X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • dori Autorytet
    Postów: 761 961

    Wysłany: 29 czerwca, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Wiecie może jak to jest, mam termin na poniedziałek 1.07, zwolnienie też do tego dnia i się zastanawiam czy w poniedziałek na wizycie wystawi mi dalej zwolnienie czy jak jest się po terminie to już trzeba załatwiać macierzyński? Nie ukrywam że wolę zwolnienie bo nie chce "marnować" macierzyńskiego jak jeszcze przez ponad tydzień mogę chodzić w dwupaku, a potem każdy dzień w domu z dzieckiem jest na wagę złota.
    Macie jakieś doświadczenia z tym?

    Ps. U mnie bez zmian, nic się nie dzieje, nawet nie chce mi się tego komentować 🥴🥴🥴🥵🥵🥵
    Moja gin na wizycie coś o tym mówiła, że jak nie wystawi dłuższego chorobowego to później mogą robić problemy, ale nie pamiętam dokładnie, bo mi wystawiła o tydzień dłużej mi termin porodu. Macierzyński na pewno liczy się od dnia porodu, ale jak dla mnie to chyba lekarz nie powinien mieć problemu z wystawieniem chorobowego do tego czasu 🤷

    Natka9106 lubi tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 29 czerwca, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w pracy zwrócili uwagę żeby poprostu od razu zgłosić im urodzenie dziecka bo od tego dnia będzie już macierzyński więc lekarz powinien dać L4 nawet dłuższe bo to i tak się potem zamieni w macierzyński 🤔

    AEGO lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2221 2021

    Wysłany: 29 czerwca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Dziewczyny, troche mnie przerazacie tymi historiami o wspollokatorkach w szpitalach. W moim szpitalu niestety nie ma opci wykupienia jedynki. Mam nadzieje, ze trafi mi sie ktos normalny i oby w sali nie bylo tv 🤭

    W glowie mi sie nie miesci, ze jest tyle ludzi pozbawionych empatii i z takim poziomem egoizmu. Na takie osoby najlepiej wlaczyc ostra reakcje i ustawic je do pionu. Ale wiem, ze nie jest to latwe.

    Trzymam kciuki, aby nasze wspomnienia szpitalne byly jednak w większości pozytywne.
    Ja tak jak Kejt, na ginekologicznym miałam fajne współlokatorki, najpierw leżałam z dwoma dziewczynami, które urodziły dzień przede mną, jedna też leżała z PPROM i później i z nią i z jej mężem gadaliśmy na korytarzach neonatologii, bo ona rodziła jeszcze młodsze dziecko i mam z nimi kontakt na fb nawet. Po nich też przyszła spoko dziewczyna, co prawda po paru godzinach poszłam rodzić, ale na luzie. Później na poporodowym też dziewczyna była ok.

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1793 1591

    Wysłany: 29 czerwca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wyczytałam, że są badania że wiesiołek nie pomaga co do faktycznej długości porodu, a nawet wzrasta ryzyko wcześniejszego odejścia wód a co za tym idzie medykalizacji by w trybie przyspieszonym wydostać dziecko. 🧐

    Edit: za jedynie działające metody podaje stymulację sutkową i masaż/opukanie worka owodniowego przez szyjkę.
    (Emily Oster 'expecting better', ekonomistka bazującą na tonach badań).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca, 13:42

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 480 381

    Wysłany: 29 czerwca, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odpuściłam wszelkie metody wywoływania wcześniejszego. Wychodzę z założenia że jak synek będzie gotowy to wyskoczy 🤔 choć chciałabym aby to nastąpiło na dniach bo ta pogoda nie sprzyja polegiwaniu z wielkim bębenkiem:)
    Ale do dolegliwosci doszedl mi ból w okolicy krzyżowej jakby delikatny 😂 ale już nie wiem czy sobie wmawiam... Ja juz wyszukuje wszelkich oznak zbliżającego się porodu 😂😂😂

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 29 czerwca, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od wczoraj miałam dużo sluzu a właśnie pojawil się sluz podbarwiony krwia.
    Lekarz napisał że czekać ale strasznie się denerwuje. Muszę zdążyć na CC to raz. dwa boje się że dzieje się coś złego.

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 29 czerwca, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Właśnie wyczytałam, że są badania że wiesiołek nie pomaga co do faktycznej długości porodu, a nawet wzrasta ryzyko wcześniejszego odejścia wód a co za tym idzie medykalizacji by w trybie przyspieszonym wydostać dziecko. 🧐

    Edit: za jedynie działające metody podaje stymulację sutkową i masaż/opukanie worka owodniowego przez szyjkę.
    (Emily Oster 'expecting better', ekonomistka bazującą na tonach badań).
    O, to on chyba faktycznie jest dla mnie 😆 2 na 3 porody był problem z odejściem wód. Za 1 razem sączyły się przed czasem przez ok tydzień czy półtora. Później przestały i w końcu odeszły całkiem.
    Za 2 razem przy 7 cm musieli przebijać pęcherz płodowy
    Za 3 razem nie było komu przebić, 10 cm, parte i dalej zachowany pęcherz... W końcu nie mogłam tych ostrych wytrzymać i na parciu nagle dosłownie pękło. 🙈 Ale bol przez ten zachowany worek owodniowy był ogromny.
    Modlę się, żeby tym razem najpierw odeszły mi wody, a później dalej robiło się rozwarcie. 😬

    @Hope, może czop zaczyna odchodzić? Tutaj położna parę dni temu do jednej dziewczyny z takimi objawami właśnie mówiła, że jeśli krwi jest tyle, co przy okresie to ok, jak więcej to źle.
    Obserwuj się. W razie czego pojedź na izbę, jak zobaczysz coś jeszcze, ruchow nie będzie albo beda dziwne jakieś itd.

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 480 381

    Wysłany: 29 czerwca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Dziewczyny od wczoraj miałam dużo sluzu a właśnie pojawil się sluz podbarwiony krwia.
    Lekarz napisał że czekać ale strasznie się denerwuje. Muszę zdążyć na CC to raz. dwa boje się że dzieje się coś złego.
    Może czop odpadl?

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • MILENA Koleżanka
    Postów: 32 29

    Wysłany: 29 czerwca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Jejciu, strasznie Ci współczuję ale doświadczyłam tego jakieś 1,5 roku temu. Było wtedy chyba nas 6 na sali i tv leciał non stop… do północy niemal bo babeczka musiała oglądnąć jakiś progrsm co śpiewają 🤦‍♀️ ja nie jestem telewizorowa także faktycznie głowa mi pękała po tygodniu tam.

    Dziewczyny! Potrzebuję pomocy 🙆‍♀️
    Mamy straszny problem z odkładaniem bąbla do dostawki. Nieważne jakie pozycje, ile huśtania, dawania cyca, mruczenia to łóżeczko parzy. Prawdopodobnie problem polega na tym że moje dziecko chce przyjmować kształt fasolki a nie leżeć na pleckach/bokiem. Raz udało mi się go odłożyć do dostawki w ciągu dnia i się nie wybudził. Aktualnie bujam go nogą w wózku, jednak to są pojedyncze sytuacje a wolałabym aby spał w łóżeczku zwłaszcza w nocy. Jedynie gdzie ładnie śpi to na moich rękach albo klacie tatusia.
    Podpowiem coś ale nie u każdego się sprawdzi. Może potrzebuje do uspokojenia waszego zapachu. Połóżcie w lużeczku koszulkę z waszym zapachem. Wiem że brzmi dziwnie ale u mojej dwójki ( z trojga) pomogło i powoli zaczęli zasypiać u siebie w łóżeczkach.

    Kejt93 lubi tę wiadomość

  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 718 856

    Wysłany: 29 czerwca, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma mia u mnie kresa na 5 palców, startowałam z 3, więc już raczej lepiej nie będzie po porodzie 🙂

    Też znam ten patent z pieluszką, u nas niestety nie działa nic oprócz rodziców obok 🙂

    Z L4 nie ma problemu żeby dawać dłużej niż termin porodu, to nie Zachód żeby trzeba było wcześniej wykorzystać macierzyński, choć oczywiście jest też taka opcja 🙂 jedyny problem jest wtedy kiedy się zagapimy i lekarz nie wystawi L4 na zaś, bo potem chyba można dać tylko 3dni wstecz.

    Ja też cierpię w upał, ale bym nie chciała też rodzić w taką pogodę jak teraz. Na porodówce mam klimę, ale potem to już w szpitalu będzie sauna. No ale będzie co będzie.
    Dzisiaj robilismy schładzanie na rodos, woda lazur 😂
    IMG-20240629-143820.jpg

    Ania1985, Myszkaaa20, Ammeluna, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 935 1132

    Wysłany: 29 czerwca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zaglądam czy są tu nowe dzidziusie ale nie widzę 😄 u nas fajniej niż wczoraj, cały dzień mam Wiki przy sobie. Póki co karmimy się mieszanie bo nawału jeszcze nie było, mnie już brzuch mało co boli, wczoraj pisałam że nie chciały mi dać morfiny i ostatecznie nie dały bo wenflon się zepsul i stwierdziły że na jedną kroplówkę nie ma co dawać nowego 😄 także jestem na apapie i Ibupromie ale naprawdę jest ok, jednak Profamilia to specjaliści w cesarkach bo czuję się o niebo lepiej niż przy poprzednim CC mimo trudniejszej operacji. Już wczoraj pozwolili mi zjeść kolację i w ogóle opieka bardzo miła, położne i pielęgniarki we wszystkim pomagają. Trochę jest gorąco na salach bo nie ma klimy tylko rekuperacja, jeszcze dzisiaj da się przeżyć, ale jutro nastawiam się na koszmar. W nocy spalam przy włączonym wiatraku i otwartym oknie. Dzisiaj okno będzie zamknięte bo współlokatorka boi się że jej bliźniaki zmarzną, ona wgl na punkcie ciepła jest przewrażliwiona🤦
    Wiki śpi i je, a jak głodna strasznie krzyczy. Ma donośny głos i póki co je częściej niż co 3 godziny. Tak podczytuje co piszecie ale nie mam za bardzo siły się udzielać na razie bo co chwilę ktoś pisze i dzwoni, a mi się tylko spać chce, do lokatorki co chwilę przychodzą goście to też jest męczące trochę, ja poza mężem nie chce nikogo tutaj widzieć bo jednak najpierw niech dziecko z rodzicami się zapozna, na gości przyjdzie czas

    Kocur, Ania1985, Myszkaaa20, AEGO, Doris8, Sajgonka, Lady_Dior, Kejt93, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 29 czerwca, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul super że już czujesz się lepiej ! Z każdym dniem też będzie coraz lepiej i zaraz zapomnisz o porodzie 😊

    Ja uważam że w szpitalu nie powinno być odwiedzin innych osób za wyjątkiem tatusiów, na poznanie maleństwa przyjdzie czas w domu, szpital to szpital z reguły jest się tam 2/3 dni więc naprawdę te wycieczki można sobie darować....

    My dzisiaj odebraliśmy wózek i bazę, teraz leżę pod wiatrakiem z lodem i tak to mogę żyć ale nie chciałabym rodzić w tym upale 🥵

    AEGO, Mimi09 lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1617

    Wysłany: 29 czerwca, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Jejciu, strasznie Ci współczuję ale doświadczyłam tego jakieś 1,5 roku temu. Było wtedy chyba nas 6 na sali i tv leciał non stop… do północy niemal bo babeczka musiała oglądnąć jakiś progrsm co śpiewają 🤦‍♀️ ja nie jestem telewizorowa także faktycznie głowa mi pękała po tygodniu tam.

    Dziewczyny! Potrzebuję pomocy 🙆‍♀️
    Mamy straszny problem z odkładaniem bąbla do dostawki. Nieważne jakie pozycje, ile huśtania, dawania cyca, mruczenia to łóżeczko parzy. Prawdopodobnie problem polega na tym że moje dziecko chce przyjmować kształt fasolki a nie leżeć na pleckach/bokiem. Raz udało mi się go odłożyć do dostawki w ciągu dnia i się nie wybudził. Aktualnie bujam go nogą w wózku, jednak to są pojedyncze sytuacje a wolałabym aby spał w łóżeczku zwłaszcza w nocy. Jedynie gdzie ładnie śpi to na moich rękach albo klacie tatusia.

    Kejt, rozumiem, że to może być frustrujące na początku, ale to zupełnie normalne, że dzidziuś chce spać na was i się zwija w kulkę ;) . U mnie jest dokładnie taka sama sytuacja. Jak mocno przyśnie to czasem da się odłożyć ale przy tych upałach bardzo się męczy i chce być cały czas przy nas lub przt cycku. Położne mi mówiły w szpitalu, że 9 miesięcy dzidziuś był u mamy to wcale nie chce się rozstawać. Nie spała w ogóle w mydelniczce w szpitalu tylko cały czas ze mną. Dajcie sobie czas :)

    Mamma-mia, Ania1985, Lady_Dior, Kejt93 lubią tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1617

    Wysłany: 29 czerwca, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul - super, że już lepiej ❤️

    Z tym tv w szpitalu to hit 😅 ja się z mężem śmiałam że po co ten telewizor na sali, że chyba nikt już przecież nie ogląda a tu niespodzianka 🫣.

    Ja też mam do dziś fajne koleżanki z sali . A jedna szczególnie mi bliska, jak obie leżałyśmy z trudnymi ciążami które straciłyśmy. Było to w czasie COVID’u, więc cały czas mocno się wspieraliśmy bo nikt nas nawet nie mógł odwiedzić. Obu nam się udało urodzić zdrowe dzieciaki kilka lat później :)

    AEGO, Ania1985, Junjul, Kejt93 lubią tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 29 czerwca, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Janjul, czytam i wzdycham na ten personel w Twoim szpitalu... W leczeniu bólu go chyba standardy mają z innej epoki. Morfinę w zdecydowanej większości przypadków podaje się podskórnie. Żadnego wenflonu to nie wymaga. Można podać dozylnie, można podać donosowo (ale to raczej u dzieci), można podać poprzez znieczulenie podpajęczynówkowe miedzykregowo. Natomiast najczęściej robi się to podskórnie. Czyli tak, jak np. clexane. Och rany.
    Dobrze, że z Tobą lepiej. Silna kobietka z Ciebie!

    @Kocur, wczoraj modliłam się, żeby burza w niego pierdolnela. Niestety nie udało się 😢

    @Mysszka, wiesz, są sytuacje, gdy tata nie może zbyt często przychodzić, albo go nie ma, więc to by było krzywdzące. Niemniej powinno to być jakoś uregulowane, do np. maksymalnie 2 różnych osób, ale żeby przychodzily pojedynczo i z limitem czasu na sali wspólnej, a jak ktoś chce dłużej to śmiało w sali odwiedzin.

    Kejt93 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 29 czerwca, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Kejt, rozumiem, że to może być frustrujące na początku, ale to zupełnie normalne, że dzidziuś chce spać na was i się zwija w kulkę ;) . U mnie jest dokładnie taka sama sytuacja. Jak mocno przyśnie to czasem da się odłożyć ale przy tych upałach bardzo się męczy i chce być cały czas przy nas lub przt cycku. Położne mi mówiły w szpitalu, że 9 miesięcy dzidziuś był u mamy to wcale nie chce się rozstawać. Nie spała w ogóle w mydelniczce w szpitalu tylko cały czas ze mną. Dajcie sobie czas :)
    Popieram 💚 to jest cała prawda... Noworodzie najczęściej takie są właśnie.

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 935 1132

    Wysłany: 29 czerwca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    @Janjul, czytam i wzdycham na ten personel w Twoim szpitalu... W leczeniu bólu go chyba standardy mają z innej epoki. Morfinę w zdecydowanej większości przypadków podaje się podskórnie. Żadnego wenflonu to nie wymaga. Można podać dozylnie, można podać donosowo (ale to raczej u dzieci), można podać poprzez znieczulenie podpajęczynówkowe miedzykregowo. Natomiast najczęściej robi się to podskórnie. Czyli tak, jak np. clexane. Och rany.
    Dobrze, że z Tobą lepiej. Silna kobietka z Ciebie!

    @Kocur, wczoraj modliłam się, żeby burza w niego pierdolnela. Niestety nie udało się 😢

    @Mysszka, wiesz, są sytuacje, gdy tata nie może zbyt często przychodzić, albo go nie ma, więc to by było krzywdzące. Niemniej powinno to być jakoś uregulowane, do np. maksymalnie 2 różnych osób, ale żeby przychodzily pojedynczo i z limitem czasu na sali wspólnej, a jak ktoś chce dłużej to śmiało w sali odwiedzin.
    Co do standardów z innej epoki to chyba nie jest tak źle, zzo jest dostępne dla każdej rodzącej i do cesarki też takie fajne krótko działające, ale co do tej morfiny to chyba wczoraj były takie położne, każdemu liczyły leki, jakby się bały że ktoś się uzależni przez jeden dzień 🤦 ale może to i dobrze bo nie byłam otumaniona, na pionizację dostałam ketonal i ogólnie naprawdę nie boli bardzo, jestem zdziwiona tym bo poprzednio wstawanie to był koszmar 🤦 teraz jestem na nogach co chwilę, mają też liberalne podejście do jedzenia więc pije sobie soki, jem na razie jogurty i płatki ale od jutra już mogę jeść normalnie. To też daje więcej sił niż doba bez posiłku a później same kleiki 🤦

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3125 2197

    Wysłany: 29 czerwca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może do domu biorą 😂
    Tak, jedzenie na pewno dodaje energii jednak :)
    Najważniejsze, że masz się dużo lepiej.

    Junjul lubi tę wiadomość

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1793 1591

    Wysłany: 29 czerwca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam dzisiaj rozkminę czy zdążę umyć włosy przed wyjazdem do szpitala, w sensie np.po odejściu wód,i czy będę miała do tego głowę🤷‍♀️ w ogóle dziś już mi chyba przegrzewa, bo jak cała ciążę nie miałam ani jednej zachcianki tak dzisiaj jadłabym wszystko i to najlepiej wszystko co najbardziej niezdrowe 😅 zjadłam pol czekolady, zagryzłam domowym gyrosem z tzatzikami ,a następnie lody, teraz mam ochotę na chipsy 🙈 jak tak dalej pójdzie to nie będę wiedziała czy 💩 to oznaka porodu czy moich szaleństw 'kulinarnych'🤣

    Minia95 lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 646 784

    Wysłany: 29 czerwca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    A ja mam dzisiaj rozkminę czy zdążę umyć włosy przed wyjazdem do szpitala, w sensie np.po odejściu wód,i czy będę miała do tego głowę🤷‍♀️ w ogóle dziś już mi chyba przegrzewa, bo jak cała ciążę nie miałam ani jednej zachcianki tak dzisiaj jadłabym wszystko i to najlepiej wszystko co najbardziej niezdrowe 😅 zjadłam pol czekolady, zagryzłam domowym gyrosem z tzatzikami ,a następnie lody, teraz mam ochotę na chipsy 🙈 jak tak dalej pójdzie to nie będę wiedziała czy 💩 to oznaka porodu czy moich szaleństw 'kulinarnych'🤣

    Mam podobne rozkminy. Ciekawe kiedy zaczną się te nasze porody. I w jaki sposób. Wizytę mam w środę, zobaczymy jak to wygląda. Ostatnio szyjka ponad 4 cm. ;/

‹‹ 516 517 518 519 520 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ