X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Ale nie ma tu pokazanych 3 🤔

    No często na zdjęciu nie ma jakiegoś rozmiaru a wchodzi normalnie promocja. Ciekawe czy na te wielkie paki wchodzi promka 🤔

    Sóweczka lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do pampersów u nas 3 i widzę że robią się ciasne już 😔 wg mojej wagi mała ma 6kg ale mogę się mylić choć zawsze jak ważyłam ja dzień przed położna to wychodziło tyle samo

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U dzisiaj mamy szczepienie także jestem ciekawa ile waży 😅

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 2 lutego 2023, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My miałyśmy szczepienie we wtorek na rota i 6 w 1. Słszałam ze jeszcze pneumokoki można podać razem ale nam pediatra kazała przyjść za miesiąc. Mała kończy w sobotę 8 tydzień i waży niecałe 4.2 kg czyli 1.1 kg więcej od wagi urodzeniowej. Wydaje mi się że to bardzo mało jak patrze po innych dzieciaczkach a pediatra każe mi ją głodzić żeby zmusić do jedzenie tylko z cyca i mówi że waga jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 11:38

    Sóweczka lubi tę wiadomość

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 2 lutego 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko, podziwiam Twoja cierpliwosc do pediatry i swoja wole walki. Jakby moj Syn przytyl tylko kilogram od wagi urodzeniowej, wazylby 4,310. Z wagi urodzeniowej 3310 mamy w 11 tygodniu 6430, prawie dwukrotnosc 🤣 ciekawa jestem jak to u dziewczyn wyglada?

    Co do szczepien, my rowno w 6 tyg mielismy 6w1, rotarix i prevenar13, potem w 8 tygodniu mielismy bexsero i nimenrix.

    Slyszalyscie, ze jak ktos kupil pierwszy prevenar13, to kolejne dawki sa juz refundowane od tego roku? 😁 200 zl w kieszeni hihi.

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    U nas bylo 10 wodnistych kup dziennie i kolka. Potem jak kolka/problemy brzuszkowe sie uspokoiły to zaczęło być 4-5 kupek mniej wodnistych. Potem były dwie piękne kupy na dzień i super spokojne dziecko. Przyjęliśmy szczepionkę doustna Rotateq i od tygodnia zielone kupska kilka razy dziennie i przez pierwsze 3 dni placz. Powoli sie stabilizuje z tymi zielonymi kupami. Ciekawe jak będzie po następnym podaniu na rota :/
    Ja caly czas podaje espumisan i biogaie. Nie zauwazylam jakchs zmian. Podaje tez delicol, boje sie go odstawić. Będę podawala jeszcze przez tydzień a potem spróbuję odstawić i bede obserwowała czy cos sie dzieje zlego.

    Jak byłyśmy w szpitalu z tymi krwawieniami to lekarka prowadząca pierwsze co to mnie przestrzegała abym jej nie szczepiła na rota, bo to jest żywa szczepionka. Mówiła też, że dzieci z problemami pokarmowymi, azs, czy innymi alergiami nie powinny przyjmować rota. Bardzo dużo wtedy dzieci trafia na oddział z krwawieniami po nich

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decembery sądzę, że nie masz czego się bać. Dobrze go umyłaś i wyparzylas, więc nie masz co się zadręczać 🤗 a medeli zazdroszczę, ale tak pozytywnie 😁
    Ja kupilam wczoraj tą magiczną butelkę bo ostatnio laktacja mi wzmogła, mała więcej je i fajna sprawa. Dziś rano zleciało mi do niej 40 ml, które mała teraz zjadła jako II sniadanie przed drzemką 😁

    W ogóle to pojechała Marlena dziś na maxa - spała 18 godzin 😳 jęczała tylko na jedzenie to zjadala na śpiocha cyca, nawet jak ją przebrałam to od razu poszła spać 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetk_a wrote:
    My miałyśmy szczepienie we wtorek na rota i 6 w 1. Słszałam ze jeszcze pneumokoki można podać razem ale nam pediatra kazała przyjść za miesiąc. Mała kończy w sobotę 8 tydzień i waży niecałe 4.2 kg czyli 1.1 kg więcej od wagi urodzeniowej. Wydaje mi się że to bardzo mało jak patrze po innych dzieciaczkach a pediatra każe mi ją głodzić żeby zmusić do jedzenie tylko z cyca i mówi że waga jest ok.


    Każde dziecko ma swoje potrzrby i tempo wzrostu.

    Marlena dziś rano ważyła 6875 i to po kupie 🤣 ma 14 tyg 3 dni i taka jest jej fizjonomia. Nie patrz na inne dzieci. Śpi, je, przybiera, rozwija się prawidłowo to nie ma co się doszukiwać 🤗

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po bilansie źle 😔 przybierała 22g na dobę przed podcięciem wędzidełka teraz powinna 25-27g a przybiera 12g... Jak to możliwe ?.jak je tyle samo ? Za 2 tygodnie do kontroli 😩 i jeszcze coś ją niepokoi i musimy echo serca zrobic... Wykończe się 😭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    U nas po bilansie źle 😔 przybierała 22g na dobę przed podcięciem wędzidełka teraz powinna 25-27g a przybiera 12g... Jak to możliwe ?.jak je tyle samo ? Za 2 tygodnie do kontroli 😩 i jeszcze coś ją niepokoi i musimy echo serca zrobic... Wykończe się 😭

    Angela spokojnie. Wszystko będzie dobrze, bądź dobrej nadziei i nie daj się zawładnąć złej diagnozie, nie wierz jej i trwaj w dobrej! Wypowiadaj nad nią zdrowie i że wszystko będzie dobrze 😊

    Zobaczysz, że będzie dobrze 🤗♥️
    Może spróbuj ściągać mleko i dawać z butelki? Będziesz miała kontrolę ile rzeczywiście zjada 😊 a jak karmisz mm ( wybacz, ale nie pamiętam czy sn czy mm) to może czesciej karmić i wtedy będzie więcej, albo większe porcje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 12:47

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Angela spokojnie. Wszystko będzie dobrze, bądź dobrej nadziei i nie daj się zawładnąć złej diagnozie, nie wierz jej i trwaj w dobrej! Wypowiadaj nad nią zdrowie i że wszystko będzie dobrze 😊

    Zobaczysz, że będzie dobrze 🤗♥️
    Może spróbuj ściągać mleko i dawać z butelki? Będziesz miała kontrolę ile rzeczywiście zjada 😊 a jak karmisz mm ( wybacz, ale nie pamiętam czy sn czy mm) to może czesciej karmić i wtedy będzie więcej, albo większe porcje?

    Tylko kp, w nocy teraz kazały wybudzać a w ciągu dnia karnie ją co 3 godziny i mówiły że częściej nie bo brzuch musi odpocząć i przetrawić 😔 ja i tak strasznie długo karmię bo 40minut i tak od urodzenia. No i dziwne że przed podcięciem jadła lepiej niż teraz 😩

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko, moja w 8 tygodniu waży 1,2 kg więcej od urodzeniowej, wg siatek ma dobry przyrost. Porównaj do wagi, z którą wyszła ze szpitala, a nie do urodzeniowej :)

    Angela to faktycznie mało :/ a ma biegunki? Szmerem się nie martw narazie,najczęściej są to łagodne ubytki, większość zarasta do 1 rż, poczekaj spokojnie na echo!

    My w końcu mamy jutro szczepienia!

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupki robi normalnie pampersy z siku też aż pełne więc ja nie wiem jak to możliwe że tak mało przybrała 😞
    Jeszcze teraz się martwię kardiologiem i oczywiście idziemy prywatnie bo nie chce czekać do maja..

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1153 622

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela ściskam Cię 😘 wyobrażam sobie jaki to musi być stres, ale pomyśl. Twoja córeczka może i mało, ale przybiera. Nie zatrzymalo się przybieranie. Coś zaradzicie. A pediatra musi badania zrobić żeby wykluczyć choroby. Zrobicie echo serduszka i będziesz spokojniejsza. Trzymaj się! ❤️

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze słyszę, żeby nie karmić częściej niż co 3 godziny :O przecież niemowlaki karmi się na żądanie. Ja czasem nawet po godzinie, a zwykle po dwóch. Chyba że ma jakieś problemy gastryczne, dziwne zalecenie, ale pediatrą nie jestem...

    Nosia, Decemberry lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Pierwsze słyszę, żeby nie karmić częściej niż co 3 godziny :O przecież niemowlaki karmi się na żądanie. Ja czasem nawet po godzinie, a zwykle po dwóch. Chyba że ma jakieś problemy gastryczne, dziwne zalecenie, ale pediatrą nie jestem...

    Już sama nie wiem co myślęć 😩 i tak karmię na żądanie ale jakoś tak co 3 godziny wychodzi, wieczorem lubi być częściej na cycki a potem w nocy nie chce jeść 😔

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1153 622

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Pierwsze słyszę, żeby nie karmić częściej niż co 3 godziny :O przecież niemowlaki karmi się na żądanie. Ja czasem nawet po godzinie, a zwykle po dwóch. Chyba że ma jakieś problemy gastryczne, dziwne zalecenie, ale pediatrą nie jestem...
    Dokładnie, dziwny pediatra. Ja tez karmie co 2h a czasami nawet częściej. Zależy jak córeczka sie domaga.
    Mała miała kolki i problemy brzuszkowe, ale mimo to i tak nikt mi nie kazal ograniczac sie w karmieniu żeby brzuszek przetrawił..

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1153 622

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, ale jak mówisz ze tak długo karmisz to chyba rzeczywiście malutka nieefektywnie ssa :( Słyszysz przełykanie? Ja karmię tylko piersią (chyba ze musze wyjść z domu sama to wtedy butla) ale w waszym przypadku może butla to lepsze rozwiązane bo większa kontrola jednak nad tym ile zjadla. Moze twoja córeczka tylko tyle czasu bawi sie brodawką jak smoczkiem i nie ciągnie i nie przelyka mleka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 13:06

    Tony lubi tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też są słowa doradcy laktacyjnego bo też jest pielęgniarką i szczepi dziecko zawsze.. kurde ale jak ja karmię 40 minut i bym miała co godzinę lub dwie to cały dzień bym karmiła 😂 no ale jak nie płacze i się nie domaga to chyba te 3 godziny są ok ?

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1153 622

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie karmienie jest ekspresowe bo mala je z jednej piersi ok 10 minut, zwykle jest to 7 min i tyle. Odbijam i 2h przerwa.
    Jakis czas temu jadla co 2.5h ale znów teraz chce co 2h. I to jest taki wrzask, ze jak nie dam na czas to dom sie trzęsie od płaczu :p
    W 10 tygodniu miała 6100g.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 13:09

‹‹ 609 610 611 612 613 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ