Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 457 134

    Wysłany: 21 listopada 2025, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jestem panikara walnęłam się o szafkę w kuchni miednicą i teraz się boję czy z dzieckiem wszystko ok bo mnie chwilę bolało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2025, 18:18

  • karolka Ekspertka
    Postów: 172 267

    Wysłany: 21 listopada 2025, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Ja to jestem panikara walnęłam się o szafkę w kuchni miednicą i teraz się boję czy z dzieckiem wszystko ok bo mnie chwilę bolało.


    Myślę że jest na tyle chronione, że nic mu się nie stanie :)

    Mama aniołka 👼 2024

    Starania od 01.2025
    27.10 ⏸️
    28.10.2025 bthcg 312,28 mlU/ml
    31.10.2025 bthcg 1279, 03 mlU/ml
    03.11.2025 bthcg 4653,73 mlU/ml
    07.11.2025 bthcg 10 480,59 mlU/ml
    Progesteron :
    28.10 - 18,21ng/ml
    31.10- 20,13ng/ml
    07.11 - 17,23ng/ml
    Luteina
    Pregna dha Pregna Plus

    Termin 05.07 🩵
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 21 listopada 2025, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Ja to jestem panikara walnęłam się o szafkę w kuchni miednicą i teraz się boję czy z dzieckiem wszystko ok bo mnie chwilę bolało.
    Anuska, nic się nie martw, na pewno nie uderzyłaś się na tyle mocno żeby to w jakiś sposób zaszkodziło. A jak z plamieniami, ustały?

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 457 134

    Wysłany: 21 listopada 2025, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emciak wrote:
    Anuska, nic się nie martw, na pewno nie uderzyłaś się na tyle mocno żeby to w jakiś sposób zaszkodziło. A jak z plamieniami, ustały?
    Na szczęście to było tylko raz tylko że nie współżyliśmy od tego czasu to nie wiadomo czy się nie powtórzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2025, 20:14

  • adukow Autorytet
    Postów: 492 400

    Wysłany: 21 listopada 2025, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalie2026 wrote:
    Dokąd lecicie? 😍
    Ja chciałam gdzieś dalej, ale teraz się naczytałam o malarii, zice itd. I się przestraszyłam 😂

    Ja też planowałam Tajlandię, dopóki nie zaczęłam czytać 🙈 i już sama nie wiem. O jakich kierunkach myślałaś Natalie2026?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2025, 20:30

    age.png
  • kikix0o Autorytet
    Postów: 1062 2244

    Wysłany: 21 listopada 2025, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro sprawdzam znowu bete, tym razem po 4 dniach przerwy więc jest stres 🥺 Dalej czuję podbrzusze, tylko cyce jakby troszeczkę mniej więc momentami się martwię czy wszystko okej

    💞 K. 29 | A. 29 + 🐶

    🌈 14.11.2025 ⏸️
    beta: 15 —> 79 —> 258 —> 1200 —> 6199
    🩷 04.12 – 6+3 jest serduszko 🥹 CRL 4,2 mm
    🩷 29.12 - 10+0 mamy 2.80cm bobasa 🥹 FHR 180
    🩷 14.01 - prenatalne, 5.70cm zdrowego bobasa
    🩷 26.01 - 8cm zdrowego chłopczyka
    🩷 20.02 - 227g szczęścia
    🩷 19.03 - połówkowe, 424g zdrowego bąbelka
    🩷 23.04 - 977g bobasa

    💊 acard • clexane • encorton • euthyrox • suple

    🕊️ 05.25 – 7tc 🕊️ 06.25 – cb 🕊️ 08.25 – cb

    🌿 hashimoto & niedoczynność
    🌸 ANA1/ANA3 (+) – podejrzenie tocznia
    🧬 PAI-1 4G/4G
    💓 POTS
    _____

    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 22 listopada 2025, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikix0o wrote:
    Ja jutro sprawdzam znowu bete, tym razem po 4 dniach przerwy więc jest stres 🥺 Dalej czuję podbrzusze, tylko cyce jakby troszeczkę mniej więc momentami się martwię czy wszystko okej
    Kiki, będzie dobrze :) rozumiem Twój stres bo znam Twoją historię ale z objawami tak bywa, że słabną i potem wracają. Ty jesteś jeszcze w bardzo wczesnej ciąży więc spróbuj na spokojnie podejść do tematu chociaż wiem jak absurdalnie to brzmi dla osoby po przejściach 🫂

    kikix0o lubi tę wiadomość

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 22 listopada 2025, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Ja też planowałam Tajlandię, dopóki nie zaczęłam czytać 🙈 i już sama nie wiem. O jakich kierunkach myślałaś Natalie2026?

    O Indonezji lub Mauritiusie.. ale chyba przełożę to na inny czas i wybiorę jednak ten Oman.
    Niby nic nigdy na wakacjach nam się nie stało, ale nie wybaczyłabym sobie, gdyby coś stało się dziecku przez mój urlop 🤯

  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 457 134

    Wysłany: 22 listopada 2025, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na to żebym miała mdłości które miałam cały tydzień bo narazie nie miałam.

  • Kirby Autorytet
    Postów: 327 511

    Wysłany: 22 listopada 2025, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikix0o wrote:
    Ja jutro sprawdzam znowu bete, tym razem po 4 dniach przerwy więc jest stres 🥺 Dalej czuję podbrzusze, tylko cyce jakby troszeczkę mniej więc momentami się martwię czy wszystko okej

    Kiki ja od spodziewanej miesiączki do około 6 tygodnia miałam codziennie skurcze takie okresowe, chwilami naprawdę mocne. Do tego ciągnięcie w podbrzuszu. Lekarz powiedziała, że tak może być i to ok.

    kikix0o lubi tę wiadomość

    Starania od 07.2024
    💁‍♂️✅

    03.25 Hashimoto 👨‍⚕️
    04.25 ANA9 ➡️ PPJ (ANA23) ⚠️
    06.25 biopsja endometrium ⚠️ ➡️ antybiotyk
    08.25 ferrytyna ⬇️ suplementacja
    09.25 drożność z lipiodolem ✅
    24.10.25 ⏸️🥹
    25.10.25 β-hCG - 29,8 mlU/ml
    27.10.25 β-hCG - 98,0 mlU/ml
    30.10.25 β-hCG - 418,7 mlU/ml
    07.11.25 β-hCG - 11621,8 mlU/ml

    💊 Pueria Uno, Letrox 25, Ultragestan

    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 22 listopada 2025, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj na spacer wzięłam sobie plasterki cytryny w folii, jak mi było niedobrze to sobie gryzłam taki kawałeczek i faktycznie trochę pomagało. Za to koszmarem są dla mnie zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych 😖 Ta mieszanka zapachów zwala mnie z nóg.

    Chciałam Was zapytać czy obserwujecie teraz u siebie śluz? Ja mam wrażenie, że cały czas coś wypływa i na bieliźnie zostaje zazwyczaj biały, gęstszy śluz. Nie stosuję żadnych globulek/leków dopochwowych. Zastanawia mnie czy też tak macie.

    MayMasza lubi tę wiadomość

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 22 listopada 2025, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emciak wrote:
    Dzisiaj na spacer wzięłam sobie plasterki cytryny w folii, jak mi było niedobrze to sobie gryzłam taki kawałeczek i faktycznie trochę pomagało. Za to koszmarem są dla mnie zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych 😖 Ta mieszanka zapachów zwala mnie z nóg.

    Chciałam Was zapytać czy obserwujecie teraz u siebie śluz? Ja mam wrażenie, że cały czas coś wypływa i na bieliźnie zostaje zazwyczaj biały, gęstszy śluz. Nie stosuję żadnych globulek/leków dopochwowych. Zastanawia mnie czy też tak macie.

    Tak, mam podobnie.
    Też gesty, biały śluz, ale czytałam, że to jest ok 🤗

    emciak lubi tę wiadomość

  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 22 listopada 2025, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emciak wrote:
    Dzisiaj na spacer wzięłam sobie plasterki cytryny w folii, jak mi było niedobrze to sobie gryzłam taki kawałeczek i faktycznie trochę pomagało. Za to koszmarem są dla mnie zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych 😖 Ta mieszanka zapachów zwala mnie z nóg.

    Chciałam Was zapytać czy obserwujecie teraz u siebie śluz? Ja mam wrażenie, że cały czas coś wypływa i na bieliźnie zostaje zazwyczaj biały, gęstszy śluz. Nie stosuję żadnych globulek/leków dopochwowych. Zastanawia mnie czy też tak macie.
    Jeju jak ja to rozumiem..dzisiaj byłam w lidlu. Naprawdę kiepsko było. Mieszanka zapachu perfum ludzi, pieczywo, mięso, tekstylia, lodówki...masakra. I tr tłumy. O nie. Nie dla mnie takie eskapady :p

    Też mam wrazenie, ze czasem cos wypływa. Bywa, ze po prostu lekko mokra bielizna a czasem gesty sluz biało-kremowy.

    emciak lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Kirby Autorytet
    Postów: 327 511

    Wysłany: 22 listopada 2025, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emciak wrote:
    Dzisiaj na spacer wzięłam sobie plasterki cytryny w folii, jak mi było niedobrze to sobie gryzłam taki kawałeczek i faktycznie trochę pomagało. Za to koszmarem są dla mnie zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych 😖 Ta mieszanka zapachów zwala mnie z nóg.

    Chciałam Was zapytać czy obserwujecie teraz u siebie śluz? Ja mam wrażenie, że cały czas coś wypływa i na bieliźnie zostaje zazwyczaj biały, gęstszy śluz. Nie stosuję żadnych globulek/leków dopochwowych. Zastanawia mnie czy też tak macie.

    Taaak, za każdym razem jak idę do biedronki to po powrocie od progu biegnę do łazienki 🤢
    Bierzecie jakieś leki na mdłości? Czytałam o Bonjesta ale cena robi wrażenie 🫣

    Starania od 07.2024
    💁‍♂️✅

    03.25 Hashimoto 👨‍⚕️
    04.25 ANA9 ➡️ PPJ (ANA23) ⚠️
    06.25 biopsja endometrium ⚠️ ➡️ antybiotyk
    08.25 ferrytyna ⬇️ suplementacja
    09.25 drożność z lipiodolem ✅
    24.10.25 ⏸️🥹
    25.10.25 β-hCG - 29,8 mlU/ml
    27.10.25 β-hCG - 98,0 mlU/ml
    30.10.25 β-hCG - 418,7 mlU/ml
    07.11.25 β-hCG - 11621,8 mlU/ml

    💊 Pueria Uno, Letrox 25, Ultragestan

    preg.png
  • kikix0o Autorytet
    Postów: 1062 2244

    Wysłany: 22 listopada 2025, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jest dobrze, beta dzisiaj 1200 🥺❤️

    fantaghiro, wandapanda, Pani Bocianowa, Kirby, GąskaBalbinka, emciak, Natalie2026, Ssilvia, Patka2525, Ananabanana, MayMasza, Precelek 🥨 lubią tę wiadomość

    💞 K. 29 | A. 29 + 🐶

    🌈 14.11.2025 ⏸️
    beta: 15 —> 79 —> 258 —> 1200 —> 6199
    🩷 04.12 – 6+3 jest serduszko 🥹 CRL 4,2 mm
    🩷 29.12 - 10+0 mamy 2.80cm bobasa 🥹 FHR 180
    🩷 14.01 - prenatalne, 5.70cm zdrowego bobasa
    🩷 26.01 - 8cm zdrowego chłopczyka
    🩷 20.02 - 227g szczęścia
    🩷 19.03 - połówkowe, 424g zdrowego bąbelka
    🩷 23.04 - 977g bobasa

    💊 acard • clexane • encorton • euthyrox • suple

    🕊️ 05.25 – 7tc 🕊️ 06.25 – cb 🕊️ 08.25 – cb

    🌿 hashimoto & niedoczynność
    🌸 ANA1/ANA3 (+) – podejrzenie tocznia
    🧬 PAI-1 4G/4G
    💓 POTS
    _____

    preg.png
  • kikix0o Autorytet
    Postów: 1062 2244

    Wysłany: 22 listopada 2025, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to emciak - wzruszyłam się ostatnio jak przypomniałam sobie, że obie miałyśmy termin na styczeń a teraz znowu spotykamy się razem 🥺

    emciak lubi tę wiadomość

    💞 K. 29 | A. 29 + 🐶

    🌈 14.11.2025 ⏸️
    beta: 15 —> 79 —> 258 —> 1200 —> 6199
    🩷 04.12 – 6+3 jest serduszko 🥹 CRL 4,2 mm
    🩷 29.12 - 10+0 mamy 2.80cm bobasa 🥹 FHR 180
    🩷 14.01 - prenatalne, 5.70cm zdrowego bobasa
    🩷 26.01 - 8cm zdrowego chłopczyka
    🩷 20.02 - 227g szczęścia
    🩷 19.03 - połówkowe, 424g zdrowego bąbelka
    🩷 23.04 - 977g bobasa

    💊 acard • clexane • encorton • euthyrox • suple

    🕊️ 05.25 – 7tc 🕊️ 06.25 – cb 🕊️ 08.25 – cb

    🌿 hashimoto & niedoczynność
    🌸 ANA1/ANA3 (+) – podejrzenie tocznia
    🧬 PAI-1 4G/4G
    💓 POTS
    _____

    preg.png
  • kikix0o Autorytet
    Postów: 1062 2244

    Wysłany: 22 listopada 2025, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można mi wpisać wizytę 4 grudnia :)

    💞 K. 29 | A. 29 + 🐶

    🌈 14.11.2025 ⏸️
    beta: 15 —> 79 —> 258 —> 1200 —> 6199
    🩷 04.12 – 6+3 jest serduszko 🥹 CRL 4,2 mm
    🩷 29.12 - 10+0 mamy 2.80cm bobasa 🥹 FHR 180
    🩷 14.01 - prenatalne, 5.70cm zdrowego bobasa
    🩷 26.01 - 8cm zdrowego chłopczyka
    🩷 20.02 - 227g szczęścia
    🩷 19.03 - połówkowe, 424g zdrowego bąbelka
    🩷 23.04 - 977g bobasa

    💊 acard • clexane • encorton • euthyrox • suple

    🕊️ 05.25 – 7tc 🕊️ 06.25 – cb 🕊️ 08.25 – cb

    🌿 hashimoto & niedoczynność
    🌸 ANA1/ANA3 (+) – podejrzenie tocznia
    🧬 PAI-1 4G/4G
    💓 POTS
    _____

    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 22 listopada 2025, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikix0o wrote:
    W ogóle to emciak - wzruszyłam się ostatnio jak przypomniałam sobie, że obie miałyśmy termin na styczeń a teraz znowu spotykamy się razem 🥺
    Liczę na to, że ten termin już się nie zmieni 🌸

    kikix0o lubi tę wiadomość

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1858

    Wysłany: 22 listopada 2025, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirby wrote:
    Taaak, za każdym razem jak idę do biedronki to po powrocie od progu biegnę do łazienki 🤢
    Bierzecie jakieś leki na mdłości? Czytałam o Bonjesta ale cena robi wrażenie 🫣
    No właśnie ciężko się nad tym zastanawiam chociaż jeszcze mnie tak nie zmiotło z planszy żebym wymiotowała. Ale za każdym razem jak mam pomyśleć o tym co zjeść żeby po prostu zjeść to przepala mi styki 😅
    Na razie wygrywa zimny koktajl z truskawek, banana, wody kokosowej i płatków owsianych - trzydniowe combo i jeszcze mi nie zbrzydł 🤞

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • Natalie2026 Ekspertka
    Postów: 231 277

    Wysłany: 23 listopada 2025, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirby wrote:
    Taaak, za każdym razem jak idę do biedronki to po powrocie od progu biegnę do łazienki 🤢
    Bierzecie jakieś leki na mdłości? Czytałam o Bonjesta ale cena robi wrażenie 🫣

    Biorę Bonjestę na noc i jest o niebo lepiej, mogę w miarę normalnie funkcjonować. Bez tych tabletek mdłości od rana do wieczora.. raz zasnęłam, nie wzięłam i rano było bardzo źle.
    Minus cena i to, że na innym forum czytałam, że ciężko się to właśnie odstawia..

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy ginekolog może zaproponować pessaroterapię i jak przebiega wdrożenie?

Obniżenie macicy, nietrzymanie moczu, ryzyko przedwczesnego porodu – to tylko niektóre z problemów, z którymi zmaga się wiele kobiet. Dla tych, które chcą uniknąć operacji, a jednocześnie poprawić jakość życia, rozwiązaniem może być pessaroterapia. Dowiedz się więcej, czym jest ta metoda i komu jest polecana. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ