X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Policzyłam mam 300 pieluch 2 przy 5kg. Głupota z tymi promocjami i zapasami. Używam huggies i nie widać jakby były za małe, nic nie wypływa i paski nie Cisna. Chyba, że się nie znam i lepiej mieć większą pieluchę niż mniejsza?

    Dady z biedry mam 2 i 3 i teraz jak będzie promocja to które są lepsze? Złote kupiłam, ale są sztywne i takie sobie. Mokre przy ciele, a w innych pieluchach to wsiąka glebiej


    Średnio 10 dziennie.

    Ja kupiłam ostatnio za mało 3, a za dużo 4. Ale się nie zmarnują. Miałam dziś jechać kupić 3, ale jak ma być promka to czekam do soboty.

    Ja chyba patrzeć nie umiem w tej apce. Szukałam i nie widzę

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Średnio 10 dziennie.

    Ja kupiłam ostatnio za mało 3, a za dużo 4. Ale się nie zmarnują. Miałam dziś jechać kupić 3, ale jak ma być promka to czekam do soboty.

    Ja chyba patrzeć nie umiem w tej apce. Szukałam i nie widzę
    no właśnie 10 na dzień to by starczyło na 30 dni jeszcze czyli do 6kg. Mój jest z 3 grudnia ale jak patrzę, że wy wchodzicie w 4 a używacie już 3 to czy ja używając 2 za bardzo go nie ograniczam? Hmm. Nie ma wypchanych gaci pamperem, są dopasowane...

    Ta biedra robi teraz tak często promocje, czy ogólnie są zawsze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 21:41

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    no właśnie 10 na dzień to by starczyło na 30 dni jeszcze czyli do 6kg. Mój jest z 3 grudnia ale jak patrzę, że wy wchodzicie w 4 a używacie już 3 to czy ja używając 2 za bardzo go nie ograniczam? Hmm. Nie ma wypchanych gaci pamperem, są dopasowane..

    Ja też używam jeszcze 2 ☺️

    mt30 lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Podobno takie podnoszenie jest przy napięciu mięśniowym.. jedna dziewczyna tak ma z córką z Instagrama i chodzi na rehabilitację bo ma napięcie i jak wysłałam jej filmik z unoszenia mojej to napisała. Ze jej tak miała o ma napięcie 😔 14 lutego mam fizjoterapeute mam nadzieję że powie że to normalny etap rozwoju 😔


    Wydaje mi się że w późniejszych miesiącach dziecko podnosi główkę ale nie że cały czas.. i faktycznie przy napięciu tak może być. A jak zachowuje się na brzuchu ? Bardzo wysoko zadziera głowę ? Bo tak jest przy napięciu bo moja starsza córka miała

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dzieciaki jak śpią to czasem też tak głośno oddychaja?

    Mój wysoko podnosi głowę, jak do kołyski. Innym razem wcale nisko i upada. Fizjo nie stwierdziła napięcia. Wizytę mamy jeszcze w nst. tygodniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 21:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś jak fizjo badała Marlenkę to patrzyła czy unosi i mówiła, że jest dobrze. Chodzi też o to, aby główka nie odchylała się do tyłu i nie opadała sama, bez kontroli.


    Mt tak, czasem głośno oddycha, czasem chrumka 😁🐽🐷

  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja podobnie podnosi głowe jak ją trzymam, jak leży to nie zauważyłam. Pojawiło się to w ciągu ostatnich max 2 tyg i wydawało mi się że to brzuszek.

    Ta promka w biedronce to chyba pieluchlmajtek dotyczy tym razem a prztnajmniej tak zrozumiałam z tv. Na razie mam mega zapas 2 i kurcze też nie wiemn czy nie zostanie bo już widzę odciśnięte gumki :-/

    Mt30 Zuzka wydaje mega dużo różnych dźwięków aż czasami nagrywam i pokazuje pediatrze czy położnej. Z tego co mówili nierówny/ciężki oddech itp to normalne i wynika z niewykształconego w pełni układu oddechowego.

  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaczęłam podawać espumisan i bio gaie na brzuszek i od pierwszego dnia mamy problem z kupą. Dotychczas zawsze było min 5 dziennie a teraz widzę ze się męczy i mamy jedna dziennie "po pachy". Kurcze zastanawiam się który z tych specyfików to powoduje. Macie podobne doświadczenie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetk_a wrote:
    Dziewczyny zaczęłam podawać espumisan i bio gaie na brzuszek i od pierwszego dnia mamy problem z kupą. Dotychczas zawsze było min 5 dziennie a teraz widzę ze się męczy i mamy jedna dziennie "po pachy". Kurcze zastanawiam się który z tych specyfików to powoduje. Macie podobne doświadczenie?
    Niestety nie pomogę, ale może to kwestia tego, że uklad się wykształca. Marlena jak jeszcze ze 4 tygodnie temu waliła po każdym jedzeniu, później zmniejszyło się do 3-4 to tera robi 1 , a czasem co drugi dzień

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    969b08ee21da.jpg

    Tony lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantsy są teraz w promocji a te pampersy tylko w sobotę 😝

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetk_a wrote:
    Dziewczyny zaczęłam podawać espumisan i bio gaie na brzuszek i od pierwszego dnia mamy problem z kupą. Dotychczas zawsze było min 5 dziennie a teraz widzę ze się męczy i mamy jedna dziennie "po pachy". Kurcze zastanawiam się który z tych specyfików to powoduje. Macie podobne doświadczenie?

    U nas też od kilku dni 1 max 2 kupki a tak to było z 5 więc to raczej normalne

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    969b08ee21da.jpg


    Ja tego nie mam na apce 🤔😭

    Dziękuję za info 🤗

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nie ma tu pokazanych 3 🤔

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 2 lutego 2023, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio tez nie bylo chyba trojek na zdjeciu, a na promke wchodzily. Tak cos sobie przypominam.

    Soweczko, okienko serologiczne to czas od potencjalnego zakazenia do tego, by w badaniu krwi wyszlo, czy sie zachorowalo, czy nie. To w kontekscie tej nędznej akcji z uzywanym laktatorem. Dopiero w kwietniu moge zrobic panel wirusologiczny i dowiedziec sie, czy jestem bezpieczna. Zatyka mnie ze stresu na ten temat, ale coz, trzeba czekac 😔

    Kupilam sobie z tego wszystkiego medele na dwie piersi. Doszlam do wniosku, ze juz nie mam zamiaru oszczedzac na zdrowiu, a medela to w koncu produkt premium i mam cichutka nadzieje, ze uda sie jeszcze dlugo pokarmic ❤️

    Mt, wedlug mnie nie mozna sie do koncs sugerowac waga napisana na pampersach, tylko wlasnymi odczuciami. Jesli nic Ci sie nie przelewa, nie uciska malucha i wedlug Ciebie jest ok, to ja osobiscie bym go w dwojki ubierala. U nas bylo tak, ze mlodemu sie zaczelo czesto wylewac z pieluchy i widac bylo, ze sa juz takie na styk. A ze zapas sie skonczyl, to po prostu przeszlismy na trojki.

    Smiesznie - mlody na prawie 6,5 kg, a kolezanki wczesniaki 15 miesieczne maja 7,5 kg. Niesamowite, jak dzieci sa rozne :)

    Sóweczka lubi tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 2 lutego 2023, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bylo 10 wodnistych kup dziennie i kolka. Potem jak kolka/problemy brzuszkowe sie uspokoiły to zaczęło być 4-5 kupek mniej wodnistych. Potem były dwie piękne kupy na dzień i super spokojne dziecko. Przyjęliśmy szczepionkę doustna Rotateq i od tygodnia zielone kupska kilka razy dziennie i przez pierwsze 3 dni placz. Powoli sie stabilizuje z tymi zielonymi kupami. Ciekawe jak będzie po następnym podaniu na rota :/
    Ja caly czas podaje espumisan i biogaie. Nie zauwazylam jakchs zmian. Podaje tez delicol, boje sie go odstawić. Będę podawala jeszcze przez tydzień a potem spróbuję odstawić i bede obserwowała czy cos sie dzieje zlego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 00:43

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 2 lutego 2023, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zaparcia pojawiły się i po espumisanie i po vivomixxie. Częściej jednak espimisan powoduje zaparcia.

    Jestem pod wrażeniem ile kup robią Wasze dzieci 😮 u nas od początku jest jedna na 2-3 dni, a od tygodnia jedna dziennie, co mnie mega cieszy, bo widzę, że jej lżej.

    Smerfetk_a lubi tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 2 lutego 2023, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Mój sam z siebie tego nie robi. Dopiero kojarzy, jak złapie go za 2 rączki jednocześnie. Wg pediatry napięcie ok, a do fizjo prewencyjnie nie chodzę.

    A zielone kupki u nas kolejny dzień. Już 4. I nadal się schizuje, że mały nie dojada. Drugi dzień z rzedu dokarmiam go moim odciągniętym i więcej ulewa, a nawet rzyga. I nie wiem, czy to dla niego za dużo, czy ma związek z tymi zielonymi kupami. Przybiera jak zwykle bez szału, ale bez tragedii.
    W moja sama z siebie

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Wydaje mi się że w późniejszych miesiącach dziecko podnosi główkę ale nie że cały czas.. i faktycznie przy napięciu tak może być. A jak zachowuje się na brzuchu ? Bardzo wysoko zadziera głowę ? Bo tak jest przy napięciu bo moja starsza córka miała
    Wcale nie chce chwilę polezy trochę podniesie i afera

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ostatnio było dużo kup bo piłam znów majeranek i takie wodniste zobaczymy jak teraz

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
‹‹ 608 609 610 611 612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ