X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3128 2200

    Wysłany: 23 czerwca, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior, dziękuję ❤️

    Kejt93, to zaraz będziecie się tulić 😃😊✊🏻

    Kejt93 lubi tę wiadomość

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2993 6644

    Wysłany: 23 czerwca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt tak widocznie musiało być, wiesz czy dziś zrobią Ci CC?

    Kejt93 lubi tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 720 856

    Wysłany: 23 czerwca, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeżyłam dziś nieźle cały dzień z chłopakami, chociaż jest momentami ciężko, miałam trochę zawroty głowy i mroczki przed oczami. Wieczorem mnie zapewne znów czekają dziwne ruchy młodego i skurcze.
    Aktualnie leżę 🤭

    Ja byłam pewna po pierwszym porodzie, że mam żelazną szyjkę, bo też po kilkunastu godzinach skurczy miałam wciąż rozwarcie na 2palce. Ale ruszyło jak dostałam oxy + zzo, więc jednak szyjka kejt przebiła moją 🙈 pomyśleć, że w dawnych czasach przed oksytocyną niektóre z nas rodzilyby po kilka dni😅

    Kejt trzymam kciuki za szczęśliwe i rychłe rozwiązanie ✊🏻

    Mamma mia, a wiesz czy będą Cię trzymać w szpitalu już do porodu?

    Kejt93 lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 415 802

    Wysłany: 23 czerwca, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt - jesteś silna 🤞 czekamy na wieści po 🤗

    Mamma Mia - a jaką wagę szacują lekarze?
    Trzymam kciuki za Was 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca, 20:31

    Kejt93 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 765 1730

    Wysłany: 23 czerwca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ja raczej będę lipcowa, więc tak Was regularnie podczytuje i czasem coś napiszę. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za zle, w kupie raźniej 😅🙈 ☺️ Teraz mam 2 cm rozwarcia, szyjka ok 18 mm, zależy od pomiaru - czy na skurczu, czy nie. Jestem w szpitalu, bo się rozkręcalo u mnie i Atosiban na 48h wleciał wraz z zestawem typu siarczan magnezu neuroprotekcyjnie, sterydy na płuca, luteina.
    Niestety mamy hipotrofie. Pojawiła się późno, ale jest. Najprawdopodobniej w wyniku mojej infekcji covidowej plus dużej anemii, bo jest to typ hipotrofii SGA. Jutro mam mieć sporo badań z krwi jeszcze.

    Co do oxy, to rodziłam 2 x bez oxy i 1 x z oxy. Nie widziałam większej różnicy w nocy skurczy. Jedyne co to oxy mi je "zagęściła" - były częstsze.
    Natomiast widziałam ogromną różnicę pomiędzy bolesnością skurczy, kiedy wody odeszły, a skurczami na pełnym rozwarciu, przy zachowanym worku owodniowym 😬 to był koszmar, olbrzymie ciśnienie.
    Teraz mam nadzieję, że jednak te wody zdecydują się odejść w sensownym momencie. Mam trochę traumę przez to.

    My też mamy stwierdzone SGA że względu na mały brzuszek, ale główka też jest mniejsza, więc jest proporcjonalnie, szacunkowo waga jest w 16 percentylu, brzuszek tylko w 3 :(
    Chodzę 2 razy w tygodniu na ktg, ale do szpitala mnie nie położyli, jeśli 03.07 na wizycie dalej będzie mały przyrost to kierują mnie już do porodu.
    U mnie nie stwierdzili czemu, po prostu jest mniejszy tak mówił lekarz, ale jak napisałaś że po infekcji u ciebie, to może u mnie przez tego paciorkowaca, całą ciążę mi wychodziły liczne kolonie, 3 razy antybiotyk i nic, gbs wiadomo dodatni.

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1467 2444

    Wysłany: 23 czerwca, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Mimi ja od kwietnia borykam się z obrzękami nóg praktycznie od pasa w dół, niestety w ciąży nie można nic na wodę brać więc tak się męczę, już bliżej niż dalej, na wadze na plusie 26 kg ale lekarz twierdzi że w dużej mierze to woda, to samo twierdzi uro fizjo
    Ponoć taka moja uroda…
    Obrzęk też nie schodzi po nocy, najgorzej jest ze stopami i kostkami, nawet nie będę was straszyć zdjęciami, wygląda to średnio, już mi się stopa nie mieści w bitkenstocki nawet na najluźniejszej dziurce, ogólnie chodzę w takich piankowych klapkach na rzep 😂😂 ale już bliżej niż dalej, to nie pociesza… po co obrzęk lubi sie jeszcze chwilę utrzymać więc się nie stresuj.

    Ja to zaraz będę skreślać dni w kalendarzu do 16.07 😂 właśnie przez te obrzęki bo bardzo mnie to już męczy 🫣

    Moonflower, no jakbym o sobie czytała, źle nikomu nie życzę, ale miło, że nie jestem w tej niedoli sama 🙈🙈 U mnie też tylko klapki, ale dzisiaj to już nawet do klapek miałam problem stopę włożyć. Dzisiaj właśnie też mężowi mówiłam, że jakby była zima to chyba nie wychodziłabym już z domu, no bo w czym 🙈 i ja już też +24 kg... I też właśnie mam nadzieję, że duża część z tego to jednak ta woda.
    Kocur wrote:
    Moon - ja też byłam okropnie opuchnięta ale też zajadałam mdłości i na liczniku miałem w sumie +30 kg i teraz ku pokrzepieniu po 2 tygodniach zjechałam już 15 kg. Po samym porodzie tylko -7 ale gubię kg każdego dnia. Woda zeszła no i jem 1/3 tego co w ciąży, staram się dużo pić wody . Stopy w końcu mają żyły i widoczne kostki , nogi też dużo lepiej ;) także myślę że idzie szybciej niż sądziłam.

    Dzięki Kocur, dajesz nadzieję 😁😁 Oby i u mnie to tak w miarę sprawnie potem schodziło...

    Starania od 01.2019
    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    37t4d - CC, 51 cm, 2720 g - nasz cud już z nami 🥰

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3128 2200

    Wysłany: 23 czerwca, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sajgonka, na tey chwilę nic nie wiem, ale wątpię.... Z tego, co się dowiedziałam, to u nas w szpitalu jest tak, że jak przepływy są ok, to tak nie trzymają.
    Na ten moment u mnie jest jakby podwójna sprawa, bo i zagrożenie porodem przedwczesnym (bez tokolizy jestem dopiero od dziś w nocy od godz. 2:20) i właśnie ta hipotrofia (a chodzi o to, że do niedawna jeszcze dziecko było w 90 centylu...).

    @Ammeluna, przy przyjęciu w nocy z czw na pt na IP wyszło 1700g i 1 oraz 4 centyl (brzuch, głowa). Natomiast wczoraj USG robil inny lekarz i jemu wyszło nieco wyżej, bo ok 1800g i 4-6 centyl.
    Dziś USG robil mój gin, który jest perinatologiem i powiedział, że głowa jest większa, ale brzuch 7 centyl, pomiar sprawdzony 5 krotnie. Za kilka dni ponowne USG. Przepływy ok, natomiast hgb u mnie była 9,3, teraz jest 9,5.

    @Ciri, może tak byc... U mnie jeszcze pobrali posiewy i czekam na wyniki, powinny być jutro.
    A jak z Twoją waga w ciąży? Przybralas standardowo?
    Ja miałam w tym miesiącu rzeczywiście często biegunkę, do tego covid, który dopiero co mi się kończy i pierwszy tydzień przeszłam bardzo słabo, więc może rzeczywiście u mnie to jest przyczyna - tak sobie myślę, że wtedy jest szansa, że pójdzie do przodu.


    Teraz miałam słuchanie tętna i tachykardia jeszcze się pojawiła... Więc wrzucili mnie pod ktg i leżymy znowu. Mam nadzieję, że to chwilowy wybryk.

    age.png
  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 765 1730

    Wysłany: 23 czerwca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    @Ciri, może tak byc... U mnie jeszcze pobrali posiewy i czekam na wyniki, powinny być jutro.
    A jak z Twoją waga w ciąży? Przybralas standardowo?
    Ja miałam w tym miesiącu rzeczywiście często biegunkę, do tego covid, który dopiero co mi się kończy i pierwszy tydzień przeszłam bardzo słabo, więc może rzeczywiście u mnie to jest przyczyna - tak sobie myślę, że wtedy jest szansa, że pójdzie do przodu.

    Waga raczej standardowo w środę na wizycie było ok +10,5 kg, więc teraz moze byc ciut więcej, bo czuję że mój brzuch z dnia na dzień co raz cięższy.
    Przepływy wszystkie u Małego prawidłowe, ktg też nam wychodzi prawidłowo.
    Ja jedynie od połowy ciąży mam problem z lekkim oporem w tętnicy macicy, ale pije 2 razy dziennie medgarin, wcześniej brałam acard i od początku ciąży clexane 0,6. Medargin też podobno działa na wzrost masy u dziecka. Ogólnie odliczam dni do wizyty 03.07.
    Dzisiaj poukładałam ciuchy w komodzie, jeszcze jutro wrzucę część do szafy. Czekam na materac do dostawki i chyba wszystko mamy gotowe.

    Dziewczyny a kupowalyscie już witaminę D3?
    Czy czekać z tym do porodu co zleca?
    Zamówiłam probiotyki z polecenia położnej żółty vivomoxx i z polecenia koleżanki piankę ginexid, pisała mi, że jest ulga po jej użyciu :)


    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 484 381

    Wysłany: 23 czerwca, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri86 wrote:
    Waga raczej standardowo w środę na wizycie było ok +10,5 kg, więc teraz moze byc ciut więcej, bo czuję że mój brzuch z dnia na dzień co raz cięższy.
    Przepływy wszystkie u Małego prawidłowe, ktg też nam wychodzi prawidłowo.
    Ja jedynie od połowy ciąży mam problem z lekkim oporem w tętnicy macicy, ale pije 2 razy dziennie medgarin, wcześniej brałam acard i od początku ciąży clexane 0,6. Medargin też podobno działa na wzrost masy u dziecka. Ogólnie odliczam dni do wizyty 03.07.
    Dzisiaj poukładałam ciuchy w komodzie, jeszcze jutro wrzucę część do szafy. Czekam na materac do dostawki i chyba wszystko mamy gotowe.

    Dziewczyny a kupowalyscie już witaminę D3?
    Czy czekać z tym do porodu co zleca?
    Zamówiłam probiotyki z polecenia położnej żółty vivomoxx i z polecenia koleżanki piankę ginexid, pisała mi, że jest ulga po jej użyciu :)
    Ja jeszcze witaminy D3 nie kupowałam, zapytam chyba po porodzie w szpitalu co polecają bo sama już nie wiem jaka kupić. Wolałabym lek niż suplement ale to potrzebuje receptę wtedy. No i żeby dawkowanie było bezproblemowe. A pianka ginexid jest faktycznie fajna. Też sobie kupiłam i już użyłam parę razy na wypróbowanie i faktycznie daje bardzo fajne uczucie w takie upalne dni a po porodzie szczególnie się przyda i da ukojenie.

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 615 577

    Wysłany: 23 czerwca, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie kupiłam wit d3, czekam co powiedzą w szpitalu, też zastanawiam się nad tym czy kupować już jakiś espumisan czy coś innego na problemy brzuszkowe w razie co i mleko modyfikowane. Te 3 rzeczy wiszą na mojej liście i mi brakują.

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2222 2021

    Wysłany: 23 czerwca, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Ja jeszcze witaminy D3 nie kupowałam, zapytam chyba po porodzie w szpitalu co polecają bo sama już nie wiem jaka kupić. Wolałabym lek niż suplement ale to potrzebuje receptę wtedy. No i żeby dawkowanie było bezproblemowe. A pianka ginexid jest faktycznie fajna. Też sobie kupiłam i już użyłam parę razy na wypróbowanie i faktycznie daje bardzo fajne uczucie w takie upalne dni a po porodzie szczególnie się przyda i da ukojenie.
    Kurczę ja mam całe opakowanie jej, ale albo mi się nie sprawdza, albo robię coś nie tak, bo mnie tylko szczypała. 😳

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3128 2200

    Wysłany: 23 czerwca, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ciri, rozumiem. Zapytałam, bo u mnie w ostatnim miesiącu zerowy przyrost wagi. Ogólnie mam +6,5kg.
    Biorę Clexane i Acard :)
    Trzymam kciuki za wizytę 😃

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 23 czerwca, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wit d3 mam tą co sama przyjmuje. Piankę kupiłam, dużo osób polecam nigdy nie używałam. Mleko też kupiłam, bo w razie problemów nie chce, żeby Mały miał podawane te szpitalne ( słaby skład )

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 615 577

    Wysłany: 23 czerwca, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Ja wit d3 mam tą co sama przyjmuje. Piankę kupiłam, dużo osób polecam nigdy nie używałam. Mleko też kupiłam, bo w razie problemów nie chce, żeby Mały miał podawane te szpitalne ( słaby skład )

    Emimo na jakie mleko się zdecydowałaś? Bo mam z tym dylemat 🤔🤔🤔

    AEGO lubi tę wiadomość

  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 23 czerwca, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt, cały czas mocno zaciskamy kciuki!

    Emimo, jak Ty się teraz czujesz?

    Mamma- Mia - szybkiego powrotu do domku, oczywiście jeśli tylko to będzie dobre dla Ciebie i Bąbelka.

    U mnie jak na zlosc- Mąż goraczka 38.5 z bólem plecow I kaszlem. Planowo mam iść na CC w czwartek i po dniu zabieg. Mąż miał być obecny na sali operacyjnej i potem kangurowac. Nie wiem co robic, czy powinnam powiadomić lekarza? może wtedy przesunie o 2-3 dni przyjęcie? Normalnie ryczeć się chce.
    Jeśli chodzi o mnie to ja mam różne chwile, raz czuje ze jest ok a raz zastanawiam się czy nie jechać do szpitala;]

    Mamma-mia, Kejt93 lubią tę wiadomość

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 648 787

    Wysłany: 23 czerwca, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt! Mamy Cie wszystkie w myślach i serduchach. Trzymaj się dzielnie! ❤

    Ja dzisiaj obudziłam się z opuchniętymi dłońmi. Pierwszy raz. Mega to dziwne uczucie jest, kiedy czuć taki obrzęk w ciele. Na razie na szczęście tylko te ręce.
    Lekarz wspominał, że opuchnięcie to jedna z oznak zbliżającego się porodu. Także może coś się ruszy na dniach...

    Kejt93 lubi tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2222 2021

    Wysłany: 23 czerwca, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Kejt, cały czas mocno zaciskamy kciuki!

    Emimo, jak Ty się teraz czujesz?

    Mamma- Mia - szybkiego powrotu do domku, oczywiście jeśli tylko to będzie dobre dla Ciebie i Bąbelka.

    U mnie jak na zlosc- Mąż goraczka 38.5 z bólem plecow I kaszlem. Planowo mam iść na CC w czwartek i po dniu zabieg. Mąż miał być obecny na sali operacyjnej i potem kangurowac. Nie wiem co robic, czy powinnam powiadomić lekarza? może wtedy przesunie o 2-3 dni przyjęcie? Normalnie ryczeć się chce.
    Jeśli chodzi o mnie to ja mam różne chwile, raz czuje ze jest ok a raz zastanawiam się czy nie jechać do szpitala;]
    Hope może zróbcie jutro mu testy są te łączone na COVID, grypę? Jesli one nie wyjdą pozytywne to bardzo duża możliwość, że do piątku mu przejdzie. ✊🏻 A dodatkowo może jutro się udać do lekarza, może dostanie coś na szybsze zdrowienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca, 23:59

    Mimi09 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 24 czerwca, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Hope może zróbcie jutro mu testy są te łączone na COVID, grypę? Jesli one nie wyjdą pozytywne to bardzo duża możliwość, że do piątku mu przejdzie. ✊🏻 A dodatkowo może jutro się udać do lekarza, może dostanie coś na szybsze zdrowienie.

    tak zrobię z tymi testami.
    gorzej jak mnie zarazi...

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2222 2021

    Wysłany: 24 czerwca, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    tak zrobię z tymi testami.
    gorzej jak mnie zarazi...
    To prawda. Staraj się wietrzyć pomieszczenia, jak macie oczyszczacz powietrza to włącz w pomieszczeniu w którym przebywasz najczęściej. Zawsze możesz wyrzucić męża na kanape/innego łóżka jeśli macie taka możliwość.

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 24 czerwca, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    To prawda. Staraj się wietrzyć pomieszczenia, jak macie oczyszczacz powietrza to włącz w pomieszczeniu w którym przebywasz najczęściej. Zawsze możesz wyrzucić męża na kanape/innego łóżka jeśli macie taka możliwość.

    Już go wyrzuciłam;) jak zbiera wirusy to niech ma za karę;)

‹‹ 488 489 490 491 492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ