Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Pati1985 Przyjaciółka
    Postów: 67 85

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie pamiętam czy był tu taki wątek ale przez infolinie w diagnostyce Sanco można kupić za 1700 zł bo 10% rabatu można otrzymać. :)

    emciak, Pysio lubią tę wiadomość

  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1859

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananabanana, Maluch już odpoczywa świątecznie więc założył nogę na nogę i chilluje :D super fotka 😘🤩

    Ja również życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt 🎄
    A za rok już w nowym towarzystwie 🤭

    MayMasza, Ananabanana, GąskaBalbinka, Pysio, karolka lubią tę wiadomość

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    MayMasza no chyba oszalała ta Twoja teściowa! Czasami te kawały o teściowych są naprawdę w punkt! Hehe żarciki
    Trzymam kciuki żeby spoważniała w ten Świąteczny czas 🍀🤞
    A tak poważnie, to jest coroczny problem jak już się jest w małżeńskie. Jeździ się z jednego miejsca w drugie ☺️


    Ja się witam ładnie prosto z nad toalety. I jesteście mi wszystkie świadkiem że już do końca ciąży nie powiem że przeszły mi objawy 😁
    Lekcja na najbliższe dni- nie otwierać zmywarki! 🤢

    Tymczasem życzę Wam wspaniałego dnia. Ja się ogarniam i jadę do babci lepić pierogi na jutro👩‍🍳
    Dzis dzwonila ponownie i kazała nam zostać do weekendu 😎😎
    Zmywarka to zlo! Mnie ten smród tez powala...
    Ja sie śmieje,ze mam orezent na święta i dzis mam mdlosci na znośnym poziomie..i wieciwiecie, glowa juz świruje ze moze cos jest nie tak 🫣🫣🫣🤪

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • GosAga123 Autorytet
    Postów: 251 285

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaaam wyniki Nifty, wszystkie ryzyka niskie, będzie dziewczynka!!!!!🩷🩷🩷🩷😭😭😭😭 najlepszy prezent na święta

    Ceci, Rewelka, Pani Bocianowa, MayMasza, karolka, emciak, Rudylisek, Ananabanana, Kirby, Czarna_owieczka, Kofii, GąskaBalbinka, Silvia, Pysio, Precelek 🥨, kikix0o, Missi lubią tę wiadomość

    Ona 35
    On 34

    05.2021 👶w 1cs

    Ponowne starania od 01.2024
    08.2024 - ciąża pozamaciczna i usunięty jajowód - ureaplasma i mycoplasma - wyleczone

    05.2025 usunięcie niszy w bliźnie u prof Ludwina

    Walczymy od nowa od 09.2025 (+Ovitrelle)

    10.2025 - Udalo sie w 2 cs <3

    11.2025 - Ponowna walka z Ureaplasma.. - wyleczona

    preg.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 772

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Wam pozytywnych wyników 💖💖💖

    Narazie mamy 3:2 - prowadzą dziewczynki 😁 czekamy na kolejne wieści, widzę że po świętach sporo prenatalnych 😄

    Ja nic nie powiem właśnie o objawach, bo znów zapeszę. 😎

    Też życzę Wam wszystkim wspaniałych świąt 🎄 i pamiętajcie - stresy na bok ☺️

    Rewelka - dostanę jutro na gwiazdkę detektor tętna i zamierzam jutro spróbować coś wyłapać. Raczej chcę go używać w celach ciekawostkowych, jeśli nic nie wyłapię to nie będę panikować :) fale ultradźwiękowe nie są szkodliwe ani dla Ciebie ani dla bobasa - detektor nie promieniuje - tak jak USG u Dżina 🧞‍♂️

    Rewelka, GąskaBalbinka, Pysio, Missi lubią tę wiadomość

    preg.png
  • aannddzzia Autorytet
    Postów: 945 1119

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w takim razie dołączam do grona przyszłych mam chłopców jestem właśnie po prenatalnych i z usg wszystko okey prawdopodobnie chłopiec 😊 wyniki z krwi dopiero za dwa tyg , termin porodu przesunięty na 7 lipca bo z USG dziś już 12 tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2025, 17:03

    Kirby, Pani Bocianowa, MayMasza, Czarna_owieczka, karolka, Ceci, GosAga123, Rewelka, emciak, Kofii, GąskaBalbinka, Silvia, Pysio, Missi, Rudylisek, Ananabanana lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️27 👱🏼‍♂️34

    🧍🏼‍♂️Obniżone parametry nasienia : prawidłowa budowa 1% , plemniki żywe 48% , ruch całkowity 37% , fragmentacja 35%
    🧍🏼‍♀️PCO , reszta wyników dobra , jajowody drożne

    29.04 1 IUI ❌
    24.05 2 IUI ❌
    18.06 3 IUI ❌
    In vitro :
    30.08 start stymulacji
    12.09 punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ - 3x 4AA , 3x 4AB
    25.10 transfer
    • beta 6 dpt - 18,3 , 10 dpt - 229 , 12 dpt - 505 , 14 dpt - 1258 , 16 dpt - 2459 , 18 dpt - 4483
    21.11 - CRL 8,1mm + serduszko ❤️
    23.12 - prenatalne niskie ryzyka , chłopczyk 🩵

    preg.png
  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 21:13

  • Rewelka Przyjaciółka
    Postów: 94 142

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    Gratuluję Wam pozytywnych wyników 💖💖💖

    Narazie mamy 3:2 - prowadzą dziewczynki 😁 czekamy na kolejne wieści, widzę że po świętach sporo prenatalnych 😄

    Ja nic nie powiem właśnie o objawach, bo znów zapeszę. 😎

    Też życzę Wam wszystkim wspaniałych świąt 🎄 i pamiętajcie - stresy na bok ☺️

    Rewelka - dostanę jutro na gwiazdkę detektor tętna i zamierzam jutro spróbować coś wyłapać. Raczej chcę go używać w celach ciekawostkowych, jeśli nic nie wyłapię to nie będę panikować :) fale ultradźwiękowe nie są szkodliwe ani dla Ciebie ani dla bobasa - detektor nie promieniuje - tak jak USG u Dżina 🧞‍♂️


    Też jutro mamy zamiar wypróbować 🥰🥰

    My jestemy na święta sami ponieważ nie mieszkamy w PL a z Panią doktor stwierdziłyśmy po poprzednich przeżyciach żeby pierwszy trymestr nie latać.
    W sumie się cieszę bo jakoś potrzebuje teraz spokoju a wiadomo jak to jest w gościach 😆

    Daj koniecznie znać 🥰

  • Rewelka Przyjaciółka
    Postów: 94 142

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki również życzę Wam spokojnych i pełnych radości świąt 🥰🥰🥰
    To są wyjątkowe dla Nas święta i nic lepszego nie mogło Nas spotkać!
    Mikołaj był chojny dla Nas w tym roku 🤣🤣

    emciak, Ananabanana, GąskaBalbinka, Pysio, karolka, Missi, MayMasza lubią tę wiadomość

  • Kofii Autorytet
    Postów: 1513 2689

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! U mnie również dobre wieści, byłam na wizycie, wszystko w porządku, dzidziuś ma 2,2 cm i posłuchałam chwilkę serduszka 🥰❤️
    Dostałam luteinę na bóle podbrzusza i zalecenie odpoczynku 🙈 wzięłam też L4 na 3 tygodnie, bo źle się czułam w pracy, a meeeega ciężki czas teraz mamy na koniec roku.
    Mam wizytę 15.01, ale umówiłam też dodatkową w Luxmedzie 09.01, idę tam po skierowania na badania, ale może przy okazji podejrzymy dzieciaczka na USG 😅

    Cieszę się, że u Was też tyle dobrych wiadomości przed świętami 🥰

    Życzę Wam dużo odpoczynku, spokoju, cudownych rodzinnych chwil ostatni raz w takim składzie ❤️ i oby jedzonko dobrze wchodziło i żeby żadna z nas nie miała świątecznych mdłości 🙈❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2025, 19:55

    Rewelka, emciak, Czarna_owieczka, Ananabanana, Ceci, GąskaBalbinka, Pysio, GosAga123, kikix0o, karolka, Missi, MayMasza lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️29🙋🏻33

    2023 💙👶🏻

    23.11 ⏸️ 💖
    24.11 beta 2148
    26.11 beta 5693
    preg.png
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    Gratuluję Wam pozytywnych wyników 💖💖💖

    Narazie mamy 3:2 - prowadzą dziewczynki 😁 czekamy na kolejne wieści, widzę że po świętach sporo prenatalnych 😄

    Ja nic nie powiem właśnie o objawach, bo znów zapeszę. 😎

    Też życzę Wam wszystkim wspaniałych świąt 🎄 i pamiętajcie - stresy na bok ☺️

    Rewelka - dostanę jutro na gwiazdkę detektor tętna i zamierzam jutro spróbować coś wyłapać. Raczej chcę go używać w celach ciekawostkowych, jeśli nic nie wyłapię to nie będę panikować :) fale ultradźwiękowe nie są szkodliwe ani dla Ciebie ani dla bobasa - detektor nie promieniuje - tak jak USG u Dżina 🧞‍♂️


    USG u ginekologa też nie promieniuje, a nie słuchają serca bo wtedy wytwarzane są fale dopplerowskie tj ten kolorek na usg i on szkodzi, ale nie jest to promieniowanie.

    Pani Bocianowa lubi tę wiadomość

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 772

    Wysłany: 23 grudnia 2025, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliora wrote:
    USG u ginekologa też nie promieniuje, a nie słuchają serca bo wtedy wytwarzane są fale dopplerowskie tj ten kolorek na usg i on szkodzi, ale nie jest to promieniowanie.

    Tak tak o to właśnie mi chodziło 😁

    Błagam Was Help… dopadła mnie rwa kulszowa. Ledwo się ruszam 🤦‍♀️ jakieś rady „doraźne”? Nigdy nie miałam tego dziadostwa. Normalnie to bym wzięła jakiś ketonal i porobiła jakieś hardcorowe wygibasy, ale w obecnym stanie wzięłam paracetamol i ledwo się ruszam. Help!

    Rewelka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Rewelka Przyjaciółka
    Postów: 94 142

    Wysłany: 24 grudnia 2025, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    Tak tak o to właśnie mi chodziło 😁

    Błagam Was Help… dopadła mnie rwa kulszowa. Ledwo się ruszam 🤦‍♀️ jakieś rady „doraźne”? Nigdy nie miałam tego dziadostwa. Normalnie to bym wzięła jakiś ketonal i porobiła jakieś hardcorowe wygibasy, ale w obecnym stanie wzięłam paracetamol i ledwo się ruszam. Help!


    Na ten moment to tylko ciepłe okłady i ewentualnie Fizjoterapeuta 🥺🥺

  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 24 grudnia 2025, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moje bardzo się cieszę na wszystkie wasze wizyty i trzymam kciuki za te które dopiero się odbędą 🍀
    Zazdroszczę wszystkim tym które miały wizyty przed Świętami i mogą być spokojne 🙌


    Życzę Wam żeby te Święta Bożego Narodzenia były spokojne, bo wyjątkowe już są dla każdej z Nas 🥹
    Smacznego jedzonka i apetytu Wam też życzę oczywiście!😀

    Rewelka, Kofii, GąskaBalbinka, Ananabanana, emciak, Pysio lubią tę wiadomość

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1859

    Wysłany: 24 grudnia 2025, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    Tak tak o to właśnie mi chodziło 😁

    Błagam Was Help… dopadła mnie rwa kulszowa. Ledwo się ruszam 🤦‍♀️ jakieś rady „doraźne”? Nigdy nie miałam tego dziadostwa. Normalnie to bym wzięła jakiś ketonal i porobiła jakieś hardcorowe wygibasy, ale w obecnym stanie wzięłam paracetamol i ledwo się ruszam. Help!
    Ja się już z tym bujam od ponad tygodnia, jedyne co mi w miarę pomogło to uciskanie tego dołeczka nad pośladkiem przy użyciu twardej piłeczki lub pistoletu do masażu. Ale to działa tylko na krótką chwilę :(

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • GąskaBalbinka Przyjaciółka
    Postów: 106 287

    Wysłany: 24 grudnia 2025, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowych, wesołych, rodzinnych, spokojnych i smacznych Świąt dla Was! ❤️🎅🌲🎁💫

    Ananabanana, emciak, aannddzzia, Pysio lubią tę wiadomość

  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 24 grudnia 2025, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego Najlepszego Dziewczyny! Spokojnych Świąt!

    aannddzzia, Ananabanana, emciak, GąskaBalbinka, Pysio lubią tę wiadomość

  • aannddzzia Autorytet
    Postów: 945 1119

    Wysłany: 24 grudnia 2025, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życzę nam wszystkim żebyśmy się doczekały szczęśliwego rozwiązania żeby każde dzieciątko było zdrowe 🎄 i żeby dzisiaj każdej z nas dopisywał brak mdłości 😁 wesołych świąt 🎄

    Ananabanana, Ceci, emciak, Rewelka, GąskaBalbinka, MayMasza, Pysio lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️27 👱🏼‍♂️34

    🧍🏼‍♂️Obniżone parametry nasienia : prawidłowa budowa 1% , plemniki żywe 48% , ruch całkowity 37% , fragmentacja 35%
    🧍🏼‍♀️PCO , reszta wyników dobra , jajowody drożne

    29.04 1 IUI ❌
    24.05 2 IUI ❌
    18.06 3 IUI ❌
    In vitro :
    30.08 start stymulacji
    12.09 punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ - 3x 4AA , 3x 4AB
    25.10 transfer
    • beta 6 dpt - 18,3 , 10 dpt - 229 , 12 dpt - 505 , 14 dpt - 1258 , 16 dpt - 2459 , 18 dpt - 4483
    21.11 - CRL 8,1mm + serduszko ❤️
    23.12 - prenatalne niskie ryzyka , chłopczyk 🩵

    preg.png
  • Weronika97S Koleżanka
    Postów: 42 83

    Wysłany: 24 grudnia 2025, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt! 🎅🎄

    GąskaBalbinka, emciak, Pysio lubią tę wiadomość

  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1859

    Wysłany: 25 grudnia 2025, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jak wrażenia po Wigilii? Miałyście apetyt?
    Ja zjadłam rekordowo mało ale po prostu czułam, że nie mam miejsca w żołądku no i generalnie cały dzień co 2-3 godziny jadłam lekki posiłek.
    Po 15:00 drzemka więc kolacja wigilijna musiała zostać przesunięta o jakieś 1,5h 🤭

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie suplementy i witaminy warto przyjmować w ciąży? Poradnik dla przyszłych mam

Ciąża to czas szczególnych potrzeb organizmu, w którym odpowiednia podaż witamin i minerałów odgrywa kluczową rolę dla zdrowia mamy i prawidłowego rozwoju dziecka. Jakich składników nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy i kiedy warto sięgnąć po suplementy? W artykule wyjaśniamy, które witaminy i minerały są najważniejsze w ciąży, jak wybierać bezpieczne preparaty oraz jak zaplanować suplementację zgodnie z aktualnymi rekomendacjami specjalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ