo doktorka zalecila tak nawet jak sie złości i w koncu polubil brzuszek, teraz pol dnia spędza na brzuchu i dzięki temu zrobil ogromne postępy,rób z malutką ćwiczenia ktore wykonuje fizjoterapeutka to bardzo pomaga, są też na Youtubie ćwiczenia dla niemowląt, jedno wiem napewno ,gdyby nie neurolożka nie wiedzielibyśmy jak ważne jest prawidlowe podnoszenie noszenie i odkladanie noworodka i niemowlaka a od początku robilismy wszystko źle stąd też miał napiecie miesniowe

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 4 lutego 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała leżąc na brzuchu po prostu się męczy, tak jakby nie rozumiała, że jeśli da sobie te rączki do przodu to będzie jej wygodniej. A ona próbuje utrzymać głowę za pomocą mięśni grzbietu (robi właśnie takiego lotnika). fizjoterapeutka mówi, że nie powinna tak robić, że jeśli chodzi o leżenie na brzuchu To jest na etapie 3,4-miesiecznego dziecka.
    Kropka-oczywiście ćwiczę z nią już teraz w domu, staram się ją na tym brzuchu 'męczyć' jak najczęściej.
    Za noszenie, odkładanie itp też nam się oberwalo, też robiliśmy to źle.. :(

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 4 lutego 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Terka, Twój maluch już siedzi? Wow!! :) przesłodziak na tej miniaturce <3

    Nie do końca :p znaczy słodziak a i owszem :D przez te jego oczy to niektórzy są w szoku jak mówię że to chłopak ("ooo... taki ladniutki" :P) XD
    Ale siedzieć to siedzi tylko posadzony. Wtedy dość ładnie siedzi :) ale nie robię tego zbyt czesto, niech sam tylek ruszy i usiądzie a nie tylko sadzany :P
    A tutaj to na potrzeby zdjęcia na dzień babci i dziadka było :P ale fakt, wyszło tak że każdy myśli że siedzi już :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 4 lutego 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus u nas bylo tez byl problem z obrotami i pozycia na brzuchu to byl odrazu wrzask. Dopiero jakis tydzien temu obrocila sie pierwszy raz z brzucha na plecki. Teraz juz to ogarnela ze mig i jest na plecach sama sie "ratuje" zeby dlugo nie lezec na brzuszku. I zauwazylam ze coraz blizej jej do obrotu z pleckow na brzuch bo przy cwiczeniach juz nie stawia oporu i sama sie giba takze sadze ze lada moment obroci sie sama.

    Aa u nas pomogl rogal( w sumie to moja poducha ciazowa) do lezenia na brzuchu dluzej wytrzymywala itp.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 4 lutego 2019, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy rozglądacie sie już za fotelikami samochodowymi ? Bo mój Junior juz nie mieści się w nosidełku w zimowych strojach, jeśli macie już to podpowiedzcie co kupić w rozsądnej cenie

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 5 lutego 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka777 wrote:
    Dziewczyny a czy rozglądacie sie już za fotelikami samochodowymi ? Bo mój Junior juz nie mieści się w nosidełku w zimowych strojach, jeśli macie już to podpowiedzcie co kupić w rozsądnej cenie

    Ja dla starszej mam fotelik Cybex JUNO 2-Fix ISOFIX 9-18kg z 5 punktami ADAC.
    Starsza też wyrosła z nosidełka wcześnie, ale jeździła w nim do momentu, kiedy dobrze nie siedziała. Najważniejsza jest głowa, jeśli ona wystaje, to trzeba nowy fotelik, nogi nie mają znaczenia, mogą wystawać.
    Polecam fotelik z tą poduszką z przodu, jest dużo bezpieczniejszy podobno. Są też foteliki 9-36kg od razu. Ja wybrałam 9-18kg, to będzie teraz dla młodszej, jak już podrośnie. Starszej teraz musimy zmienić, bo już osiągnęła wagę 18kg (4 lata).

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 5 lutego 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katka84 wrote:
    Ja dla starszej mam fotelik Cybex JUNO 2-Fix ISOFIX 9-18kg z 5 punktami ADAC.
    Starsza też wyrosła z nosidełka wcześnie, ale jeździła w nim do momentu, kiedy dobrze nie siedziała. Najważniejsza jest głowa, jeśli ona wystaje, to trzeba nowy fotelik, nogi nie mają znaczenia, mogą wystawać.
    Polecam fotelik z tą poduszką z przodu, jest dużo bezpieczniejszy podobno. Są też foteliki 9-36kg od razu. Ja wybrałam 9-18kg, to będzie teraz dla młodszej, jak już podrośnie. Starszej teraz musimy zmienić, bo już osiągnęła wagę 18kg (4 lata).
    A ta poduszka nie przeszkadza maluszkowi? moje dziecko jest strasznie ciekawe co za oknem, jak mu zasłonie widoki to bedzie krzyk, ogólnie dopóki cos sie rusza za oknem to jest spokój wystarczy ze staniemy na światłach i juz się kręci

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 5 lutego 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/fotelik-samochodowy-cybex-juno-2-fix-9-18-kg-i7316395331.html
    tu masz zdjęcie malucha w tym foteliku jak to wygląda, wcale nic nie zasłania.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
‹‹ 1357 1358 1359 1360 1361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ