Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 701 882

    Wysłany: 20 lutego, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaP wrote:
    Świetne wieści z waszych wizyt.Dopiero co przeżywalysmy nasze pierwsze prenatalne a teraz zaczynamy sezon na badania połówkowe 🥰 Wam tez ten czas tak szybko leci?Ja czuje jak szybko biegnie dzień po dniu.

    Ja nie wiem kiedy to zleciało. Już połowa za nami.
    Pani Bocianowa jak coś to kolejne prenatalne mam na 28.04. 😀

    Pani Bocianowa lubi tę wiadomość

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 20 lutego, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje laski dzisiejszych wizyt! Jak zawsze serce rośnie 🥰

    Mi pierwsze tygodnie dłużyły się nieziemsko, byłam jak w jakiejś innej czasoprzestrzeni. A teraz? Mam wrażenie że pewnego dnia obudzę się na porodówce 😄
    Widzę że niektóre z was już są umówione na badania III trymestru. Ja pewnie będę umawiała się dopiero po marcowej wizycie.

    Ananabanana lubi tę wiadomość

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 20 lutego, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tylko ja się nie będę umawiać na te prenatalne III trymestru jeśli na połówkowych będzie wszystko ok? 😅

    preg.png
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 380 401

    Wysłany: 20 lutego, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie ide na badania 3 trymestru. Moja lekarka sprawdza wszystko dokładnie, ma dobry sprzęt, więc nie widzę potrzeby isc na dodatkowe usg.

    Pani Bocianowa, Rewelka lubią tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Silvia Autorytet
    Postów: 469 382

    Wysłany: 20 lutego, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u okulisty i mimo, ze cisnienie w oku podwyzszone, to jeszcze na granicy. Wzrok bez zmian, robił mi dodatkowe badanie bmna jaskre, troche w jednym oku delikatnie budowa nie taka, ale też może to byc od urodzenia, ale wszystko na szczęście w granicach normy. Ulżyło mi, bo naczytałam sie o tym, co przy wysokim ciśnieniu w oku może sie stać przy porodzie, ale lekarz mnie uspokoił, ze u mnie naprawdę wyniki sa dobre i nie ma przeciwskazań do porodu siłami natury.

    Ja chyba jednak pójdę na 3 prenatalne. W pierwszej ciazy nie byłam, w drugiej byłam i wykryli mala wadę serca u synka, miałam dodatkowo echo serca dziecka robione, dzięki czemu mialam jakas świadomość, z trzeba sie wybrac do kardiologa z dzieckiem w przyszłości. I chyba teraz dla pewności i spokoju pójdę na te ostatnie prenatalne.

    Starania od 11.2017r.
    -brak prawego jajowodu.
    -IO, PCOS
    04-10.19r - Lametta + Ovitrelle, glucophage
    20.11.19r. - 1 cykl z clo i IUI (7cs) 😥
    16.12.19r. - 2 IUI menopur (8cs) 😥
    02-05.20r. - starania bez leków (10-13cs) torbiel czekoladowa po lewej stronie
    22.06.20r. - transfer 4ab
    8dpt - beta 114.09 🥰
    11dpt - beta 301.78 🥰
    18dpt - beta 3258.58 🥰
    💙
    23.02.23r. transfer 3BB
    6dpt - beta 19 / prog 20.60 🥰
    8dpt - beta 56 🥰
    13dpt - beta 593 🥰
    15dpt - beta 1654 🥰
    20dpt - beta 7314 🥰
    🩵
    Zostały jeszcze ❄❄❄❄
    2025 z naturalnego cudu - córka 🩷
    preg.png
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 20 lutego, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysio wrote:
    A ja mam pytanie do dziewczyn, które jeszcze pracują lub pracowały dłużej w poprzednich ciążach - Do kiedy macie zamiar chodzić normalnie do pracy lub pracowałyście? Ja jeszcze i chciałabym dociągnąć do końca kwietnia, ale nie wiem jak będę się czuła i czy synek pozwoli 😅

    Ja na L4 pójdę 13 marca, ale w zasadzie zostały mi przez wyjazd tylko 3 dni pracy. Całkiem komfortowo się z tym czuję 😂♥️ chyba dobrze zrobi mi na głowę przerwa od pracy. Spokojnie dopnę remont, ogarnę ogród i wyprawce dla Małego.

    Rewelka, Pysio lubią tę wiadomość

  • kikix0o Autorytet
    Postów: 1062 2244

    Wysłany: 21 lutego, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o 3 prenatalne, to jak na razie planowałam że raczej je zrobię, ale jeszcze nie jestem pewna. Zobaczymy bliżej tego terminu i co doradzi mi ginekolog :)

    Dziewczyny a jak wasza cera? U mnie jest istna masakra, wysypuje mnie ciągle na twarzy i plecach, nawet na dekolcie mam jakąś kaszkę, a nigdy czegoś takiego nie miałam. Już się nawet zastanawiam nad wizytą u dermatologa, bo samoocena leci w dół…

    💞 K. 29 | A. 29 + 🐶

    🌈 14.11.2025 ⏸️
    beta: 15 —> 79 —> 258 —> 1200 —> 6199
    🩷 04.12 – 6+3 jest serduszko 🥹 CRL 4,2 mm
    🩷 29.12 - 10+0 mamy 2.80cm bobasa 🥹 FHR 180
    🩷 14.01 - prenatalne, 5.70cm zdrowego bobasa
    🩷 26.01 - 8cm zdrowego chłopczyka
    🩷 20.02 - 227g szczęścia
    🩷 19.03 - połówkowe, 424g zdrowego bąbelka
    🩷 23.04 - 977g bobasa

    💊 acard • clexane • encorton • euthyrox • suple

    🕊️ 05.25 – 7tc 🕊️ 06.25 – cb 🕊️ 08.25 – cb

    🌿 hashimoto & niedoczynność
    🌸 ANA1/ANA3 (+) – podejrzenie tocznia
    🧬 PAI-1 4G/4G
    💓 POTS
    _____

    preg.png
  • karolka Ekspertka
    Postów: 172 267

    Wysłany: 21 lutego, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikix0o wrote:
    Jeśli chodzi o 3 prenatalne, to jak na razie planowałam że raczej je zrobię, ale jeszcze nie jestem pewna. Zobaczymy bliżej tego terminu i co doradzi mi ginekolog :)

    Dziewczyny a jak wasza cera? U mnie jest istna masakra, wysypuje mnie ciągle na twarzy i plecach, nawet na dekolcie mam jakąś kaszkę, a nigdy czegoś takiego nie miałam. Już się nawet zastanawiam nad wizytą u dermatologa, bo samoocena leci w dół…


    Mój lekarz powiedział mi że 3 wykonuje już w gabinecie :) warto zapytać swojego zanim wyda się kolejne kilka stówek :)
    My wczoraj wizytę mieliśmy :) Dawid ma już 337 gram i jest śpiochem może dlatego w ciągu dnia nie czuję aż tak ruchów :) zaczynamy w marcu szkołę rodzenia mam już położną środowiskową. Czas przyspieszył :)
    Co do cery włosów - ja nie narzekam bo mogłabym się nie malować skórę mam jak 20 latka
    Może warto do dermatologa :) ja miałam poradę na początku ciąży i zmieniłam pielęgnację może to też pomogło :)

    Mama aniołka 👼 2024

    Starania od 01.2025
    27.10 ⏸️
    28.10.2025 bthcg 312,28 mlU/ml
    31.10.2025 bthcg 1279, 03 mlU/ml
    03.11.2025 bthcg 4653,73 mlU/ml
    07.11.2025 bthcg 10 480,59 mlU/ml
    Progesteron :
    28.10 - 18,21ng/ml
    31.10- 20,13ng/ml
    07.11 - 17,23ng/ml
    Luteina
    Pregna dha Pregna Plus

    Termin 05.07 🩵
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 21 lutego, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wybieram na 3 prenatalne, ale idę do innego lekarza niż do tego co teraz przy dwóch badaniach. Robię je chyba tylko dla swojego spokoju po dwóch stratach. Jestem panikara w tym temacie 😂
    A co do cery to czasami coś wyskoczy, ale rzadko. Na początku ciąży bardziej było 🫣

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 646

    Wysłany: 21 lutego, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raczej bede robic bo moja dr juz cos wspominała na wizycie ale ona pokieruje mnie do lekarza z którym współpracuje nie bede robic w tej klinice co teraz.Z reszta tu prywatnie lekarz wola sobie 500zl wiec troche byl by bol.Co do cery i włosów to już wam pisałam u mnie efekt wow😉Wlosy blyszcza a skora taka napięta, rozświetlona 😁

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Ceci Autorytet
    Postów: 433 336

    Wysłany: 21 lutego, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 20:57

  • Motylek93 Autorytet
    Postów: 795 1614

    Wysłany: 21 lutego, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @silvia a jakie miałaś ciśnienie w oku? Miałas do tego pachymetrię czyli grubość rogówki? Nosisz lub nosiłaś soczewki kontaktowe lub masz problemy z suchymi oczami? Bo to wszystko wpływa na podwyższone ciśnienie i nie musi być jaskrą 🙂 ja mam naturalnie poszerzona komorę + zmiany barwnikowe ale taka uroda, mój ojciec tak samo i tez pamiętam że podejrzewali u niego jaskrę. Przy wysokich ciśnieniach w oczach chodziłabyś po ścianach, siedzę w okulistyce to sporo takich nieszczęśników widziłam.
    Mnie pewnie też zapiszą na 3 prenatalne z racji cukrzycy, muszę jeszcze na echo serca zapisać, jestem ciekawa jakie są terminy. Mi się marzy sala rodzinna do porodu a najchętniej urodziłabym w wodzie 😄 myślałam o prywatnej położnej. Na razie się nie nastawiam, bo się okaże że jednak CC i pieniądze w piach 😂

    33& 34 ⛪ 2020 r
    04/24 - 💔 9 tydz Madzia
    12/24 - 💔 7 tydz Józio
    3 x stymulacje letrozolem ❌
    1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
    Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
    26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
    12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
    5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
    3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
    21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
    19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
    Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
    On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości
    event.png
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 646

    Wysłany: 21 lutego, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Motylkuja bede mieć echo serca przy okazji połówkowych dlatego tez mam tak pozno zlecone zeby zrobic za jednym zamachem.Dopytaj może Tobie tez sie uda.Wiesz ze mi tez marzy sie sala rodzinna ale to tylko dlatego ze chce byc sama na sali bo ja mam jakiegoś pecha do ''wspolokatorek".Ale u nas w szpitalu sa tylko dwie takie sale i ciekawe czy akurat beda dostepne,moze się uda😉Natomiast porod w wodzie to już totalnie nie dla mnie,za duzo zachodu ja chce isc urodzic zabrac dziecko i wyjść 😂😂😂

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Silvia Autorytet
    Postów: 469 382

    Wysłany: 21 lutego, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek93 wrote:
    @silvia a jakie miałaś ciśnienie w oku? Miałas do tego pachymetrię czyli grubość rogówki? Nosisz lub nosiłaś soczewki kontaktowe lub masz problemy z suchymi oczami? Bo to wszystko wpływa na podwyższone ciśnienie i nie musi być jaskrą 🙂 ja mam naturalnie poszerzona komorę + zmiany barwnikowe ale taka uroda, mój ojciec tak samo i tez pamiętam że podejrzewali u niego jaskrę. Przy wysokich ciśnieniach w oczach chodziłabyś po ścianach, siedzę w okulistyce to sporo takich nieszczęśników widziłam.
    Mnie pewnie też zapiszą na 3 prenatalne z racji cukrzycy, muszę jeszcze na echo serca zapisać, jestem ciekawa jakie są terminy. Mi się marzy sala rodzinna do porodu a najchętniej urodziłabym w wodzie 😄 myślałam o prywatnej położnej. Na razie się nie nastawiam, bo się okaże że jednak CC i pieniądze w piach 😂

    Co do wartości ciśnienia to dokladnie nie powiem, te 3 punkty/jednostki poniżej tej granicy, gdzie uważa sie, ze juz jest podwyższone ciśnienie w oku. Tak, badał wlasnie grubosc rogówki, tam wyszło w normie - jedynie tam jakieś delikatne zmiany barwnikowe ale niewielkie w normie i jedno oko mialo właśnie inny kształt ale to może byc "od zawsze" juz od dawna taka budowa oka i kazał sie nie przejmować. Nie nosiłam i nie nosze szkieł kontaktowych.
    Bałam sie, bo w mojej rodzinie jest od strony mamy tendencja do jaskry, wolałam sie upewnić, szczególnie, ze po 2 porodzie jak byłam u okulisty to wlasnie kazała raz na 2/3 lata sprawdzać te cisnienie w oku dla pewności, bo też ten wynik był juz jakis na granicy.

    Starania od 11.2017r.
    -brak prawego jajowodu.
    -IO, PCOS
    04-10.19r - Lametta + Ovitrelle, glucophage
    20.11.19r. - 1 cykl z clo i IUI (7cs) 😥
    16.12.19r. - 2 IUI menopur (8cs) 😥
    02-05.20r. - starania bez leków (10-13cs) torbiel czekoladowa po lewej stronie
    22.06.20r. - transfer 4ab
    8dpt - beta 114.09 🥰
    11dpt - beta 301.78 🥰
    18dpt - beta 3258.58 🥰
    💙
    23.02.23r. transfer 3BB
    6dpt - beta 19 / prog 20.60 🥰
    8dpt - beta 56 🥰
    13dpt - beta 593 🥰
    15dpt - beta 1654 🥰
    20dpt - beta 7314 🥰
    🩵
    Zostały jeszcze ❄❄❄❄
    2025 z naturalnego cudu - córka 🩷
    preg.png
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 21 lutego, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś z was zamawiała jeansy ciążowe? Które przyszły i jesteście zadowolone?

    Idzie wiosna! Ja jeśli chodzi o górę garderoby to mam full ale jeśli chodzi o doły to tragedia. Mam kilka par legginsów. Ale marzą mi się fajne i wygodne jeansiki.
    Tylko takie które nie będą typowymi rurkami bo nienawidzę 😃

    Patrzyłam na vinted, jest dużo i za grosze. Ale Kurcze nakupię, nic się nie będzie nadawało. Chciałabym jedne a porządne.
    Jak macie coś super do polecenie to będę wdzięczna! A jak już z jakąś fotką na was to ulala🙏😄

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • Silvia Autorytet
    Postów: 469 382

    Wysłany: 21 lutego, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam z vinted z h&M, ale nie byłam zadowolona. Rozmiar tych ciążowych byly dziwne, niby moja rozmiarówka, a ciasne i praktycznie nie chodziłam, bo były niewygodne i zjeżdżały z tyłka, a jednocześnie uciskały... dobrze, ze kosztowaly grosze, bo byloby mi szkoda

    Missi lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2017r.
    -brak prawego jajowodu.
    -IO, PCOS
    04-10.19r - Lametta + Ovitrelle, glucophage
    20.11.19r. - 1 cykl z clo i IUI (7cs) 😥
    16.12.19r. - 2 IUI menopur (8cs) 😥
    02-05.20r. - starania bez leków (10-13cs) torbiel czekoladowa po lewej stronie
    22.06.20r. - transfer 4ab
    8dpt - beta 114.09 🥰
    11dpt - beta 301.78 🥰
    18dpt - beta 3258.58 🥰
    💙
    23.02.23r. transfer 3BB
    6dpt - beta 19 / prog 20.60 🥰
    8dpt - beta 56 🥰
    13dpt - beta 593 🥰
    15dpt - beta 1654 🥰
    20dpt - beta 7314 🥰
    🩵
    Zostały jeszcze ❄❄❄❄
    2025 z naturalnego cudu - córka 🩷
    preg.png
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 21 lutego, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silvia wrote:
    Ja kupiłam z vinted z h&M, ale nie byłam zadowolona. Rozmiar tych ciążowych byly dziwne, niby moja rozmiarówka, a ciasne i praktycznie nie chodziłam, bo były niewygodne i zjeżdżały z tyłka, a jednocześnie uciskały... dobrze, ze kosztowaly grosze, bo byloby mi szkoda

    Ja też nie polecam H&M, dziwna rozmiarówka i też miałam wrażenie że jakieś takie nieproporcjonalne, bo w jednym miejscu za duże, a w innym za ciasne. Ale ja jestem z tych z szerokimi biodrami. Też chętnie przyjmę polecajki takich fajnych, luźnych jeansów. Też nie lubię obcisłych, wolę takie bardziej obszerne, w których mogę podwinąć nogawkę.

    Missi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 462 141

    Wysłany: 21 lutego, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na II prenetalnych i dziewczynka także chłop będzie miał babiniec w domu ja dwie córki i moja mama.Trzeciego dziecka nie planuję mimo że on chce syna.Jeszcze mam zalecone rajstopy uciskowe bo mam żylaki na prawej nodze pod kolanem.Na III prenetalne się wybieram 13 kwietnia.Moje 20 miesięczne dziecko dalej prawie nic nie mówi.Kiedyś używała paru słów a teraz blokada chyba będę musiała wybrać się do neurologopedy.

  • Precelek 🥨 Przyjaciółka
    Postów: 102 175

    Wysłany: 21 lutego, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jedne jeansowe ogrodniczki (zawsze marzylam o ogrodniczkach ciążowych), kupione na vinted z esmary z lidla. Jestem zadowolona z jakości, ale u mnie akurat najważniejsza jest kwestia długości, bo jestem wysoka. Mam też jakieś jeansy z h&m. Duży wybór spodni ciążowych ma c&a i tam bym pewnie szukała, bo mają różne modele. Dla mnie niestety większość za krótka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego, 15:44

    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 701 882

    Wysłany: 21 lutego, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Precelek 🥨 wrote:
    Ja mam jedne jeansowe ogrodniczki (zawsze marzylam o ogrodniczkach ciążowych), kupione na vinted z esmary z lidla. Jestem zadowolona z jakości, ale u mnie akurat najważniejsza jest kwestia długości, bo jestem wysoka. Mam też jakieś jeansy z h&m. Duży wybór spodni ciążowych ma c&a i tam bym pewnie szukała, bo mają różne modele. Dla mnie niestety większość za krótka.

    Też mam ogrodniczki, ale z SHEIN i są super. Z dodatkową regulacją na bokach.
    Ja stosuje taki tip, bo jeszcze jako tako się mieszczę w jeansy swoje z rana się zapnę, ale wieczorem już nie. Ale noszę ze soba gumkę cienką do włosów i przeplatam przez dziurkę i zapinam na guzik. Ale wtedy zazwyczaj mam jakąś długą koszulę lub sweterek. Nie widać, mi jest wygodnie i tak sie żyje 😀

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inozytol a kobieca płodność – wsparcie owulacji, metabolizmu i zdrowia hormonalnego kobiet

Coraz więcej kobiet w wieku rozrodczym zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi, które utrudniają zajście w ciążę lub jej prawidłowy przebieg. Dlatego wiele par w czasie starań o dziecko decyduje się na wprowadzenie suplementacji poprawiającej kobiecą płodność. Jednym z najlepiej przebadanych składników jest inozytol, który – regulując gospodarkę hormonalną i cukrową – może zwiększyć szansę na zapłodnienie. Jak dokładnie działa i jakie inne skuteczne składniki wspierające płodność kobiet warto włączyć do codziennej suplementacji?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ