X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo

    My po wizycie.
    Marlencia zdrowa. Obróciła się główką w kanał rodny.
    Waży 2752g. CC przyspieszona o 1 dzień, więc 25 października za 19 dni 😁

    Nosia, Angelaaaa, MamaTrójki, Altair, meggie94, Tony, Ultra-Dżasta, Olo323, MamaNl, Scandi-B lubią tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 6 października 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Hejo

    My po wizycie.
    Marlencia zdrowa. Obróciła się główką w kanał rodny.
    Waży 2752g. CC przyspieszona o 1 dzień, więc 25 października za 19 dni 😁


    Ale już blisko, lada moment i będzie z wami ❤️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Ale już blisko, lada moment i będzie z wami ❤️


    Właśnie to chyba jeszcze do mnie nie dociera 🤦🏼‍♀️😁

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

  • Altair Autorytet
    Postów: 754 787

    Wysłany: 6 października 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie. Młody waży 2,1 kg :)

    Czy też macie zalecenie, żeby odstawić magnez w 36 tygodniu?

    meggie94, kid_aa, MamaTrójki, MamaNl, Angelaaaa, Scandi-B, Strata lubią tę wiadomość

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1439 1305

    Wysłany: 6 października 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Hejo

    My po wizycie.
    Marlencia zdrowa. Obróciła się główką w kanał rodny.
    Waży 2752g. CC przyspieszona o 1 dzień, więc 25 października za 19 dni 😁

    I jak się z tym czujesz, że już lada moment ? 😁

    age.png

    preg.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1439 1305

    Wysłany: 6 października 2022, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Ja też po wizycie. Młody waży 2,1 kg :)

    Czy też macie zalecenie, żeby odstawić magnez w 36 tygodniu?

    Ja już odstawiłam ;) I magnez i acard, zostały mi tylko witaminki No i euthyrox na tarczyce

    Altair lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    I jak się z tym czujesz, że już lada moment ? 😁

    Jeszcze nie ogarniam 🤣

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1151 622

    Wysłany: 6 października 2022, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 35 tyg. Będę brała acard i magnez pewnie podobnie :)

    Altair lubi tę wiadomość

  • Joanne Autorytet
    Postów: 884 973

    Wysłany: 6 października 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego trzeba odstawić magnez? Brałyście w normalnych dawkach czy jakieś zwiększone?

    Wyniki glukozy miałyście od razu po badaniu?
    Sorry że tak się o wszystko dopytuję ale wolę Was niż moją położoną🤦🏻‍♀️

    W piatek za tydzień mam spotkanie odnośnie ustalania planu porodu i będę miała je z inną położoną, szefową tej do której chodzę. Poproszę ją żebym mogła chodzić do niej.

    Wczoraj ta "moja" mówi że musimy zrobić badanie glukozy bo dziecko wody się opiło i brzuszek troszeczkę większy na usg wyszedł. To ja do niej że dużo tej wody musiało się napić że brzuszek o 2,5 tygodnia większy wyszedł. A ta zdziwiona "to pani już wszystko wie?".
    Jutro mam badanie.

    Moja Mała bokiem się odwróciła co jest wygodniejsze dla mnie i dla niej szczerze mówiąc. Jestem niska, mam krótki tułów i po prostu się nie mieściła. Oddychałam jak stara lokomotywa, siedzieć nie mogłam ze złączonymi nogami tylko rozkraczona albo/i oparta i z jedzeniem czy z piciem musiałam uważać bo pomimo zjadanych małych porcji wymiocinami mi się odbijało. Ciekawe czy się odwróci czy cc mi zaplanują. Dla mnie to bez różnicy. Jedno jak i drugie ma plusy i minusy. Z tym ze cc jest planowane i to będzie dla mnie dodatkowy stres.

    Sóweczka niesamowite ze już tak niedługo! A któraś z grupy (przepraszam ze nie pamietam nicku🌻) miała mieć cc w ten wtorek. Mam nadzieję że wszystko dobrze poszło i Maleństwo zdrowe❤️

    Scandi-B lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    A dlaczego trzeba odstawić magnez? Brałyście w normalnych dawkach czy jakieś zwiększone?

    Wyniki glukozy miałyście od razu po badaniu?
    Sorry że tak się o wszystko dopytuję ale wolę Was niż moją położoną🤦🏻‍♀️

    W piatek za tydzień mam spotkanie odnośnie ustalania planu porodu i będę miała je z inną położoną, szefową tej do której chodzę. Poproszę ją żebym mogła chodzić do niej.

    Wczoraj ta "moja" mówi że musimy zrobić badanie glukozy bo dziecko wody się opiło i brzuszek troszeczkę większy na usg wyszedł. To ja do niej że dużo tej wody musiało się napić że brzuszek o 2,5 tygodnia większy wyszedł. A ta zdziwiona "to pani już wszystko wie?".
    Jutro mam badanie.

    Moja Mała bokiem się odwróciła co jest wygodniejsze dla mnie i dla niej szczerze mówiąc. Jestem niska, mam krótki tułów i po prostu się nie mieściła. Oddychałam jak stara lokomotywa, siedzieć nie mogłam ze złączonymi nogami tylko rozkraczona albo/i oparta i z jedzeniem czy z piciem musiałam uważać bo pomimo zjadanych małych porcji wymiocinami mi się odbijało. Ciekawe czy się odwróci czy cc mi zaplanują. Dla mnie to bez różnicy. Jedno jak i drugie ma plusy i minusy. Z tym ze cc jest planowane i to będzie dla mnie dodatkowy stres.

    Sóweczka niesamowite ze już tak niedługo! A któraś z grupy (przepraszam ze nie pamietam nicku🌻) miała mieć cc w ten wtorek. Mam nadzieję że wszystko dobrze poszło i Maleństwo zdrowe❤️

    A ja właśnie weszłam bo też sobie przypomniałam, że jedna z Nas miala mieć we wtorek cc i chciałam zapytać czy wszystko dobrze 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne to się zdziwiła 😬

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2454 3171

    Wysłany: 6 października 2022, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    A któraś z grupy (przepraszam ze nie pamietam nicku🌻) miała mieć cc w ten wtorek. Mam nadzieję że wszystko dobrze poszło i Maleństwo zdrowe❤️

    Paulina miała. Wszystko poszło sprawnie:) Pisała, że z Małą wszystko ok, ale ona sama słaba i mocno obolała - ale to było kilka godz. po CC więc wiadomo w jakim stanie jest człowiek.

    Sóweczka, Altair, Nosia, Olo323, Angelaaaa, Decemberry, Scandi-B, Strata, Joanne lubią tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Paulina miała. Wszystko poszło sprawnie:) Pisała, że z Małą wszystko ok, ale ona sama słaba i mocno obolała - ale to było kilka godz. po CC więc wiadomo w jakim stanie jest człowiek.
    Super, że wszystko dobrze ♥️🤗

    kid_aa lubi tę wiadomość

  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 6 października 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuźwa, ja to mojej wizyty doczekać się nie mogę. Dziś to serio, jestem jak stara baba. Wizyta o 18:30 ale coś czuję, że wejdę po 19. Wszystko mnie boli od pasa w dół, wszystko i jeszcze Młodym się martwię, bo dziś ciężko go obudzić. Tzn. nie żeby się nie ruszał, bo coś się ruszał ale wg mnie za mało 🤨. Niby czytałam, że od 35 tygodnia dziecko więcej śpi no ale po tekstach jakie usłyszałam od kuzynki to już psychicznie nie daję rady i chodzę cały dzień struta 💀.

    Dolis lubi tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Altair Autorytet
    Postów: 754 787

    Wysłany: 6 października 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    A dlaczego trzeba odstawić magnez? Brałyście w normalnych dawkach czy jakieś zwiększone?

    Wyniki glukozy miałyście od razu po badaniu?
    Sorry że tak się o wszystko dopytuję ale wolę Was niż moją położoną🤦🏻‍♀️

    Ja biorę zwiększoną dawkę, bo od kilku tygodni mam twardniejący i bolący brzuch. Ale odstawić mam na początku 36 tygodnia już zupełnie. Dr mówiła, że chodzi o to, żeby macica mogła poćwiczyć skurcze przed porodem.
    Co do glukozy, to nie wiem jakie badanie dokładnie miałaś, ale wynik takiego zwykłego z krwi żylnej jest po kilku godzinach. Z palca jest od razu.


    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1151 622

    Wysłany: 6 października 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Ja biorę zwiększoną dawkę, bo od kilku tygodni mam twardniejący i bolący brzuch. Ale odstawić mam na początku 36 tygodnia już zupełnie. Dr mówiła, że chodzi o to, żeby macica mogła poćwiczyć skurcze przed porodem.
    Co do glukozy, to nie wiem jakie badanie dokładnie miałaś, ale wynik takiego zwykłego z krwi żylnej jest po kilku godzinach. Z palca jest od razu.
    Ja biorę 3x2 asmag i też dostałam na twardniejacy i spinający się brzuch. W 35 tyg. przestanę brać z tego samego powodu co Altair :)

  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 6 października 2022, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Ja też mam mocz do powtórki. Niby bialka nie było, ale za to bakterie i leukocyty. Dostałam 2 saszetki Monuralu do wypicia. Za tydzień powtórka moczu i zobaczymy.
    Na jakim poziomie leukocyty?

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 6 października 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalli95 wrote:
    My dzisiaj po wizycie, Stasio ma 2600 g i gin dal zielone światło do szalenst żeby się szyjka zaczela skracać także mega się cieszę 😀😀😀
    Na końcówce wyszla mi tez cukrzyca ciążowa 🙈 a ja mam taki pociag do słodkiego ostatnio ze szok, dobrze ze nie kupuje nic i nie jem tak słodyczy bo i tak w 4 tygodnie przytyłam 4 kg 😓 w życiu się nie spodziewałam ze tyle na wadze zobacze.
    A no i maly się obkrecil glowa w dół także wkoncu mogę zacząć myśleć spokojnie o porodzie sn. Nie wiem na ile to zasługa dziecka, wygibasów na macie czy świecenia latarką w brzuch ale ważne ze się udało 😁
    Nie masz wizyty i diabetologa? Ja mam stwierdzona cukrzycę od 24 tc

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 6 października 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    A dlaczego trzeba odstawić magnez? Brałyście w normalnych dawkach czy jakieś zwiększone?

    Wyniki glukozy miałyście od razu po badaniu?
    Sorry że tak się o wszystko dopytuję ale wolę Was niż moją położoną🤦🏻‍♀️

    W piatek za tydzień mam spotkanie odnośnie ustalania planu porodu i będę miała je z inną położoną, szefową tej do której chodzę. Poproszę ją żebym mogła chodzić do niej.

    Wczoraj ta "moja" mówi że musimy zrobić badanie glukozy bo dziecko wody się opiło i brzuszek troszeczkę większy na usg wyszedł. To ja do niej że dużo tej wody musiało się napić że brzuszek o 2,5 tygodnia większy wyszedł. A ta zdziwiona "to pani już wszystko wie?".
    Jutro mam badanie.

    Moja Mała bokiem się odwróciła co jest wygodniejsze dla mnie i dla niej szczerze mówiąc. Jestem niska, mam krótki tułów i po prostu się nie mieściła. Oddychałam jak stara lokomotywa, siedzieć nie mogłam ze złączonymi nogami tylko rozkraczona albo/i oparta i z jedzeniem czy z piciem musiałam uważać bo pomimo zjadanych małych porcji wymiocinami mi się odbijało. Ciekawe czy się odwróci czy cc mi zaplanują. Dla mnie to bez różnicy. Jedno jak i drugie ma plusy i minusy. Z tym ze cc jest planowane i to będzie dla mnie dodatkowy stres.

    Sóweczka niesamowite ze już tak niedługo! A któraś z grupy (przepraszam ze nie pamietam nicku🌻) miała mieć cc w ten wtorek. Mam nadzieję że wszystko dobrze poszło i Maleństwo zdrowe❤️
    A jaka waga małej? Ja miałam następnego dnia wyniki w południe,ale to zależy od laboratorium

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 6 października 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    A dlaczego trzeba odstawić magnez? Brałyście w normalnych dawkach czy jakieś zwiększone?

    Wyniki glukozy miałyście od razu po badaniu?
    Sorry że tak się o wszystko dopytuję ale wolę Was niż moją położoną🤦🏻‍♀️

    W piatek za tydzień mam spotkanie odnośnie ustalania planu porodu i będę miała je z inną położoną, szefową tej do której chodzę. Poproszę ją żebym mogła chodzić do niej.

    Wczoraj ta "moja" mówi że musimy zrobić badanie glukozy bo dziecko wody się opiło i brzuszek troszeczkę większy na usg wyszedł. To ja do niej że dużo tej wody musiało się napić że brzuszek o 2,5 tygodnia większy wyszedł. A ta zdziwiona "to pani już wszystko wie?".
    Jutro mam badanie.

    Moja Mała bokiem się odwróciła co jest wygodniejsze dla mnie i dla niej szczerze mówiąc. Jestem niska, mam krótki tułów i po prostu się nie mieściła. Oddychałam jak stara lokomotywa, siedzieć nie mogłam ze złączonymi nogami tylko rozkraczona albo/i oparta i z jedzeniem czy z piciem musiałam uważać bo pomimo zjadanych małych porcji wymiocinami mi się odbijało. Ciekawe czy się odwróci czy cc mi zaplanują. Dla mnie to bez różnicy. Jedno jak i drugie ma plusy i minusy. Z tym ze cc jest planowane i to będzie dla mnie dodatkowy stres.

    Sóweczka niesamowite ze już tak niedługo! A któraś z grupy (przepraszam ze nie pamietam nicku🌻) miała mieć cc w ten wtorek. Mam nadzieję że wszystko dobrze poszło i Maleństwo zdrowe❤️


    Jak robiłaś u nas w NL wyniki miałam po 4 dniach na stronce szpitala


    Co do magnezu nie wiem ale moje cardio czyli jakby acard mam brać do 36tc


    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
‹‹ 363 364 365 366 367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ