X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5298 4656

    Wysłany: 18 lutego, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2023 wrote:
    Przeoczyłam gdzieś wiadomości o tych kosmetykach . Podpowiecie co dobrego można kupić ?

    Ammeluna poleciła nawilżające kosmetyki marki dermedic z serii hydrain2 😊 Ja sobie kupiłam z serii hydrain3 serum i tonik oraz żel do mycia twarzy antybakteryjny :) Z mojej strony polecam kosmetyki z włoskiej firmy equilibra - mają bardzo fajny skład. Kremów akurat jeszcze nie używałam tylko żel i tonik z serii aloe.

    Junjul współczuję utraty kotka😔 Nam auto uderzyło w kota 1,5roku temu. Miał 16lat i choć był sąsiadów to gościł u nas średnio 3x dziennie, więc traktowaliśmy jak swojego. Córka do teraz regularnie upomina się o kotka😒

    Ja mam małą rodzinę i nie straciłam nikogo z takich bliskich, zżytych osób. Nie wyobrażam siebie utraty rodzica, czy rodzeństwa...

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • dori Autorytet
    Postów: 766 969

    Wysłany: 18 lutego, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też od kilku dni co jakiś czas pobolewa spojenie łonowe i kości łonowe. Wczoraj wieczorem bolało mocniej, ale to dlatego że chyba trochę za dużo porobiłam. Moja gin mówiła, że jak ból ustępuje i nie jest długofalowy to nie ma się czym martwić.

    Martwi mnie jednak co innego, od jakiegoś tygodnia strasznie swędzi mnie dłoń. Jedna i tylko w określonym miejscu. No najchętniej bym się ciągle drapała. Planuje jutro wybrać się do gin i podpytam co mogę z tym zrobić, ale może któraś z Was tak miała?

    I dalej nie daje mi spokoju to że jak używam detektora to bąbel jest praktycznie w jednym miejscu. Nie czuję jeszcze ruchów, a tętno sprawdzam tak średnio co 3 dni i praktycznie za każdym razem jest w tym samym miejscu. Przesuwa się trochę do góry, ale na boki tak średnio.

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2995 6647

    Wysłany: 18 lutego, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to dziewczyny od dwóch dni mam stresa, kopniaków jeszcze nie czuję ale czułam takie rozpychanie w brzuchu, a od dwóch dni nic, jeszcze wczoraj detektorem nie złapałam serduszka, nie wiem czy młody się odwrócił i dlatego tak 😭😩 czy coś się dzieje złego 😭😭😭

    Połówkowe dopiero 27.02 a wizyta u doktorka 7.03 🫣 ja zwariuję do tej pory

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego, 17:23

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 18 lutego, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gdzie Wy czujecie ruchy? Ja bardzo na dole i bardzo jakby lekko i zaczęłam się zastanawiać czy to są w ogóle ruchy i czy wszystko jest okej, bo nie wiem czy już na tym etapie nie powinnam czuć takich mocniejszych ruchów.

    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 688 1612

    Wysłany: 18 lutego, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mogę do Was dołączyć? 🙏 Mam termin na 21 lipca. Podczytuje Was już dłuższy czas 🤗
    Jeśli chodzi o ruchy to ja czuję je od jakiegoś tygodnia, może półtorej. Na początku były raz na jakiś czas i tak na prawdę są bardzo nisko nawet lekko pod linią majtek- tak samo jak opisujesz to AEGO 😉 myślę że dopiero koło 25 tygodnia będą to mocniejsze kopniaki, teraz to bardziej takie smyrania.

    Moonflower kochanie może spróbuj jeszcze dziś albo jutro wyłapać detektorem serduszko a jak nie uda się to może skontaktuj się z lekarzem jeśli bardzo się martwisz? 🫂

    moonflower, Junjul, Emimo, Raela, Doris8, Ammeluna, Edithka lubią tę wiadomość

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 18 lutego, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti27 wrote:
    Dziewczyny czy mogę do Was dołączyć? 🙏 Mam termin na 21 lipca. Podczytuje Was już dłuższy czas 🤗
    Jeśli chodzi o ruchy to ja czuję je od jakiegoś tygodnia, może półtorej. Na początku były raz na jakiś czas i tak na prawdę są bardzo nisko nawet lekko pod linią majtek- tak samo jak opisujesz to AEGO 😉 myślę że dopiero koło 25 tygodnia będą to mocniejsze kopniaki, teraz to bardziej takie smyrania.

    Moonflower kochanie może spróbuj jeszcze dziś albo jutro wyłapać detektorem serduszko a jak nie uda się to może skontaktuj się z lekarzem jeśli bardzo się martwisz? 🫂
    Hej! 🙋🏼‍♀️ no ja właśnie czuję tak na linii majtek około.

    Moonflower spróbuj wyłapać, jak tego nie zrobisz to może skontroluj? Jeśli masz oczywiście taką możliwość.

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 619 590

    Wysłany: 18 lutego, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Dziewczyny, gdzie Wy czujecie ruchy? Ja bardzo na dole i bardzo jakby lekko i zaczęłam się zastanawiać czy to są w ogóle ruchy i czy wszystko jest okej, bo nie wiem czy już na tym etapie nie powinnam czuć takich mocniejszych ruchów.

    Ja przez ostatnie kilka dni takie typowe kopniaki czuję po prawej stronie brzucha, w dolnej części. A tak to w ciągu dnia czuję różne fikołki i obroty w różnych miejscach, ale też raczej niżej w okolicy linii majtek niż pod pępkiem. Jutro mam usg połówkowe, już się zaczęłam stresować, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku i dziecko będzie dobrze współpracowało, żeby lekarz mógł wszystko zbadać, bo na prenatalnych 1 trymestru to miało jakiś bunt i musiał się nieźle lekarz nagimnastykować żeby wszystko zmierzyć. Mam też nadzieję że uda się już określić płeć, bo zaraz koniec 21 tygodnia a my wciąż nie wiemy do końca.

  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 18 lutego, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moon, słoneczko, spokojnie. Masz możliwość umówienia się do Doktorka wcześniej? Może warto zadzwonić jutro z rana i niech sprawdzi, co się dzieje, jeśli Cię to uspokoi? Albo gdziekolwiek na szybkie USG?
    Ja w 18+3 nie czułam nic kompletnie, więc zakładam, że to jeszcze wcześnie, jeśli chodzi o ruchy. Nie wiem, jak działają całe te detektory, więc tu nie pomogę. Wierzę jednak, że chłopak może po prostu jest w weekendowym "trybie oszczędzania energii" i stąd detektor nie wykrywa leniwego serduszka.

    Marti, cześć, "znajoma duszyczko"! 🤗 Jak się czujecie?

    Patrzę na Wasze stopki i mam wrażenie, że albo Wy wszystkie czujecie te ruchy bardzo szybko, albo tu mój Grzdylek jakiś leniwy. Dzisiaj 19+4, a ja ruchów nie czuję. Fakt, od wczoraj właśnie na linii majtek czuję takie hmm "pękające bąble", ale tylko rano i wieczorem, jak leżę na plecach i muszę się na tym uczuciu mocno skupić. 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego, 19:59

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 18 lutego, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis niektóre Maluchy tak mają, że uaktywniają się tylko i wyłącznie jak mama leży a jeszcze lepiej próbuje spać ;) ja jako wyrodna przyszła matka, jak zapomnę w ciągu dnia o Maleństwie to go nie czuję, ale staram się nie schizowac na tym punkcie, myślę, że na tym etapie wszystko może być nieregularne i w różnym natężeniu ;)

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 688 1612

    Wysłany: 18 lutego, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis heeej dinusiu ❤️ naprawdę nie mam na co narzekać 😊 ostatnio trochę się wystraszyłam bo strasznie coś mnie kłuło w pochwie, pisałam do doktorka ale narazie zero odpowiedzi- pewnie wolny weekend 🤷‍♀️ teraz jedynie czuję takie rozpieranie.
    Zosis u mnie też były właśnie takie pękające bąbelki, lepiej tego nie można opisać 😉 Teraz też nie są takie "typowe" kopniaki ale zdecydowanie mocniejsze ruchy/pękające bąbelki niż na początku.
    Spokojnie jeszcze jest czas na prawdziwe ruchy maluszka ☺️

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 18 lutego, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris, Marti, ja jestem bardzooo spokojna. Jak to Doris napisała, jako wyrodna matka, mam poczucie, że jeszcze te kopniaki będą miały czas dać mi w kość. 😅

    Marti, mam nadzieję, że to nie były mocne stresy. Takie kłucia mogą wynikać po prostu z rozszerzania się dróg rodnych. Jeśli nie trwają długo i mijają po odpoczynku to powinno być wszystko ok, ale dobrze że napisałaś do Doktora, lepiej o pięć razy za dużo niż raz za mało.

    Mnie dzisiaj bolą plecy, ale na moje własne życzenie. 😅 Wczoraj i dzisiaj byliśmy ze Starym na budowie i pomagałam mu ogarniać i sprzątać. Widocznie trochę za dużo. No, ale mnie taka totalna bezczynność strasznie męczy. 😅 Więc ogarnęliśmy we dwoje całą budowę, a dzieki temu dzisiaj... Stary zaczął przygotowywac sciany pod szpachle i malowanie. 💪 Lubię, jak widać postępy w tym nasz grajdołku. 😃 aaa... I muszę się Wam pochwalić. W zeszłym roku posadziłam swoje pierwsze przebiśniegi i hiacynty (dostałam od sąsiadki) i... Przyjęły się! Dzisiaj zobaczyłam, że się przebijają. 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego, 20:30

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5298 4656

    Wysłany: 18 lutego, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti27 witaj :)

    Moonflower kurczę a dziś nie próbowałaś złapać serduszka? Może tak być, że dziecko się obróci i jest ciężej złapać. Jeśli na dniach nie będziesz umiała złapać, to nie ma co się stresować tylko szybcikiem na wizytę dla pewności.

    Doris8 czy pęcherz przestał całkiem męczyć już?

    U mnie te ruchy to też takie "pyk, pyk" ale trzeba się bardzo skupić, bo na razie są bardzo delikatne.
    Też są wyczuwalne nisko ale około 20tyg.dno macicy znajduje się 2palce pod pępkiem, więc nie ma mowy, by czuć wyżej.

    Jak u Was z pielęgnacją brzucha 😆? Ja pierwszy trymestr posmarowałam się parę razy. Drugi trymestr też zaczęłam kiepsko ale już się poprawiłam i codziennie (czasem raz, czasem 2) smaruję się olejkiem z weledy. Kupiłam dodatkowe 2op.i zamierzam je szybko wykorzystać 😆

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2995 6647

    Wysłany: 18 lutego, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh dziewczyny dzisiaj też nie mogłam złapać i już trochę spanikowałam, pewnie rano byłabym u doktorka, ale Stary widział moja panikę, złapał za detektor i wyłapał bąbla, znów jest na wysokości lini majtek a był już dużo wyżej 🫣😍🥰

    Zosis, Marti27, Lady_Dior, Junjul, AEGO, Emimo, Raela, dori, Ammeluna lubią tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 18 lutego, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Eh dziewczyny dzisiaj też nie mogłam złapać i już trochę spanikowałam, pewnie rano byłabym u doktorka, ale Stary widział moja panikę, złapał za detektor i wyłapał bąbla, znów jest na wysokości lini majtek a był już dużo wyżej 🫣😍🥰

    Uff... Dobrze, że to tylko taka "zabawa w chowanego". Kamień z serca. Rośnie Ci mały dowcipniś. 😅

    Lady_Dior ja nam całą serię kosmetyków na rozstępy, dostałam od Bratowej w prezencie, a użyłam tylko basami i to kilka razy tylko. 🙈 Nie mam pamięci do tego. 😅

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5298 4656

    Wysłany: 18 lutego, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonflower ufff całe szczęście 😁 Może schowaj głęboko do szafy już ten detektor i nie stresuj się więcej 😁

    Zosis haha to u mnie brzuch jest taki napięty, że sam się upomina o nawilżenie 😅

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2995 6647

    Wysłany: 18 lutego, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak naprawdę używam detektora raz na 1-2 tyg, teraz użyłam bo nie czułam tego rozpychania bąbla 😜

    Marti witaj serduszko ❤️
    Teraz już na spokojnie mogę się przywitać 🤩😜
    Dzięki dziewczyny za dobre słowo 😘😘

    Marti27, Zosis lubią tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 18 lutego, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Moonflower ufff całe szczęście 😁 Może schowaj głęboko do szafy już ten detektor i nie stresuj się więcej 😁

    Zosis haha to u mnie brzuch jest taki napięty, że sam się upomina o nawilżenie 😅
    W sumie ja smaruje prawie codziennie! 😎😎

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 18 lutego, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawilzam cialo codziennie po prysznicu od zawsze, mam sucha skore, bez balsau bym nie wytrzymala. W ciazy kupilam dodatkowo krem na brzuch i cycki. Na razie bez rozstepow 🙏

    Co do detektora, u mnie maluch jest w roznych miejscach i czasem panikuje jak nie moge go chwile znalezc. Od kilku dni skitral sie bardzo nisko, nad spojeniem.

    Co do ruchow, pisalam, ze tydzien temu cos czulam, takie laskotki i pykanie. Ale od kilku dni cisza. Juz sie zastanawiam czy nie pomylilam to z czynnoscia jelit 🤭 Czekam dalej cierpliwie na jakis znak od synka 😊

    Dziewczyny, czy panika w ciazy minie na jakims etapie czy dopiero po porodzie 😂😂? Bo widze, ze ciagle mamy jakies stresiki od czasu do czasu. Myslalam, ze jak minie 1 semestr to juz bedzie spokoj. A teraz mysle, ze moze pi polowkowych bedzie spokoj? Ale cos nie wydaje mi sie … 🤭

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 19 lutego, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Ja nawilzam cialo codziennie po prysznicu od zawsze, mam sucha skore, bez balsau bym nie wytrzymala. W ciazy kupilam dodatkowo krem na brzuch i cycki. Na razie bez rozstepow 🙏

    Co do detektora, u mnie maluch jest w roznych miejscach i czasem panikuje jak nie moge go chwile znalezc. Od kilku dni skitral sie bardzo nisko, nad spojeniem.

    Co do ruchow, pisalam, ze tydzien temu cos czulam, takie laskotki i pykanie. Ale od kilku dni cisza. Juz sie zastanawiam czy nie pomylilam to z czynnoscia jelit 🤭 Czekam dalej cierpliwie na jakis znak od synka 😊

    Dziewczyny, czy panika w ciazy minie na jakims etapie czy dopiero po porodzie 😂😂? Bo widze, ze ciagle mamy jakies stresiki od czasu do czasu. Myslalam, ze jak minie 1 semestr to juz bedzie spokoj. A teraz mysle, ze moze pi polowkowych bedzie spokoj? Ale cos nie wydaje mi sie … 🤭
    Ja też myślałam, że się uspokoję po I trymestrze, ale w sumie w ogóle się nie uspokoiłam 🙈

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 19 lutego, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtrącę się Wam dziewczyny do wątku, ja jestem po połówkowych i odczuwam już ruchy dziecka, ale wcale się nie uspokoiłam. Ok, jest zdecydowanie lepiej niż w pierwszym trymestrze, ale dalej mnie łapią jakieś bezpodstawne strachy. Czy na bank czułam Małego, a może to jelita, a czy się za mało nie ruszał, a że mnie kłuje w pochwie itd itp 🙈chyba już do końca życia będzie mi towarzyszyć strach o dzidziola. Właśnie pisząc tego posta zaczął się ruszać 😅

    Ania1985, AEGO, Raela, Kocur lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ