X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalli95 wrote:
    Dziewczyny a czy przy ząbkowaniu kupa waszych maluchów się zmienila? Nie wiem czy to przez alergie czy przez zabki bo mamy dużo śluzu w kupie

    Przy górnych jedynkach była taka rzadka i do kilku razu dziennie nawet. A teraz to nie wiem jak będzie z tym Marudą. 🙄 Niby coś mu na zęby idzie, ale to co się zbierze to zaraz przechodzi. A na dziaslach nie widzę i nie czuje opuchlizny.

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1152 622

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżasta a przy jedynkach górnych mieliście opuchliznę? Jaki był u was odstep czasowy między dolnymi a górnymi jedynkami?
    U nas idą ząbki, ale nie wiadomo które wyjdą jako następne.

    U nas tez jest kaszel. Tylko inhaluje. Z nosa nic nie da się odciągnąć. Wszystko spływa po gardełku :/

    Kalli ja nie wiem czy te nasze kupki brzydkie, luźne wiązać z ząbkowaniem bo u nas byly ciągle. Także przy ząbkowaniu również.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2023, 11:30

  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy suchym kaszlu to chyba najlepiej inhalacje i nawilżanie dróg oddechowych.

    Co do kataru - polecicie jakiś dobry odciągacz do glutów? Mam jakiś najtanszy z doz, ale beznadziejny jest. Najlepiej taki ustny, nie do odkurzacza.

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Kalli95 Autorytet
    Postów: 1199 1562

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Przy suchym kaszlu to chyba najlepiej inhalacje i nawilżanie dróg oddechowych.

    Co do kataru - polecicie jakiś dobry odciągacz do glutów? Mam jakiś najtanszy z doz, ale beznadziejny jest. Najlepiej taki ustny, nie do odkurzacza.
    Wg mnie frida jest beznadziejna, mielismy tez z canpola i byl o niebo lepszy i mial 3 wymienne końcówki (takie same).
    W poniedziałek idziemy do alergologa, dzwoniłam do lekarki zapytać czy nas przyjmie a ona do mnie ze o nas myśleli o się zastanawiali co tam u nas, kiedy przyjdziemy i czy się rozplynelismy także nie wiem czy to dobrze czy to zle ze nas pamiętają na oddziale 😅

    6c04bbb91b.png
    06.2021 👼
    11.2021 👼
    25.10.2022 💙 Staś 2930 g 🧸
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Przy suchym kaszlu to chyba najlepiej inhalacje i nawilżanie dróg oddechowych.

    Co do kataru - polecicie jakiś dobry odciągacz do glutów? Mam jakiś najtanszy z doz, ale beznadziejny jest. Najlepiej taki ustny, nie do odkurzacza.

    Ja mam katarek i jest ok, ale nie mam też porównania z innymi. On jest i do odkurzacza i do odciagania ustami, ale przy katarze odkurzaczem u nas szło super.

  • Smerfetk_a Ekspertka
    Postów: 243 153

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam katarek, ale na razie tylko odkurzaczem próbowałam. Jest mega skuteczny ale im starsze dziecko tym gorzej znosi chyba. Ostatnio próbowałam bez katarka i wystarczyła sól fizjologiczna + inhalacje. Dobrze udrażnia też marimer hipertoniczny.

  • olanowak90x Autorytet
    Postów: 310 440

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy słyszałyście o czymś takim że w ciąży nie można iść do zoo?
    Bo usłyszałam dziś taki zakaz od rodziców i zastanawiam się o co chodzi... Podobno dawniej tak mówili że nie powinno się iść w ciąży do zoo.

    Jaś 13.11.2022 💙
  • Joanne Autorytet
    Postów: 884 973

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcieliśmy zmienić fotelik bo ten nasz jest bardzo głęboki i Krysia ma tam mega ciasno i gorąco w te upały i okazało się że z tą grubaską to nie taka łatwa sprawa 🤦🏻‍♀️ musimy celować jednak w te do 4lat bo łatwiej będzie dobrać ale po którejś próbie się poddaliśmy bo Młoda się rozryczała i nie chciała współpracować.

    Ciężko mi idzie rozszerzanie diety. Nie wiem czym ją karmić. Miałam zajebisty pomysł że po prostu zmiksuję jej to co my będziemy jedli, potem pomyślałam że nie mogę przecież dodać przypraw a jak dałam mięso na patelnię to pomyślałam że na smażone to chyba jeszcze za wcześnie. Finalnie po trochę wszystkiego odebrałam, dałam w garnek i zagotowałam a później zblendowalam. Myślałam że nie zje ale pojadła sporo. Było z mięsem i makaronem pełnoziarnistym więc dzisiaj powinna pospać🤭

    Reszta wszystko spoko. Próbują Wasze dzieciaki po Was powtarzać słowa?

    age.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne a doprawiać można, byle by nie solą i mieszankami z solą typu wegeta czy maggi. Zioła, papryka w proszku itp. Jak najbardziej.

    Co do gadania to nasz straszna gaduła się zrobił i dużo piszczy. Dzisiaj skapnęłam się, dlaczego jak z nim wychodzę, to tak dużo gada i się cieszy. A to echo i ma straszny ubaw z tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2023, 20:28

    Joanne lubi tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3930 4517

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala pełza po całej chacie.. jest jej wszędzie pełno 😬 dzisisj w toalecie to obie dotrzymywały mi towarzystwa 🙈🤣🤣
    Majka się rozchorowała noc ciężka dzień tragedia noc zapowiada się nie lepsza... Nie mam siły 🙆 czekam aż Ala załapie bo cały czas się przytulają zabawki jedna po drugiej do buzi bierze 🙈

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Joanne Autorytet
    Postów: 884 973

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela cierpliwości i wytrwałości😘

    Dziewczyny jeszcze mam pytanie odnośnie wyparzania. Czy mogę butelki, butelki od laktatora i zabawki włożyć w zmywarkę bez tabletki i innych naczyń i w ten sposób umyć zamiast wyparzać? Już strasznie nie chce mi się tego robić.

    age.png
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosiu, przy dolnych jedynkach miał bardzo zaczerwienione dziąsła i duuużo stękał (w końcu prawdziwy chłop 🤣). Też było je czuć pod palcami. Ostatecznie obie wyszły kilka dni przed majówką. Górnych jeszcze nie ma i czekam. 😉 W artykułach piszą, że góra wychodzi 8-12 miesiąc, to tak jakby na dniach. 🤣

    Karolowi ani się nie pogarsza, ani nie polepsza. Dziś jedzie z tatą do lekarza - matka ma wychodne i jedzie do Krk na spotkanie z kumpelą 🤣. Zastanawiałam sie nawet wczoraj, jak wysokie uzyskam miejsce w rankingu **ujowych matek, gdy zostawię chore dziecko z mężem. Czy jednak uzyskam miejsce przed, czy jednak za patologią w skali teściowej? 🤔 XD Ale wiecie co? Mam totalnie wyrąbane. Mężowi przyda się takie 8h sam na sam z marudnym Karolem. 🤗

    Nosia, Angelaaaa lubią tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1152 622

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Nosiu, przy dolnych jedynkach miał bardzo zaczerwienione dziąsła i duuużo stękał (w końcu prawdziwy chłop 🤣). Też było je czuć pod palcami. Ostatecznie obie wyszły kilka dni przed majówką. Górnych jeszcze nie ma i czekam. 😉 W artykułach piszą, że góra wychodzi 8-12 miesiąc, to tak jakby na dniach. 🤣

    Karolowi ani się nie pogarsza, ani nie polepsza. Dziś jedzie z tatą do lekarza - matka ma wychodne i jedzie do Krk na spotkanie z kumpelą 🤣. Zastanawiałam sie nawet wczoraj, jak wysokie uzyskam miejsce w rankingu **ujowych matek, gdy zostawię chore dziecko z mężem. Czy jednak uzyskam miejsce przed, czy jednak za patologią w skali teściowej? 🤔 XD Ale wiecie co? Mam totalnie wyrąbane. Mężowi przyda się takie 8h sam na sam z marudnym Karolem. 🤗

    Myślałam, że macie już jedynki gorne. W takim razie czekamy 😉

    Wczoraj pojechaliśmy z mezem spotkać się ze znajomymi. Widujemy się raz do roku, takie większe grono. Zostawiłam mamę z malutką. Co chwilę dzwoniła.. Mala nie chciała ani spać, ani jeść z butelki, ani sie bawić. Tylko wrzask i maruderstwo. Moja mama z nami mieszka, zna dziecko. Nie było wyjścia i musialam pojechać do domu o 22:00. Oczywiście zanim dojechałam mała zasnęła. Nakarmilam ja na śpiocha, wsiadłam w samochód i wróciłam na imprezę.

    Nie chciała ani tknąć butelki z mlekiem. Niedługo mamy wesele znajomych i się trraZ martwię, ze jak zostawię malutka z mamą to będzie powtórka. Totalnie nie da się tknąć jeśli chodzi o butelkę :/ Nie wiem czy to na te ząbki nie chce nutelki. Karmie ciągle piersią, z butli jada bardzo rzadko ale zwykle wcinała jak złoto. Nie wiem...

    Katar jest głęboko w nosku, do buzi nie da sobie za cholere zagladnac. Zaciska wargi. Mala wariatka.

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1152 622

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżasta i tak jak mówisz, mężowi przyda się kilka godzin z dzieckiem marudnym. Ja mam wrażenie, ze przez to ze ciągle ja usypiam malutka to wczoraj nie chciała zasnąć w rękach babci. Mąż się nie pali do usypiania, babcia też się nie wtrąca a z kimś mała musi zasnąć. No i czuje, że będziemy mieć teraz problemem jak będę chciała gdzieś pojechać... 😒

  • Joanne Autorytet
    Postów: 884 973

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola Nowak jak się czujesz i który tc już masz? Pamiętam te początki, jak strasznie spać się chciało. Nastawiałam budzik i jak było "tylko" 10h snu to wiedziałam że się nie wyśpię 😅

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3930 4517

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Myślałam, że macie już jedynki gorne. W takim razie czekamy 😉

    Wczoraj pojechaliśmy z mezem spotkać się ze znajomymi. Widujemy się raz do roku, takie większe grono. Zostawiłam mamę z malutką. Co chwilę dzwoniła.. Mala nie chciała ani spać, ani jeść z butelki, ani sie bawić. Tylko wrzask i maruderstwo. Moja mama z nami mieszka, zna dziecko. Nie było wyjścia i musialam pojechać do domu o 22:00. Oczywiście zanim dojechałam mała zasnęła. Nakarmilam ja na śpiocha, wsiadłam w samochód i wróciłam na imprezę.

    Nie chciała ani tknąć butelki z mlekiem. Niedługo mamy wesele znajomych i się trraZ martwię, ze jak zostawię malutka z mamą to będzie powtórka. Totalnie nie da się tknąć jeśli chodzi o butelkę :/ Nie wiem czy to na te ząbki nie chce nutelki. Karmie ciągle piersią, z butli jada bardzo rzadko ale zwykle wcinała jak złoto. Nie wiem...

    Katar jest głęboko w nosku, do buzi nie da sobie za cholere zagladnac. Zaciska wargi. Mala wariatka.


    Co do butelki to nie pomogę bo nie każde dziecko chce z niej pić 😬😬

    Ala często ma tak że na drzemki nie ma problemu u kogoś zasnac ale jak ma jakiś kryzys czy coś to mąż może ją próbować uśpić i ta nie chce spać a ja ją ledwo wezmę nic nie robię a ona już śpi 😅 albo jak byliśmy nad morzem i pojechałam z siostrą na zakupy a chłopaki zostali z dziećmi. Ala była w wózku i chciała iść spac mąż ją woził to ta uśmiech od ucha do ucha i oczy jak 5zł, wujek przejął wózek i w ciągu minuty zasnęła 🙈🙈🙈
    Ostatnio teściowa była i pierwsze co wzięła Ale na ręce to biedna płakała 😅
    Już widzę że jak gdzieś jej na chwilę znikne z pola widzenia to jej się nie podoba i próbuje zaraz płakać byle bym przyszła ale w drugą stronę to nie działa jak chce żeby była obok mnie to ta sobie zwiedza mieszkanie i nie musi mnie widzieć haha 😂😂

    Wiesz to już nie jest malutki bobas i już może niechętnie będzie chciało z kimś innym zostawać 😬

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1152 622

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Co do butelki to nie pomogę bo nie każde dziecko chce z niej pić 😬😬

    Ala często ma tak że na drzemki nie ma problemu u kogoś zasnac ale jak ma jakiś kryzys czy coś to mąż może ją próbować uśpić i ta nie chce spać a ja ją ledwo wezmę nic nie robię a ona już śpi 😅 albo jak byliśmy nad morzem i pojechałam z siostrą na zakupy a chłopaki zostali z dziećmi. Ala była w wózku i chciała iść spac mąż ją woził to ta uśmiech od ucha do ucha i oczy jak 5zł, wujek przejął wózek i w ciągu minuty zasnęła 🙈🙈🙈
    Ostatnio teściowa była i pierwsze co wzięła Ale na ręce to biedna płakała 😅
    Już widzę że jak gdzieś jej na chwilę znikne z pola widzenia to jej się nie podoba i próbuje zaraz płakać byle bym przyszła ale w drugą stronę to nie działa jak chce żeby była obok mnie to ta sobie zwiedza mieszkanie i nie musi mnie widzieć haha 😂😂

    Wiesz to już nie jest malutki bobas i już może niechętnie będzie chciało z kimś innym zostawać 😬
    Angela właśnie się tego boje, ze się jej takie mamusiowanie włączyło. I oczywiście będę słuchała, ze to moja wina bo tylko ja usypiam 😁 jak mała krzyczy to nie widzę jakoś ochotników w kolejce żeby usypiać. Idą jej tez ząbki. Oby to było powodem tego, ze odmawia butelki. Ostatni raz to jadla z butelki miesiąc temu na wyjeździe i było git. Zobaczymy 😉

  • olanowak90x Autorytet
    Postów: 310 440

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Ola Nowak jak się czujesz i który tc już masz? Pamiętam te początki, jak strasznie spać się chciało. Nastawiałam budzik i jak było "tylko" 10h snu to wiedziałam że się nie wyśpię 😅

    10t2dc, czujemy się różnie 🙈 mam takie nudności całodniowe albo nie mam ich wg... A tak to żadnych innych dolegliwości.

    Angelaaaa, Joanne lubią tę wiadomość

    Jaś 13.11.2022 💙
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3930 4517

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Angela właśnie się tego boje, ze się jej takie mamusiowanie włączyło. I oczywiście będę słuchała, ze to moja wina bo tylko ja usypiam 😁 jak mała krzyczy to nie widzę jakoś ochotników w kolejce żeby usypiać. Idą jej tez ząbki. Oby to było powodem tego, ze odmawia butelki. Ostatni raz to jadla z butelki miesiąc temu na wyjeździe i było git. Zobaczymy 😉


    No jak zęby idą to też przeważnie dziecko woli mamusie i ewentualnie tate 😅 wtedy dziecko lubi być dużo noszone tulone więc jak najbardziej też to może być powodem 😬

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Joanne Autorytet
    Postów: 884 973

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olanowak90x wrote:
    10t2dc, czujemy się różnie 🙈 mam takie nudności całodniowe albo nie mam ich wg... A tak to żadnych innych dolegliwości.

    Oby jak najdłużej nic nie doskwierało i dzidziuś zdrowo rósł ❤️

    Coś mi się załączyło że chętnie zaszłabym w drugą ciążę ale to jeszcze nie jest najlepszy czas. Muszę przynajmniej jeszcze z pół roku poczekać.

    olanowak90x lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 736 737 738 739 740 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ