Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko do dziewczyn, które brały/biorą jakieś leki (głównie chodzi mi o dostinex i metforminę). Czy wraz z pozytywnym testem ciążowym odstawiałyście czy dalej brałyście przynajmniej do pierwszej wizyty?

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2122

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od razu jak dowiedziałam się o ciąży, to odstawiłam leki od psychiatry i zamieniłam na inne, ale miałam już to od dawna obgadane z lekarzem. Jak nie wiesz, co zrobić z lekami to możesz umówić się do lekarza rodzinnego i on coś wstępnie zaleci

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2122

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz też próbuję wyleczyć gardło naturalnymi pastylkami z propolisu i porostu islandzkiego, ale słabo mi idzie.. Cały czas mocno boli, zwłaszcza w nocy :( Lekarz i farmaceuta mówią, że mocniejsze leki typu tantum verde nie są bezpieczne, więc się męczę :( W pracy mam l4 do końca tygodnia

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn ja Dostinex odstawiłam, bo brałam i tak minimalną dawkę raz w tygodniu i zrobił to co miał czyli obniżył mi prolaktyne i w związku z tym najprawdopodobniej jest ciążą. Natomiast metforminę dalej biorę i trochę boję się odstawić bo bez niej czuję się masakrycznie, tzn mogłabym przesypiać pół dnia. Ale z tego co wiem jest bezpieczna w ciąży. Zastanawiam się co powie mi lekarz na wizycie.

    preg.png
  • karolka Ekspertka
    Postów: 172 267

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Teraz też próbuję wyleczyć gardło naturalnymi pastylkami z propolisu i porostu islandzkiego, ale słabo mi idzie.. Cały czas mocno boli, zwłaszcza w nocy :( Lekarz i farmaceuta mówią, że mocniejsze leki typu tantum verde nie są bezpieczne, więc się męczę :( W pracy mam l4 do końca tygodnia


    Próbuj solą :) jak byłam we Włoszech do ten sposób uratował mnie przed anginą - pół szklanki letniej wody łyżka soli :) i pij dużo wody ;) próbuj

    Mama aniołka 👼 2024

    Starania od 01.2025
    27.10 ⏸️
    28.10.2025 bthcg 312,28 mlU/ml
    31.10.2025 bthcg 1279, 03 mlU/ml
    03.11.2025 bthcg 4653,73 mlU/ml
    07.11.2025 bthcg 10 480,59 mlU/ml
    Progesteron :
    28.10 - 18,21ng/ml
    31.10- 20,13ng/ml
    07.11 - 17,23ng/ml
    Luteina
    Pregna dha Pregna Plus

    Termin 05.07 🩵
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2122

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wandapanda wrote:
    Tzn ja Dostinex odstawiłam, bo brałam i tak minimalną dawkę raz w tygodniu i zrobił to co miał czyli obniżył mi prolaktyne i w związku z tym najprawdopodobniej jest ciążą. Natomiast metforminę dalej biorę i trochę boję się odstawić bo bez niej czuję się masakrycznie, tzn mogłabym przesypiać pół dnia. Ale z tego co wiem jest bezpieczna w ciąży. Zastanawiam się co powie mi lekarz na wizycie.

    To jeśli jest bezpieczna to ok :)
    Ja trochę leków biorę - antydepresanty, neuroleptyk na sen (choć niezbyt działa, co jest dziwne), euthyrox, lek na alergię. Ale omawiałam to z lekrzami i mówili, że mogę je brać.

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2122

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka wrote:
    Próbuj solą :) jak byłam we Włoszech do ten sposób uratował mnie przed anginą - pół szklanki letniej wody łyżka soli :) i pij dużo wody ;) próbuj

    taką solą zwykłą, kuchenną?

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    To jeśli jest bezpieczna to ok :)
    Ja trochę leków biorę - antydepresanty, neuroleptyk na sen (choć niezbyt działa, co jest dziwne), euthyrox, lek na alergię. Ale omawiałam to z lekrzami i mówili, że mogę je brać.

    O a co bierzesz na alergię? Bo ja do tej pory w gorszych chwilach brałam zyrtec albo rupafin, a z tego co czytałam teraz nie można. Miałam się też pytać lekarza na wizycie co mogę brać jak jest już bardzo źle (swędzenie oczu i katar jeszcze wytrzymam ale jak zaczyna się pokrzywka na twarzy to wolę coś mieć w szufladzie na wszelki wypadek).

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2122

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wandapanda wrote:
    O a co bierzesz na alergię? Bo ja do tej pory w gorszych chwilach brałam zyrtec albo rupafin, a z tego co czytałam teraz nie można. Miałam się też pytać lekarza na wizycie co mogę brać jak jest już bardzo źle (swędzenie oczu i katar jeszcze wytrzymam ale jak zaczyna się pokrzywka na twarzy to wolę coś mieć w szufladzie na wszelki wypadek).

    Ja mam alermed. Przyjmuję go codziennie w okresie grzewczym, bo mam silną alergie na roztocza

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Ja mam alermed. Przyjmuję go codziennie w okresie grzewczym, bo mam silną alergie na roztocza

    Ja na kota ale o uczuleniu dowiedziałam się po tym jak już wzięliśmy go ze schroniska. No ale przecież go nie oddam… i tak już męczymy się razem kilka lat 🙈

    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać metforminę do 12 tygodnia ciąży, jest bezpieczna.

    wandapanda lubi tę wiadomość

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • karolka Ekspertka
    Postów: 172 267

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    taką solą zwykłą, kuchenną?


    Tak tak zwykła kuchenna sól

    snieżka lubi tę wiadomość

    Mama aniołka 👼 2024

    Starania od 01.2025
    27.10 ⏸️
    28.10.2025 bthcg 312,28 mlU/ml
    31.10.2025 bthcg 1279, 03 mlU/ml
    03.11.2025 bthcg 4653,73 mlU/ml
    07.11.2025 bthcg 10 480,59 mlU/ml
    Progesteron :
    28.10 - 18,21ng/ml
    31.10- 20,13ng/ml
    07.11 - 17,23ng/ml
    Luteina
    Pregna dha Pregna Plus

    Termin 05.07 🩵
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2105

    Wysłany: 11 listopada 2025, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wandapanda wrote:
    Mam pytanko do dziewczyn, które brały/biorą jakieś leki (głównie chodzi mi o dostinex i metforminę). Czy wraz z pozytywnym testem ciążowym odstawiałyście czy dalej brałyście przynajmniej do pierwszej wizyty?

    Biorę glucophage, mam brać do 12 tygodnia

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 240 235

    Wysłany: 11 listopada 2025, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    taką solą zwykłą, kuchenną?

    Na gardło poza tym jeszcze fajne są:
    - rzucie goździków (eugenol działa przeciwbólowo)
    - majeranek - w formie naparu i jako parówka; przeciwzapalnie
    - czystek, tymianek - napary,mocno przeciwwirusowo; z tym pierwszym ostrożnie, nie ma żadnych badań na kobietach w ciąży, chociaż powszechnie uznawany za bezpieczny
    - kurkuma z pieprzem - ogólnie p. Wirusowo
    - lipa - nawilża

    Oczywiście z tymi naturalnymi środkami też trzeba uważać. Mi powyższe się sprawdziły i w ciąży, i w karmieniu.

    No i oczywiście inhalacje z soli do nebulizacji (3%). Tutaj już bezpiecznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2025, 13:25

    snieżka lubi tę wiadomość

  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2122

    Wysłany: 11 listopada 2025, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny 💜 wypróbuję dzisiaj kilka sposobów

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2122

    Wysłany: 11 listopada 2025, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wandapanda wrote:
    Ja na kota ale o uczuleniu dowiedziałam się po tym jak już wzięliśmy go ze schroniska. No ale przecież go nie oddam… i tak już męczymy się razem kilka lat 🙈

    Rozumiem Cię bardzo dobrze, sama mam kota i nie wyobrażam sobie, żebym mogła go oddać 😅 Chociaz roztoczy przy zwierzętach jest więcej

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 11 listopada 2025, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popłakałam się dzisiaj oglądając marsz niepodległościowy w moim mieście, bardzo szybko się wzruszam 🤭

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 535 771

    Wysłany: 11 listopada 2025, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem tak nerwowa, że rozszarpałabym wszystkich dookoła. Jak 100x przed okresem. Już jestem dzisiaj załamana tym 😩

    preg.png
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 11 listopada 2025, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    A ja jestem tak nerwowa, że rozszarpałabym wszystkich dookoła. Jak 100x przed okresem. Już jestem dzisiaj załamana tym 😩
    O to mam to samo. Dzisiaj 'fukam' na męża dosłownie za nic. Drażni mnie wszystko,nawet głośny oddech 🤣🫣

    Pani Bocianowa lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 375 391

    Wysłany: 11 listopada 2025, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Dzięki! Ja też dotychczas nic nie badałam (beta, progesteron) 🙈 wyczekuję wizyt
    Piąteczka, ja tez nic nie badałam 😉 czekam na wizytę, i tak to jest najważniejsze

    adukow lubi tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ