Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 4 października 2024, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Super, pisały Ci się jakieś skurcze?
    Ja mam KTG dopiero w 37+3 🙈 ale oprócz samego KTG jest też wizyta u lekarza z omówieniem wszystkiego więc liczę, że coś o możliwościach porodowych dowiem się więcej.

    Info ze strony szpitala w skład wizyty wchodzą:
    - przygotowanie przez położną (wywiad, pomiar parametrów, edukacja, kontrola badań, wystawienie skierowań, itp.)
    - KTG
    - wizyta u lekarza (wywiad, badanie przedmiotowe, ocena zapisu KTG, wykonanie USG, ocena indywidualnego ryzyka ciążowego, wydanie zaleceń)

    Nie, żadnych skurczy, co w sumie jest ciekawe, bo je czuję ale na badaniu nie są widoczne.

    Elasure lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5311 4319

    Wysłany: 4 października 2024, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Na szczęście nie, syn od dawna konsekwentnie główką w dół ułożony. Ale jakbym miała taką sytuację to na pewno próbowałbym ćwiczeń ale już na obrót zewnętrzny bym się nie zdecydowała. Któraś z dziewczyn na grupie październikowej robiła te ćwiczenia chyba też z pomoca urofizjo i dzieciątko się obróciło ostatnio.

    Ja też robiłam ćwiczenia, bo do 30 tc ani razu nie był ułożony główkowo i u mnie też się udało. Warto próbować:)

    Elasure, Pati2804, Bibi24 lubią tę wiadomość

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5311 4319

    Wysłany: 4 października 2024, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Nie, żadnych skurczy, co w sumie jest ciekawe, bo je czuję ale na badaniu nie są widoczne.

    U mnie też nie było żadnych skurczy, ale ja w sumie mam je głównie wieczorami, a ktg było rano. 😅 Zobaczymy na następnym

    Niaha lubi tę wiadomość

  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4523 8306

    Wysłany: 4 października 2024, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Ja też robiłam ćwiczenia, bo do 30 tc ani razu nie był ułożony główkowo i u mnie też się udało. Warto próbować:)
    A długo mu zajęło na myślenie się na obrót? 🙈
    Mój też tyłkiem w dół ułożony.. straciłam nadzieję już na obrót bo robie ćwiczenia I nic ..

    Niaha mogę prosić o poprawienie bo przełożyłam wizytę z 8.10 na 11.10 🙂

    Niaha lubi tę wiadomość

    age.png

    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    02.11.2024r. Franek na świecie ❤
  • Bibi24 Ekspertka
    Postów: 123 225

    Wysłany: 4 października 2024, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie może to być tym, że mam zrosty po 2 laparoskopiach z powodu endometriozy więc może macica być zniekształcona lub tak jakby ”związana” stąd powód, że mały nie chce się obrócić bo ma mało miejsca, ale już się dziś z tym przegryzłam - nie ważne jak ważne żeby był zdrowy 💓

    Elasure, Pati2804, Niaha, Asioreq, MaggLbn lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5311 4319

    Wysłany: 4 października 2024, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    A długo mu zajęło na myślenie się na obrót? 🙈
    Mój też tyłkiem w dół ułożony.. straciłam nadzieję już na obrót bo robie ćwiczenia I nic ..

    Niaha mogę prosić o poprawienie bo przełożyłam wizytę z 8.10 na 11.10 🙂

    Ćwiczyłam może z 3 dni wieczorami, tylko no to był 30 tc, więc też był mniejszy. Ale obrócił się w nocy i normalnie czułam ten moment 🙈 Nie poddawaj się. Trzymam kciuki ✊🏼

    Pati2804 lubi tę wiadomość

  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 4523 8306

    Wysłany: 4 października 2024, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi24 wrote:
    U mnie może to być tym, że mam zrosty po 2 laparoskopiach z powodu endometriozy więc może macica być zniekształcona lub tak jakby ”związana” stąd powód, że mały nie chce się obrócić bo ma mało miejsca, ale już się dziś z tym przegryzłam - nie ważne jak ważne żeby był zdrowy 💓
    Ja chyba już też jestem na etapie " najważniejsze żeby urodził się zdrowy, nie ważne czy SN czy CC".. 🙂
    będę próbować ćwiczyć jeszcze ale tak na spokojnie , no i nie zdecyduje się na obrót zewnętrzny.

    Jenny93, Bibi24 lubią tę wiadomość

    age.png

    9tc 💔
    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)
    Clexane 0,4

    29.02.24/01.03.24- II kreski🍀
    02.11.2024r. Franek na świecie ❤
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5311 4319

    Wysłany: 5 października 2024, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Ja chyba już też jestem na etapie " najważniejsze żeby urodził się zdrowy, nie ważne czy SN czy CC".. 🙂
    będę próbować ćwiczyć jeszcze ale tak na spokojnie , no i nie zdecyduje się na obrót zewnętrzny.

    A jakie ćwiczenia robisz?

  • Lusia 1234 Autorytet
    Postów: 506 283

    Wysłany: 5 października 2024, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szczepilyscie się na krztusiec? Jestem w 35+6tc to już ostatni dzwonek dla mnie. Boje się trochę skutków ubocznych, ale też i tego że maluch coś złapie po porodzie 🙈🙈🙈

    oar8yx8dbj3fnfkb.png
    33 lata starania od lipca 2014
    04.2016,05.2016- IUI :( :(
    IVF 11.2017- 2bb:(, 9.01.18. :( 6.02.1bb :(
    21.06 2018- 3Bb i 3CB - 8dpt 119,6 ; 11dpt 390; 13dpt 736
    20dpt 3873; 27dpt ♥
    22.02.2019 jest mój mały cud :) <3
    14.10.2020 aniołek 7tc, mały cud naturalny
    28.02.2024 ⏸️
    MTHFR 677C-T i PAI 1-4G, NK 14%
  • juss92 Autorytet
    Postów: 387 869

    Wysłany: 5 października 2024, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    Dziewczyny szczepilyscie się na krztusiec? Jestem w 35+6tc to już ostatni dzwonek dla mnie. Boje się trochę skutków ubocznych, ale też i tego że maluch coś złapie po porodzie 🙈🙈🙈
    Ja się szczepilam, dwa dni stan podgorączkowy i osłabienie, a tak to w porządku się czułam 😊

    👩🏻32
    👨🏻35

    14.10🌸🌸Gabrysia🌸🌸 3010g, 51cm (38+4)

    age.png
  • bambari Autorytet
    Postów: 430 588

    Wysłany: 5 października 2024, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    Dziewczyny szczepilyscie się na krztusiec? Jestem w 35+6tc to już ostatni dzwonek dla mnie. Boje się trochę skutków ubocznych, ale też i tego że maluch coś złapie po porodzie 🙈🙈🙈
    Ja się szczepilam i wszystko ok było.
    Teraz ma być ponoć refundowana jakoś od 15.10 chyba, więc można jeszcze zaoszczędzić :)

  • Lusia 1234 Autorytet
    Postów: 506 283

    Wysłany: 5 października 2024, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juss92 wrote:
    Ja się szczepilam, dwa dni stan podgorączkowy i osłabienie, a tak to w porządku się czułam 😊
    W którym tygodniu?

    oar8yx8dbj3fnfkb.png
    33 lata starania od lipca 2014
    04.2016,05.2016- IUI :( :(
    IVF 11.2017- 2bb:(, 9.01.18. :( 6.02.1bb :(
    21.06 2018- 3Bb i 3CB - 8dpt 119,6 ; 11dpt 390; 13dpt 736
    20dpt 3873; 27dpt ♥
    22.02.2019 jest mój mały cud :) <3
    14.10.2020 aniołek 7tc, mały cud naturalny
    28.02.2024 ⏸️
    MTHFR 677C-T i PAI 1-4G, NK 14%
  • Lusia 1234 Autorytet
    Postów: 506 283

    Wysłany: 5 października 2024, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambari wrote:
    Ja się szczepilam i wszystko ok było.
    Teraz ma być ponoć refundowana jakoś od 15.10 chyba, więc można jeszcze zaoszczędzić :)
    W którym tygodniu?

    oar8yx8dbj3fnfkb.png
    33 lata starania od lipca 2014
    04.2016,05.2016- IUI :( :(
    IVF 11.2017- 2bb:(, 9.01.18. :( 6.02.1bb :(
    21.06 2018- 3Bb i 3CB - 8dpt 119,6 ; 11dpt 390; 13dpt 736
    20dpt 3873; 27dpt ♥
    22.02.2019 jest mój mały cud :) <3
    14.10.2020 aniołek 7tc, mały cud naturalny
    28.02.2024 ⏸️
    MTHFR 677C-T i PAI 1-4G, NK 14%
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 5 października 2024, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Ja chyba już też jestem na etapie " najważniejsze żeby urodził się zdrowy, nie ważne czy SN czy CC".. 🙂
    będę próbować ćwiczyć jeszcze ale tak na spokojnie , no i nie zdecyduje się na obrót zewnętrzny.

    Ja myślę, że to dobre nastawienie. Nie ma się też co za bardzo fiksować na SN czy CC i tak nie przeskoczymy, co ma być to będzie :)

    Bibi24, Pati2804 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • BabaJaga89 Ekspertka
    Postów: 240 350

    Wysłany: 5 października 2024, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    Dziewczyny szczepilyscie się na krztusiec? Jestem w 35+6tc to już ostatni dzwonek dla mnie. Boje się trochę skutków ubocznych, ale też i tego że maluch coś złapie po porodzie 🙈🙈🙈

    Ja się nie szczepiłam i nie zdążę. Teraz jestem w skończonym 35 tc, byłam przeziębiona i jeszcze trochę kaszlę. Wg mnie można się szczepić, kiedy masz pewność, że jest się zdrowym.

    I tak po narodzinach większość czasu do pierwszych szczepień będziemy w domu i na spacerach, więc liczę na to, że przez te 2 miesiące nie złapiemy. Z resztą nie chodzi tu tylko o rsv, krztusiec czy grypę. Przecież jest mnóstwo innych chorób zakaźnych. Córkę rodziłam w samą pandemię więc izolacja i inne środki ostrożności nie są mi obce 😅

  • Lusia 1234 Autorytet
    Postów: 506 283

    Wysłany: 5 października 2024, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BabaJaga89 wrote:
    Ja się nie szczepiłam i nie zdążę. Teraz jestem w skończonym 35 tc, byłam przeziębiona i jeszcze trochę kaszlę. Wg mnie można się szczepić, kiedy masz pewność, że jest się zdrowym.

    I tak po narodzinach większość czasu do pierwszych szczepień będziemy w domu i na spacerach, więc liczę na to, że przez te 2 miesiące nie złapiemy. Z resztą nie chodzi tu tylko o rsv, krztusiec czy grypę. Przecież jest mnóstwo innych chorób zakaźnych. Córkę rodziłam w samą pandemię więc izolacja i inne środki ostrożności nie są mi obce 😅
    No właśnie, covida przeżyliśmy 😆 córka chodzi do przedszkola?

    oar8yx8dbj3fnfkb.png
    33 lata starania od lipca 2014
    04.2016,05.2016- IUI :( :(
    IVF 11.2017- 2bb:(, 9.01.18. :( 6.02.1bb :(
    21.06 2018- 3Bb i 3CB - 8dpt 119,6 ; 11dpt 390; 13dpt 736
    20dpt 3873; 27dpt ♥
    22.02.2019 jest mój mały cud :) <3
    14.10.2020 aniołek 7tc, mały cud naturalny
    28.02.2024 ⏸️
    MTHFR 677C-T i PAI 1-4G, NK 14%
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5311 4319

    Wysłany: 5 października 2024, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    Dziewczyny szczepilyscie się na krztusiec? Jestem w 35+6tc to już ostatni dzwonek dla mnie. Boje się trochę skutków ubocznych, ale też i tego że maluch coś złapie po porodzie 🙈🙈🙈

    Szczepiłam się w 32 tc :) Z objawów tylko ból w miejscu wkłucia. Tak samo po szczepieniu ma grypę. Po tym na RSV nic. Nawet miejsce wkłucia nie bolało :)

  • BabaJaga89 Ekspertka
    Postów: 240 350

    Wysłany: 5 października 2024, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    No właśnie, covida przeżyliśmy 😆 córka chodzi do przedszkola?

    Chodzi 🙂 w planach będzie chodziła do końca października, żebym na sam poród czegoś nie złapała. A potem w planach powrót dopiero po nowym roku, najlepiej bliżej lutego, bo u nas co roku w styczniu było chorowanko na rsv. Ale życie jest życiem i zobaczymy kto pierwszy wymięknie 🤡😅

  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 663 464

    Wysłany: 5 października 2024, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    Dziewczyny szczepilyscie się na krztusiec? Jestem w 35+6tc to już ostatni dzwonek dla mnie. Boje się trochę skutków ubocznych, ale też i tego że maluch coś złapie po porodzie 🙈🙈🙈

    Ja się szczepiłam w tym tygodniu - trzy dni bolała mnie ręka, dwa dni czułam się niemrawo (ale termometr nie stwierdzał podwyższonej temperatury). Planuję jeszcze rsv, ale trochę boli ta cena 🤑

    age.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 5 października 2024, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    Dziewczyny szczepilyscie się na krztusiec? Jestem w 35+6tc to już ostatni dzwonek dla mnie. Boje się trochę skutków ubocznych, ale też i tego że maluch coś złapie po porodzie 🙈🙈🙈

    Też się zszczepiłam na krztusiec, na drugi dzień troszkę ręką bolała i nic poza tym mi nie było.

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
‹‹ 494 495 496 497 498 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

💔 Jak przetrwać Święta, gdy Twoje ramiona są puste? Poradnik dla par starających się o dziecko

Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań i... presji. Dla par, które od dawna marzą o dziecku, grudzień potrafi być emocjonalnym rollercoasterem. Wzruszenie miesza się z frustracją, poczuciem niesprawiedliwości i bólem, a każda reklama czy uśmiechnięte dziecko przy stole tylko uwypukla to, czego w ciągu roku udaje się jakoś nie dostrzegać.

CZYTAJ WIĘCEJ