X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • monii Przyjaciółka
    Postów: 71 171

    Wysłany: 5 września, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ❤
    Dzisiaj mam wizytę u mojego gina i ustalany termin cesarki ❤

    Elasure, Jenny93, Pati2804, KarolinaAnastazja, Waflut, Niaha, Natalia K, czaranna, MaggLbn, zulka, Makija lubią tę wiadomość

    2013 - syn Aleksander 👼
    2014 - syn Jaś ❤
    2015 - córka Gosia ❤
    2019 - syn Staś ❤ ( rozszczep lewostronny całkowity, autyzm, opóźnienie rozwoju, zaburzenia koordynacji ruchowej, afazja, adhd )
    2024 - córka Martynka❤

    preg.png
  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 276 185

    Wysłany: 5 września, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Ufff pocieszyłaś mnie, że nie jestem w tym sama. Ja mam jakieś nówki 56 z auchan nie wiem w sumie jak wypadają na tle innych ale wydają mi się malutkie w oczach. Porównania nie mam, więc zostaje przykładanie i wzięcie kilku różnych rozmiarów🙈 Wiem, że za bardzo się nad tym rozwodzę bo to część przygotowań i osiągnięcia spokoju przed porodem. Po porodzie jestem pewna, że obecność syna przyćmi mi wszystko 🥰 i nawet nie pomyślę o za dużym ubranku jako życiowym problemie któremu nie można łatwo zaradzić 🤭

    Ale ja mam to samo. Medytacje jakieś uprawiam nad tymi ubrankami, gapię się na nie i próbuje rozpisać ile jeszcze czego potrzebuje. Dziś byłam w lumpeksie i też rozmiar rozmiarowi nierówny. W ogóle mega rozczarowana wyszłam, bo bardzo słabe te ciuszki były, jednak vinted wygrywa, mimo że droższe

    preg.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 767 1113

    Wysłany: 5 września, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wero0707 wrote:
    Ale ja mam to samo. Medytacje jakieś uprawiam nad tymi ubrankami, gapię się na nie i próbuje rozpisać ile jeszcze czego potrzebuje. Dziś byłam w lumpeksie i też rozmiar rozmiarowi nierówny. W ogóle mega rozczarowana wyszłam, bo bardzo słabe te ciuszki były, jednak vinted wygrywa, mimo że droższe

    Ja z dwóch paczek na vinted jestem mega zadowolona za 90zł ponad 100sztuk ciuszków w dobrym stanie. Teraz dopiero przy prasowaniu widzę ile czego mam, póki co nie zanosi się żebym musiała czegoś dokupować. Rodzinka się śmieje, że bedziemy musieli zakazać Olafkowi rosnąć żeby mógł je wszystkie założyć 🤣 Jak coś w dobrym stanie się zachowa to też puszczę dalej na pewno.

    preg.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    ******************
    29.02.2024 ⏸️
    13.03.2024 CRL 2,1mm 🩵 113
    Clexane, accofil, acard, glucophage, encorton, ovitrelle, biosteron, hydroxychloroquine
    24.04.24 CRL 5,44cm 💙 157 OM 11+4 USG 12+0, Nifty niskie ryzyka, syn 🥳 🩵
    29.04.24 I prenatalne wszystko jest w porządku 💙🩵Olafek ma już 6,56cm OM 12+2 USG 12+6
    24.06.24 II prenatalne, wszystkie narządy obecne i na swoim miejscu 💙 Olafek ma 421g 👶🤯
    26.08.09 USG 29+2, 1415g 😍🥳
    2.09.2024 III prenatalne
    Przewidywana data porodu - 5.11.2024
  • Niaha Autorytet
    Postów: 3485 5633

    Wysłany: 5 września, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii wrote:
    Witam ❤
    Dzisiaj mam wizytę u mojego gina i ustalany termin cesarki ❤

    Trzymam kciuki ❤️🍀

    ▪️ponad dekadę działamy bez zabezpieczenia
    ▪️kilka cb (ostatnia 02.23)

    👩 33 lat
    niedoczynność tarczycy (letrox 100), cukrzyca ciążowa (dieta, insulina), pueria duo, wysokie ryzyko preeklampsji (acard 150mg)
    🧔31 lat
    słaba jakość nasienia (suple), ZZSK (leki)

    Nasz dinuś 🦕❤️
    4.03 - pęcherzyk 6mm
    11.03 - 2mm naszego cudu ☀️
    14.03 - 4.9mm + ❤️
    18.03 - 9,9mm 🦕
    28.03 - 1.95cm 👶 (8+5)
    05.04 - 2.67cm 🐣 (9+6)
    10.04 -15.04 - NIFTY - niskie ryzyka, Chłopczyk 💙
    15.04 - 4.39cm ⭐ (11+2)
    23.04 - 6.26cm 👶 (12+3)
    25.04 - wysokie ryzyko preeklampsji 😔
    14.05 - 11.3 cm 120g (15+3)
    21.05 - 147g (16+3)
    06.06 - 225g (18+5)
    21.06 - 349g (20+6)
    23.07 - 735g (25+3)
    20.08 - 1289g (29+3)
    03.09 - 1680g (31+3)
    24.09 - wizyta ginekologiczna (10:30)
    02.11 - termin wg OM

    preg.png
  • Waflut Autorytet
    Postów: 384 315

    Wysłany: 5 września, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Ja z dwóch paczek na vinted jestem mega zadowolona za 90zł ponad 100sztuk ciuszków w dobrym stanie. Teraz dopiero przy prasowaniu widzę ile czego mam, póki co nie zanosi się żebym musiała czegoś dokupować. Rodzinka się śmieje, że bedziemy musieli zakazać Olafkowi rosnąć żeby mógł je wszystkie założyć 🤣 Jak coś w dobrym stanie się zachowa to też puszczę dalej na pewno.

    Lepiej mieć za dużo niż za mało i musieć robić pranie codziennie 🙈 też mam nadmiar i wolę części nie nałożyć i przekazać dalej, niż się stresować że trafi się mocno ulewający maluch i będą mi szły wszystkie body w jeden dzień 🙄 można po porodzie dokupić jak trzeba, ale wtedy będą inne sprawy do myślenia o nich, chociaż to jedno będzie z głowy 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września, 12:54

    Elasure lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Bibi24 Przyjaciółka
    Postów: 78 167

    Wysłany: 5 września, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze za mnie trzymajcie kciuki ☺️

    Dziś po badaniach z krwi w wynikach mam „góry i doliny” tylko kilka wyników w normie 🫣
    I jakieś zapalenie pęcherza się przyplątało pewnie stąd takie wyniki.
    Wizyta koło 17 liczę na to, że w końcu zmienił położenie z poprzecznego na jakieś lepsze i że chociaż uda się zrobić jakieś ładne pierwsze zdjęcie 3D 🥰

    Widzę, że wszystko fajnie szykujecie, a ja jestem w czarnej „d” 😅 nie ukrywam nawet nie wiem za co się mam zabrać.

    U mnie szkoła rodzenia będzie w październiku - jak czytam, że wy już po lub w trakcie to jestem przerażona tym, że jej nie zdążę zrobić.

    Pisałyście też o położnej, u mnie ze względu na szkołę na NFZ muszę chwilowo wybrać położną ze szpitala - ale później zmieniam deklaracje przy wyjściu ze szpitala . Co rejon to inne zasady myślę, że warto dopytać w POZ do którego należycie.

    Dobrego dnia 💚

    Waflut, Elasure, Natalia K, czaranna, juss92, MaggLbn, Niaha, Pati2804 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • bambari Ekspertka
    Postów: 215 358

    Wysłany: 5 września, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprasowalam część ubranek, też mnie wkurzaja te dziwne rozmiary. Jedno body krótsze a szersze, drugie wąskie a dłuższe, inne podobne na długość i szerokość ale inna długość rękawów 🤷🤷🤷 ale jakoś poukładałam bodziaki. Jutro może pajace wezmę na tapetę.

    II 16.03.2024

    preg.png
  • MonReve96 Autorytet
    Postów: 299 742

    Wysłany: 5 września, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie. Dziękuję za kciuki ❤️ u małej wszystko w porządku, mamy już prawie 2 kg wstydzioszka. Dzisiaj też nie chciała pokazać twarzyczki. Noskiem wtuliła się w mój pęcherz i nie było nic widać 🫣 chyba już do samego porodu będziemy czekać żeby ją zobaczyć.
    Kolejna wizyta 26 września ☺️

    @MaggLbn mamy parownice z firmy Russell Hobbs. Wole nią prasować normalnie w poziomie ale dla mnie jako osoby która nie przepada za prasowaniem to jest naprawdę game changer.

    @pandzia dziękuję za troskę ❤️ ból odrobinę ustąpił i dzisiaj już mogę trochę ruszać głową. Bez gwałtownych ruchów oczywiście ale w porównaniu do wczoraj jest naprawdę dobrze.

    Trzymam kciuki za pozostałe wizyty 🍀🍀🍀

    czaranna, Bibi24, Elasure, juss92, pandzia 🐼, Galena, MaggLbn, Niaha, Natalia K, AgaOs, miska122, Pati2804, zulka, KasiaKasiaKasia lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️28
    🙋🏻‍♂️27
    Razem od 2011💕

    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    19.02.2024 ⏸️
    19.02.2024 - Beta 140,94, prog 34,43
    21.02.2024 - Beta 360,79
    23.02.2024 - Beta 890.85
    🤞🤞🤞

    🌈🩷
    Czekamy na Ciebie malutka!

    (PAI-1 homo)

    preg.png
  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 276 185

    Wysłany: 5 września, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi24 wrote:
    Jeszcze za mnie trzymajcie kciuki ☺️

    Dziś po badaniach z krwi w wynikach mam „góry i doliny” tylko kilka wyników w normie 🫣
    I jakieś zapalenie pęcherza się przyplątało pewnie stąd takie wyniki.
    Wizyta koło 17 liczę na to, że w końcu zmienił położenie z poprzecznego na jakieś lepsze i że chociaż uda się zrobić jakieś ładne pierwsze zdjęcie 3D 🥰

    Widzę, że wszystko fajnie szykujecie, a ja jestem w czarnej „d” 😅 nie ukrywam nawet nie wiem za co się mam zabrać.

    U mnie szkoła rodzenia będzie w październiku - jak czytam, że wy już po lub w trakcie to jestem przerażona tym, że jej nie zdążę zrobić.

    Pisałyście też o położnej, u mnie ze względu na szkołę na NFZ muszę chwilowo wybrać położną ze szpitala - ale później zmieniam deklaracje przy wyjściu ze szpitala . Co rejon to inne zasady myślę, że warto dopytać w POZ do którego należycie.

    Dobrego dnia 💚

    Trzymam kciuki za przekręcenie młodego, jak nie to są jeszcze na to ćwiczenia!

    Góry i doliny u mnie w TSH 🫣 na tej samej dawce miesiąc temu 1,4, a dziś 0,3. Jedyne co zmieniłam to odstęp od połknięcia tabletki do spożycia śniadania (miałam tak zrobić, żeby poprawić wchłanianie, no to się wybitnie poprawiło). Czekam na wyniki krzywej jak na szpilkach

    Bibi24 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 2930 2890

    Wysłany: 5 września, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wero0707 wrote:
    Trzymam kciuki za przekręcenie młodego, jak nie to są jeszcze na to ćwiczenia!

    Góry i doliny u mnie w TSH 🫣 na tej samej dawce miesiąc temu 1,4, a dziś 0,3. Jedyne co zmieniłam to odstęp od połknięcia tabletki do spożycia śniadania (miałam tak zrobić, żeby poprawić wchłanianie, no to się wybitnie poprawiło). Czekam na wyniki krzywej jak na szpilkach


    U mnie ćwiczenia się sprawdziły. Ćwiczyłam dosłownie 2 razy 🙈 i w nocy poczułam duże rozpychanie. Dzień później ma wizycie już był główkowo. Dzisiaj też dalej główkowo ❤️

    Bibi24, Elasure lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 2930 2890

    Wysłany: 5 września, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaaaa wrote:
    Dziewczyny,

    mam głupie pytanie, pewnie mnie zjecie, ale mam strasznie małą wyobraźnię jeśli chodzi o takie rzeczy ;(

    Planujemy żeby mały spał najpierw z nami w dostawce - będzie stała z mojej strony z jednej będzie ściana z drugiej łóżku. Niestety będzie to tak na ciasno, więc nie będę miała miejsca, żeby wyciągnąć i postawić stopy na ziemi.

    Czy macie jakiś sposób, żeby wyciągnąć małego siedząc na łóżku do karmienia? Czy będę musiała wstawać i podchodzić jakby od tyłu?
    Nie wiem czy jasno się wyraziłam ;(

    Dołączam rysunek poglądowy, sorka, za mój brak umiejętności.

    https://ibb.co/QNrp8hf

    A nie możesz go wyciągać siedząc na łóżku? Dostawka ma spełniać taką rolę żeby właśnie niepotrzebnie nie wstawać, tylko mieć dziecko pod ręką:)

    No i druga kwestia czy będziecie mieć monitor oddechu? Bo wtedy dostawka musi być odsunięta od łóżka 10-15 cm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września, 14:15

    preg.png
  • Bibi24 Przyjaciółka
    Postów: 78 167

    Wysłany: 5 września, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    U mnie ćwiczenia się sprawdziły. Ćwiczyłam dosłownie 2 razy 🙈 i w nocy poczułam duże rozpychanie. Dzień później ma wizycie już był główkowo. Dzisiaj też dalej główkowo ❤️


    Super dzięki za info 💚 sprawdzimy co słychać na dzisiejszej wizycie jak się nic nie zmieniło to będę działać z ćwiczeniami 🙌

    Jenny93 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Bibi24 Przyjaciółka
    Postów: 78 167

    Wysłany: 5 września, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    A nie możesz go wyciągać siedząc na łóżku? Dostawka ma spełniać taką rolę żeby właśnie niepotrzebnie nie wstawać, tylko mieć dziecko pod ręką:)

    No i druga kwestia czy będziecie mieć monitor oddechu? Bo wtedy dostawka musi być odsunięta od łóżka 10-15 cm

    A nie chcecie się zamienić stronami łóżka ? U nas taki sam problem się pojawił - natomiast jest plan na zamianę strony mężem

    preg.png
  • Gusta Blu Autorytet
    Postów: 271 583

    Wysłany: 5 września, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie! Panna Józefina wcale nie jest takim maleństwem jak początkowo sądziłam - 1448g i 51 centyl ♥️
    Nie było szans na 3D, bo panienka uznała za stosowne zasłonić buźkę rączkami. No nic, do listopada już niedaleko ☺️
    Anatomicznie wszystko pięknie, pani doktor wychwaliła, że egzamin zdany śpiewająco…
    … tylko że jak poszliśmy po badaniu coś zjeść i wyciągnęłam tę całą papierologię, to zobaczyłam, że tętno jest nisko, poza normą, bo tylko 121ud/min. Nie bardzo rozumiem, czy to w końcu ok, czy jednak za nisko? Lekarka mówiła że serduszko pięknie działa. Nic już nie wiem 🤷🏼‍♀️

    Przedszkolanka123, Waflut, MaggLbn, Bibi24, Natalia K, Elasure, juss92, Jenny93, Pati2804, Niaha, Makija lubią tę wiadomość

    preg.png

    J.👩🏼+K.👨+J.👧+🐈🐈‍⬛=🏡🩷

    ✅I IUI 28.02.2024 🎉🥳
  • Waflut Autorytet
    Postów: 384 315

    Wysłany: 5 września, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaką macie koszulę do porodu? Nie chodzi mi już o te na pobyt, bo takie mam wybrane, ale stricte do porodu 🙈 nie mam pojęcia co wybrać. Miałam wziąć takie same jak poporodowe - wybrałam takie zapinane napami na biuscie, ale teraz się waham czy nie będzie lepsza do porodu zapinana po całej długości? I pytanie czy brać na napy czy na zamek? Za duży wybór jest 😓

    preg.png
  • Polaaaa Przyjaciółka
    Postów: 109 46

    Wysłany: 5 września, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Jaką macie koszulę do porodu? Nie chodzi mi już o te na pobyt, bo takie mam wybrane, ale stricte do porodu 🙈 nie mam pojęcia co wybrać. Miałam wziąć takie same jak poporodowe - wybrałam takie zapinane napami na biuscie, ale teraz się waham czy nie będzie lepsza do porodu zapinana po całej długości? I pytanie czy brać na napy czy na zamek? Za duży wybór jest 😓

    Ja wzięłam wszystkie 3 z Dolce Sonno.
    Liczę się z tym, że najwyżej jedna pójdzie na straty.

  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 276 185

    Wysłany: 5 września, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    Już po wizycie! Panna Józefina wcale nie jest takim maleństwem jak początkowo sądziłam - 1448g i 51 centyl ♥️
    Nie było szans na 3D, bo panienka uznała za stosowne zasłonić buźkę rączkami. No nic, do listopada już niedaleko ☺️
    Anatomicznie wszystko pięknie, pani doktor wychwaliła, że egzamin zdany śpiewająco…
    … tylko że jak poszliśmy po badaniu coś zjeść i wyciągnęłam tę całą papierologię, to zobaczyłam, że tętno jest nisko, poza normą, bo tylko 121ud/min. Nie bardzo rozumiem, czy to w końcu ok, czy jednak za nisko? Lekarka mówiła że serduszko pięknie działa. Nic już nie wiem 🤷🏼‍♀️

    Tętno od 110 jest ok 👌🏻

    Gusta Blu lubi tę wiadomość

    preg.png
  • monii Przyjaciółka
    Postów: 71 171

    Wysłany: 5 września, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po wizycie 😊
    Malutka waży 1800g
    Termin ustalony na 24 października

    Galena, Waflut, MaggLbn, bambari, Bibi24, Wero0707, czaranna, Przedszkolanka123, BabaJaga89, Natalia K, miska122, juss92, Jenny93, Pati2804, Niaha, Elasure, zulka, Makija, KasiaKasiaKasia lubią tę wiadomość

    2013 - syn Aleksander 👼
    2014 - syn Jaś ❤
    2015 - córka Gosia ❤
    2019 - syn Staś ❤ ( rozszczep lewostronny całkowity, autyzm, opóźnienie rozwoju, zaburzenia koordynacji ruchowej, afazja, adhd )
    2024 - córka Martynka❤

    preg.png
  • bambari Ekspertka
    Postów: 215 358

    Wysłany: 5 września, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    U mnie ćwiczenia się sprawdziły. Ćwiczyłam dosłownie 2 razy 🙈 i w nocy poczułam duże rozpychanie. Dzień później ma wizycie już był główkowo. Dzisiaj też dalej główkowo ❤️
    Masz jakieś konkretne ćwiczenia do polecenia?
    Jutro mam wizytę to lekarz potwierdzi, ale wg ruchów mój ciągle jest poprzecznie

    II 16.03.2024

    preg.png
  • BabaJaga89 Ekspertka
    Postów: 135 204

    Wysłany: 5 września, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Jaką macie koszulę do porodu? Nie chodzi mi już o te na pobyt, bo takie mam wybrane, ale stricte do porodu 🙈 nie mam pojęcia co wybrać. Miałam wziąć takie same jak poporodowe - wybrałam takie zapinane napami na biuscie, ale teraz się waham czy nie będzie lepsza do porodu zapinana po całej długości? I pytanie czy brać na napy czy na zamek? Za duży wybór jest 😓

    Miałam rozpinaną po całej długości i ukośnie przy obu piersiach. Skończyło się na tym, że nie było kiedy tego rozpinać, położna błyskawicznie zadarła mi wszystko pod brodę i położyła córkę na piersiach

    Waflut lubi tę wiadomość

‹‹ 433 434 435 436 437 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ