X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    13 stycznia pisalam ze Natalka juz ma pozycje na żabke

    sxjpszshqgff_t.jpg

    A dzis przeszla pare krokow na czworakach, jeszcze nieudolnie ale jestem pod wrazeniem

    QKPjgS2UslY

    Podalismy pierwszy sloiczek marchew i nie smakuje jej :/
    Brawo, silna dziewczyna ;)

    Mmma lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma - wow, podziwiam małą, świetnie sobie radzi :)
    Moja Marysia na brzuchu ciągle robi 'spadochroniarza' także ten..

    Mmma lubi tę wiadomość

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Mmma - wow, podziwiam małą, świetnie sobie radzi :)
    Moja Marysia na brzuchu ciągle robi 'spadochroniarza' także ten..
    Ada to samo. Swobodnie przemieszcza się wokół własnej osi, ale nie ptzod/tyl

    Mmma lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki. Dzis z marchewka poszlo lepiej aczkolwiek nie do konca jej smakuje.

    event.png
    eve
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Mały zaczął pełzać jak zawodowy żołnierz :)
    Jak zobaczy, że na dywanie leży łyżeczka/ telefon lub laptop to dostaje przyspieszenia :) ale póki co jeszcze nie zapowiada się, by chciał siadać lub raczkować, musimy cierpliwie czekać :)

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, jeśli macie możliwość wpłaty chociaż symbolicznej złotówki aby pomóc w zebraniu pieniążków na operacje małego Olusia i zapobiec amputacji nóżki.

    https://www.siepomaga.pl/nozka-olka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 21:59

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. My rozszerzamy drugi tydzień, daje słoiczki, tak wiem leniwa matka, obiecuję że się wezmę za siebie! :-).. pół małego słoiczka zjada, rano kaszka, popołudniu obiadek, na podwieczorek wczoraj dostał pierwszego owocami - jabłko. Muszę się zebrać i sama gotować. No i nie mam odwagi dawać mu w kawałkach, a chciałabym bardzo,, nie wiem jak, boję się że się zakrztusi.

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam canpol smoczek z siateczka do jedzenia bo siostra wcziraj mowila ze jej kolezanka w tym dawala i zadowolona. To zamowilam i czekam az przyjdzie.

    event.png
    eve
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a u nas od ponad tygodnia regres snu :-( moje dziecko już 4 miesiące przesypiało noce, a teraz budzi się na jedzenie jak noworodek co 3-4 godziny w nocy :-( i to z rykiem, jest taka głodna.
    Zjada całą butelkę. Jakaś masakra. Czy tak już zostanie? Czemu dziecko mi się popsuło? Tylko nie mówcie, że to normalne. Jak dziecko już tyle miesięcy przesypiało nice, a nagle przestało, to nie może to być normalne :-(

    l22n6iyek016fbg8.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Dziewczyny a u nas od ponad tygodnia regres snu :-( moje dziecko już 4 miesiące przesypiało noce, a teraz budzi się na jedzenie jak noworodek co 3-4 godziny w nocy :-( i to z rykiem, jest taka głodna.
    Zjada całą butelkę. Jakaś masakra. Czy tak już zostanie? Czemu dziecko mi się popsuło? Tylko nie mówcie, że to normalne. Jak dziecko już tyle miesięcy przesypiało nice, a nagle przestało, to nie może to być normalne :-(
    Moja aktualnie jest przeziębiona i tak właśnie u nas wyglądają już 3 czy 4 noce z rzędu. Ze straszą też tak było, jak już tylko Ją coś brało, dokuczały Jej wychodzące ząbki, to się budziła często w nocy z płaczem.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katka ale ona nie wygląda na dziecko któremu uda zęby, jest normalna, pogodna. Myślisz, że jedynym objawem mogą być te nocne pobudki?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może skok rozwojowy? Nabywa nowych umiejętności, zużywa więcej energii i potrzebuje więcej jedzenia? Bo zęby to widać i słychać, przynajmniej u nas - ślini się, wkłada wszystko do buzi i nawet krzyczy i płacze. A może jakieś przeziębienie idzie, u nas ciągle chce cycka, jak boli Ją gardło.

    https://mamotoja.pl/skoki,wazne-etapy-w-rozwoju-niemowlaka-artykul,18482,r1p1.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 22:11

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby to była choroba, to przez ponad tydzień już by chyba się coś rozwinęło z tego. To chyba nic innego, tylko skok. Pytanie, czy to minie :-(

    katka84 lubi tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Jakby to była choroba, to przez ponad tydzień już by chyba się coś rozwinęło z tego. To chyba nic innego, tylko skok. Pytanie, czy to minie :-(
    Zamiast zacytować polubiłam, eh. Nie wiem czy to mija, ja zaczęłam szukać czy 4 letnie dzieci też mają skok ;) (tyle ma starsza w tym roku)

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Dziewczyny a u nas od ponad tygodnia regres snu :-( moje dziecko już 4 miesiące przesypiało noce, a teraz budzi się na jedzenie jak noworodek co 3-4 godziny w nocy :-( i to z rykiem, jest taka głodna.
    Zjada całą butelkę. Jakaś masakra. Czy tak już zostanie? Czemu dziecko mi się popsuło? Tylko nie mówcie, że to normalne. Jak dziecko już tyle miesięcy przesypiało nice, a nagle przestało, to nie może to być normalne :-(
    Niestety, nie pocieszę Cię - to normalne. Wiem, że wiele dzieci tak ma. Moje również ma regres snu. Budzi się co 1.5-2h na jedzenie (A jadlo co ok 4h - jest na piersi i nigdy nie przesypialo nocy). Czasem potrafi się budzić co 15min.
    To ponoć kiedyś mija. Tylko nie wiadomo kiedy ;) u każdego inaczej ;) trzeba uzbroić się w cierpliwość. U nas jedne noce lepsze, inne gorsze. Zależy od dnia. Ale były też takie masakry, że Ada się budziła co godzinę...

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam posta chyba z 15 minut i mi go wcięło.. :(

    Melbusia - może to ten słynny regres snu? U mojej małej też gorzej ze spaniem ostatnio. Choć właściwie jet to loteria - czasem okej a czasem pobudka co 2 godziny. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość..:)

    Loczek - ja też daję małej sloiczki, myślę że nie musimy mieć z tego powodu wyrzutów sumienia - szczególnie teraz, zimą (dość kiepskie warzywa teraz są) oraz na początku rozszerzania diety, kiedy nasze dzieciaki dopiero próbują i poznają smaki :)

    Dziewczyny, moja mała ciągle nie chce pić - ani wody, ani soków, herbatek, nic. Chwilami myślałam, że może moje mleko wystarczy, żeby ją jakoś nawodnic ale chyba jednak nie, bo ma zaparcia.. Dziś krew w kupie była i okropny płacz. Nie wiem jak dziecku pomoc, daje jej jabłko, śliwki, ale niewiele to pomaga :/

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszcie się że chociaż regres macie, mój syn od urodzenia ciągiem przesypia maksymalnie 3h i to tylko jednorazowo taka długa drzemka - po kąpaniu... (+_+)
    Czekam kiedy wreszcie zacznie spać, jako noworodek dał mi w kość, teraz śpi 3-4 półgodzinne drzemki w ciągu dnia, o 20 zasypia po kąpaniu i jest ekstra jak do 23 pospi, częściej przed 22 potrafi obudzić się z wrzaskiem, a między 23 a do 5-6 rano budzi się co 1-1,5h... I o 6 rano oczy jak 5 złotych i zaczynamy dzień..
    Matka zombie, dziecko terrorysta.

    katka84 lubi tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek2018 wrote:
    Cieszcie się że chociaż regres macie, mój syn od urodzenia ciągiem przesypia maksymalnie 3h i to tylko jednorazowo taka długa drzemka - po kąpaniu... (+_+)
    Czekam kiedy wreszcie zacznie spać, jako noworodek dał mi w kość, teraz śpi 3-4 półgodzinne drzemki w ciągu dnia, o 20 zasypia po kąpaniu i jest ekstra jak do 23 pospi, częściej przed 22 potrafi obudzić się z wrzaskiem, a między 23 a do 5-6 rano budzi się co 1-1,5h... I o 6 rano oczy jak 5 złotych i zaczynamy dzień..
    Matka zombie, dziecko terrorysta.
    Próbowałaś dawać mm na noc?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, jest 100% kp, nie podam mm na noc bo rozjeździe mi się laktacja. Po drugie jakby to temat załatwiało, ale on nie zawsze się budzi na cyca, po prostu się budzi, pobawi się, pobroi,pomarudzi albo poprzytula i śpi dalej. Ale wybudza się i jest mocno roszczeniowy, są noce że tylko go przytulę i jest ok, a są noce że trzeba się z nim bawić o 3-4 nad ranem, albo na siedząco go uspokajać bo na leżąco dostaje wscieklizny.. Od samego początku był taki, w szpitalu położne biegiem mi go odnosiły na salę bo nie mogły mu dać rady, na wizycie patronazowej położna mi współczuła. I tak mu zostało, mam towarzyskie, żywiołowe dziecko, które czy się śmieje czy płacze to na cały regulator :-), cały czas domaga się uwagi. Już się przyzwyczaiłam i pogodziłam z tym tematem, najpierw że a może kolki wyleczymy to się wyciszy, a może brzuszek boli, a może jedzenie, a może tulenie, itd itp, tyle mojego co się pogimnastykować, mam zdrowe radosne ruchliwe dziecko, któremu nic nie brakuje i nie dolega, ale łobuza strasznego i tyle :-)
    Więc proszę nie narzekać na swoje aniołki, które budzą się 1-2x w nocy :-) i żeby nie było - ja na swojego nie narzekam, jest kochany, mimo że czasami idzie o framugę się zabić w środku nocy jak człowiek nieprzytomny już 3-4 raz nie wie co się dzieje :-)... Trzymam się myśli że to minie, on dorosnie, a ja jeszcze będę tęsknić za tymi czasami.

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek nikt nie tęskni za nocnym wstawaniem, ale tak - to przemija i człowiek szybko zapomina. Tęskni się za tym, że dziecko było takie malutkie, słodkie, za przytuleniem, za obejmowaniem rączkami, że nie mówiło i nie pyskowało, że się uśmiechało słodko.

    Loczek2018, terka lubią tę wiadomość

    ojxevcqg1xm9p63u.png
‹‹ 1355 1356 1357 1358 1359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ