X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 13 lipca, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Ja mam podobnie z tym parciem. Ale u mnie chociaż po terminie, to nic się nie dzieje. Jak bralam zelazo to nie mialam żadnego problemu z wypróżnianiem. Teraz w sumie też raczej nie mam zaparć, ale co najmniej raz dziennie lapie się na tym, że idę do toalety a tam nic...

    Ja właśnie żelazo też biorę od dosyć dawna, był czas, że brałam dwa razy dziennie tak mi morfologia spadła 🫤

  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 13 lipca, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic05 wrote:
    Ja już po wszystkim. Sama cc trwała minutę. Dłużej narkozą i szycie. Młody urodzil sie z waga 4900 i 61 cm, jest przesłodki.

    Gratuluję 😊

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 13 lipca, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic05 wrote:
    Ja już po wszystkim. Sama cc trwała minutę. Dłużej narkozą i szycie. Młody urodzil sie z waga 4900 i 61 cm, jest przesłodki.
    Magic duże to Twoje Maleństwo 🥰🥰 gratulacje, odpoczywaj!

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 13 lipca, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz myślałam,że wczoraj coś ruszy. Mała dosłownie wariowała w brzuchu i chciała wyjść przez żebra 🫣 rano fizjo poszczypała, potem dołożyłam jeszcze ze Starym a uparciuch jak siedział tak siedzi 🤦‍♀️
    Chyba dziś zagonie Starego na jakiś dobry obiad i jak tak dalej pojedzie to zadzwonię do doktorka by szykował mi salę i anestezjologa na poniedziałek rano 🤷‍♀️ mam wrażenie, że ktoś mi w mózgu pootwierał wszystkie klapki co nie trzeba… w ciąży jest niby ”koktajl hormonalny” to ja mam teraz koktajl Mołotowa 🤦‍♀️😅

    Emimo, Kejt93 lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5285 4627

    Wysłany: 13 lipca, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 dobrze, że w Pl szybko wywołują, bo tu byś do 42tc musiała się męczyć 🙈

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 13 lipca, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic gratulacje 😍

    Edithka super wieści!

    Lady Dior dlatego trzeba odłożyć myśli jak to będzie. Na pewno na początku ciężko, a potem jakis rytm złapiemy🙈
    Z tym wywołaniem to różnie, bo widzę że tu dziewczynom lekarze wypisują wcześniej skierowania. U nas jak nie ma konkretnych wskazań to się bez skierowania idzie do szpitala i każdy przyjmuje równo w 41. Także ja jak nie urodzę to raczej czekam do 41, bo na razie się nie zapowiada ani na dziecko gigant ani inne komplikacje😬

    Ja miałam w nocy jakieś rewelacje jelitowe na toalecie i już się bałam, że dostanę od tego jakichś dodatkowych skurczy🤦🏻‍♀️ więc chyba jednak nie będę jeść ostrego, bo się tylko dodatkowo męczyłam😏

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 642 784

    Wysłany: 13 lipca, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Magic gratulacje 😍

    Edithka super wieści!

    Lady Dior dlatego trzeba odłożyć myśli jak to będzie. Na pewno na początku ciężko, a potem jakis rytm złapiemy🙈
    Z tym wywołaniem to różnie, bo widzę że tu dziewczynom lekarze wypisują wcześniej skierowania. U nas jak nie ma konkretnych wskazań to się bez skierowania idzie do szpitala i każdy przyjmuje równo w 41. Także ja jak nie urodzę to raczej czekam do 41, bo na razie się nie zapowiada ani na dziecko gigant ani inne komplikacje😬

    Ja miałam w nocy jakieś rewelacje jelitowe na toalecie i już się bałam, że dostanę od tego jakichś dodatkowych skurczy🤦🏻‍♀️ więc chyba jednak nie będę jeść ostrego, bo się tylko dodatkowo męczyłam😏

    No właśnie u mnie dr nie bardzo chce mnie widzieć przed 41 tc, chociaż przez całą ciążę mówił, że powinnam urodzić przed terminem, bo jestem szczupła. Także ten... ale z drugiej strony najlepiej jak zaczyna się samo.

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 13 lipca, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora no taki był cały czas plan by zaczęło się samo i dlatego się nie zgadzałam na cc, ale miałam mieć przyjęcie w środę a mam jutro więc no nie chce mi się wierzyć, że doktorek pozwoli mi tak o, poleżeć sobie pod nadzorem i boję się, że jak ten Mały uparciuch nie chce wychodzić to zostanę królikiem doświadczalnym i będzie oxy, balonik, schody, masaże i co tam jeszcze w tym szpitalnym cyrku 🤡 mają a na koniec i tak cc 🤦‍♀️

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 13 lipca, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9bdc3c46b333c.jpghttps://zapodaj.net/plik-KH3fi5a5hY

    Czesc dziewczyny!
    Ja jeszcze w szpitalu, nie mam kiedy nadrabiac, bo kazda chwila jest dla Leona. Super sie siebie uczymy i jest bosko.

    Zerknelam tylko, ze po mnie urodzila Ameluna i Magic. Wielkie gratulacje! Za wszystkie pozostale nierozpakowane dziewczyny trzymam kciuki!

    Leon ma problem z przybraniem na wadze, mam za malo mleka, ale bardzo ladnie ssie. Wiec wczoraj zapadla decyzja o dokarmianiu mm. Inaczej nie bedzie progresu. Z niecierpliwością czekam az sie rozkreci laktacja, ale musze dac sobie czas.

    Mam kilka pytan do rozpakowanych mam:

    Jak sobie radzicie z pogryzionym sutkiem? Boli strasznie. Smaruje lanolina. Po powrocie do domu musze popracowac z CDL. W szpitalu mowia, ze wszystko dobrze robie, ze po prostu na poczatku tak sie zdarza.

    Jakim mlekiem modyfikowanym dokarmiacie? Tu daja takie male buteleczki Hipp. Ale ja wiele dobrego czytalam o Nann.

    Czy smarujecie niemowlaki od samego poczatku kremem na odparzenia? W szpitalu powiedzieli, ze na razie nie trzeba. Ale moj synek ma czerwona pupke i plecki i jeszcze w tym szpitalu jest upal niesamowity. Zastanaeiam sie czy nie lepiej jednak te miejsca lekko przesmarowac chociaz raz dziennie.

    Leon ma takie czerwone plamki i na nich biale krostki. Mowia, ze to rumien niemowlecy-normalna rzeczy, minie samo. Tez tak mialyscie?

    Za wszelkie rady dziekuje!

    AEGO, Sajgonka, Doris8, Lady_Dior, dori, Zosis, Mimi09, baby33, Myszkaaa20, Edithka, Junjul, kejdens, Kocur, Kejt93, Aga37/, Ammeluna, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 13 lipca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    9bdc3c46b333c.jpghttps://zapodaj.net/plik-KH3fi5a5hY

    Czesc dziewczyny!
    Ja jeszcze w szpitalu, nie mam kiedy nadrabiac, bo kazda chwila jest dla Leona. Super sie siebie uczymy i jest bosko.

    Zerknelam tylko, ze po mnie urodzila Ameluna i Magic. Wielkie gratulacje! Za wszystkie pozostale nierozpakowane dziewczyny trzymam kciuki!

    Leon ma problem z przybraniem na wadze, mam za malo mleka, ale bardzo ladnie ssie. Wiec wczoraj zapadla decyzja o dokarmianiu mm. Inaczej nie bedzie progresu. Z niecierpliwością czekam az sie rozkreci laktacja, ale musze dac sobie czas.

    Mam kilka pytan do rozpakowanych mam:

    Jak sobie radzicie z pogryzionym sutkiem? Boli strasznie. Smaruje lanolina. Po powrocie do domu musze popracowac z CDL. W szpitalu mowia, ze wszystko dobrze robie, ze po prostu na poczatku tak sie zdarza.

    Jakim mlekiem modyfikowanym dokarmiacie? Tu daja takie male buteleczki Hipp. Ale ja wiele dobrego czytalam o Nann.

    Czy smarujecie niemowlaki od samego poczatku kremem na odparzenia? W szpitalu powiedzieli, ze na razie nie trzeba. Ale moj synek ma czerwona pupke i plecki i jeszcze w tym szpitalu jest upal niesamowity. Zastanaeiam sie czy nie lepiej jednak te miejsca lekko przesmarowac chociaz raz dziennie.

    Leon ma takie czerwone plamki i na nich biale krostki. Mowia, ze to rumien niemowlecy-normalna rzeczy, minie samo. Tez tak mialyscie?

    Za wszelkie rady dziekuje!

    Cudny Leon!
    Mam wrażenie, że większość dzieci jest dokarmianych, żeby przybrać. ☺️

    Kompresy z multi-mam, lanolina, ja mam krem SOS z your kaya, trzymam go w lodówce, fajnie pomaga.

    Ja mam mm PreNan, ale dlatego też, że mam dla wcześniaka, więc nie zastanawiałam się nad innymi. Następne opakowanie już będziemy kupować normalne.

    Ja, gdy nie ma potrzeby nie smaruje, ale w szpitalu najpierw zrobiło mu sie odparzenie i smarowali Alantanem, co nie przyniosło skutków i musieliśmy zastosować tormentile baby, później jak już widziałam trochę czerwone to wleciał bephanten na krótką kurację, jak zobaczyłam, że nie ma podrażnionej skóry to nie stosowałam już.

    Raczej normalne, dzieci to często chodzące wysypki. Jeśli to rumień to szybko powinien zniknąć. My jesteśmy w fazie trądziku niemowlęcego. 😏

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 642 784

    Wysłany: 13 lipca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Nimfadora no taki był cały czas plan by zaczęło się samo i dlatego się nie zgadzałam na cc, ale miałam mieć przyjęcie w środę a mam jutro więc no nie chce mi się wierzyć, że doktorek pozwoli mi tak o, poleżeć sobie pod nadzorem i boję się, że jak ten Mały uparciuch nie chce wychodzić to zostanę królikiem doświadczalnym i będzie oxy, balonik, schody, masaże i co tam jeszcze w tym szpitalnym cyrku 🤡 mają a na koniec i tak cc 🤦‍♀️

    No doskonale rozumiem. Też się przed tym wzbraniam...

    Doris8 lubi tę wiadomość

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 13 lipca, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z cyklu #mójStaryMistrzNastroju ewentualnie #OddajcieMuMózg

    Światełko zgaszone, córcia (czyt. pies antykoncepcyjny) z babcią, to okręcam się na bok jak jakaś pieczona świnia 🐷 w stronę Starego i mówię, że czytałam, że z tych wszystkich trików na wypędzenie 👶 to tylko seks albo stymulacja brodawek działają bo hormony się produkują i można by te dwie rzeczy w sumie połączyć…
    Wiecie, przytulam się i posyłam mu sugestywne spojrzenie niczym świnka na stole u rzeźnika 🙈

    Na co mój Stary:
    Ja też o tym czytałem i tam nie ma jakichś naukowych dowodów na to, to te same hormony co przy porodzie, ale albo zadziała albo nie.

    🤔🤔🤔no co Ty ku#wa nie powiesz…
    Na szczęście dość szybko ogarnął, że tu już nie ma miejsca na żarty😅

    Mimi09, Lady_Dior, dori, dori, Myszkaaa20, Kejt93, kejdens, Emimo lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 765 1730

    Wysłany: 13 lipca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    9bdc3c46b333c.jpghttps://zapodaj.net/plik-KH3fi5a5hY

    Czesc dziewczyny!
    Ja jeszcze w szpitalu, nie mam kiedy nadrabiac, bo kazda chwila jest dla Leona. Super sie siebie uczymy i jest bosko.

    Zerknelam tylko, ze po mnie urodzila Ameluna i Magic. Wielkie gratulacje! Za wszystkie pozostale nierozpakowane dziewczyny trzymam kciuki!

    Leon ma problem z przybraniem na wadze, mam za malo mleka, ale bardzo ladnie ssie. Wiec wczoraj zapadla decyzja o dokarmianiu mm. Inaczej nie bedzie progresu. Z niecierpliwością czekam az sie rozkreci laktacja, ale musze dac sobie czas.

    Mam kilka pytan do rozpakowanych mam:

    Jak sobie radzicie z pogryzionym sutkiem? Boli strasznie. Smaruje lanolina. Po powrocie do domu musze popracowac z CDL. W szpitalu mowia, ze wszystko dobrze robie, ze po prostu na poczatku tak sie zdarza.

    Jakim mlekiem modyfikowanym dokarmiacie? Tu daja takie male buteleczki Hipp. Ale ja wiele dobrego czytalam o Nann.

    Czy smarujecie niemowlaki od samego poczatku kremem na odparzenia? W szpitalu powiedzieli, ze na razie nie trzeba. Ale moj synek ma czerwona pupke i plecki i jeszcze w tym szpitalu jest upal niesamowity. Zastanaeiam sie czy nie lepiej jednak te miejsca lekko przesmarowac chociaz raz dziennie.

    Leon ma takie czerwone plamki i na nich biale krostki. Mowia, ze to rumien niemowlecy-normalna rzeczy, minie samo. Tez tak mialyscie?

    Za wszelkie rady dziekuje!

    Cześć,

    U nas podobne problemy, jak włączyliśmy to mm w szpitalu to waga poszła w górę, wczoraj do domu też kupilsimy HiPP, chociaż chciałam nan, ale stwierdIalam, że jak Mały toleruje to na razie nie będę eksperymentowac, położna tez mi powiesdziala, żeby nie zmieniac. Laktacja się chyba zaczyna rozkręcać, więc wtedy odstawimy mm.
    Czekam , przystawiam do piersi regularnie, żeby ten nasz Mały okruszek przybieral, wczoraj było 2260g, w poniedziałek przyjdzie położna do domu.
    Krostki też mamy, mamy nic nie smarować i nic nie robić na razie, schodzi nam skóra po lampach też mamy nic nie robić, więc się słucham :)
    Nie używamy żadnych kremów na odparzenia. Na sutki kompresy lub lanolina, chociaż Mały tak pięknie się przystawia, nie gryzie mnie jedynie boli czasami ten pierwszy moment, potem jest ok, ja za to nie umiem go karmić z prawej piersi, lepiej nam idzie lewa i on też woli lewa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 09:07

    Ania1985, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1461 2443

    Wysłany: 13 lipca, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, ale słodziak 😍

    My też mamy takie białe krostki z czerwoną otoczka, to chyba trądzik niemowlęcy. Rumień też mieliśmy w szpitalu, lekarze mówili żeby samo przejdzie i faktycznie po kilu dniach zniknęło. Teraz kolei skóra Małej miejscami schodzi. Takze ta skórka na początku no nie wygląda dobrze, co chwilę coś 😊

    W szpitalu na początku niczym pupki nie smarowalismy ale zrobila się pupka mocno czerwona. Powiedzieli żeby nie używać do przemywania chusteczek tylko wacik z wodą. Ale pogarszało się, do domu wyszliśmy z krostkami. Kilka razy smarowalismy Tormentile Baby na oparzenia i pomoglo. Teraz za każdym razem smarujemy już maścią ochronna pod pieluszkę - albo bepanthen baby albo z Hagi, co akurat pod ręką. Pupka jest ok, ale dzisiaj zauważyłam że trochę odparzylo w talii tam gdzie się pieluszkę zapina. Ogólnie te upały też nie pomagają...

    Co do karmienia to nie pomogę, bo u mnie akurat sutki bez ranek. Smarowałam zapobiegawczo lanolina. Ale chyba na poranione brodawki są kompresy Multimam.

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2019
    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    37t4d - CC, 51 cm, 2720 g - nasz cud już z nami 🥰

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 13 lipca, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Ania, ale słodziak 😍

    My też mamy takie białe krostki z czerwoną otoczka, to chyba trądzik niemowlęcy. Rumień też mieliśmy w szpitalu, lekarze mówili żeby samo przejdzie i faktycznie po kilu dniach zniknęło. Teraz kolei skóra Małej miejscami schodzi. Takze ta skórka na początku no nie wygląda dobrze, co chwilę coś 😊

    W szpitalu na początku niczym pupki nie smarowalismy ale zrobila się pupka mocno czerwona. Powiedzieli żeby nie używać do przemywania chusteczek tylko wacik z wodą. Ale pogarszało się, do domu wyszliśmy z krostkami. Kilka razy smarowalismy Tormentile Baby na oparzenia i pomoglo. Teraz za każdym razem smarujemy już maścią ochronna pod pieluszkę - albo bepanthen baby albo z Hagi, co akurat pod ręką. Pupka jest ok, ale dzisiaj zauważyłam że trochę odparzylo w talii tam gdzie się pieluszkę zapina. Ogólnie te upały też nie pomagają...

    Co do karmienia to nie pomogę, bo u mnie akurat sutki bez ranek. Smarowałam zapobiegawczo lanolina. Ale chyba na poranione brodawki są kompresy Multimam.
    Jeśli chcesz to podaj imię Córeczki, żebyśmy mogły ją wpisać na 1 str 😄

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 13 lipca, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic gratulacje 🥳❤️ cieszcie się sobą i mam nadzieję że szybko dojdziesz do siebie 🤗 całkiem duży ten Twój bobas 🥹😍

    Ania ale słodziak 🥹

    U mnie przez noc tylko kilka skurczy dość łagodnych więc korzystam i śpię do oporu 😅

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 13 lipca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! My korzystamy z ostatnich chwil starego życia. 😅 Rozłożyliśmy mały basen i synek się kąpie, a matka siedzi na leżaku i odpoczywa. 😅

    Mimi09, Doris8, Minia95, dori lubią tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 13 lipca, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniałyście preparaty -witaminki po porodzie? Czy kontynuacja supli z okresu ciąży? Co bierzecie ? 🤔 mi się kończą i myślę co zamówić.

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1190 1290

    Wysłany: 13 lipca, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Trzeba dopisać dziewczyny:
    Angel898 🩷 Selena ur. 06.07
    Moonflower 🩵 Antoś ur. 09.07
    Ania1985 🩵 Leon ur. 10.07
    Ammeluna 🩷 Luna ur. 11.07
    Magic05 🩵 Synek ur. 12.07
    Magic podaj imię jeśli chcesz :)

    Kejt, bo ostatnio jazda z nieodkładalnością się zaczęła, właśnie ryk przy cycku, płacz, gdy co do zasady wszystkie potrzeby są zaspokojone, a ja nie wiem o co chodzi, chociaż odpukać dziś dość spokojnie! 🧡

    U nas nieodkładanie jest od dwóch dni… 🙈 aleeee faktycznie dokarmienie dało dużą poprawę póki co potrafi na pół śpiąco leżeć w kokonie dłuższy czas i to bez wrzasków po 2 minutach.

    Macie jakieś tipy jak skutecznie odciągać mleko? Na chwilę obecną metodą prób i błędów męczę się aby wyciułać te 30-40 ml 🙈

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2990 6633

    Wysłany: 13 lipca, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!! W końcu znalazlam czas żeby się odezwać 😂

    Ogólnie na wstępie chciałam powiedziec ze życie baaaaardzo modyfikuje nasze plany.

    Ja zagorzała fanka kpi nie użyłam jeszcze ani raz laktatora odkąd Antonio się urodził. Tak ładnie chwycił się cyca w szpitalu że nie miałam sumienia mu tego odbierać. I tak się karmimy cały czas.
    Można od niego zegarek ustawiać równiutko co 3 godziny wybudza się na karmienie.

    W czwartek w domu byliśmy dopiero po 19 bo wypis mogliśmy dostać dopiero o 17. Pierwsza nocka całkiem spoko, chociaż zdarzały się pobudki między karmieniami, za to kochamy poranki, bo aktualnie jeszcze leżę. Rano odsypiamy.
    W nocy Antek śpi w kołysce a po porannym karmieniu jak Stary wychodzi do pracy to kładę go w kokonie obok mnie na łóżku, ogólnie kokon dla mnie to strzał w 10,
    Korzystamy z niego na każdą dzienną drzemkę.

    Ja powoli zaczynam wracać do rzeczywistości ale kolejna weryfikacja planów już nastąpiła, do końca lipca pracuję z mieszkania i mam bardzo okrojone obowiązki. Więc jeśli się pojawimy w biurze w międzyczasie to tylko tak rekreacyjnie.

    Ogólnie to uczymy się z Antosiem siebie na wzajem.
    W poniedziałek mamy wizytę położnej

    Wczoraj moje samopoczucie było średnie, bo czułam że zbiera mi się na 💩 ale miałam psychiczna blokadę jakaś… co nie pękłam ani nie byłam nacinana. Jednak wieczór coś się udało, w nocy też troszkę i dziś rano już normalnie się wypróżniłam. Hemoroid nie pomaga ale mam nadzieję że niedługo się go pozbędę.

    Wczoraj myślałam że eksplodują mi piersi ale ogarnęliśmy karmieniem. Kupiliśmy Tulika bo Antek ani myśli mieć przykryte nogi nocą i mam wrażenie że mu zimno a w szpitalu bardzo wyciszał się jak był opatulony i super spał. Dziś wieczór będziemy testować, dziś też ważny dzień bo chcemy uskutecznić pierwszą kąpiel.

    Co do kikuta to w sumie nie robię z nim nic wiele i mam nadzieję że to wystarcza, zobaczymy co Polozna na to powie.

    No co do całokształtu to cieszę się ze kołyska była prezentem bo nie jest to cos co lubię zdecydowanie. nisko trzeba się schylać żeby Szkraba wyjąć i brakuje mi przebieraka więc chyba zainwestujemy jednak w łóżeczko. Marzę jeszcze o fotelu do karmienia, takim jakimś super wygodnym 😍

    Ania, Magic, Ammeluna Gratulacje!!!!! ❤️

    Magic Wow ale duży chłopak!

    Co do pomiarów w szpitalu przy przyjęciu miałam
    Robione USG i Pani doktor powiedziała że waga szacunkowa 3300 ale zapytała jaka mi wychodziła i doktorka (wydaje mi się że zdawała sobie sprawę że ma
    Lepszy sprzęt) ja jej mówię że 3300 to pokazywało ponad tydzień temu. Na następny dzień na wizycie była i tylko się uśmiechnęła i mówi „jednak ponad 3700” - więc sprzęt sprzętowi zdecydowanie nie równy.

    AEGO!!! Dzieci zdecydowanie za szybko rosną 🫣

    Doris a Tobie jak nikomu życzę SZYBKIEGO ROZWIĄZANIA!!! I żeby się samo zaczęło skoro się boisz indukcji!!

    A tu nasz Antonio

    IMG-3093.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 11:21

    Doris8, AEGO, Kejt93, Myszkaaa20, Minia95, Aga37/, Sajgonka, Ammeluna, dori, Ania1985, Mimi09, Edithka, Kocur, kejdens, Emimo lubią tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
‹‹ 576 577 578 579 580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ