X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 5 lipca, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totylkoja - mam nadzieję, że dalsza diagnostyka rozwieje wszystkie wątpliwości 🤞 u mnie była sytuacja, że przy pierwszym badaniu było nie halo, a dopiero po drugim ta maź się jakoś rozeszła i było już dobrze. Naprawdę mocno trzymam kciuki 🤞🤞🤞

    Mamma Mia - super, że część rzeczy się u Ciebie poprawiła 🤗 naprawdę jest się z czego cieszyć. No i że waga Maleństwa ruszyła do góry 🥳 ale zachowanie lekarza...wtf?! Nie rozumiem kompletnie. I co, Ty jako pacjentka masz zostać z "niby diagnozą", że może anemia złośliwa, ale nie wiadomo i co? Co dalej? Jak nie czuje się na tyle kompetentny, to powinien się do tego przyznać i skierować do lekarza Z TEJ SAMEJ DZIEDZINY, a nie...chirurga. Ja wiem, że Ty to wszystko wiesz 😅 ale strasznie poirytowało mnie to zachowanie lekarza i też musiałam dać upust 😶 Nie mogę tego przełknąć. AEGO - no 100% prawdy 🤡

    I gratki dla wszystkich Dziewczyn, których Maleństwa już nie są takie maleńkie i zaczynają przybierać na wadze 😘🤗

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Angel989 Przyjaciółka
    Postów: 67 119

    Wysłany: 5 lipca, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się ze skurczami co ok 10min, już 3 godziny. Ruch, jedzenie, kąpiel nie pomogły i się teraz zastanawiam czy to "już" bo akurat teściów mam pod ręką żeby wzięli Alę na noc, czy też fałszywy alarm i niepotrzebnie będę ich obciążać 🫣🤦🏼‍♀️
    No i sama już nie wiem 🤷🏼‍♀️

    Junjul, Ania1985, Kejt93, Emimo, Ammeluna, Lady_Dior, Myszkaaa20, Edithka lubią tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 5 lipca, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    Melduję się ze skurczami co ok 10min, już 3 godziny. Ruch, jedzenie, kąpiel nie pomogły i się teraz zastanawiam czy to "już" bo akurat teściów mam pod ręką żeby wzięli Alę na noc, czy też fałszywy alarm i niepotrzebnie będę ich obciążać 🫣🤦🏼‍♀️
    No i sama już nie wiem 🤷🏼‍♀️
    Ja pewnie bym jechała sprawdzić jak nie przechodzi po niczym. 🙈

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1789 1589

    Wysłany: 5 lipca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    Melduję się ze skurczami co ok 10min, już 3 godziny. Ruch, jedzenie, kąpiel nie pomogły i się teraz zastanawiam czy to "już" bo akurat teściów mam pod ręką żeby wzięli Alę na noc, czy też fałszywy alarm i niepotrzebnie będę ich obciążać 🫣🤦🏼‍♀️
    No i sama już nie wiem 🤷🏼‍♀️
    Jeśli masz ich pod ręką to zawsze mniejszy kłopot niż wozić Młodą lub ściągać ich w środku nocy jak się rozkręci 😉

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Angel989 Przyjaciółka
    Postów: 67 119

    Wysłany: 5 lipca, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala pojechała z teściami do nich nocować. Kolejna godzina leci i skurcze co ok. 6-7min więc chyba już się nie uspokoi. Idę się spróbować zdrzemnąć bo długa noc przed nami 🫣
    Jak będą skurcze min godzinę co 5 min lub krócej to mam dzwonić do położnych, tutaj się tak szybko nie jedzie do szpitala, a i tak mam ambitnie w planie urodzić w domu lub jak najpóźniej jechać.

    Sajgonka, Junjul, Marti27, Ania1985, Kejt93, dori, Ammeluna, Lady_Dior, Myszkaaa20, Kinia197 lubią tę wiadomość

  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1464 2443

    Wysłany: 5 lipca, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    Ala pojechała z teściami do nich nocować. Kolejna godzina leci i skurcze co ok. 6-7min więc chyba już się nie uspokoi. Idę się spróbować zdrzemnąć bo długa noc przed nami 🫣
    Jak będą skurcze min godzinę co 5 min lub krócej to mam dzwonić do położnych, tutaj się tak szybko nie jedzie do szpitala, a i tak mam ambitnie w planie urodzić w domu lub jak najpóźniej jechać.

    Wow! Trzymamy kciuki w takim razie, aby wszystko poszło szybko i zgodnie z Twoim planem🤞🤞

    Mamma-mia, wspolczuje Ci takich przeżyć, mam nadzieję, że wreszcie ktoś postawi słuszna diagnozę, trzymam za to kciuki 🍀

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2019
    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    37t4d - CC, 51 cm, 2720 g - nasz cud już z nami 🥰

    age.png
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 685 1606

    Wysłany: 5 lipca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    Ala pojechała z teściami do nich nocować. Kolejna godzina leci i skurcze co ok. 6-7min więc chyba już się nie uspokoi. Idę się spróbować zdrzemnąć bo długa noc przed nami 🫣
    Jak będą skurcze min godzinę co 5 min lub krócej to mam dzwonić do położnych, tutaj się tak szybko nie jedzie do szpitala, a i tak mam ambitnie w planie urodzić w domu lub jak najpóźniej jechać.
    Trzymam kciuki za powodzenie ✊️

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11- ⏸️🍀

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 5 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel powodzenia 💪🏻 oddychaj i nie spiesz się.
    Ja też na błyskawiczną akcje nie liczę i bym chciała jak najdłużej być w domu, ale mam dodatni gbs więc pewnie będę główkować 🙈

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3122 2195

    Wysłany: 5 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    Ala pojechała z teściami do nich nocować. Kolejna godzina leci i skurcze co ok. 6-7min więc chyba już się nie uspokoi. Idę się spróbować zdrzemnąć bo długa noc przed nami 🫣
    Jak będą skurcze min godzinę co 5 min lub krócej to mam dzwonić do położnych, tutaj się tak szybko nie jedzie do szpitala, a i tak mam ambitnie w planie urodzić w domu lub jak najpóźniej jechać.
    Myślę, że jak dasz radę usnąć, to to na razie straszy. Ale może już się nie wyciszy i obudzą Cię porzadniejsze. ✊🏻✊🏻 skoro czas się skraca, to chyba coś się zaczyna dziać 😁

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 5 lipca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totylkoja trzymam kciuki za prawidłowy wynik.
    Angel powodzenia 😍

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 756 959

    Wysłany: 5 lipca, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel powodzenia ✊

    Totylkoja trzymam kciuki za prawidłowe wyniki 🤞

    Mamma-mia rany co za lekarz 🤦🏻‍♀️

    Doris a jak u Ciebie? Co wyszło z planów? 🤪

    Ja to się boję, że przegapie skurcze i będę gnać do szpitala na ostatnią chwilę 😂😂 choć z drugiej strony jak przypomnę sobie skurcze jakie miałam przy podaniu leków jak poroniłam to chyba nie da się przeoczyć takich skurczy 🙈

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 5 lipca, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori różnie może być 😉 ja przy pierwszym porodzie skurczy nie mogłabym przegapić, przy poronieniu nic nie bolało, przy drugim porodzie do momentu co półtorej minuty praktycznie nie czułam później było intensywnie a teraz skurcze były co 3 minuty i były bardzo mało bolesne, kilka mocniejszych dopiero jak zdecydowałam się na CC 🤦 także można przeoczyć przynajmniej do pewnego momentu, każdy poród inny 😄
    Angel powodzenia!
    Mamma mia współczuję sytuacji z lekarzem i oby się udało wszystko unormować przed porodem 🙂

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 5 lipca, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedziemy z Felutkiem na IP. Cały dzień wrzaski nie do uspokojenia, zmierzyliśmy temperaturę i gorączka. Niby termometrem dezdotykowym, a one różnie działają, ale jednak jest to taki maluszek, że jedziemy. 😭 A o tej godzinie raczej żadnego lekarza nie znajdziemy normalnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca, 23:21

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 5 lipca, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Jedziemy z Felutkiem na IP. Cały dzień wrzaski nie do uspokojenia, zmierzyliśmy temperaturę i gorączka. Niby termometrem dezdotykowym, a one różnie działają, ale jednak jest to taki maluszek, że jedziemy. 😭 A o tej godzinie raczej żadnego lekarza nie znajdziemy normalnie.
    O kurcze, trzymamy kciuki za wizytę :( miejmy nadzieje że to nic takiego, dawaj znać 🫂

    AEGO lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 5 lipca, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    Ala pojechała z teściami do nich nocować. Kolejna godzina leci i skurcze co ok. 6-7min więc chyba już się nie uspokoi. Idę się spróbować zdrzemnąć bo długa noc przed nami 🫣
    Jak będą skurcze min godzinę co 5 min lub krócej to mam dzwonić do położnych, tutaj się tak szybko nie jedzie do szpitala, a i tak mam ambitnie w planie urodzić w domu lub jak najpóźniej jechać.

    Ooo! Powodzenia! Coś za długo była cisza na forum 😅 musiało się coś w końcu rozkręcić.

    Ale ja coś czuję, że dużo z nas się rozpakuje na dniach, długo, długo nic i będę ja 29.07. o ile nie przenoszę 😅 bo Lady_Dior zbierze się na bank szybciej, Myszkaaa20 - Ty masz mieć CC? Bo już nie pamiętam.

    AEGO - o jeny...dawaj znać co z Feliksem 😔😔😔

    AEGO lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 5 lipca, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Jedziemy z Felutkiem na IP. Cały dzień wrzaski nie do uspokojenia, zmierzyliśmy temperaturę i gorączka. Niby termometrem dezdotykowym, a one różnie działają, ale jednak jest to taki maluszek, że jedziemy. 😭 A o tej godzinie raczej żadnego lekarza nie znajdziemy normalnie.

    Daj znac, mam nadzieje, ze szybko opanujecie sytuacje ❤️

    AEGO lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 5 lipca, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel989 wrote:
    Ala pojechała z teściami do nich nocować. Kolejna godzina leci i skurcze co ok. 6-7min więc chyba już się nie uspokoi. Idę się spróbować zdrzemnąć bo długa noc przed nami 🫣
    Jak będą skurcze min godzinę co 5 min lub krócej to mam dzwonić do położnych, tutaj się tak szybko nie jedzie do szpitala, a i tak mam ambitnie w planie urodzić w domu lub jak najpóźniej jechać.

    Trzymam kciuki! 🙏❤️

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 5 lipca, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totylkoja - oby kolejne badania przyniosły dobre wyniki. Trzymam kciuki za was!❤️

    Mamma mia - to jest jakas masakra z tym szpitalem i lekarzem. Oby Ci jak najszybciej pomogli! Badz silna! ❤️

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 6 lipca, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miała ktoras z was ten problem ze dzidzia wolała jedna pierś od drugiej? Jakieś rady jak sobie radzilyscie. Albo czy polecacie coś czym mogłabym odciągnąć pokarm z jednej piersi w trakcie gdy mały je z drugiej? Strasznie męczące te ciągłe odciąganie.🙃🥲

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 6 lipca, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Feliksem jest okej, powiedzieli, że z jednej strony mogliby go zostawić na obserwacji, ale z drugiej prędzej coś złapie w szpitalu. Generalnie uważam, że ci Dzidziutkowi lekarze są spoko i na neaonatologii byli ekstra i teraz tu też bardzo w porządku.

    Tak, woli prawa, ale olewam jego wybory i podaje obie, trochę pomarudzi, ale zje. 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca, 00:54

    Emimo, dori, Ania1985 lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 542 543 544 545 546 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ