X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1461 2443

    Wysłany: 13 lipca, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Zmieniałyście preparaty -witaminki po porodzie? Czy kontynuacja supli z okresu ciąży? Co bierzecie ? 🤔 mi się kończą i myślę co zamówić.

    Ja robiłam dosyc duży research i zdecydowałam się brać teraz omega med optima forte 2 tabletki. Do tego biorę żelazo i B12, bo mam problem z lekka anemia.

    Doris8 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2019
    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    37t4d - CC, 51 cm, 2720 g - nasz cud już z nami 🥰

    age.png
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1461 2443

    Wysłany: 13 lipca, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic, serdeczne gratulacje 🎉🥰

    AEGO, Alicja ❤️

    Starania od 01.2019
    👩 Niedoczynność tarczycy, IO, endometrioza (torbiel jajnika), adenomioza, usunięty mięśniak macicy, AMH 1,1-1,8 (89 r.)
    🧔 Ciężka oligoteratozoospermia, IO

    ➡️ 1IMSI - 02.2022 - długi, 3 komórki, 3 zapłodnione, 0 blastek - brak transferu 😔
    ➡️ 2IMSI - 07.2022 - krótki, 5 komórek, 5 zapłodnionych, 0 blastek - brak transferu 😭
    ➡️ 3IMSI - 03/04.2023 - duostim, 2x krótki, łącznie 8 komórek, 7 zapłodnionych, 2x4A❄️, 0 blastek 💔
    ▪️31.10.2023 - CN, FET 2x4A(2-dniowe)+EG&AH
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    11t2d - sanco - ryzyka niskie, córeczka 😍
    37t4d - CC, 51 cm, 2720 g - nasz cud już z nami 🥰

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1190 1290

    Wysłany: 13 lipca, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    9bdc3c46b333c.jpghttps://zapodaj.net/plik-KH3fi5a5hY

    Czesc dziewczyny!
    Ja jeszcze w szpitalu, nie mam kiedy nadrabiac, bo kazda chwila jest dla Leona. Super sie siebie uczymy i jest bosko.

    Zerknelam tylko, ze po mnie urodzila Ameluna i Magic. Wielkie gratulacje! Za wszystkie pozostale nierozpakowane dziewczyny trzymam kciuki!

    Leon ma problem z przybraniem na wadze, mam za malo mleka, ale bardzo ladnie ssie. Wiec wczoraj zapadla decyzja o dokarmianiu mm. Inaczej nie bedzie progresu. Z niecierpliwością czekam az sie rozkreci laktacja, ale musze dac sobie czas.

    Mam kilka pytan do rozpakowanych mam:

    Jak sobie radzicie z pogryzionym sutkiem? Boli strasznie. Smaruje lanolina. Po powrocie do domu musze popracowac z CDL. W szpitalu mowia, ze wszystko dobrze robie, ze po prostu na poczatku tak sie zdarza.

    Jakim mlekiem modyfikowanym dokarmiacie? Tu daja takie male buteleczki Hipp. Ale ja wiele dobrego czytalam o Nann.

    Czy smarujecie niemowlaki od samego poczatku kremem na odparzenia? W szpitalu powiedzieli, ze na razie nie trzeba. Ale moj synek ma czerwona pupke i plecki i jeszcze w tym szpitalu jest upal niesamowity. Zastanaeiam sie czy nie lepiej jednak te miejsca lekko przesmarowac chociaz raz dziennie.

    Leon ma takie czerwone plamki i na nich biale krostki. Mowia, ze to rumien niemowlecy-normalna rzeczy, minie samo. Tez tak mialyscie?

    Za wszelkie rady dziekuje!

    Gratulacje! Piękny chłopiec 🥰

    Ja też dokarmiałam MM Bebilon w szpitalu i też mam go w domu w razie kryzysów laktacyjnych.

    Na brodawki moze kompresy MultiMam albo osłonki na czas gojenia?

    Mi w szpitalu położne powiedziały aby smarować, ja akurat od początku stosuje Linomag, staram się też wietrzyć pupkę przynajmniej kilka minut między pampersami albo na czas karmienia kładę bobasa na podkładzie i takiego pół gołego karmie.

    My mamy rumień :) a właściwie już końcówkę. Codziennie kąpiemy w płynach i smarujemy krostki maściami przepisanymi przez lekarza. Podobno on i tak sam znika. Generalnie nie martw się, tak zareagowała skóra twojego synka na środowisko poza łonem :)

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1190 1290

    Wysłany: 13 lipca, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Zmieniałyście preparaty -witaminki po porodzie? Czy kontynuacja supli z okresu ciąży? Co bierzecie ? 🤔 mi się kończą i myślę co zamówić.

    Ja kontynuuje Pregne i DHA :)

    AEGO, Doris8 lubią tę wiadomość

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 13 lipca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas pregne plus biorę z suplementów ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 11:37

    Doris8 lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 13 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie zmieniłam femibion na pregne teraz :D

    age.png
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 13 lipca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja czekam sobie do poniedziałku czy samo się rozkręci, skurczy coraz więcej, szyjka wczoraj na badaniu miękka zamknięta ale nie chcą na siłę wywoływać żeby macica nie pękła. Zaczynam uskuteczniać spacery po schodach do kawiarenki piętro niżej.

    Moja starsza córcia miała zamiany adaptacyjne też na buźce jakieś właśnie krostki jeszcze w szpitalu ale same zeszły bez smarowania a w domku łuszczyła się skóra na rączkach i nóżkach co też było normalne i samo przeszło. Smarowaliśmy elodermem.

    Ania1985 lubi tę wiadomość

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5285 4627

    Wysłany: 13 lipca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pewnie nadal będę brać dha 1000mg i na pewno jakiś preparat tylko nie wiem jeszcze jaki😂 Może też tą pregnę jak mi się uda załatwić tzn kupić 😆

    Aga37 kurczę to też posiedzisz w tym szpitalu 😏 Ja myślałam, że przyjedziesz idziesz na wywołanie od razu i viola a tu musisz czekać... Oby się samoistnie rozkręciło 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

    Aga37/ lubi tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • ralejka Przyjaciółka
    Postów: 108 67

    Wysłany: 13 lipca, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Nie udzielam się za bardzo, ale Was czytam cały czas 😊 Gratuluję wszystkim mamusiom! U mnie termin już za tydzień, ale na razie żadnych oznak nadchodzącego porodu.

    Pojawił się termin dokarmiania i chciałam się zapytać, czy w szpitalu tak Wam zalecali lekarze i położne? Zarówno w szkole rodzenia jak i na wielu programach yt słyszałam, że to normalne, że dziecko traci nawet do 10% masy ciała przez pierwsze 3 doby i nie należy właśnie dokarmiać mm, bo to jest całkowicie naturalne i nie znaczy, że bobas traci masę z głodu. Przybierać na wadze powinien dopiero od trzeciej lub czwartej doby.

    Cudzie trwaj! 🥰

    ⏸️ 14.11.2023
    Beta 15.11.2023 - 512
    Beta 17.11.2023 - 1224 🔥
    👶 30.11.2023 - 8 mm okruszka 6+5
    👶 10.01.2024 - prenatalne, niskie ryzyka
    👶 06.03.2024 - połówkowe, 398 g zdrowego chłopca 🩵

    👩🏻 31
    ✅️ wszystko ok
    🧔🏻 33
    ✅️ morfologia 0% ➡️ 4%
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 13 lipca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ania1985, a badał ktoś małego buźkę pod kątem napięć i wędzidełka? Mi daleko do specjalisty w temacie, ale tak zwróciłam uwagę na jego wysunięta górną a schowaną dolną wargę na tym zdjęciu i przypomniało mi się, że nasze neurologopedka kliniczna wstawiała u siebie na profilu zdjęcia pracy z takimi maluchami właśnie.
    Wrzucam kilka, żebyś luknęła. Może to jest jakiś trop w kwestii tego przybierania też. 🤔
    https://ibb.co/4T5LtbJ
    A tu jej cały fp: https://ibb.co/7Qtqj6y
    Ona wraz z chirurgiem neonatologiem podcinali mojemu synkowi wędzidełko jak miał kilka dni, później opiekowała się nami też już w domu. Pracuje na oddziale neonatologicznym w naszym szpitalu.

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 13 lipca, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ralejka wrote:
    Cześć Dziewczyny! Nie udzielam się za bardzo, ale Was czytam cały czas 😊 Gratuluję wszystkim mamusiom! U mnie termin już za tydzień, ale na razie żadnych oznak nadchodzącego porodu.

    Pojawił się termin dokarmiania i chciałam się zapytać, czy w szpitalu tak Wam zalecali lekarze i położne? Zarówno w szkole rodzenia jak i na wielu programach yt słyszałam, że to normalne, że dziecko traci nawet do 10% masy ciała przez pierwsze 3 doby i nie należy właśnie dokarmiać mm, bo to jest całkowicie naturalne i nie znaczy, że bobas traci masę z głodu. Przybierać na wadze powinien dopiero od trzeciej lub czwartej doby.
    U mnie nie przybierał, w ciągle spadał, dlatego. :) Dopiero w 6 dobie przybrał.

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 13 lipca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś wjechał pierwszy raz spacerek godzinny. W końcu pogoda sprzyjała, nawet po lesie pochodziliśmy☺️ ale mąż wraca od poniedziałku do pracy i już łapię lekkiego dola. Mam nadzieję że sobie poradzę 🥲🥹 jakby nie było jego współrodzicielstwo wiele mi daje. Nie chcę pisać że mi pomaga bo to niemodne teraz, aczkolwiek kobiecie której dzidziutek wisi na piersi to chyba się bardziej pomaga, skoro ja nic wokół siebie nie mogę obecnie zrobić 🤔

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 13 lipca, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Ja pewnie nadal będę brać dha 1000mg i na pewno jakiś preparat tylko nie wiem jeszcze jaki😂 Może też tą pregnę jak mi się uda załatwić tzn kupić 😆

    Aga37 kurczę to też posiedzisz w tym szpitalu 😏 Ja myślałam, że przyjedziesz idziesz na wywołanie od razu i viola a tu musisz czekać... Oby się samoistnie rozkręciło 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

    Tak bym właśnie chciała ale niestety nie 😭 boją się bo za maly odstęp czasu od poprzedniej CC ale jeśli w poniedziałek nie będzie za wiele postępu to może jednak drugie cięcie będzie, tak wspomniał lekarz na obchodzie.
    Ja z witamin biorę Pragna plus i dha już od poprzedniej ciąży, teraz będę kontynuować podczas kp. Jak jest promocja to kupuje w Rossmanie a jak nie to sprawdzam w necie i zamawiam gdzie taniej 😁

  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 13 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ralejka wrote:
    Cześć Dziewczyny! Nie udzielam się za bardzo, ale Was czytam cały czas 😊 Gratuluję wszystkim mamusiom! U mnie termin już za tydzień, ale na razie żadnych oznak nadchodzącego porodu.

    Pojawił się termin dokarmiania i chciałam się zapytać, czy w szpitalu tak Wam zalecali lekarze i położne? Zarówno w szkole rodzenia jak i na wielu programach yt słyszałam, że to normalne, że dziecko traci nawet do 10% masy ciała przez pierwsze 3 doby i nie należy właśnie dokarmiać mm, bo to jest całkowicie naturalne i nie znaczy, że bobas traci masę z głodu. Przybierać na wadze powinien dopiero od trzeciej lub czwartej doby.
    Chyba w przepisach jest tak, że jak spadnie powyżej 10% to muszą zostawić Cię dłużej w szpitalu i faktycznie zalecają dokarmiać mm wtedy. Moj w sumie w trzeciej dobie miał już 11% spadku (ale zauważyła to położna bo ze szpitala wyszłam po dwóch dobach) nie zwazyli go przed samym wypisem że szpitala (pytanie czy celowo żeby nas dluzej nie trzymać) czy o tym zapomnieli. Nie mam pojęcia ale z perspektywy czasu wiem że to było chyba dobre bo bym się tylko jeszcze bardziej zestresowala może i by nas dluzej trzymali a w szpitalu już bardzo nie chciałam zostawać tylko marzyłam żeby wyjść do domu i w nim spokojnie nakręcać laktację w sprzyjających warunkach. W każdym razie położna mimo spadku powyżej 10% kazała się nie martwić bo mówiła że widać że brzusio raczej pelen. 😃 A teraz to się w ogóle pucuś robi. 🫣😂

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 13 lipca, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo Wam!

    Ale miałam do nadrobienia 😶

    AEGO - ale usta 😘💋

    Moonflower - cześć Przystojniaku! 😎

    Ania - gratulacje 🥳🥰

    Magic - o wowy! Miałaś co nosić 😅 gratki!

    Aga37 - ja tak miałam i tak w moim przypadku odczuwałam jakby bóle krzyżowe. Ogromne parcie, w późniejszym czasie zmieniające się w ból, a to jednak nie była 💩

    Edithka - to napawajcie się ostatnimi chwilami razem, a później będzie tylko wąchanie tej cudownej, malutkiej główki 😍🤗

    Doris - hahahaha! No powiem Ci, że z tekstami to się dobraliście z mężem 😆😁 ja ponawiam to, co napisałam kiedyś: życzę Ci z całego serducha, żeby zaczęło się samoistnie i najlepiej jeszcze dzisiaj 🤗🥳

    age.png
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 13 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Hejo Wam!

    Ale miałam do nadrobienia 😶

    AEGO - ale usta 😘💋

    Moonflower - cześć Przystojniaku! 😎

    Ania - gratulacje 🥳🥰

    Magic - o wowy! Miałaś co nosić 😅 gratki!

    Aga37 - ja tak miałam i tak w moim przypadku odczuwałam jakby bóle krzyżowe. Ogromne parcie, w późniejszym czasie zmieniające się w ból, a to jednak nie była 💩

    Edithka - to napawajcie się ostatnimi chwilami razem, a później będzie tylko wąchanie tej cudownej, malutkiej główki 😍🤗

    Doris - hahahaha! No powiem Ci, że z tekstami to się dobraliście z mężem 😆😁 ja ponawiam to, co napisałam kiedyś: życzę Ci z całego serducha, żeby zaczęło się samoistnie i najlepiej jeszcze dzisiaj 🤗🥳


    Ja czasem czuję właśnie taki ból aż gdzieś do kości ogonowej i w dole pleców 🫣 też bym chciała żeby się samo zaczęło nawet dzisiaj zamiast leżeć tu do poniedziałku bezczynnie 😥 a i tak nie wiadomo jaka decyzja będzie w poniedziałek 🙄

  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 13 lipca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    @Ania1985, a badał ktoś małego buźkę pod kątem napięć i wędzidełka? Mi daleko do specjalisty w temacie, ale tak zwróciłam uwagę na jego wysunięta górną a schowaną dolną wargę na tym zdjęciu i przypomniało mi się, że nasze neurologopedka kliniczna wstawiała u siebie na profilu zdjęcia pracy z takimi maluchami właśnie.
    Wrzucam kilka, żebyś luknęła. Może to jest jakiś trop w kwestii tego przybierania też. 🤔
    https://ibb.co/4T5LtbJ
    A tu jej cały fp: https://ibb.co/7Qtqj6y
    Ona wraz z chirurgiem neonatologiem podcinali mojemu synkowi wędzidełko jak miał kilka dni, później opiekowała się nami też już w domu. Pracuje na oddziale neonatologicznym w naszym szpitalu.

    Sprawdzali, dzieki za troske. Wszystko ok. Po prostu on takie minki robi w czasie spania ;)

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 13 lipca, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    9bdc3c46b333c.jpghttps://zapodaj.net/plik-KH3fi5a5hY

    Czesc dziewczyny!
    Ja jeszcze w szpitalu, nie mam kiedy nadrabiac, bo kazda chwila jest dla Leona. Super sie siebie uczymy i jest bosko.

    Zerknelam tylko, ze po mnie urodzila Ameluna i Magic. Wielkie gratulacje! Za wszystkie pozostale nierozpakowane dziewczyny trzymam kciuki!

    Leon ma problem z przybraniem na wadze, mam za malo mleka, ale bardzo ladnie ssie. Wiec wczoraj zapadla decyzja o dokarmianiu mm. Inaczej nie bedzie progresu. Z niecierpliwością czekam az sie rozkreci laktacja, ale musze dac sobie czas.

    Mam kilka pytan do rozpakowanych mam:

    Jak sobie radzicie z pogryzionym sutkiem? Boli strasznie. Smaruje lanolina. Po powrocie do domu musze popracowac z CDL. W szpitalu mowia, ze wszystko dobrze robie, ze po prostu na poczatku tak sie zdarza.

    Jakim mlekiem modyfikowanym dokarmiacie? Tu daja takie male buteleczki Hipp. Ale ja wiele dobrego czytalam o Nann.

    Czy smarujecie niemowlaki od samego poczatku kremem na odparzenia? W szpitalu powiedzieli, ze na razie nie trzeba. Ale moj synek ma czerwona pupke i plecki i jeszcze w tym szpitalu jest upal niesamowity. Zastanaeiam sie czy nie lepiej jednak te miejsca lekko przesmarowac chociaz raz dziennie.

    Leon ma takie czerwone plamki i na nich biale krostki. Mowia, ze to rumien niemowlecy-normalna rzeczy, minie samo. Tez tak mialyscie?

    Za wszelkie rady dziekuje!


    Aniu!

    Ja też wprowadziłam mm i to pierwszej nocy (podałam może jakieś 10ml tylko raz), do teraz podałam może jakieś 4 razy po 20ml, pomimo tego, że Luna pięknie się przyssała, a ja mam pokarm. Po prostu tak jak Minia pisze, jak waga spanie o 11%, to nikt ze szpitala nie wypuści, a ja nie chcę tylko ze względu na to siedzieć tutaj. To nie sprzyja ani dziecku, bo budzi się za każdym razem jak płacze inny noworodzio, ani mnie, czyli zarazem laktacji. Ale karmię 10 minut jedną piersią, 10 minut drugą i dopiero butla.
    Ah, położna wczoraj mówiła, że dzieci normalnie fizjologiczne tracą na wadze i dopiero w 7 dobie odbijają i zaczynają tyć, ale przecież nikt nie chce tyle siedzieć w szpitalu, więc żeby pilnować sobie tych 10%.

    Ja doszłam do wniosku, że kupię do domu takie mm jak mają w szpitalu, a tu akurat podają Nan Opti Pro Plus (takie biało-srebrne). Mała polubiła, więc kupiłam parę buteleczek do domu, żeby mieć w pogotowiu.

    Co do sutków: kompresy, lanolina i osłonki. Nie wiem, czy cokolwiek innego pomoże 🤷‍♀️ osłonki fajnie chronią przy pocieraniu ubrania o skutki 👍. Kiedyś pisałam, ja mam z Medeli.

    Mam dokładnie to samo z pupcią Luny pod pieluchą oraz na pleckach. Smaruję to co pod pieluchą sudokremem na zmianę z linomagiem. Tutaj w szpitalu za bardzo nie mam warunków, żeby wietrzyć, ale zamierzam położyć Ją w domu na podkładzie i niech tak lezy/śpi i niech się wietrzy. Szczególnie, że co karmienie, a czasami nawet w trakcie pojawia się 💩 ale generalnie skóra jest tylko czerwona, nie zmienia się to w żadne ranki.

    Luna też ma czerwone plamki z białą kropką w środku, pytałam lekarza i powiedział tak, jak u Was, że to jest rumień. Bo miała rano na pleckach i jeden na policzku, teraz tego w ogóle nie ma. Zniknęło i ma w innych miejscach.

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 13 lipca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja czasem czuję właśnie taki ból aż gdzieś do kości ogonowej i w dole pleców 🫣 też bym chciała żeby się samo zaczęło nawet dzisiaj zamiast leżeć tu do poniedziałku bezczynnie 😥 a i tak nie wiadomo jaka decyzja będzie w poniedziałek 🙄
    Obyś jednak nie miała bóli krzyżowych, ja myślałam, że umrę przy porodzie z nimi. 😂

    Aga37/ lubi tę wiadomość

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 755 959

    Wysłany: 13 lipca, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37 ja miałam przy obu poronieniach bóle krzyżowe i myślałam, że będę chodzić po ścianach także życzę żebyś ich jednak nie miała.

    Ja biorę pueria Duo i raczej przy nich zostanę.

    Aego ale słodziak 😍 i te usta 😲❤️

    Dziewczyny więcej spamu dzieciowego poproszę to może moje dziecko się zmobilizuje do wyjścia 😂 dzisiaj od rana odkurzam, myję podłogi, robię sałatki do słoików i mam jeszcze tyle energii że nie wiem co wymyślić dalej 🙈 mam nadzieję, że to jeden z objawów o którym mówili na szkole rodzenia, że przed porodem jest nadmiar energii. Wczoraj po ostrym jedzeniu miałam na wieczór jakieś delikatne skurcze, ale było ich kilka🙈 więc dziś Stary mnie zabiera na ostrego kebaba, może to pomoże 😂

    AEGO, Lady_Dior, Ania1985 lubią tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
‹‹ 577 578 579 580 581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ