Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 9 kwietnia, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Chicco baby hug air póki co tylko złożyliśmy i rozłożyliśmy, ale wygląda super, jak na takie łóżeczko na kołach, zobaczymy.
    Teraz szukam już łóżeczka do sypialni.
    Nie mamy dużo miejsca, więc zostaje mi to rosnące z dzieckiem.
    Czy któraś z Was miała/ma łóżeczko Waldin, Tweeto, Kinderlux lub Veres?
    Są ogólnie bardzo drogie, ale nie mam wyjścia, więc muszę to dobrze przemyśleć.

    Dzisiaj byliśmy na szkole rodzenia, całkiem fajnie, nawet mąż był zainteresowany i zadawał pytania 😂
    Jutro wizyta i dodatkowo fizjo, ciekawe ile Maluch waży 🤭

  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 10 kwietnia, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalię - ja mam takie :

    https://www.senmalucha.pl/pl/p/3w1-Lozeczko-tapczanik-Kacperek-140x70-cm-kolor-bialy/1477

    Wprawdzie nie z tych co wymieniłaś, ale rośnie z dzieckiem 😁 jest już złożone i stoi, nie mam mu nic do zarzucenia 😄

    preg.png
  • Pa-u-linka Ekspertka
    Postów: 233 645

    Wysłany: 10 kwietnia, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Byłam wczoraj na wizycie . Moja dziewczynka waży 670g . Ile ważyły wasze maluchy mniej więcej w 24 tygodniu ? Lekarz mówi że wszystko ok ale oczywiście się martwię bo wydaje mi się mało.
    Wyszło mi też białko w moczu ( 100) położna mówi że to bardzo dużo a lekarz uspokaja że norma do 300 w ciąży . Że oczywiście trzeba monitorować szczególnie pod kontem stanu prEdrzucawkowego ale u mnie ciśnienie w dolnej granicy . Wczoraj na wizycie 112/78 . W domu jak mierze to mam podobne . Jest to dobry, polecany lekarz więc zostaje mi zaufać.

    Imienia nie mamy i będzie ciężko coś wybrać . Już przy 2 córce mieliśmy ogromny kłopot.

    W Święta powiedzieliśmy rodzinie o ciąży 🫣(rodzicom, rodzeństwu), trochę nam zeszło ale no... Już nie ukryje ..

    Kolejna wizyta 8 maj .
    28 kwietnia mam echo serca dziecka .

    2015 👶
    2018 👶

    05.12.2024 - aniołek💔 ( 10t2d)
    13.07.2025 - aniołek💔 (9t)
    10.2025 - ciąża biochemiczna 💔

    28.10.2025 - monitoring ( 4 pęcherzyki )

    12.11.2025 - beta 13,80 mlU, progesteron 46,8
    14.11.2025 - beta 41,10 mlU, progesteron 58
    17.11.2025 - beta 138 mlU
    19.11.2025 - beta 324 mlU, progesteron 43,1

    09.12.2025 - Maluszek 0,91 cm ❤️
    10.12.2025- Maluszek 1,06 cm❤️ (wizyta NFZ)
    23.12.2025- Serduszko pięknie bije❤️(wizyta NFZ)
    09.01.2025- Maluszek 5,67 cm ❤️
    16.01.2015- Maluszek 6,70 cm ❤️ (prenatalne)

    🔹cyclogest 🔹duphaston 🔹encorton 🔹clexane 🔹acard 🔹metformina 🔹insulina nocna

    preg.png
  • hypatia92 Autorytet
    Postów: 581 1098

    Wysłany: 10 kwietnia, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka wagą jest okej. Zobacz sobie "fetal growth/weight" różne wykresy i tabele. Na 24 tc podają około 660, ba 25tc 750 g.

    https://www.vinmec.com/eng/blog/table-of-fetal-weight-and-length-according-to-who-standards-en

    Poza tym pewnie lekarz by coś powiedział, gdyby było mało. Nie martw się!

    Pa-u-linka, nofajniefajnie lubią tę wiadomość

    Synek 05.2024 ❤️
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 10 kwietnia, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój chłopiec w 23 tygodniu ważył 600, także jak najbardziej Twojego maluszka waga jest okej ;) gdzie mój jeszcze był ciągle do przodu, a teraz wyrównał z terminem miesiączki. Także waga bym się u Ciebie totalnie nie przejmowała

    Pa-u-linka lubi tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Pati1985 Przyjaciółka
    Postów: 67 85

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pa-u-linka wrote:
    Hejka. Byłam wczoraj na wizycie . Moja dziewczynka waży 670g . Ile ważyły wasze maluchy mniej więcej w 24 tygodniu ? Lekarz mówi że wszystko ok ale oczywiście się martwię bo wydaje mi się mało.
    Wyszło mi też białko w moczu ( 100) położna mówi że to bardzo dużo a lekarz uspokaja że norma do 300 w ciąży . Że oczywiście trzeba monitorować szczególnie pod kontem stanu prEdrzucawkowego ale u mnie ciśnienie w dolnej granicy . Wczoraj na wizycie 112/78 . W domu jak mierze to mam podobne . Jest to dobry, polecany lekarz więc zostaje mi zaufać.

    Imienia nie mamy i będzie ciężko coś wybrać . Już przy 2 córce mieliśmy ogromny kłopot.

    W Święta powiedzieliśmy rodzinie o ciąży 🫣(rodzicom, rodzeństwu), trochę nam zeszło ale no... Już nie ukryje ..

    Kolejna wizyta 8 maj .
    28 kwietnia mam echo serca dziecka .
    U mnie w 24+2 było 648 gram

    Pa-u-linka lubi tę wiadomość

  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie (całe szczęście, że wizyty mam rano, bo bym chyba nie wytrzymała 🤣).
    Ginekolog stwierdziła, że Eryk jest bardzo zdyscyplinowany, rośnie równo, zgodnie z tygodniem i ma już 1190 g 🥹
    Tylko dalej dupka na dole.. następna wizyta 15 maja, więc mógłby się już powoli układać.

    Agaa049, Ceci, Ananabanana, wandapanda, Pani Bocianowa, adukow, GosAga123, nofajniefajnie, Precelek 🥨, Mysia 24, WiolaP, Czarna_owieczka, emciak, Motylek93 lubią tę wiadomość

  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    Natalię - ja mam takie :

    https://www.senmalucha.pl/pl/p/3w1-Lozeczko-tapczanik-Kacperek-140x70-cm-kolor-bialy/1477

    Wprawdzie nie z tych co wymieniłaś, ale rośnie z dzieckiem 😁 jest już złożone i stoi, nie mam mu nic do zarzucenia 😄

    Ogólnie jest super, tylko ono chyba od razu jest takie większe? Nie takie małe kwadratowe?

  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też meldujemy się po wizycie. Nasz dżentelmen waży 1160g. Wszystko w porządku 🥰
    Dziś nie za bardzo chciał się nam pokazać w 4d, cały czas zakrywał buzię rączką i ziewał 😄
    Następna wizyta 8 maja

    Agaa049, Ceci, Ananabanana, wandapanda, Pani Bocianowa, adukow, GosAga123, Precelek 🥨, nofajniefajnie, Mysia 24, WiolaP, Czarna_owieczka, emciak, Motylek93 lubią tę wiadomość

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, ale super, że Wasze maluszki już są takie duże ❤️

    Missi lubi tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pa-u-linka wrote:
    Hejka. Byłam wczoraj na wizycie . Moja dziewczynka waży 670g . Ile ważyły wasze maluchy mniej więcej w 24 tygodniu ? Lekarz mówi że wszystko ok ale oczywiście się martwię bo wydaje mi się mało.
    Wyszło mi też białko w moczu ( 100) położna mówi że to bardzo dużo a lekarz uspokaja że norma do 300 w ciąży . Że oczywiście trzeba monitorować szczególnie pod kontem stanu prEdrzucawkowego ale u mnie ciśnienie w dolnej granicy . Wczoraj na wizycie 112/78 . W domu jak mierze to mam podobne . Jest to dobry, polecany lekarz więc zostaje mi zaufać.

    Imienia nie mamy i będzie ciężko coś wybrać . Już przy 2 córce mieliśmy ogromny kłopot.

    W Święta powiedzieliśmy rodzinie o ciąży 🫣(rodzicom, rodzeństwu), trochę nam zeszło ale no... Już nie ukryje ..

    Kolejna wizyta 8 maj .
    28 kwietnia mam echo serca dziecka .

    U mnie w 24+5 było 750g i to wpadało chyba na 49 centyl. Biorąc pod uwagę błąd pomiaru nie wydaje się, że to taka wielka różnica.

    Pa-u-linka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 701 881

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super, że maluszki tak rosną! I trochę przerażające, że już się układają do wyjścia 😅

    U mnie przyszły wyniki wymazów z pochwy i jak nie mam tych wszystkich myco i ureo i chlamydii i grzybów tak też nie mam tych dobrych bakterii i wyszło mi jakieś tlenowe zapalenie pochwy. Dziś moja Gina ma wypisać mi leczenie. Wgl nie miałam nic z objawów 🙃 Czy któraś też miała?

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananabanana wrote:
    Ale super, że maluszki tak rosną! I trochę przerażające, że już się układają do wyjścia 😅

    U mnie przyszły wyniki wymazów z pochwy i jak nie mam tych wszystkich myco i ureo i chlamydii i grzybów tak też nie mam tych dobrych bakterii i wyszło mi jakieś tlenowe zapalenie pochwy. Dziś moja Gina ma wypisać mi leczenie. Wgl nie miałam nic z objawów 🙃 Czy któraś też miała?

    Ja właśnie teraz nie mam żadnych objawów oprócz upławów, nawet czasem odrobinę zielonkawych i gdybym nie próbowała współżyć (co się okazało bolesne) to bym nie wiedziała :p czekam na wtorek na wizytę, bo fluomizin który dostałam nic nie pomógł 🙄

    Natalie - ono jest spore od początku, to prawda.

    Wkleję na pierwszą stronę tą tabelkę co przesłała Missi ze wzrostem bobasa żeby była pod ręką :)

    nofajniefajnie lubi tę wiadomość

    preg.png
  • GosAga123 Autorytet
    Postów: 251 285

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananabanana wrote:
    Ale super, że maluszki tak rosną! I trochę przerażające, że już się układają do wyjścia 😅

    U mnie przyszły wyniki wymazów z pochwy i jak nie mam tych wszystkich myco i ureo i chlamydii i grzybów tak też nie mam tych dobrych bakterii i wyszło mi jakieś tlenowe zapalenie pochwy. Dziś moja Gina ma wypisać mi leczenie. Wgl nie miałam nic z objawów 🙃 Czy któraś też miała?
    Ja z kolei miałam ureoplasma bez absolutnie żadnych objawów i dziadostwo było tragicznie trudne do pozbycia się. Z tlenowymi będzie o wiele łatwiej :)

    Ananabanana lubi tę wiadomość

    Ona 35
    On 34

    05.2021 👶w 1cs

    Ponowne starania od 01.2024
    08.2024 - ciąża pozamaciczna i usunięty jajowód - ureaplasma i mycoplasma - wyleczone

    05.2025 usunięcie niszy w bliźnie u prof Ludwina

    Walczymy od nowa od 09.2025 (+Ovitrelle)

    10.2025 - Udalo sie w 2 cs <3

    11.2025 - Ponowna walka z Ureaplasma.. - wyleczona

    preg.png
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Bocianowa wrote:
    Ja właśnie teraz nie mam żadnych objawów oprócz upławów, nawet czasem odrobinę zielonkawych i gdybym nie próbowała współżyć (co się okazało bolesne) to bym nie wiedziała :p czekam na wtorek na wizytę, bo fluomizin który dostałam nic nie pomógł 🙄

    Natalie - ono jest spore od początku, to prawda.

    Wkleję na pierwszą stronę tą tabelkę co przesłała Missi ze wzrostem bobasa żeby była pod ręką :)

    Ja tak miałam na początku, upławy lekko zielone i mi wykryło bakterie beztlenowe. Ale miałam antybiogram, co wziąć, żeby pomogło i finalnie gynalgin na 10 dni mi pomógł

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 240

    Wysłany: 10 kwietnia, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalie2026 wrote:
    Jestem po wizycie (całe szczęście, że wizyty mam rano, bo bym chyba nie wytrzymała 🤣).
    Ginekolog stwierdziła, że Eryk jest bardzo zdyscyplinowany, rośnie równo, zgodnie z tygodniem i ma już 1190 g 🥹
    Tylko dalej dupka na dole.. następna wizyta 15 maja, więc mógłby się już powoli układać.

    Tym położeniem pośladkowym nie ma się co przejmować, ma czas do 34tc na spokojnie, a nawet później robia fikołki. A teraz obrót wewnętrzny to też już taki rutynowy zabieg w niektórych szpitalach.
    Mój pierwszy syn siedział uparcie zadkiem w dół do 33tc, a potem między 33 a 36 zmieniał pozycję co USG :) o Stefanie nie wspomnę, bo on to potrafi w trakcie jednego USG przyjąć wszelkie możliwe asany...
    Jeśli chcesz sama coś podziałać, to możesz spróbować go trochę zachęcić np pozycją kolankowo-łokciową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia, 11:07

  • aannddzzia Autorytet
    Postów: 951 1123

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliora wrote:
    Nowa sala rodzinna i nieoblegana jest w Pszczynie, ale oni mają II stopień.
    Pszczyny się boję przez tą aferę z 2021 w tym roku zostali skazani Ci lekarze ale jednak niesmak pozostał 😞

    👱🏼‍♀️27 👱🏼‍♂️34

    🧍🏼‍♂️Obniżone parametry nasienia : prawidłowa budowa 1% , plemniki żywe 48% , ruch całkowity 37% , fragmentacja 35%
    🧍🏼‍♀️PCO , reszta wyników dobra , jajowody drożne

    29.04 1 IUI ❌
    24.05 2 IUI ❌
    18.06 3 IUI ❌
    In vitro :
    30.08 start stymulacji
    12.09 punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ - 3x 4AA , 3x 4AB
    25.10 transfer
    • beta 6 dpt - 18,3 , 10 dpt - 229 , 12 dpt - 505 , 14 dpt - 1258 , 16 dpt - 2459 , 18 dpt - 4483
    21.11 - CRL 8,1mm + serduszko ❤️
    23.12 - prenatalne niskie ryzyka , chłopczyk 🩵

    preg.png
  • Ceci Autorytet
    Postów: 433 336

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 18:56

  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 701 881

    Wysłany: 10 kwietnia, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GosAga123 wrote:
    Ja z kolei miałam ureoplasma bez absolutnie żadnych objawów i dziadostwo było tragicznie trudne do pozbycia się. Z tlenowymi będzie o wiele łatwiej :)

    No to pocieszające, był też wykonany właśnie antybiogram więc dziś dostanę info od swojej ginki co brać.

    @PaniBocianowa o matko, to ciekawe co mówisz. Właśnie ja nie mam nic z objawów, ani upławów, ani nic nie boli i nie swędzi, nic nie czuje, aby jakiś zapach nieprzyjemny był, współżycie mnie nie boli.
    🙃

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Czarna_owieczka Ekspertka
    Postów: 210 690

    Wysłany: 10 kwietnia, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też się meldujemy po wczorajszej wizycie. Mamy 950 gram małej joginki, rączka w buzi, nogi na głowie, ułożona dupką do dołu ☺️

    Dziecię ma się super, ja zaczynam przygodę z kardiologiem i holterem, od kilku dni mam jakieś kołatania i na EKG wyszły dodatkowe aktywności skurczowe, najprawdopodobniej od traczycy gdzie z niedoczynności wpadłam w nadczynność i też muszę to ogarnąć z Endo.

    Następna wizyta 7.05 📆 i w między czasie jeszcze szczepienia na rsv i krztusiec.

    Pani Bocianowa, Ananabanana, wandapanda, emciak, Precelek 🥨, Natalie2026, Motylek93 lubią tę wiadomość

    🧑87 🧔85
    AMH 0,13, Hashimoto, IO, Adenomioza, PAI-1, brakujące KIRy implantacyjne, ❌Cross-match 32%, ❌ANA dodatnie
    ✅ przywrócone naturalne owulacje
    Morfologia 4%

    12.2024 1 IVF -> 4 🥚->1 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌
    02.2025 2 IVF-> 3 🥚-> 2 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌

    03.2025 cykl naturalny + ovitrelle ⏸️
    6+0 (29 dpo) 3,6 mm człowieczka z bijącym serduszkiem ❤️
    7+4 💔 👼 Joanka

    C.d. Histeroskopia - zrobiony porządek ✅ wyleczony stan zapalny ✅Mezoterapia jajników ✅ Immunosupresja ✅

    08.2025 3 IVF-> 6 🥚-> brak MII ❌

    10.2025 naturals 🌈 🌱
    💊accofil, encorton, prograf, clexane, accad
    Beta 9dpo 23, 11dpo 63, 13dpo 131, 15dpo 310, 18dpo 1179, 27dpo 21440🤞🏼
    6+6 9mm szczęścia i serdeuszko ❤️
    9+2 2,5 cm małego Bąbla
    12+1 Felia test - niskie ryzyka, dziewczynka 💕
    13+4 prenatalne - wszystko ok

    preg.png
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ