👶 Listopad 2025 👶
-
WIADOMOŚĆ
-
Nadzieja32 wrote:U nas niestety prowokacja z jajkiem wyszła pozytywnie
wczoraj zjadłam dwa jajka na twardo i od dzisiejszego popołudnia bolał brzuszek i się więcej ulewało 
Nadzieja, objawy alergii u maluszka wychodzą po 72h od spożycia.12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.
🍀 12.03.2025 ⏸️
🍀 01.04 - jest ❤️
🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
🍀 12.08 - 780g 💙
🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
🍀 07.10 - 2000g 💙
🍀 29.10 - 2500g 💙
🍀 12.11 - 2900g 💙
🍀 22.11 - 3050g 💙
💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

-
Domisiek wrote:Nadzieja, objawy alergii u maluszka wychodzą po 72h od spożycia.
To ja znowu słyszałam, że w ciąży 72h, a nie po 72h👩32 🧔♂️38
Starania od 01.2025
PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
2024 zabieg zamknięcia PFO
20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9
8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷
3.11 3029g bobasa 🥹
17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

-
Btw. z takich alergicznych tematów to możliwe, że u nas wcale nie ma alergii na BMK. 🫠 Za to na milion % jest na soję. Kupiłam sobie wege białko (sojowe), żeby trochę podbić w diecie i to jakie rzyganie i kupa (a w zasadzie zielona woda) po tym była to bez komentarza. Aż tony mazideł poszło na pupę bo mu się od tej kwaśnej kupy poodparzała. Także też będę powtarzać prowokacje bo pytanie czy te wszystkie problemy nie były przez soję.
A co do włosów to ja już teraz wyglądam następnego dnia po myciu jakbym sobie olej na głowę wylała, nawet nie chce dopuszczać do siebie myśli co będzie potem. Całą ciąże mi też wypadały, więc jak znowu zaczną to będę łysa. Rozważam też obcięcie ich lekko za ramiona, bo powiem szczerze, że przy dziecku takie długie mi przeszkadzają.12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.
🍀 12.03.2025 ⏸️
🍀 01.04 - jest ❤️
🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
🍀 12.08 - 780g 💙
🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
🍀 07.10 - 2000g 💙
🍀 29.10 - 2500g 💙
🍀 12.11 - 2900g 💙
🍀 22.11 - 3050g 💙
💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

-
Nadzieja32 wrote:To ja znowu słyszałam, że w ciąży 72h, a nie po 72h
To nie wiem ☹️ Mnie CDL mówiła, że po 72h i faktycznie ostatnio z soją dwukrotnie nam się to sprawdziło.12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.
🍀 12.03.2025 ⏸️
🍀 01.04 - jest ❤️
🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
🍀 12.08 - 780g 💙
🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
🍀 07.10 - 2000g 💙
🍀 29.10 - 2500g 💙
🍀 12.11 - 2900g 💙
🍀 22.11 - 3050g 💙
💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

-
Domisiek, internety też mówią do 72h. Nie wiem, póki co jest nawrót kolki, refluksu i strzelistej, wodnistej kupy, pasuje do alergii. Zobaczymy co będzie po nabiale i potem jeszcze raz spróbuję z jajkiem.
Co do włosów to ich wypadanie ma związek ze spadkiem estrogenów, dlatego jest dopiero po ok. 3 miesiącach. W ciąży wysoki poziom estrogenów utrzymuję fazę wzrostu włosa, przez co u większości kobiet włosy w ciąży nie wypadają. Kiedy spada poziom estrogenów to wypadają te włosy, które wypadłyby w ciąży i te na które teraz jest czas, dlatego tych włosów leci tak dużo👩32 🧔♂️38
Starania od 01.2025
PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
2024 zabieg zamknięcia PFO
20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9
8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷
3.11 3029g bobasa 🥹
17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

-
Nadzieja a strzelista kupa co to znaczy ? Nam pediatra też mówiła że jakby nasza miała nietolerancję laktozy to miałaby strzelista kupę ale co to znaczy ? Że jak jest bez pampersa to wystrzela? My narazie obserwujemy czy to refluks czy alergia bmk czy co innego. Ja jem nabiał ale boje się jakoś dużo ,poprostu jem jak kiedyś prócz słodyczy i czekolady i mała dokarmiana jest Bebilon comfort ale kupy mnie martwią właśnie bo są zielonkawe a raczej raz zielone raz pomarańczowe . Śmierdzą strasznie . I jak robi to słychać jak u człowieka takie pierd purd purd,czy wasze tez tak mają ?
Nie robię narazie nic bo nasza mała się tak poprawiła od tego co było, śmieje się ,nie płacze całymi dniami itd no ale te brzydkie kupy..hm niekiedy ma też śluz w kolorze kupy . A może to nie śluz tylko kupa ? Masakra z tymi srakami 🤡niekiedy stoję nad pampersem z kupą robię zdjęcia i rozkminiam 🙈Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 11:19
-
Kasiek, wg mojej poloznej u nas jest problem z laktoza. Kupy sa pieniste i właśnie mocno je słychać, zielone i wodniste, zapach kwaśny i mogą czesciej odparzac. No I potrafiło ich byc 10-12 dziennie. Teraz jesteśmy na dicoflor i delicol i jest dużo lepiej, moze tez dlatego przyrosty sie poprawily
Kasiek7 lubi tę wiadomość
-
Nadzieja32 wrote:Domisiek, internety też mówią do 72h. Nie wiem, póki co jest nawrót kolki, refluksu i strzelistej, wodnistej kupy, pasuje do alergii. Zobaczymy co będzie po nabiale i potem jeszcze raz spróbuję z jajkiem.
Ja to już w żadne internety nie wierzę , wszystko jest normą i nic jednocześnie
Ale faktycznie przy jajku jest inaczej niż przy BMK/soji i internety mówią, że częściej są reakcje natychmiastowe niż tak jak przy BMK/soji po 72h.
Tyle trąbią, że nie ma diety matki karmiącej (wiem, że tu chodzi o bigos itp.) ale w ostatecznym rozrachunku to mniej można jeść niż nie można. 😃
Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 11:27
Nadzieja32, Kasiek7 lubią tę wiadomość
12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.
🍀 12.03.2025 ⏸️
🍀 01.04 - jest ❤️
🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
🍀 12.08 - 780g 💙
🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
🍀 07.10 - 2000g 💙
🍀 29.10 - 2500g 💙
🍀 12.11 - 2900g 💙
🍀 22.11 - 3050g 💙
💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

-
Fabregasowa wrote:Kasiek, wg mojej poloznej u nas jest problem z laktoza. Kupy sa pieniste i właśnie mocno je słychać, zielone i wodniste, zapach kwaśny i mogą czesciej odparzac. No I potrafiło ich byc 10-12 dziennie. Teraz jesteśmy na dicoflor i delicol i jest dużo lepiej, moze tez dlatego przyrosty sie poprawily
My mamy Dicoflor właśnie z zalecenia pediatry, kupy tak 4-6 na całą dobę . Dziwna sprawa bo 21.01 ważyła 4700 a dziś 5300 . Aż niemozliwe hm.. niewiaodmo co robić dziewczyny żeby było dobrze -
U nas waga stanęła pod koniec grudnia, zbiegło się to z czasem jak przeszłam na dietę bez nabiału, bo u nas też podejrzenie alergii na BMK. Będąc ponad miesiąc na diecie, nadal wychodzi krew utajona w kupce… nie wiemy czemu. Nawet robiłam młodej badania moczu czy nie ma jakieś bakteri, bo czasem jest to związane. Lekarka narazie mówi, że obserwujemy bo Lilka jest bardzo żywotnym dzieckiem.
Co do wagi to się poprawiło trochę, ale zmuszam ją do dwóch cyców na jednym posiedzeniu.
Czy wasze maleństwa już przekręcaj się same na boki ? Bo moja od tygodnia zaczęła i próbuje się sama na brzuszek przekręcić…. Fizjo mówi, że to normalnie i każde dziecko inaczej się rozwija…09.2021 Angelius - GM
12.2021 laparoskopia - endometrioza II stopnia
2022 - 3 X IUI - ❌️
1. IVF
04.2023 - punkcja - mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
1 transfer - beta 0
2 transfer - coś drgnęło - brak rozwoju...
3 transfer - beta 0
4 transfer - beta 0
5 transfer - 8 tydz. - puste jajo płodowe.
2. IVF
09.2024 - mamy ❄️❄️
6 transfer - beta 0
7 transfer - beta 0
3. IVF - badanie PGT
01.2025 - punkcja - ❄️❄️❄️ zdrowe na zimowisku🥹
Natural 🫣- Cudzie trwaj ❤️❤️❤️
🩷🩷🩷 zdrowa dziewczynka 🩷🩷🩷
Termin: 3 listopad 2025 ❤️❤️ jest

-
Tusia88 wrote:U nas waga stanęła pod koniec grudnia, zbiegło się to z czasem jak przeszłam na dietę bez nabiału, bo u nas też podejrzenie alergii na BMK. Będąc ponad miesiąc na diecie, nadal wychodzi krew utajona w kupce… nie wiemy czemu. Nawet robiłam młodej badania moczu czy nie ma jakieś bakteri, bo czasem jest to związane. Lekarka narazie mówi, że obserwujemy bo Lilka jest bardzo żywotnym dzieckiem.
Co do wagi to się poprawiło trochę, ale zmuszam ją do dwóch cyców na jednym posiedzeniu.
Czy wasze maleństwa już przekręcaj się same na boki ? Bo moja od tygodnia zaczęła i próbuje się sama na brzuszek przekręcić…. Fizjo mówi, że to normalnie i każde dziecko inaczej się rozwija…
Tusia tak!!! U nas to samo !!! Jak zaczęłam dietę bez nabiału od 31.01 tak za mały przyrost do 21.01!!dziwnym trafem xd olaboga dziewczyny można na łeb dostać kiedyś nasze matki nie wiedziały nic ani nie porównywały kup i przeżyliśmy 🤡🤣 -
Kasiek7 wrote:Tusia tak!!! U nas to samo !!! Jak zaczęłam dietę bez nabiału od 31.01 tak za mały przyrost do 21.01!!dziwnym trafem xd olaboga dziewczyny można na łeb dostać kiedyś nasze matki nie wiedziały nic ani nie porównywały kup i przeżyliśmy 🤡🤣
Wśród moich znajomych nikt nie miał takiego przypadku 🫣. A ja jestem typem, że muszę wszystko wiedzieć i analizować co przekłada się na googlowanie po nocach objawów - nawet tych mało znaczących 🫣. No matka wariatka 🤣… nawet co pieluszkę kupa była sprawdzana czy dobrze wygląda 🤣
Ja już nie wiem co jeść…. A składników odżywczych trzeba dostarczyć dzieciaczkowi z mlekiem
. Najgorsze, że po każdym karmieniu jestem tak głodna, że zjadłabym wszystko to co miałabym pod ręką.
Kasiek7 lubi tę wiadomość
09.2021 Angelius - GM
12.2021 laparoskopia - endometrioza II stopnia
2022 - 3 X IUI - ❌️
1. IVF
04.2023 - punkcja - mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
1 transfer - beta 0
2 transfer - coś drgnęło - brak rozwoju...
3 transfer - beta 0
4 transfer - beta 0
5 transfer - 8 tydz. - puste jajo płodowe.
2. IVF
09.2024 - mamy ❄️❄️
6 transfer - beta 0
7 transfer - beta 0
3. IVF - badanie PGT
01.2025 - punkcja - ❄️❄️❄️ zdrowe na zimowisku🥹
Natural 🫣- Cudzie trwaj ❤️❤️❤️
🩷🩷🩷 zdrowa dziewczynka 🩷🩷🩷
Termin: 3 listopad 2025 ❤️❤️ jest

-
Kasiek co do dzwiekow to tak, to normalne. Moja to niekiedy cisnie gorzej jak stary po melanzu. 😆
Tez mamy ostatnio sluzowe kupska, wczoraj to nawet az wielki glut. Ponoc to tez jest fizjologiczne w tym wieku 2-3 miesiace, bo ta zwiekszona ilosc sliny moze wplywac na to. Jak dziecko ma katar to tez ponoc wtedy moze byc sluz w kupie.
Nadzieja podobno pieniste, zielonkawe strzeliste kupy tez sie zdarzaja czesto przy szybkim wyplywie. Moze to u was wzmaga problem?
Kasiek7 lubi tę wiadomość
2023 👧🏼
2025 👧🏼 -
Tusia88 wrote:Wśród moich znajomych nikt nie miał takiego przypadku 🫣. A ja jestem typem, że muszę wszystko wiedzieć i analizować co przekłada się na googlowanie po nocach objawów - nawet tych mało znaczących 🫣. No matka wariatka 🤣… nawet co pieluszkę kupa była sprawdzana czy dobrze wygląda 🤣
Ja już nie wiem co jeść…. A składników odżywczych trzeba dostarczyć dzieciaczkowi z mlekiem
. Najgorsze, że po każdym karmieniu jestem tak głodna, że zjadłabym wszystko to co miałabym pod ręką.
Polecam ci kącik vege w Lidlu
Tusia88 lubi tę wiadomość
-
Też zauważyłam problem z wypadaniem i przetluszczaniem włosów ☹️ nieźle wyglądałam w ciąży i do teraz, a jak mi wylecą, to będzie smuteczek.
Czy te karuzele z tinylove mają tylko muzykę klasyczną? Spokojną? Wzięliśmy karuzele z chico , ktora ma 2 albo 3 melodie i białe szumy, które niestety źle mi się kojarzą ze szpitalem 😑.
Paulivvv Antoś ze zdjęć przypomina wielkością Przemusia, nie wydaje sie spasiony 🤣 mają 12 dni różnicy, mój był ciut większy, ale urodzony w 37 tygodniu. Karmiony cycem, teraz waży podobnie, nie mam jak iść sprawdzić.
Liczyłam, że dzisiaj wyjdziemy na spacer, bo cieplej. To nie ma już słońca i jakość powietrza aż niezdrowa...
Jeju, Przemuś wisi mi na cycach już godzinę- może to sposób, chociaż nie będę dziecka odkładać i się nie obudzi za wcześnie 😅 -
Teoretycznie takim granicznym momentem jest 4mż, ale to kwestia indywidualna. Moja średnia córka pierwszy raz obróciła się na brzuch mając dokładnie 3m i 6 dni. A to była tylko zapowiedź tego, jaka później będzie ruchliwa. Po roku potrafiła już sama wdrapywać się na drabinę w łóżku piętrowym i później samodzielnie zejść 😛Tusia88 wrote:Czy wasze maleństwa już przekręcaj się same na boki ? Bo moja od tygodnia zaczęła i próbuje się sama na brzuszek przekręcić…. Fizjo mówi, że to normalnie i każde dziecko inaczej się rozwija…
Tusia88 lubi tę wiadomość
-
Też jestem olej na włosach, sucha skóra, przyklapnięte i kruche włosy... straszne to. A w ciąży to mogłam myć włosy raz na tydzień a teraz to co 2 dni bo zaraz mnie głowa swędzi że nie idzie wytrzymać. 😓
Ja od wczoraj nie jestem wstanie NIC zrobić NIC bez Ignasia na rękach...co odłożę zaraz płacz a najlepiej to z cyckiem w buzi. To może być skok?
Kasiek7 lubi tę wiadomość
15.03.2025 ⏸️
02.04.2025 0,93 mm + 💓
09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
09.10.2025 - 1924 g 👶 💙






