X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do laktatora w 1 ciąży sprawdzał się super a teraz jak mam nawał mleka to nie potrafi mi do końca piersi opróżnić nie wiem czemu 🤷‍♀️ i tak muszę małą przystawić bo by mi cycki wybuchły 😅 a ile wasze dzieci jedzą ml ? Muszę jutro zostawić małą i nie wiem ile potrzebne

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    To też są słowa doradcy laktacyjnego bo też jest pielęgniarką i szczepi dziecko zawsze.. kurde ale jak ja karmię 40 minut i bym miała co godzinę lub dwie to cały dzień bym karmiła 😂 no ale jak nie płacze i się nie domaga to chyba te 3 godziny są ok ?

    Niby tak, ale jednak słabo przybiera. Może być rzeczywiście tak jak Nosia mówi, że Ala się bawi brodawką. Ja bym chyba odciagala pokarm co dwie godziny i jej dawała z butelki, chociaż przez kilka dni żeby zobaczyć ile faktycznie masz pokarmu i ile zjada i po tych kilku dniach zważyła dziecko, zobaczyć ile przybiera. Ale tak jak mówię, nie chce się wymądrzać, warto się z kimś skonsultować.

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Angela, ale jak mówisz ze tak długo karmisz to chyba rzeczywiście malutka nieefektywnie ssa :( Słyszysz przełykanie? Ja karmię tylko piersią (chyba ze musze wyjść z domu sama to wtedy butla) ale w waszym przypadku może butla to lepsze rozwiązane bo większa kontrola jednak nad tym ile zjadla. Moze twoja córeczka tylko tyle czasu bawi sie brodawką jak smoczkiem i nie ciągnie i nie przelyka mleka?


    Mówią że 30-40 minut to taka norma. Mówili że przez krótkie wędzidełko tyle to trwa a i tak po podcięciu różnicy nie ma. I nadal karmię przez nakładki więc widzę że te mleczko jest i słyszę przełykanie. Próbowałam skrócić karmienie to jest wielki krzyk także nie wiem 😔

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi najwięcej co udało się odciagnac z obu piersi to 120 ml. Potrafi tyle wypić na raz ale jest obżarta do nieprzytomności :D zwykle najada się tak po ok 80ml. Nie wiem jak się to mieści w tym małym brzuszku ;d

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Kupki robi normalnie pampersy z siku też aż pełne więc ja nie wiem jak to możliwe że tak mało przybrała 😞
    Jeszcze teraz się martwię kardiologiem i oczywiście idziemy prywatnie bo nie chce czekać do maja..

    Cyprian miał szmery i jak miał 1,5 roku wszystko się samo ustabilizowało. Pediatra nam mówił, że to fizjologiczne

  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Smerfetko, podziwiam Twoja cierpliwosc do pediatry i swoja wole walki. Jakby moj Syn przytyl tylko kilogram od wagi urodzeniowej, wazylby 4,310. Z wagi urodzeniowej 3310 mamy w 11 tygodniu 6430, prawie dwukrotnosc 🤣 ciekawa jestem jak to u dziewczyn wyglada?

    Co do szczepien, my rowno w 6 tyg mielismy 6w1, rotarix i prevenar13, potem w 8 tygodniu mielismy bexsero i nimenrix.

    Slyszalyscie, ze jak ktos kupil pierwszy prevenar13, to kolejne dawki sa juz refundowane od tego roku? 😁 200 zl w kieszeni hihi.
    Moja urodziła się 2970 a mając 8 tygodni ważyła 5140

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela dziwne , że co 3h i basta. Przecież to jest maksymalny odstęp, a prawidłowo powinno się na żądanie.

    Marlena czasem i co godzinę zjada i też brzuch odpoczywa🤷

    Zacznij przystawiać np co 1,5 godziny i zobaczysz jak będzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    A co do laktatora w 1 ciąży sprawdzał się super a teraz jak mam nawał mleka to nie potrafi mi do końca piersi opróżnić nie wiem czemu 🤷‍♀️ i tak muszę małą przystawić bo by mi cycki wybuchły 😅 a ile wasze dzieci jedzą ml ? Muszę jutro zostawić małą i nie wiem ile potrzebne

    Marlena zjada 90-120 zależy od niej

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1451 1312

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka jak to nie szczepić na rota? Przecież to obowiązkowe szczepienie a Tobie tak lekarka powiedziała?

    Nasza mając 14 tyg miała 2,8 kg na plusie w porównaniu do urodzeniowej

    age.png

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Niby tak, ale jednak słabo przybiera. Może być rzeczywiście tak jak Nosia mówi, że Ala się bawi brodawką. Ja bym chyba odciagala pokarm co dwie godziny i jej dawała z butelki, chociaż przez kilka dni żeby zobaczyć ile faktycznie masz pokarmu i ile zjada i po tych kilku dniach zważyła dziecko, zobaczyć ile przybiera. Ale tak jak mówię, nie chce się wymądrzać, warto się z kimś skonsultować.

    Też bym tak zrobiła

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Mówią że 30-40 minut to taka norma. Mówili że przez krótkie wędzidełko tyle to trwa a i tak po podcięciu różnicy nie ma. I nadal karmię przez nakładki więc widzę że te mleczko jest i słyszę przełykanie. Próbowałam skrócić karmienie to jest wielki krzyk także nie wiem 😔
    Marlena ma przyrośniety język i wcina max 10 min

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Sóweczka jak to nie szczepić na rota? Przecież to obowiązkowe szczepienie a Tobie tak lekarka powiedziała?

    Nasza mając 14 tyg miała 2,8 kg na plusie w porównaniu do urodzeniowej

    My w ogole nie szczepimy

    kid_aa lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1451 1312

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    My w ogole nie szczepimy

    Rozumiem ;)

    age.png

    preg.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Cyprian miał szmery i jak miał 1,5 roku wszystko się samo ustabilizowało. Pediatra nam mówił, że to fizjologiczne

    A jak rozpoznał pediatra to ? Bo u nas niby sinieją kąciki ust i przy nosie ale my z mężem jakoś tego nie widzimy 😩

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 2 lutego 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znów mam połowę lewej cycki zgrubiałe :( jeszcze nie pozbyłam się do końca grzyba i kolejny ból.Jest lepiej ale wg. Ulotki powinnam jeszcze tydzień smarować. Może za dużo słodyczy jem? Codziennie muszę coś słodkiego bo mnie nosi po szafkach...

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 929 1119

    Wysłany: 2 lutego 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łączę się w bólu z dziewczynami, których maluchy słabo przybierają. Ja próbuję wuluzować, ale spać nie mogę z obawy, że Filip może nie dojadać. Od masy urodzeniowa przybrał równo 2 kg, a za tydzień kończy 3 miesiące (2240 od najnizszej). Cały czas jest poniżej 3 centyla, ale wzrasta równomiernie. Nie mogę odciągać i sprawdzać ile zjada, bo ciężko u nas z butlą. Raz załapie, raz nie. Podkręcam laktację siedząc z laktatorem i pijąc femaltiker. Onsesyjnie go ważę, aż mąż mi wagę do szafy chowa, bo mówi, że tak często nie ma sensu. Procz tego zachowania przy piersi, o którym już wspominałam, jest mega pogodny, aktywny, w kółko się śmieje, prawie wcale nie płacze, super spi. Teraz 2 dni była u mnie mama i z podziwu nie mogła wyjść jaki jest bezproblemowy. Dlatego sobie tłumaczę, że nic mu nie jest, po prostu taka jego uroda. Ja mam 158 cm i ważę 46kg, więc po kim ma być duży. Cały czas jednak z tyłu głowy mam, że za mało je (max 8-10 min łącznie z dwóch piersi 🙄).
    No i jak ostatnie dni załapywał butle to dokarmiałam tym odciągniętym i od tego czasu więcej ulewa a nawet zwraca. Może jednak to dokarmione to dla niego za dużo. No ale jakby tego nie zwrócił, może lepiej by przybierał. Sama się nakręcam, a wiem, że to nie służy laktacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 16:17

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1153 622

    Wysłany: 2 lutego 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mt30 słodycze na pewno nie pomagaja bo tylko karmią tego "grzyba" no, ale ja tez jem słodkie na potęgę teraz (chyba zajadam kiepski humor) a grzybicy nie mam.
    Smaruj cierpliwie.
    A ja też mam czasami zgrubienie na piersiach, zwykle jak mam przerwę dłuższa w karmieniu. Nie przejmuje sie, tylko daje te piers mlodej do ssania i przechodzi po jakimś czasie.
    Ja też obmywam brodawki po każdym karmieniu i wietrzę. Też się boje plesniawek z tego wzgledu, ze malutka caly czas trzyma rączki w buzi.

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 2 lutego 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Łączę się w bólu z dziewczynami, których maluchy słabo przybierają. Ja próbuję wuluzować, ale spać nie mogę z obawy, że Filip może nie dojadać. Od masy urodzeniowa przybrał równo 2 kg, a za tydzień kończy 3 miesiące (2240 od najnizszej). Cały czas jest poniżej 3 centyla, ale wzrasta równomiernie. Nie mogę odciągać i sprawdzać ile zjada, bo ciężko u nas z butlą. Raz załapie, raz nie. Podkręcam laktację siedząc z laktatorem i pijąc femaltiker. Onsesyjnie go ważę, aż mąż mi wagę do szafy chowa, bo mówi, że tak często nie ma sensu. Procz tego zachowania przy piersi, o którym już wspominałam, jest mega pogodny, aktywny, w kółko się śmieje, prawie wcale nie płacze, super spi. Teraz 2 dni była u mnie mama i z podziwu nie mogła wyjść jaki jest bezproblemowy. Dlatego sobie tłumaczę, że nic mu nie jest, po prostu taka jego uroda. Ja mam 158 cm i ważę 46kg, więc po kim ma być duży. Cały czas jednak z tyłu głowy mam, że za mało je (max 8-10 min łącznie z dwóch piersi 🙄).
    No i jak ostatnie dni załapywał butle to dokarmiałam tym odciągniętym i od tego czasu więcej ulewa a nawet zwraca. Może jednak to dokarmione to dla niego za dużo. No ale jakby tego nie zwrócił, może lepiej by przybierał. Sama się nakręcam, a wiem, że to nie służy laktacji.

    U mnie Ala z 25centyla spadła na 3 😩 i najlepsze jest to że też ładnie śpi bawi się itp. potrafi na macie bawić się godzinę. Także wiem że nie jest głodna no ale też już sama nie wiem co robić. Także łączę się z tobą w bólu i mam nadzieję że sobie z tym poradzimy

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1153 622

    Wysłany: 2 lutego 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, Asia trzymam za was i wasze kruszhnki kciuki 🤞

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2457 3171

    Wysłany: 2 lutego 2023, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia a dlaczego karmisz z obu piersi? Może gdyby jadł z jednej, to załapałby się na więcej mleka 2 fazy? Tak kminię teraz.
    Z drugiej strony dziewczyny, faktycznie jak Wasze dzieciaki są żywiołowe, radosne, nic im nie dolega, to po prostu może tak mają - przecież ludzie są różni.

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
‹‹ 610 611 612 613 614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ