X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 19 lutego, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prenatalne 15.03 a termin na 31.07 wiec bede chyba przedostatnia. Wg prenatalnych pierwszych wyszedł mi 27.07 ale w ogóle na to ie patrzę bo potem U mojej lekarki z wymiarów łączonych już cały czas mi wychodzi 30-31.

    Ja czuję ruchy od około tygodnia (dzisiaj 16+5) więc myślę że dosyć wcześnie się u mnie zaczęło. Zaczęło się od jednego mocnego ruchu (jakby się obracała dzidzia) I później kolejne dni czułam takie bąbelki jak opisujecie po różnych stronach. Potem się trochę przepraszałam bo 2 dni była zupełna cisza a wczoraj znowu zaczęłam czuć ale znacznie wyraźniejsze. Chyba dzidzior gdzieś przewędrował. A dzisiaj to sama jie mogłam uwierzyć jak czesto i mocno czułam ruchy 😳oczywiście to mnie tylko cieszy bo jestem panikara i latam z detektorem
    Jeśli chodzi o lokalizację to gdzieś w połowie odległości od pępka do spojenia łonowego.

    Ja się od rana trochę zamartwiam :( wczoraj byłam na spacerze, nie pozwalam sobie na jakieś dlugie chodzenie, tak do pół h jedynie ale trochę schodów było do pokonania akurat. Dzisiaj od rana czuje jakby brzuch ważył 50 kg :/ takie ciągnięcie. Boli mnie też jakby kość ogonowa. Brzuch jako tako nie boli raczej to takie uczucie jak miewałam w ostatnich dniach okresu że taka zmęczona macica po tych pierwszych dniach że skurczami. Nie mam skurczy ale czuję trochę niepokój. Ogólnie to że po jakimś dłuższym chodzeniu czuję się słabo to mam prawie od początku ciazy, czyli takie bole miednicy pleców ale jeszcze te ciągnięcie brzucha i trochę się martwię. Miewacie podobne odczucia po intensywniejszych dniach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 19:00

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 19 lutego, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kość ogonowa to u mnie chleb powszedni od ok 13 tygodnia. Z siedzeniem mam najgorszy problem. Także pracuje półleżącej na kanapie :) jeśli chodzi o ciągnięcie - miewam taki dni, dziś taki dzień :) obstawiam więzadła albo to, że dziś mała jest ewidentnie głębiej, niż o ostatnich dniach, więc może na vos uciska

    kejdens lubi tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 19 lutego, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zaczęłam spacerować po "zimie", to też mnie tak ciągnęło/bolało. No i ta kość ogonowa również - aż mi się ciężko z łóżka wstawało. Teraz codziennie po pracy chodzę na spacery ok. 1h i jest dużo lepiej. Zauważyłam też że jak chodzę w dół/w górę to jeszcze czuję, że coś mnie ciągnie wieczorem i na drugi dzień, ale jak spaceruję po płaskim terenie to zupełnie nic się nie dzieje.

    kejdens lubi tę wiadomość

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 19 lutego, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raela wrote:
    Ja w przyszły poniedziałek. Możemy sobie trzymać kciuki :)
    Jakich probiotyków używacie?

    Lactinova mama

    Roxie_eS, Raela lubią tę wiadomość

  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 19 lutego, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info jak u was - faktycznie po płaskim jak chodzę to też jest lepiej a wczoraj trochę schodów miałam na spacerze więc pewnie to mnie tak zajechało.

    Dobrze wiedzieć że ta kość ogonowa to widzę standard też u was.

    Ja też pracuje z kanapy na półleżąco bo całego dnia 8 h bym przy biurku nie wytrzymała.

    A jeszcze odnośnie probiotykow - ja biorę od początku ciazy probiotyk, zaczęło się jak miałam zapalenie pecherza w pierwszych tygodniach i dostałam monural to profilaktycznie po brałam probiotyk ale jakoś stwierdziłam że przecież to samo dobro i nie odstawiłam. Ja biorę sanprobi bo akurat ten znam i stosowałam przed ciaza. Biorę też czasami probiotyk dopochwowy lactovaginal bo mam ogromną skłonność do zapaleń pęcherza i infekcji intymnych więc tak się w ciazy wspomagam żeby flora dawała radę.

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 19 lutego, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kejdens wrote:
    Dzięki dziewczyny za info jak u was - faktycznie po płaskim jak chodzę to też jest lepiej a wczoraj trochę schodów miałam na spacerze więc pewnie to mnie tak zajechało.

    Dobrze wiedzieć że ta kość ogonowa to widzę standard też u was.

    Ja też pracuje z kanapy na półleżąco bo całego dnia 8 h bym przy biurku nie wytrzymała.

    A jeszcze odnośnie probiotykow - ja biorę od początku ciazy probiotyk, zaczęło się jak miałam zapalenie pecherza w pierwszych tygodniach i dostałam monural to profilaktycznie po brałam probiotyk ale jakoś stwierdziłam że przecież to samo dobro i nie odstawiłam. Ja biorę sanprobi bo akurat ten znam i stosowałam przed ciaza. Biorę też czasami probiotyk dopochwowy lactovaginal bo mam ogromną skłonność do zapaleń pęcherza i infekcji intymnych więc tak się w ciazy wspomagam żeby flora dawała radę.

    A konsultowałaś lactovaginal?
    Ja nie mogę żadnych dopochwowych bez recepty bo dostaje takiego pieczenia, że szok. A sanprobi również biorę i provag w żelu czasem :)

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 766 968

    Wysłany: 19 lutego, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie i mamy 232g dziewczynki ❤️ połówkowe mam 5 marca i ciekawe czy płeć się potwierdzi.
    Pytałam o te kłucia, bóle spojenia łonowego, kości łonowych itp i mówiła, że to normalne, że nawet takie jednorazowe skurcze są normalne, bo jak dziecko okopuje cały czas to macica to oddaje i stąd bóle, więc mimo że nie czuję jeszcze ruchów to w jakimś stopniu je czuję 😂

    Ania1985, Roxie_eS, Doris8, Sajgonka, Lady_Dior, Raela, Emimo, Kocur, Marti27, Kejt93, Mimi09 lubią tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 19 lutego, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    A konsultowałaś lactovaginal?
    Ja nie mogę żadnych dopochwowych bez recepty bo dostaje takiego pieczenia, że szok. A sanprobi również biorę i provag w żelu czasem :)

    W sumie już nawet nie pamiętam czy go konsultowałam 🤔 wiem że na ulotce pisze ze nie ma przeciwwskazań do stosowania w ciazy a brałam go regularnie przed ciaza również.
    Uuu nic przyjemnego z tym pieczeniem - ja jestem z tych co mają na wszystko uczulenie w tych okolicach, do podmywania tylko woda plus od czasu do czasu bardzo delikatny naturalny płyn, a z globulek to używałam jedynie lactovaginal (to sam probiotyk) I globulki propolisowe naturalne. A tak to też nie raz gorzej zamiast lepiej było po takich beż recepty innych.
    Ja z żeli to używam feminum. Poleciła mi moja fizjo uroginekologiczna przed ciaza długo stosowałam w ciazy tez np do włożenia luteiny.

  • Junjul Autorytet
    Postów: 938 1136

    Wysłany: 19 lutego, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie byłam na wizycie u mojej ginki, dziecko rośnie, waży już 312 g. Pytałam o tejpowanie brzucha i lekarka odradza, mówi że jak będę zaklejać brzuch to będzie mnie boleć macica, dziecko musi jakoś rosnąć i że na chwilę można ale nie na całą ciążę, a kresa jest po to żeby się rozciągnąć i umożliwić rozwój dziecko i jest to fizjologoczne. Mówiła, że nie zna przypadków przepukliny kresy po ciąży, tylko u kobiet bardzo otyłych 🤔 no i mam zagwozdke teraz czy iść do fizjo czy nie, nieraz widzę że idą innym tokiem myślenia i chyba jednak bardziej ufam lekarce 🤔 pójdę na pewno do osteopatki bo dużo mi pomogła poprzednio na ból bioder i może ona mi jakoś na tydzień dwa zaklei, tudzież pod brzuchem jak będzie większy żeby odciążyć kręgosłup.

    Ania1985, Roxie_eS, Doris8, Sajgonka, Lady_Dior, Raela, dori, Emimo, Kocur, Kejt93 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 19 lutego, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez pobolewa kosc ogonowa od tygodnia. Nie wiem o co chodzi. Jutro mam wizyte to sie zapytam.

    3.5 tygodnia nie widzialam sie z moja pania doktor, to najdluzsza przerwa. Zaczynam sie denerwowac.
    Trzymajcie kciuki prosze 🙏

    Gratuluje odbytych juz wizyt w tym tygodniu, bardzo lubie czytac wasze dobre wiadomosci po waszych maluchach ❤️

    Roxie_eS, Doris8, Junjul, dori, Lady_Dior, Raela, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 723 868

    Wysłany: 19 lutego, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Właśnie byłam na wizycie u mojej ginki, dziecko rośnie, waży już 312 g. Pytałam o tejpowanie brzucha i lekarka odradza, mówi że jak będę zaklejać brzuch to będzie mnie boleć macica, dziecko musi jakoś rosnąć i że na chwilę można ale nie na całą ciążę, a kresa jest po to żeby się rozciągnąć i umożliwić rozwój dziecko i jest to fizjologoczne. Mówiła, że nie zna przypadków przepukliny kresy po ciąży, tylko u kobiet bardzo otyłych 🤔 no i mam zagwozdke teraz czy iść do fizjo czy nie, nieraz widzę że idą innym tokiem myślenia i chyba jednak bardziej ufam lekarce 🤔 pójdę na pewno do osteopatki bo dużo mi pomogła poprzednio na ból bioder i może ona mi jakoś na tydzień dwa zaklei, tudzież pod brzuchem jak będzie większy żeby odciążyć kręgosłup.
    Wiesz co ja tu nie jestem specjalistką, ale u mnie kresa jest w bardzo kiepskim stanie i rozejście na trzy palce to też nie jakoś mało i zdaje mi się, że gdyby nie było aż tak źle to by mnie nie zatejpowala🙈 a teraz robię ćwiczenia na aktywizacje mięśni i mam wrażenie że jest lepiej, tzn. nie ma opcji żeby mi się to zeszło, ale mam chociaż szansę wzmocnić krese.
    Więc myślę że do fizjo zawsze warto iść żeby Ci powiedziała może na co zwrócić uwagę, a tejpow ani nie musi chcieć zakładać, ani Ty się nie musisz przecież na to godzić.

    Przytocze jeszcze przykład koleżanki, która urodziła dwójkę dzieci, w tym jedno porod posladkowy i potem nieraz miała problem z trzymaniem moczu np przy podskokach i jej lekarka długo wmawiała że po porodzie to się często zdarza i nie ma się co martwić 🤯🤯🤯🤯 i naprawdę za długo zwlekała z pójściem do fizjo.
    To jest oczywiście ekstremalny dla mnie przypadek i nie chce tutaj obrażać kompetencji żadnych z waszych lekarzy, bo ja swojego też słucham, ale myślę że warto rozmawiać z różnymi specjalistami.

    A jeszcze co do bólu, to mnie bolą plecy bardzo często i mówiłam o tym fizjo już po pierwszej ciąży i też nazywałam to kością ogonowa, ale jak pokazalam fizjo gdzie to to mi uświadomila, że to dolna część odcinka lędźwiowego 😅 po medycynie nie jestem, więc z anatomia u mnie tak sobie, ale w każdym razie bardzo bardzo dolna część pleców i to jest niestety typowe w ciąży.

    kejdens lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 766 968

    Wysłany: 19 lutego, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania trzymam kciuki 🤞 daj znać po :)

    Dziewczyny możecien polecić jakieś elektrolity, albo coś innego co można dodawać do wody? Do tej pory piłam bardzo duże ilości wody niegazowanej, a teraz mi jakoś nie wchodzi i zastanawiam się co do niej dodawać .

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5298 4656

    Wysłany: 19 lutego, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam połówkowe 13 marca także jestem jedną z ostatnich 🙈
    Co do probiotyków, to ja po opakowaniu robię sobie przerwę.

    Natka gratuluję udanej wizyty połówkowej 😁 Szkoda, że maluszek taki uparciuszek ale może następnym razem się pokaże 😁

    Junjul, dori gratuluję udanych wizyt - niech dzieciaki dalej rosną zdrowo 😌

    U mnie synek trochę chory-pokasłuje a niedawno wyszedł z kataru 😮‍💨 i tak to masz...


    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Lagolayet Przyjaciółka
    Postów: 61 65

    Wysłany: 19 lutego, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Ania trzymam kciuki 🤞 daj znać po :)

    Dziewczyny możecien polecić jakieś elektrolity, albo coś innego co można dodawać do wody? Do tej pory piłam bardzo duże ilości wody niegazowanej, a teraz mi jakoś nie wchodzi i zastanawiam się co do niej dodawać .

    Ja czasem dodaje soku owocowego bez cukru to zawsze trochę lepiej , tez mi właśnie ostatnio totalnie nie wchodzi woda

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 20 lutego, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka gratulacje udanej wizyty i niezły uparciuszek u Ciebie w brzuchu.
    Aego powodzenia dziś. Ja jutro o 10:30 wizytuje

    Odnośnie probiotyku ja codziennie ( jak już nie mam mdłości ) przed ciążą też piłam wodę z solą Kłodawska niejodowana i 30-50 ml zakwasu z buraka. To są moje probiotyki. Oprócz prenacaps , magnezu ( biorę dwa różne codziennie) witaminy C , z kapusty kiszonej i witd3 nic innego nie przyjmuje. Zobaczymy jakie będą wyniki z krwi , bo teraz też mam najdłuższą rozłąkę z moją Panią Doktor 😏

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 938 1136

    Wysłany: 20 lutego, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka to rzeczywiście masz duże to rozejście, ja mam na jakiś palec, półtorej a w ciąży i tak jest uciążliwe bo czasem boli. Przy takim dużym chyba bym się bala jednak. No zobaczymy, ja nie złapałam flow z moją poprzednią fizjo, jak po porodzie chodziłam do niej, jakoś wolę ludzi bardziej konkretnych i może poszukam innej albo zostanę przy osteopatce. Póki co cieszę się że brzuch nie rośnie za szybko, może dziecko będzie mniejsze to rozejście się nie powiększy za bardzo

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 20 lutego, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po prenatalnych, wszystko jest w normie. 🩷

    dori, Staraczka2023, Emimo, Doris8, Natka9106, Kocur, Ania1985, Marti27, Lady_Dior, Kejt93, Zosis, Mimi09, Raela, Ammeluna lubią tę wiadomość

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2995 6647

    Wysłany: 20 lutego, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Ania trzymam kciuki 🤞 daj znać po :)

    Dziewczyny możecien polecić jakieś elektrolity, albo coś innego co można dodawać do wody? Do tej pory piłam bardzo duże ilości wody niegazowanej, a teraz mi jakoś nie wchodzi i zastanawiam się co do niej dodawać .
    Mi ostatnio wchodzi najlepiej ciepła przegotowana woda z cytryną bez żadnych innych dodatków, próbowałam z miodem ale jednak lepiej bez

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 20 lutego, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO super, że wszystko ok 😊 fajnie, że wizyta z ranka to krócej człowiek w stresie siedzi 🙂

    AEGO lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 20 lutego, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    AEGO super, że wszystko ok 😊 fajnie, że wizyta z ranka to krócej człowiek w stresie siedzi 🙂
    To prawda, jeszcze pies mnie obudził o 6, co mu się nie zdarza, więc nie musiałam kwitnąć w mieszkaniu czekając na wizytę, jak miałam o 8. 😅 a i do tego o 3:30 ktoś sobie urządził dyskotekę w moim brzuchu. 🙆🏼‍♀️
    Powiem Wam, że na te chwile mam małego Bubka, bo ma 350g, niby w normie, ale malutek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego, 10:24

    Doris8, Ania1985 lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ