Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Donna89 Autorytet
    Postów: 396 840

    Wysłany: 28 stycznia, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 16+3 i też nie czuję ruchów, ginekolog mówił że moje je nawet poczuć dopiero miedzy 20-24 tyg, ale u mnie nawet jeszcze brzucha za bardzo nie widać - wyglądam bardziej jakbym się najadła 🤣 więc cierpliwie czekam na brzuszek i kopniaki.

    Ja ze względu że nie znałam płci to kupiłam trochę ciuszków w neutralnych kolorach - na Vinted no i second handy to dla mnie Game changer jeśli chodzi o ciuszki. Ostatnio za 50 zł kupiłam całą siatke takich słodkich ciuszków, kurteczki, zestawy, dresiki itd 😍 Już wszystko wyprałam i przed porodem drugi raz wypiorę. Ale dla mnie to mega oszczędność bo da się dorwać perełki za grosze, a bobas i tak szybko wyrośnie.

    Początek drogi, Motylek93 lubią tę wiadomość

    👩‍🦳27 🧔‍♂️29
    starania od 2023
    12.24 9tc 💔👼

    Endometrioza,PAI-1, MTHFR hetero
    Niedoczynność tarczycy —> unormowana, AMH 1,16 🥲

    31.10 Beta 85, kropku zostań ❤️
    04.03 Połówkowe - 400g zdrowego bobasa 👶
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 28 stycznia, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donna89 wrote:
    Ja jestem 16+3 i też nie czuję ruchów, ginekolog mówił że moje je nawet poczuć dopiero miedzy 20-24 tyg, ale u mnie nawet jeszcze brzucha za bardzo nie widać - wyglądam bardziej jakbym się najadła 🤣 więc cierpliwie czekam na brzuszek i kopniaki.

    Ja ze względu że nie znałam płci to kupiłam trochę ciuszków w neutralnych kolorach - na Vinted no i second handy to dla mnie Game changer jeśli chodzi o ciuszki. Ostatnio za 50 zł kupiłam całą siatke takich słodkich ciuszków, kurteczki, zestawy, dresiki itd 😍 Już wszystko wyprałam i przed porodem drugi raz wypiorę. Ale dla mnie to mega oszczędność bo da się dorwać perełki za grosze, a bobas i tak szybko wyrośnie.
    Tez kupuje na ciuchu😍 ale moj ulubiony lumpeks zmienil strategie i juz nie ma takich fajnych rzeczy :( a jak sa to ceny nie sa niskie

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 644

    Wysłany: 28 stycznia, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie po wizycie🤘🤘🤘Marcysia ma sie dobrze ,bedzie akrobatka albo bokserka jak to ujela pani dr😁Caly czas fikala koziolki ,sluchalam serduszka ❤️fhr 152.Szyjka ladnie trzyma, macica 4cm nad spojeniem łonowym.Poki co wszystko wygląda dobrze, oczywiście po za ciśnieniem 😮‍💨Kolejne wizyty 11 i 24.02.
    Jesli chodzi o ciuszki to ja lubie kupowac na allegro ,ale bardzo lubie tez ciuszki coccodrillo.Ostatnio udalo mi sie dorwac pare śliczności na vinted i to serio za grosze☺️

    nofajniefajnie, MayMasza, Ceci, Pani Bocianowa, kikix0o, Czarna_owieczka, Kofii, Ananabanana, emciak, wandapanda, Missi, Motylek93, hypatia92, Precelek 🥨 lubią tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 28 stycznia, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    Melduje sie po wizycie🤘🤘🤘Marcysia ma sie dobrze ,bedzie akrobatka albo bokserka jak to ujela pani dr😁Caly czas fikala koziolki ,sluchalam serduszka ❤️fhr 152.Szyjka ladnie trzyma, macica 4cm nad spojeniem łonowym.Poki co wszystko wygląda dobrze, oczywiście po za ciśnieniem 😮‍💨Kolejne wizyty 11 i 24.02.
    Jesli chodzi o ciuszki to ja lubie kupowac na allegro ,ale bardzo lubie tez ciuszki coccodrillo.Ostatnio udalo mi sie dorwac pare śliczności na vinted i to serio za grosze☺️
    A ile ma cm? :)

    Lubię jak dziewczyny z mojego terminu mają wizytę - Wiola i Donna bo ja sobie zawsze myślę że moja dzidzia jest na tym samym etapie :D trochę odrobinkę jakbym ja była na wizycie 😂

    Donna89, WiolaP lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1513 2689

    Wysłany: 28 stycznia, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na ruchy sobie jeszcze poczekam, mam najmłodsza ciążę z Was i łożysko na przedniej ścianie 😅 w poprzedniej ciąży pierwszy raz poczułam w 18-19 tc.

    Ja leżę z jakimś lekkim przeziębieniem, kupiłam prenalen, a teraz wypiłam kawę żeby mieć siłę na zabawę z synkiem 😭 oby szybko przeszło 😭 odporność w ciąży to u mnie jakaś masakra 😔

    🙋🏻‍♀️29🙋🏻33

    2023 💙👶🏻

    23.11 ⏸️ 💖
    24.11 beta 2148
    26.11 beta 5693
    preg.png
  • Mysia 24 Ekspertka
    Postów: 209 184

    Wysłany: 28 stycznia, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam kilka z Vinted z next i hm, wyglądają jak nowe. Kilka ostatnio na promce w smyku, narazie kupuje takie neutealne wzory i kolory bo nie wiem jaka płeć. No i ogólnie jak znajdę jakiś fajny lump to nie też coś na pewno kupię, ale raczej będę celować i szukać okazji na vinted, ale to już zacznę bardziej szaleć jak się dowiem kto tam urzęduje 😀

    Mysia_24
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 644

    Wysłany: 28 stycznia, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    A ile ma cm? :)

    Lubię jak dziewczyny z mojego terminu mają wizytę - Wiola i Donna bo ja sobie zawsze myślę że moja dzidzia jest na tym samym etapie :D trochę odrobinkę jakbym ja była na wizycie 😂

    Teraz ma ok 9,6 cm ,jak wrzuciłam to wszystko w chat gpt to powiedział ze jest wielkości duzej gruszki.I wiecie co 🫣Akurat mam w domu duza gruszke i poszlam ja zmierzyć,razem z ogonkiem ma 10 cm😂.
    Co do ciuszkow to zapomniałam dodac ze lupilu tez sa spoko jak dla mnie☺️

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 28 stycznia, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na jakim poziomie macie ferrytynę?

  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 380 401

    Wysłany: 28 stycznia, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam ferrytynę 14 w I trymestrze. A teraz to już chyba nawet nie chcę sprawdzać, i tak morfologia najważniejsza.

    Natalie2026 lubi tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 28 stycznia, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalie2026 wrote:
    Dziewczyny na jakim poziomie macie ferrytynę?

    Ja miałam w 1 trym: 40 i teraz w morfologii coś mi spadają wyniki dlatego mam wdrożone suple z żelazem. 😊

    Natalie2026 lubi tę wiadomość

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • aannddzzia Autorytet
    Postów: 949 1122

    Wysłany: 28 stycznia, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio ginekolog kazał zrobić ferrytyne i miałam niecałe 50 i przepisał mi leki na receptę bo pw że minimum powinnam mieć 60 , a brałam cały czas suplement pregna z żelazem także i tak wyszło że to za mało ja dieta słaba

    Natalie2026 lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️27 👱🏼‍♂️34

    🧍🏼‍♂️Obniżone parametry nasienia : prawidłowa budowa 1% , plemniki żywe 48% , ruch całkowity 37% , fragmentacja 35%
    🧍🏼‍♀️PCO , reszta wyników dobra , jajowody drożne

    29.04 1 IUI ❌
    24.05 2 IUI ❌
    18.06 3 IUI ❌
    In vitro :
    30.08 start stymulacji
    12.09 punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ - 3x 4AA , 3x 4AB
    25.10 transfer
    • beta 6 dpt - 18,3 , 10 dpt - 229 , 12 dpt - 505 , 14 dpt - 1258 , 16 dpt - 2459 , 18 dpt - 4483
    21.11 - CRL 8,1mm + serduszko ❤️
    23.12 - prenatalne niskie ryzyka , chłopczyk 🩵

    preg.png
  • Motylek93 Autorytet
    Postów: 795 1614

    Wysłany: 28 stycznia, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @natalia ja mam 101, ale dodatkowo brałam laktoferynę, pomaga wchłaniac żelazo i warto brac z vit c 🙂 Teraz odstawiłam, ale jak mi mocno spadnie to znowu wrócę do suplementacji 🙂
    @wiola super że z dzidzią w porządku a jakie miałaś ciśnienie? Moze syndrom białego fartucha? Jak mierzę sobie w domu to mam średnio 100/70 a w poradni zawsze 120/80 i kosiczne tętno 100-110. Wydaje mi się że nie jestem zestresowana, ale organizm ma chyba inne zdanie 😕
    Dziewczyny czy miałyscie uczucie rozciągania brzucha, ale takie bolesne? Czułam się jakbym była wzdęta, miała twardy brzuch do tego rozbolał kręgosłup. Do tego delikatnie mnie czyściło, a jak zbierały się gazy to ból brzucha się nasilał. 2 dni tak trzymało, dzisiaj tylko kręgosłup boli. Myślicie że to rosnąca macica tak drażni brzuch?

    Natalie2026 lubi tę wiadomość

    33& 34 ⛪ 2020 r
    04/24 - 💔 9 tydz Madzia
    12/24 - 💔 7 tydz Józio
    3 x stymulacje letrozolem ❌
    1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
    Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
    26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
    12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
    5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
    3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
    21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
    19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
    Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
    On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości
    event.png
  • Donna89 Autorytet
    Postów: 396 840

    Wysłany: 28 stycznia, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek93 wrote:
    @natalia ja mam 101, ale dodatkowo brałam laktoferynę, pomaga wchłaniac żelazo i warto brac z vit c 🙂 Teraz odstawiłam, ale jak mi mocno spadnie to znowu wrócę do suplementacji 🙂
    @wiola super że z dzidzią w porządku a jakie miałaś ciśnienie? Moze syndrom białego fartucha? Jak mierzę sobie w domu to mam średnio 100/70 a w poradni zawsze 120/80 i kosiczne tętno 100-110. Wydaje mi się że nie jestem zestresowana, ale organizm ma chyba inne zdanie 😕
    Dziewczyny czy miałyscie uczucie rozciągania brzucha, ale takie bolesne? Czułam się jakbym była wzdęta, miała twardy brzuch do tego rozbolał kręgosłup. Do tego delikatnie mnie czyściło, a jak zbierały się gazy to ból brzucha się nasilał. 2 dni tak trzymało, dzisiaj tylko kręgosłup boli. Myślicie że to rosnąca macica tak drażni brzuch?

    Tak! Ja w zeszłym tygodniu miałam ciągle takie uczucie parcia na brzuchu, jakby non stop chciało mi się na kibelek 🙈 (a nie chciało mi sie). Więc wydaje mi się, że to macica rośnie i stąd to uczucie.

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    👩‍🦳27 🧔‍♂️29
    starania od 2023
    12.24 9tc 💔👼

    Endometrioza,PAI-1, MTHFR hetero
    Niedoczynność tarczycy —> unormowana, AMH 1,16 🥲

    31.10 Beta 85, kropku zostań ❤️
    04.03 Połówkowe - 400g zdrowego bobasa 👶
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 28 stycznia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź.
    Pierwszy raz miałam badaną ferrytynę i mam tylko 29 niby w normie, ale jednak mało..

  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 644

    Wysłany: 28 stycznia, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Motylku miałam ciśnienie 123/95.Ja ogolnie mam problemy z ciśnieniem bo jestem straszny nerwus🫣A tak serio to bardzo czesto mam wysokie ciśnienie a czuje sie dobrze.Duzo gorzej wlasnie po lekach ktore je obnizaja.Kiedys lekarz powiedział mi ze to dlatego ze nauczyłam sie funkcjonować z wysokim ciśnieniem i jak nagle zaczęli mi je regulować to zaczelo mi być slabo🤷Nie wiem ile w tym prawdy ale ma to jakis sens.Ja w poprzedniej ciazy miałam stan przedrzucawkowy a teraz wysokie ryzyko i juz mnie dr ostrzegała że następnym razem polozy mnie do szpitala😒A tak serio to mowi ze jak by sie tak utrzymywalo to mam nie czekać do wizyty tylko przyjsc szybciej.

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 28 stycznia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn które biorą zastrzyki z heparyny i acard. Czy wam leci krew z nosa? Niestety mi od kilku dni zdarza się że tak :/ oczywiście zgłoszę to doktor prowadzącej, ale wizytę mam dopiero 12 lutego...

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • Silvia Autorytet
    Postów: 469 382

    Wysłany: 28 stycznia, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam syndrom białego fartucha. W dwóch ciążach nadciśnienie teraz w domu 110/70, a na wizytach 170-180/90. Ani położna, ani lekarz nie chcą mi wierzyć, ze w domu mam tak niskie. Ja juz pożyczyłam od mamy drugi ciśnieniomierz, bo serio zaczęłam wierzyć, ze może mam zepsuty, ale wyniki podobne. Juz myślę, ze może u lekarza jest za maly rękaw i dlatego jest taka rozbieżność.

    I też mialam tak, ze po braniu leków im niższe cisnienie tym gorzej sie czułam i usłyszałam to samo, ze organizm przyzwyczajony do wyższego tak reaguje. I ze czesto jest tak, ze wysokie może nie dawac objawów, a niskim mogę reagować np. Zmęczeniem i sennością.

    Co do acardu ja biore i nie wiem czy od niego czy akurat po grypie, bo zaczęłam w podobnym dniu zle sei czuć, co brać acard i ciągle mam krwisty katar. Czasem az same skrzepy szły krwi, a teraz jeszcze po chorobie utrzymuje mi sie katar, ale jest wręcz czerwony od krwi. Utrzymuje sie juz chyba z 2 tygodnie. Ale teściowa i szwagierka też sie skarżyłÿ na krwawienia z nosa, wiec może to taka pogoda i jakieś osłabienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia, 22:14

    Starania od 11.2017r.
    -brak prawego jajowodu.
    -IO, PCOS
    04-10.19r - Lametta + Ovitrelle, glucophage
    20.11.19r. - 1 cykl z clo i IUI (7cs) 😥
    16.12.19r. - 2 IUI menopur (8cs) 😥
    02-05.20r. - starania bez leków (10-13cs) torbiel czekoladowa po lewej stronie
    22.06.20r. - transfer 4ab
    8dpt - beta 114.09 🥰
    11dpt - beta 301.78 🥰
    18dpt - beta 3258.58 🥰
    💙
    23.02.23r. transfer 3BB
    6dpt - beta 19 / prog 20.60 🥰
    8dpt - beta 56 🥰
    13dpt - beta 593 🥰
    15dpt - beta 1654 🥰
    20dpt - beta 7314 🥰
    🩵
    Zostały jeszcze ❄❄❄❄
    2025 z naturalnego cudu - córka 🩷
    preg.png
  • Mysia 24 Ekspertka
    Postów: 209 184

    Wysłany: 29 stycznia, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn które biorą zastrzyki z heparyny i acard. Czy wam leci krew z nosa? Niestety mi od kilku dni zdarza się że tak :/ oczywiście zgłoszę to doktor prowadzącej, ale wizytę mam dopiero 12 lutego...

    Mi krew z nosa leci praktycznie od początku ciąży, teraz praktycznie codziennie są ślady krwi, ale nie jest to jakiś potok tylko delikatne tyle co na chusteczce.

    Mysia_24
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 29 stycznia, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn które biorą zastrzyki z heparyny i acard. Czy wam leci krew z nosa? Niestety mi od kilku dni zdarza się że tak :/ oczywiście zgłoszę to doktor prowadzącej, ale wizytę mam dopiero 12 lutego...

    Leci mi codziennie już właściwie od starań, bo od wtedy biorę acard. Potem doszła jeszcze heparyna i było tylko gorzej. Sytuacji nie poprawia fakt, że ja mam wiecznie katar i przy wydmuchiwaniu nosa zawsze jest krew. Z dziąseł też mocno leci przy myciu zębów.

    preg.png
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 29 stycznia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trochę mnie pocieszyłyście że nie jestem jedyna. Widocznie to normalne. U mnie to też nie są jakies krwotoki. A zatkany nos to robi mi się codziennie wieczorem. I to nie jest taki typowy katar przeziębieniowy czy alergiczny. On po prostu sobie jest od początku ciąży. W ciągu dnia nie ma a na wieczór i rano po przebudzeniu jest armagedon

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia, 09:35

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ