Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak88 wrote:
    Ja kupiłam kombinezon 56 ale z h&m i jakiś no name 62. Na wełne mam uczulenie więc nie było się nad czym zastanawiać. Piersi mi tylko urosły i zaczynam współczuć wszystkim kobietom z dużym biustem 🫣😉

    Nadzieja32 ja ostatnio miałam hemoglobine 11,1 i walcze żeby to dźwignąć.

    Właśnie dlatego chcę działać już. Bo skoro zaczynam czuć zmęczenie to znaczy, że organizm odczuwa te spadki. Przed ciążą przygotowałam się pod tym kątem i miałam super wyniki, ale no jak widać moje dziecię to straszny pasożyt i wyżera mi wszystkie zapasy 🤪 ja biorę już 17 różnych tabletek i kapsułek (sam magnez i potas to u mnie łącznie 10 tabletek) i to mnie dobija, że znowu muszę brać jeszcze coś. Kupię też zakwas z buraka.
    Kiedyś witaminę b12 miałam na poziomie krtyczynym, bo chyba poniżej 20, miałam objawy neurologiczne i musiałam mieć zastrzyki, po których się bardzo źle czułam, więc teraz trzymam rękę na pulsie też z tym, ale byłam pewna, że jak mam wynik 516 to starczy i nie będzie jakoś bardzo spadać, a tu klops

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie miałam pytać czy wiecie coś na temat zakwasu z buraka w ciąży, można?

    Ja 2 miesiace przed ciaza badalam ferrytyne to byla na granicy normy - przy czym morfologia super, bo hemoglobina 15, hematokryt tez wysoko, wiec wlaczylam sobie zakwas z buraka + laktoferyne. Zelazo bardzo zle toleruje, probowalam suplementowac preparat z żelazem, ale u mnie sie to konczy okropnymi zaparciami i bólami brzucha, dlatego jesli sie da to unikam. Teraz w ciazy badam tylko morfologie to hemoglobina byla zawsze w normie, ale z badania na badanie coraz nizsza i podejrzewam, ze w kolejnym badaniu moze juz byc na granicy normy. W ciazy te zakwasy przestalam pic, bo nie wiedzialam czy mozna taki niepasteryzowany. 🧐

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1803 1633

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak88 wrote:
    Kropka89 są gdzieś dostępne te ćwiczenia?

    Ja wzięłam pierwszy lepszy z brzegu z YouTube z dziewczyną która już znam z głosu i nie jest jakoś uciążliwy (ja mam skrzywienie zawodowe i nie posłucham ani minuty jak mi głos nie odpowiada 🤣🤣🤣🤣 )
    Przy tym akurat się ani nie zmęczyłam jakoś bardzo ani nie wynudziłam.

    https://youtu.be/Cod7JhKvOLs?si=KL8HNL6NDl6lUez2

    Dopegyt —> Metocard (nadciśnienie)
    Pregna Plus
    Magnez (tężyczka)
    Acard 150
    ————-

    2018👦 Ignacy
    2019👦 Jan
    2023 7tc 💔
    2025 ❤️ czekamy na Stasia
    28.11 termin usg
    21.11 planowana indukcja

    age.png
  • Ilka96 Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę profilaktycznie laktoferynę, bo też miałam problem z niską ferrytyną w lipcu zeszłego roku (wynik 9..). Niestety ten suplement jest strasznie drogi jeśli chcemy brać jakaś sensowną dawkę, ja biorę z health labs.
    Zakwas z buraka z tego co kojarzę można pić, to tak jakbyśmy się napiły soku spod ogórków kiszonych, chodzi o te bakterie kwasu mlekowego, które mają dużo witaminy c i pomagają wchłaniac żelazo z pożywienia.

    Nadzieja32 lubi tę wiadomość

    🥳 8 cs
    🐣 14.03
    👦?👧?
    preg.png
  • Ilka96 Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do biustu to ja jestem posiadaczką dużego (rozmiar 70F) i ostatnio przeszłam na 75G, który już kiedyś miałam przy właśnie tej wadze którą mam teraz w ciąży 😀 także mam wrażenie przez to ze jakoś szczególnie mi te piersi nie urosły same w sobie i oby tak zostało jak najdłużej. Choć wiem że pewnie tak nie będzie i jak dojdzie do karmienia to będą ogromne 😢😢

    🥳 8 cs
    🐣 14.03
    👦?👧?
    preg.png
  • Nana11 Autorytet
    Postów: 667 896

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    Właśnie miałam pytać czy wiecie coś na temat zakwasu z buraka w ciąży, można?

    Można, ale taki ze sklepu, nie robiony samodzielnie w domu, bo za duże ryzyko pleśni.

    12.24 💔 6tc
    01.25 💔 6tc

    19.02 ⏸️
    10.03 0, 53cm - serce bije!
    31.03 2,5 cm - mały misio ❤️
    14.04. prenatalne - 5,12 cm
    25.04. 152 bpm, 13+2
    14.06. połówkowe
    TP: ➡️ 27.10. 🍁
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do piersi to ja z 65 E na 70 G, są żyłki, są spore ciemne sutki i też na prawej miałam taką brodawkę, ale martwi mnie ta ciemna plama i te pęknięte naczynka, w tej piersi też mam guzka(chłoniaczek i jak kontrolowałam to było zawsze ok) i zaczynam świrować czy coś się nie zrobiło, dlatego na USG to na bank muszę iść..ale no martwię sie 🤨

    Taki kombinezon to sama bym nałożyła i chodziła 🥰

    Mi hemoglobina spadła z 12,5 na 12,3 od kwietnia do czerwca, staram się to jakoś stabilizować ale ciężko to widzę. A nie chce brać kolejnych leków więc wjeżdżają soki ale na ile to pomoże to się okaże za miesiąc.

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    Właśnie miałam pytać czy wiecie coś na temat zakwasu z buraka w ciąży, można?

    Ja 2 miesiace przed ciaza badalam ferrytyne to byla na granicy normy - przy czym morfologia super, bo hemoglobina 15, hematokryt tez wysoko, wiec wlaczylam sobie zakwas z buraka + laktoferyne. Zelazo bardzo zle toleruje, probowalam suplementowac preparat z żelazem, ale u mnie sie to konczy okropnymi zaparciami i bólami brzucha, dlatego jesli sie da to unikam. Teraz w ciazy badam tylko morfologie to hemoglobina byla zawsze w normie, ale z badania na badanie coraz nizsza i podejrzewam, ze w kolejnym badaniu moze juz byc na granicy normy. W ciazy te zakwasy przestalam pic, bo nie wiedzialam czy mozna taki niepasteryzowany. 🧐

    Można, przecież kiszone ogórki też jemy bezpiecznie w ciąży :)

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka96 wrote:
    Ja biorę profilaktycznie laktoferynę, bo też miałam problem z niską ferrytyną w lipcu zeszłego roku (wynik 9..). Niestety ten suplement jest strasznie drogi jeśli chcemy brać jakaś sensowną dawkę, ja biorę z health labs.
    Zakwas z buraka z tego co kojarzę można pić, to tak jakbyśmy się napiły soku spod ogórków kiszonych, chodzi o te bakterie kwasu mlekowego, które mają dużo witaminy c i pomagają wchłaniac żelazo z pożywienia.

    Ja biorę cały czas laktoferynę, a i tak ferrytyna leci :(

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Fabregasowa Autorytet
    Postów: 944 1165

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije zakwas prawie codziennie, dla mnie to must przy mojej kiepskiej tolerancji na mieso teraz. Mam też sok z pokrzywy w lodowce ale boję sie otworzyć 😅

    Dostalam wyniki amnio - zdrowa dziewucha 🤗🤗🤗 teraz byleby szyjka wytrzymała i będę przeszczesliwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2025, 13:09

    wellwellwell, Kropka89, Nadzieja32, Paulivvv, Asia091, Ilka96, Jjkm97, Klekotka, psaj91, Rudka, edka85, anna.90, Domisiek, Zumi, nnaciaa, kalinok, Foxy96, Apatheia, izzou97, gutka8, Bećka lubią tę wiadomość

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP. PAI homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb
    12.2025 🩷🌈 41+1

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki moja ferrytyna spadła od pierwszych badań z 14,4 na 13,6 ale biorę prenatal duo z żelazem i laktoferyna. Narobiłam też napenwo magazyn ferrytyny bo w tamtym roku brałam pół roku Sorbifer (miałam ferrytyne 5).

    Byłam dziś na zakupach i kupiłam słodkie spodnie
    received-1417654249383531.jpg

    I w sklepie naszła mnie rozkmina że ja nawet nie wiem jak mam ubierać moja bobaske 🤣 w sensie pampers, spioszki spodnie i bluzeczka ?
    A jak wychodzi na dwór to np jak kupię ten kombinezon merino to jeszcze na to muszę mieć kombinezon puchowy? Help

  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa wrote:
    Ja pije zakwas prawie codziennie, dla mnie to must przy mojej kiepskiej tolerancji na mieso teraz. Mam też sok z pokrzywy w lodowce ale boję sie otworzyć 😅

    Dostalam wyniki amnio - zdrowa dziewucha 🤗🤗🤗 teraz byleby szyjka wytrzymała i będę przeszczesliwa

    Gratulacje 💖

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Laseczki moja ferrytyna spadła od pierwszych badań z 14,4 na 13,6 ale biorę prenatal duo z żelazem i laktoferyna. Narobiłam też napenwo magazyn ferrytyny bo w tamtym roku brałam pół roku Sorbifer (miałam ferrytyne 5).

    Byłam dziś na zakupach i kupiłam słodkie spodnie
    received-1417654249383531.jpg

    I w sklepie naszła mnie rozkmina że ja nawet nie wiem jak mam ubierać moja bobaske 🤣 w sensie pampers, spioszki spodnie i bluzeczka ?
    A jak wychodzi na dwór to np jak kupię ten kombinezon merino to jeszcze na to muszę mieć kombinezon puchowy? Help

    Na kombinezon merino nie musisz juz drugiego kombinezonu ubierac, tylko przy temperaturze poniżej 0*C jakis spiworek do wozka na to, bo sam merino bedzie za malo na mroz.
    Ja pod merino bede ubierac body na dlugi rekaw + polspiochy + pewnie jakis sweterek bawelniany

    Kasiek7 lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa cieszę się bardzo 🥰

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa gratulacje zdrowej córeczki :)

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa, cudowna wiadomość 😍😍

    Ja byłam u kardiologa i wszystko dobrze, zapinka szczelna, nieprzemieszczona. Holter wyszedł dobrze :) ale w razie jakby się cokolwiek działo to mam dzwonić i zawsze mnie przyjmie, mimo że to na NFZ, świetna kobieta ❤️
    Jutro mam wizytę u ginekologa, nie u mojej prowadzącej, bo ma urlop, ale u lekarki, która pracuje w tym samym szpitalu. Już przebieram nogami i zaczyna mnie łapać stresik 😅

    psaj91, Jjkm97, wellwellwell, Fabregasowa, kalinok, Foxy96, Asia091 lubią tę wiadomość

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Rudka Autorytet
    Postów: 555 739

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    psaj91 wrote:
    Dziewczyny, z racji tego, że rodzimy późną jesienią, w jaki rozmiar kombinezonu zimowego celujecie? Zastanawiam się czy od razu nie kupić 62...
    Ja też się nad tym zastanawiam jaki rozmiar ale myślę nad 68 🫣😅 moje pierwsze dziecko po porodzie w szpitalu wskoczyło w ubranka 62 i nie spodziewam się tego że teraz urodzi się mniejszy egzemplarz chociaż może skoro tym razem dziewczynka 🤔. Zupełnie nie mam pojęcia ale chyba lepiej żeby było luźniejsze niż na styk

    psaj91 lubi tę wiadomość

    🧞‍♀️34l 🧞‍♂️37l
    💙K 11l
    🩷A
    age.png
  • Rudka Autorytet
    Postów: 555 739

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj byłam na wizycie. Wszystko jest idealnie i już na 90% potwierdzone że to dziewczynka 🩷 wiec myślę że można już zaznaczyć przy mnie na 1 stronie bo wątpliwe żeby coś tam między nogami jeszcze urosło 😃

    psaj91, Paulivvv, wellwellwell, nnaciaa, kalinok, Foxy96, Apatheia, Asia091, Zumi, edka85, Bećka lubią tę wiadomość

    🧞‍♀️34l 🧞‍♂️37l
    💙K 11l
    🩷A
    age.png
  • psaj91 Autorytet
    Postów: 747 1054

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 22:59

    Nadzieja32, Fabregasowa lubią tę wiadomość

  • Domisiek Autorytet
    Postów: 709 1181

    Wysłany: 25 czerwca 2025, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Fabregasowa cudownie, gratulacje! 💕 I w ogóle gratulacje dla wszystkich już po wizytach ❤️

    @psaj91 to mnie nastraszyłaś teraz, bo mam dosłownie identyczną sytuację, też nie dostałam sms'a o wizycie pierwszy raz 😱

    U mnie powróciły krwotoki z nosa i się wykończę zaraz. Myślałam, że to już za mną, a ostatnio tak się nasiliły, że muszę robić okłady z mrożonek na głowę, żeby w ogóle przestało lecieć 😭 A też chciałam się poruszać trochę, jakieś ćwiczenia dla ciężarnych albo chociaż rozciąganie bo jakiś taki leniwy miałam ostatni tydzień, że czuję, że dziadzieje 😰

    12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.

    🍀 12.03.2025 ⏸️
    🍀 01.04 - jest ❤️
    🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
    🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
    🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
    🍀 12.08 - 780g 💙
    🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
    🍀 07.10 - 2000g 💙
    🍀 29.10 - 2500g 💙
    🍀 12.11 - 2900g 💙
    🍀 22.11 - 3050g 💙

    💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

    age.png
‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ