X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • Niaha Autorytet
    Postów: 3494 5657

    Wysłany: 4 lipca, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dzisiaj ciężką noc 🥱
    Najpierw bardzo długo nie mogłam zasnąć, bo mały nieźle dokazywał, a rano nie mogłam pospać, przez mega dziwny sen który mnie wybudził 😑 Śniło mi i się, że zostałam porwana przez jakiś typków z gangu, przetrzymywali mnie w jakimś pokoju i kombinowałam jak zwiać i jak to zrobić, żeby nie ogarnęli, że jestem w ciąży, pomimo że była już widoczna 🥲
    Nie wiem co siedzi w mojej głowie, przerażające.

    ▪️ponad dekadę działamy bez zabezpieczenia
    ▪️kilka cb (ostatnia 02.23)

    👩 33 lat
    niedoczynność tarczycy (letrox 100), cukrzyca ciążowa (dieta, insulina), pueria duo, wysokie ryzyko preeklampsji (acard 150mg)
    🧔31 lat
    słaba jakość nasienia (suple), ZZSK (leki)

    Nasz dinuś 🦕❤️
    4.03 - pęcherzyk 6mm
    11.03 - 2mm naszego cudu ☀️
    14.03 - 4.9mm + ❤️
    18.03 - 9,9mm 🦕
    28.03 - 1.95cm 👶 (8+5)
    05.04 - 2.67cm 🐣 (9+6)
    10.04 -15.04 - NIFTY - niskie ryzyka, Chłopczyk 💙
    15.04 - 4.39cm ⭐ (11+2)
    23.04 - 6.26cm 👶 (12+3)
    25.04 - wysokie ryzyko preeklampsji 😔
    14.05 - 11.3 cm 120g (15+3)
    21.05 - 147g (16+3)
    06.06 - 225g (18+5)
    21.06 - 349g (20+6)
    23.07 - 735g (25+3)
    20.08 - 1289g (29+3)
    03.09 - 1680g (31+3)
    24.09 - wizyta ginekologiczna (10:30)
    02.11 - termin wg OM

    preg.png
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4887 8370

    Wysłany: 4 lipca, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja laktator zamierzam zabrać do szpitala, ale zostawić w aucie. Przez to nie będę mieć milionów toreb, a stary zawsze może przynieść jak będzie potrzeba. Z synem nie używałam, on był moim laktatorem, ale tak naprawdę chwilę po porodzie już był na cycku. Wyszłam też po 2 dobach więc dużo tego czasu w szpitalu nie miałam. W domu miałam taki nawał, że nabawiłam się zapalenia piersi i tym razem mam zamiar odciągać jak tylko młody nie będzie dawał rady (bałam się dodatkowego napędzania laktacji, a skończyłam z zastojami w piersiach i wysoką gorączką).
    Z tego co się orientuję, ale mogę się mylić to np Neno ma tylko 2 rozmiary muszli i ten mniejszy chyba nie jest w zestawie, tylko trzeba dokupić. Można jak najbardziej się wstrzymać, chociaż to i tak chyba bardziej chodzi o rozmiar sutka niż samej piersi.

    Ja za bardzo poszalałam z zakupami i też muszę przystopować. Dostawkę przyniosłam z piwnicy, ale na razie stoi w kartonie. Boję się, że jak to wszystko porozkładam to nie będziecie my mieli gdzie żyć 😂

    Paima, Karmen lubią tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    Maksym <3 💙
    preg.png
  • Kamsi Autorytet
    Postów: 706 922

    Wysłany: 4 lipca, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Z jednej strony tak, z drugiej niektóre laktatory mają funkcję stymulacji, żeby w ogóle pobudzić i rozkręcić laktację. Dużo dziewczyn mówi, że żałuje że od początku nie miało, bo wtedy miałyby mniejszy problem z rozkręceniem wszystkiego, szczególnie po CC, bo ponoć jest trudniej.


    Dokładnie u mnie tak było, cake szczęście, że zabrałam ze sobą bo uratował przed zastojem a wcześniej pomógł rozkręcić po cc

    Paima, Karmen lubią tę wiadomość

    Kamila: 25 lat
    8.09.2020- córeczka
    9.02.2022- poronienie 9tc
    05.2022- ponowne starania
  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 283 187

    Wysłany: 4 lipca, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy zdarzyło Wam się, że brzuch zmalał? U mnie generalnie bardzo go nie widać, są duże różnice między porankiem i wieczorem, ale już tydzień temu był całkiem spory, a teraz od trzech dni jest malutki. Fakt, że jesteśmy na urlopie i od tygodnia robię po 15 tysięcy kroków, więc mogłam po prostu schudnąć, no i na pewno mam mniejsze wzdęcia. Natomiast ta różnica jest dla mnie widoczna gołym okiem i schizuję trochę…

    preg.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 782 1127

    Wysłany: 4 lipca, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Miałam dzisiaj ciężką noc 🥱
    Najpierw bardzo długo nie mogłam zasnąć, bo mały nieźle dokazywał, a rano nie mogłam pospać, przez mega dziwny sen który mnie wybudził 😑 Śniło mi i się, że zostałam porwana przez jakiś typków z gangu, przetrzymywali mnie w jakimś pokoju i kombinowałam jak zwiać i jak to zrobić, żeby nie ogarnęli, że jestem w ciąży, pomimo że była już widoczna 🥲
    Nie wiem co siedzi w mojej głowie, przerażające.

    Współczuję takiej nocy. Ja co chwilę pobudka bo mnie biodra bolały i przewrotki z jednego boku na drugi. Mój mały ciągle spokojny od soboty 😞 wczoraj coś popołudniu troszkę popukał ale tak słabawo. Wydaje mi się że teraz jest ułożony jakoś za łożyskiem dlatego te ruchy nie przypominają poprzednich kopniaczków ale nie ukrywam że mnie to trochę martwi mimo wczorajszego USG które było jak najbardziej prawidłowe.

    Co do laktatora to planuje zakup przed porodem ale kompletnie nie wiem jaki wybrać. Jest tego bardzo dużo na rynku i już się gubię co jest dobre a co tylko wypchnięte marketingowo. Czytam opinie na forach i kazda ma inny jedne chwalą inne nie, więc obawiam się że nie uda mi się trafić od razu z takim który będzie dobry dla mnie.

    Planuję sobie w głowie karmić piersią ale też coś odciagać (jeśli oczywiscie bedzie z czego) żeby 1-2 karmienia oddać mężowi. Ciekawe czy młody na to pójdzie 🤣

    preg.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    ******************
    29.02.2024 ⏸️
    13.03.2024 CRL 2,1mm 🩵 113
    Clexane, accofil, acard, glucophage, encorton, ovitrelle, biosteron, hydroxychloroquine
    24.04.24 CRL 5,44cm 💙 157 OM 11+4 USG 12+0, Nifty niskie ryzyka, syn 🥳 🩵
    29.04.24 I prenatalne wszystko jest w porządku 💙🩵Olafek ma już 6,56cm OM 12+2 USG 12+6
    24.06.24 II prenatalne, wszystkie narządy obecne i na swoim miejscu 💙 Olafek ma 421g 👶🤯
    26.08.09 USG 29+2, 1415g 😍🥳
    2.09.2024 III prenatalne
    Przewidywana data porodu - 5.11.2024
  • Waflut Autorytet
    Postów: 388 316

    Wysłany: 4 lipca, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Miałam dzisiaj ciężką noc 🥱
    Najpierw bardzo długo nie mogłam zasnąć, bo mały nieźle dokazywał, a rano nie mogłam pospać, przez mega dziwny sen który mnie wybudził 😑 Śniło mi i się, że zostałam porwana przez jakiś typków z gangu, przetrzymywali mnie w jakimś pokoju i kombinowałam jak zwiać i jak to zrobić, żeby nie ogarnęli, że jestem w ciąży, pomimo że była już widoczna 🥲
    Nie wiem co siedzi w mojej głowie, przerażające.

    Wczoraj miałam to samo… 4h z boku na bok, a jak już wpadłam w półsen to miałam taki sen, że co chwilę się budziłam 🙈 śniła mi się jakaś mała dziewczynka, na oko 5-6 lat, której oczy nagle się zmieniały w czarne i wgapiając się w ludzi mordowała ich. Po każdym przyśnięciu ten sam widok przed oczami 🫣

    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 4 lipca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wero0707 wrote:
    Dziewczyny, a czy zdarzyło Wam się, że brzuch zmalał? U mnie generalnie bardzo go nie widać, są duże różnice między porankiem i wieczorem, ale już tydzień temu był całkiem spory, a teraz od trzech dni jest malutki. Fakt, że jesteśmy na urlopie i od tygodnia robię po 15 tysięcy kroków, więc mogłam po prostu schudnąć, no i na pewno mam mniejsze wzdęcia. Natomiast ta różnica jest dla mnie widoczna gołym okiem i schizuję trochę…

    Też mam takie wrażenie mimo że nie jem mniej 🤔

    Co do wyprawki to przyszło nam lozeczko kinderkrafta, ale maz nie chce rozpakować, bo znajoma mu nagadała żeby tylko nie skręcać lozeczka przed 🙄 ciekawe jak będzie coś nie tak to jak zareklamuje za kilka miesięcy. Wogole nie wierzę w takie bzdury.

    Mnie znow w zeszłym tygodniu dopadło pieczenie i byłam na posiewie właśnie widzę w systemie że robią antybiogram bo tlenowy dodatni 🫣 biorę macmirror mam nadzieję że już pomaga tam chociaż wcale nie przechodzi niestety

    preg.png
  • Sparky Autorytet
    Postów: 1815 2472

    Wysłany: 4 lipca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zdania, że laktator warto kupić przed porodem. Mam wrażenie, że położne ze szkół rodzenia za bardzo skupiają się na nawale i ewentualnych nadmiarach mleka, ale o rozkręcaniu laktacji już zapominają 🤡 Z synkiem wychodziliśmy że szpitala w sobotę, moja laktacja praktycznie nie istniała, bo nie chciał łapać piersi. Gdybym nie miała pod ręką laktatora, pewnie nie udałoby się nam rozkręcic kp. Lejki dobiera się do rozmiaru brodawki, a nie całej piersi.

    Najpierw miałam neno uno, później dokupiłam muszlowy Babyono shelly, a na koniec jeszcze podwójny neno due 😀 I to właśnie ten ostatni był najlepszy i z niego zamierzam korzystać, jak znowu będzie potrzeba. Muszlowy sprzedałam. Ogólnie fajna sprawa, ale z tym typem laktatora wiele zależy od budowy piersi. Moje są małe i trudno było mi go dobrze założyć.

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - 2,55 cm misia 🧸
    08.05.24 - 5,91 cm, ryzyka niskie 😍 prawdopodobnie dziewczynka 🩷
    04.06.24 - 150 g śpiącej królewny 😴👸🏼
    27.06.24 - 298 g córeczki 🎀
    02.07.24 - połówkowe, wszystko w porządku 🥰
    18.07.24 - 482 g ruchliwej panienki 🌸
    14.08.24 - 894 g leniuszka 🌞
    03.09.24 - 1274 g ✨
    11.09.24 - III prenatalne, 1517 g, wszystko dobrze 🥳
    26.09.24 - następna wizyta 🤞🏼

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1265 1263

    Wysłany: 4 lipca, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️ kciuki za dzisiejsze wizyty ✊🏼

    Niaha, współczuję koszmaru. Po przebudzeniu ma się uczucie jakby się nie spalo w ogóle i jest się zmęczonym po takim śnie.

    Też wolę jednak mieć wcześniej laktator, z tego co czytam to metoda prób i błędów ale trudno 🙈

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Paima Autorytet
    Postów: 1251 2204

    Wysłany: 4 lipca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny rozumiem z jednej strony podejście Twojej położnej. Moim zdaniem ma rację, że nie ma sensu na początku kupować Laktatora za setki, kiedy nawet nie wiadomo czy będzie potrzebny.
    Ale laktator ręczny albo kolektor, to (DLA MNIE) niezbędny gadżet do szpitala ☺️

    Niaha takie sny potrafią namieszać w głowie na pół dnia 😱

    Miska Ty to tam faktycznie ciągle szalejesz z promocjami 😃 oj, jak się nie przyda , to sprzedamy 😜

    Takaja12 nie wierzę w żadne takie zabobony.
    Moim zdaniem to takie szukanie winy w sobie na siłę...
    Skręcając łóżeczko ewentualnie mogę się nadmiernie wysilić, dźwigać -no okej, to może być niekorzystne.
    Ale chcę rozłożyć już materac, wyjąć z folii aby "pooddychał" i nie chcę robić tego kilka dni przed porodem 😉

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    preg.png
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4887 8370

    Wysłany: 4 lipca, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paima wrote:
    Jenny rozumiem z jednej strony podejście Twojej położnej. Moim zdaniem ma rację, że nie ma sensu na początku kupować Laktatora za setki, kiedy nawet nie wiadomo czy będzie potrzebny.
    Ale laktator ręczny albo kolektor, to (DLA MNIE) niezbędny gadżet do szpitala ☺️

    Niaha takie sny potrafią namieszać w głowie na pół dnia 😱

    Miska Ty to tam faktycznie ciągle szalejesz z promocjami 😃 oj, jak się nie przyda , to sprzedamy 😜

    Takaja12 nie wierzę w żadne takie zabobony.
    Moim zdaniem to takie szukanie winy w sobie na siłę...
    Skręcając łóżeczko ewentualnie mogę się nadmiernie wysilić, dźwigać -no okej, to może być niekorzystne.
    Ale chcę rozłożyć już materac, wyjąć z folii aby "pooddychał" i nie chcę robić tego kilka dni przed porodem 😉

    To dorzucę tylko info, bo właśnie wysłałam męża do Kauflanda, że jest promka na chusteczki nawilżane z Pampersa i pampy do pływania, z kartą Kauflanda chusteczki wychodzą 6gr za sztukę (normalnie 10), a pampersy 14zł za opakowanie. Pewnie jeszcze nie kupujecie, ale podrzucam info, bo my korzystamy ze starszakiem i chyba u małego też będziemy, bo ze wszystkich sprawdzonych te nam najbardziej przypadły do gustu.
    Co do laktatora i odciągania - dla mnie to po prostu była kara 🫣 mega podziwiam wszystkie mamy kpi, naprawdę jesteście dla mnie bohaterkami.

    Elasure ja proponuję jeszcze oprócz jakiegoś fajniejszego wziąć tańszy ręczny - czasami lepiej sobie radzi, chociaż trzeba się namachać. Opinie warto czytać, no ale ciężko się tym kierować, bo tak jak mówisz ile ludzi tyle opinii, jestem pewna że po kilku miesiącach z bobasami każda z nas będzie polecać i odradzać inne rzeczy

    Elasure, Paima, Niaha lubią tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    Maksym <3 💙
    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 4 lipca, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paima wrote:
    Jenny rozumiem z jednej strony podejście Twojej położnej. Moim zdaniem ma rację, że nie ma sensu na początku kupować Laktatora za setki, kiedy nawet nie wiadomo czy będzie potrzebny.
    Ale laktator ręczny albo kolektor, to (DLA MNIE) niezbędny gadżet do szpitala ☺️

    Niaha takie sny potrafią namieszać w głowie na pół dnia 😱

    Miska Ty to tam faktycznie ciągle szalejesz z promocjami 😃 oj, jak się nie przyda , to sprzedamy 😜

    Takaja12 nie wierzę w żadne takie zabobony.
    Moim zdaniem to takie szukanie winy w sobie na siłę...
    Skręcając łóżeczko ewentualnie mogę się nadmiernie wysilić, dźwigać -no okej, to może być niekorzystne.
    Ale chcę rozłożyć już materac, wyjąć z folii aby "pooddychał" i nie chcę robić tego kilka dni przed porodem 😉

    Dokładnie mam takie samo zdanie 👍dlatego wkurza mnie ze wprowadza do domu takie zabobony i dawno bym je skręciła tylko paczka jest taka ciezka że nawet nie zataszcze jej do salonu, a dźwigać nie mogę to tylko dlatego jeszcze tego nie zrobiłam. Ale dziś rozetne ja w garażu i postaram się powyjmowac sprawdzić czy wszystko jest w paczce

    Paima lubi tę wiadomość

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1265 1263

    Wysłany: 4 lipca, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie wierzę w takie zabobony. Na pewno przed porodem chce mieć wszystko przygotowane ☺️

    Mignęła mi ostatnio gdzieś promyka na neno. Teraz nie mogę znaleźć. Wiecie gdzie jest?

    Edit : znalazłam, niestety była do wczoraj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 09:45

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 782 1127

    Wysłany: 4 lipca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Dokładnie mam takie samo zdanie 👍dlatego wkurza mnie ze wprowadza do domu takie zabobony i dawno bym je skręciła tylko paczka jest taka ciezka że nawet nie zataszcze jej do salonu, a dźwigać nie mogę to tylko dlatego jeszcze tego nie zrobiłam. Ale dziś rozetne ja w garażu i postaram się powyjmowac sprawdzić czy wszystko jest w paczce

    Kurcze ja też nie pomyślałabym o takich zabobonach 🤭 też lubię wszystko od razu sprawdzić żeby móc zwrócić w razie gdyby mi się chociażby nie podobało. Na szczęście mój mąż jest gadżeciarzem więc też lubi wszystko od razu odpakować 😂
    Gdyby nie to że pokój jest do przemalowania to pewnie już bym go chciała meblować. Tym bardziej że kołyska młodego już się maluje. Ja jej jeszcze nie widziałam bo chcę niespodziankę ale mąż nadzorował jak mój tata nie był czegoś pewny więc nie mam wątpliwości że będzie cudna ☺️

    Takaja12, MaggLbn, pandzia 🐼, Jenny93, Pati2804 lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    ******************
    29.02.2024 ⏸️
    13.03.2024 CRL 2,1mm 🩵 113
    Clexane, accofil, acard, glucophage, encorton, ovitrelle, biosteron, hydroxychloroquine
    24.04.24 CRL 5,44cm 💙 157 OM 11+4 USG 12+0, Nifty niskie ryzyka, syn 🥳 🩵
    29.04.24 I prenatalne wszystko jest w porządku 💙🩵Olafek ma już 6,56cm OM 12+2 USG 12+6
    24.06.24 II prenatalne, wszystkie narządy obecne i na swoim miejscu 💙 Olafek ma 421g 👶🤯
    26.08.09 USG 29+2, 1415g 😍🥳
    2.09.2024 III prenatalne
    Przewidywana data porodu - 5.11.2024
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1265 1263

    Wysłany: 4 lipca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Kurcze ja też nie pomyślałabym o takich zabobonach 🤭 też lubię wszystko od razu sprawdzić żeby móc zwrócić w razie gdyby mi się chociażby nie podobało. Na szczęście mój mąż jest gadżeciarzem więc też lubi wszystko od razu odpakować 😂
    Gdyby nie to że pokój jest do przemalowania to pewnie już bym go chciała meblować. Tym bardziej że kołyska młodego już się maluje. Ja jej jeszcze nie widziałam bo chcę niespodziankę ale mąż nadzorował jak mój tata nie był czegoś pewny więc nie mam wątpliwości że będzie cudna ☺️
    Koniecznie pochwal się efektem końcowym 😊

    MaggLbn, Elasure, Niaha lubią tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 2946 2905

    Wysłany: 4 lipca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby się tak przejmować wszystkimi zabobonami to człowiek by oszalał. My co prawda jeszcze nic nie skręcamy, najzwyczajniej żeby się nie kurzyło, ale wszystko sprawdzamy jak przychodzą paczki. Idąc takim tokiem myślenia to lepiej też nic nie kupować przed porodem żeby nie zapeszyć 😅 Dopiero jak się dziecko urodzi

    preg.png
  • Paima Autorytet
    Postów: 1251 2204

    Wysłany: 4 lipca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    To dorzucę tylko info, bo właśnie wysłałam męża do Kauflanda, że jest promka na chusteczki nawilżane z Pampersa i pampy do pływania, z kartą Kauflanda chusteczki wychodzą 6gr za sztukę (normalnie 10), a pampersy 14zł za opakowanie. Pewnie jeszcze nie kupujecie, ale podrzucam info, bo my korzystamy ze starszakiem i chyba u małego też będziemy, bo ze wszystkich sprawdzonych te nam najbardziej przypadły do gustu.
    Co do laktatora i odciągania - dla mnie to po prostu była kara 🫣 mega podziwiam wszystkie mamy kpi, naprawdę jesteście dla mnie bohaterkami.

    Elasure ja proponuję jeszcze oprócz jakiegoś fajniejszego wziąć tańszy ręczny - czasami lepiej sobie radzi, chociaż trzeba się namachać. Opinie warto czytać, no ale ciężko się tym kierować, bo tak jak mówisz ile ludzi tyle opinii, jestem pewna że po kilku miesiącach z bobasami każda z nas będzie polecać i odradzać inne rzeczy

    Dobrze, wrzucaj nam takie info. 10 osób nie skorzysta ale jednej się przyda 😄

    Co do chusteczek, to też się wypowiem, bo nie wiem jaką metodę wy wybierzecie.

    Przy pierwszej córce sprawdził mi się termisik z ciepłą wodą postawiony przy przewijaku. Dużo dziewczyn z tego korzysta.
    Obmywałam dzieciątko duzym wacikiem i wodą lub z dodatkiem płynu, który używaliśmy do mycia ciałka, zależnie co się wydarzyło.
    Chusteczki były oczywiście też przydatne ale przy większych awariach lub przy wyjściach.

    Ja lubię te z dobrym składem, a nie są one mega tanie więc ta opcja u nas się sprawdzała 🤭

    miska122 lubi tę wiadomość

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    preg.png
  • Paima Autorytet
    Postów: 1251 2204

    Wysłany: 4 lipca, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Kurcze ja też nie pomyślałabym o takich zabobonach 🤭 też lubię wszystko od razu sprawdzić żeby móc zwrócić w razie gdyby mi się chociażby nie podobało. Na szczęście mój mąż jest gadżeciarzem więc też lubi wszystko od razu odpakować 😂
    Gdyby nie to że pokój jest do przemalowania to pewnie już bym go chciała meblować. Tym bardziej że kołyska młodego już się maluje. Ja jej jeszcze nie widziałam bo chcę niespodziankę ale mąż nadzorował jak mój tata nie był czegoś pewny więc nie mam wątpliwości że będzie cudna ☺️

    Będzie piękna ta wasza kołyska 😍

    Elasure lubi tę wiadomość

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    preg.png
  • BabaJaga89 Ekspertka
    Postów: 135 204

    Wysłany: 4 lipca, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie do laktatorów mam mieszane uczucia, w szpitalu nie miałam (miałam gotowy w domu, żeby przywieźć jak coś), w zasadzie na początku skupiłam się na tym, żeby położne sprawdziły czy dobrze przystawiam pierś i czy córka prawidłowo pije. Pokazały co robić kiedy dziecko przy piersi przysypia, a nie pije. Pytałam o wszystko, one wszystko mi pokazały i myślę, że dlatego uniknęłam problemów z piersiami i karmienie było na tyle skuteczne, że po spadku wagi w szpitalu, na wypisie już było na plusie (byłyśmy 3 doby) :)
    Później okazało się, że córka była bezsmoczkowa i bezbutelkowa, wypluwała wszystko :D i tyle mi się laktator przydał ;)

    miałam ten, te parę razy co odciągałam (mając nadzieję, że wyjdę do sklepu i zostawię mleko :D) był wygodny, teraz jest wymiana modelu i jest wyprzedaż w dobrej cenie Philips Avent Laktator Elektryczny Premium Laktator pojedynczy SCF395/11.
    Może przy drugim się przyda :D

    Elasure, Niaha lubią tę wiadomość

  • Paima Autorytet
    Postów: 1251 2204

    Wysłany: 4 lipca, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Dokładnie mam takie samo zdanie 👍dlatego wkurza mnie ze wprowadza do domu takie zabobony i dawno bym je skręciła tylko paczka jest taka ciezka że nawet nie zataszcze jej do salonu, a dźwigać nie mogę to tylko dlatego jeszcze tego nie zrobiłam. Ale dziś rozetne ja w garażu i postaram się powyjmowac sprawdzić czy wszystko jest w paczce

    Ale najgorzej, że niektórzy w to wszystko wierzą 🥺

    Czekajcie jak się zacznie z karmieniem.

    Usłyszycie, że "dziecko mało przybiera? Przejdź na MM bo masz SŁABE mleko" i inne takie ... 😫

    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    12.06 witaj Maleńka 🩷🥹

    preg.png
‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ