Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
-
WIADOMOŚĆ
-
Dziewczyny czy Was nadal męczą mdłości ? 🤢 myślałam, że u mnie jest lepiej i odstawiłam dziś poranną dawkę bonjesty, żeby już zmniejszać. I to był wielki błąd 😣🫣 męczę się teraz okrutnie. I zastanawiam się kiedy jest ten odpowiedni moment na próbę zmniejszania dawki.starania od 2024 r
08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
5dpt II
6dpt beta 21,1
8dpt beta 71,3
11 dpt beta 200,1
18 dpt beta 2646,1
27 dpt beta 25904
7+5 💔
01.2026 kolejna procedura
03.2026 transfer ❄ 4.1.2
5dpt II
8dpt beta 116,7
10 dpt beta 237,8
16 dpt beta 2551.1
27 dpt beta 56747 mamy ♥️
-
Wyobraźnia87 wrote:Dziewczyny czy Was nadal męczą mdłości ? 🤢 myślałam, że u mnie jest lepiej i odstawiłam dziś poranną dawkę bonjesty, żeby już zmniejszać. I to był wielki błąd 😣🫣 męczę się teraz okrutnie. I zastanawiam się kiedy jest ten odpowiedni moment na próbę zmniejszania dawki.
Ja koło 11 tygodnia odstawiłam poranną dawkę, ale teraz leci 15 tydzień i z wieczornej dalej nie rezygnuję.
Jak już myślałam, żeby spróbować odstawić, to pojawiły się na nowo wymioty, także jakiś czas jeszcze pozostanę na bonjescie. -
U mnie też jeszcze nie zniknęłyWyobraźnia87 wrote:Dziewczyny czy Was nadal męczą mdłości ? 🤢 myślałam, że u mnie jest lepiej i odstawiłam dziś poranną dawkę bonjesty, żeby już zmniejszać. I to był wielki błąd 😣🫣 męczę się teraz okrutnie. I zastanawiam się kiedy jest ten odpowiedni moment na próbę zmniejszania dawki.
Wczoraj odstawiłam poranna dawkę i niestety wieczorem pojawiły się mdłości ze zdwojoną siła, aż nie mogłam zasnąć..., ale dzisiaj mimo zmniejszonej dawki na razie jest OK. Więc jestem dobrej myśli
Gdzieś natknęłam się na opinie, że przy odstawianiu bonjesty mdłości atakują z większą mocą - ale nie wiem czy to jest regułą, czy zdecydowanie wyjątek. 🧐
-
ann_ber wrote:Wreszcie mam chwilkę żeby zdać relację z dzisiejszych prenatalnych, bo po powrocie były zakupy, spacer, odkurzanie 😅 teraz siedzę i czekam aż zupa się ugotuje 🙂
Z maluchem wszystko superowo, mierzy niecałe 7 cm 🍋 jest kość nosowa, przezierność 1.72. Rączki i nóżki na pokładzie, organy tam gdzie mają być. Serduszko bije 150 bpm 💓
Lekarz mnie zaskoczył, bo zapytał czy chcę znać płeć, a ja w sumie czemu nie, choć mówię mu że na tym etapie to chyba 50/50, na co on że zawsze 50%, ale by się zdziwił gdyby tu miała wyjść dziewczynka. Także wstępnie spodziewamy się kawalera 💙 Do potwierdzenia na połówkowych 😉
A ciekawe że tej nocy śniło mi się że miałam 2 córki 😄
Na wyniki Pappy Bede czekać do 10 dni, ale po tym jak lekarz pozytywnie wszystko komentował na USG (a i uspokoił z tym plamieniem) to nie spodziewam się jakichś dramatów 😅
Termin porodu przesunął się na 10.11 📅
Dobrej nocki! 🌜⭐
Gratulacje 🥰💙
Cudowne informacje ❤️ -
Ufff, udało mi się nadrobić wątek, bo poza przywitaniem się tu specjalnie nie zaglądałam 😅
Przede wszystkim chciałam utulać dziewczyny, które nas opuściły 🫂, pogratulować dobrych wyników dziewczynom, które są już po prenatalnych i życzyć zdrówka każdej z Nas ❤️. I Milenie, żeby wszystko okazało się być ok.
Ja w zasadzie chciałam Was tylko poprosić o trzymanie kciuków w piątek rano, bo jadę na badania prenatalne. Chyba powoli zaczynam się stresować... Do wczoraj byłam spokojna jak przed każdą wizytą, ale jak na złość scrollując Insta wyświetliły mi się jakieś rolki o ZD. I już po spokoju 🫣
Ogólnie czuję się dobrze, jedyne co mnie na dłuższą metę irytuje to (niezbyt intensywny) ból guzów kulszowych przy dłuższym siedzeniu w jednej pozycji. Czy któraś z Was też to odczuwała i ma radę na coś takiego? Czy po prostu się przyzwyczaić i często zmieniać pozycje? 😅
Jeszcze raz zdrówka i miłej nocy
Odliczam123 lubi tę wiadomość
-
Konsultowałam ostatnio do kiedy mogą mdłości trzymać i lekarka mówiła, że często do 16tc. U mnie dopiero od kilku dni widać poprawę, chociaż muszę pilnować, żeby nie doprowadzać do głodu. Wczoraj nie wzięłam rano tabletki i wieczorem zero mdłości 😳 za to na noc jeszcze biorę, żeby poranki były znośne 😅Wyobraźnia87 wrote:Dziewczyny czy Was nadal męczą mdłości ? 🤢 myślałam, że u mnie jest lepiej i odstawiłam dziś poranną dawkę bonjesty, żeby już zmniejszać. I to był wielki błąd 😣🫣 męczę się teraz okrutnie. I zastanawiam się kiedy jest ten odpowiedni moment na próbę zmniejszania dawki.
karczoch321, Wyobraźnia87 lubią tę wiadomość
👧26 🧑27 🐈⬛ 🐈⬛ ⏳️05.24
🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
✅️ AMH 6, drożność, nasienie
01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue
7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
08.06 333g 🩵🧸

-
Ja właśnie też czytałam, że przy odstawianiu często jest gorzej, ale lekarz twierdzi że to dlatego, że jest za wcześnie na odstawianie, że trzeba powoli schodzić i obserwować organizm, jeśli jest dobrze to mniejszą dawkę brać jeszcze kilka dni i dopiero zejść całkiem i znów obserwować. Jak tylko pojawią się mdłości czy wymioty to znowu wracać do poprzedniej dawki. Moja próba się nie powiodła. Kolejna za tydzień albo za dwa 😀wolę już brać lek niż mam się czuć jak wczoraj wieczorem.
White1, blueberry3567 lubią tę wiadomość
starania od 2024 r
08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
5dpt II
6dpt beta 21,1
8dpt beta 71,3
11 dpt beta 200,1
18 dpt beta 2646,1
27 dpt beta 25904
7+5 💔
01.2026 kolejna procedura
03.2026 transfer ❄ 4.1.2
5dpt II
8dpt beta 116,7
10 dpt beta 237,8
16 dpt beta 2551.1
27 dpt beta 56747 mamy ♥️
-
U mnie dalej mdłości, no ale 11tc dopiero.. Bywają lepsze dni, ale no jest ich zdecydowanie mniej niż gorszych. Biorę pojedynczą dawkę na noc, choć coraz częściej myślę o włączeniu porannej. Nie wiem na ile to w ogóle pomaga, bo dzisiaj nieźle mnie skręciło rano, mimo wzięcia na noc, ale chyba boję się próbować żyć bez tego. Akurat jadę dzisiaj do biura i naprawdę zastanawiam się jak tu funkcjonować i udawać, że jest git 🥲
-
Ja na pojedynczej dawce nie dałam rady funkcjonować. Jak zaczęłam brać 2 dawki to zupełnie inaczej. To jest lek który nie działa tak automatycznie na kilka godzin, jak bierzesz 2 dawki to nie przedłuża to działania godzinnego tylko kumuluje się w organizmie przez co czujesz się lepiej przez cały dzień. Ja zazwyczaj pogorszenie mam ok 19 ( ale bez leków wieczory właśnie były najgorsze ) ale tak to cały dzień jest naprawdę znośny. Więc polecam podwójną dawkę, żeby się nie męczyć 🙂yoreva wrote:U mnie dalej mdłości, no ale 11tc dopiero.. Bywają lepsze dni, ale no jest ich zdecydowanie mniej niż gorszych. Biorę pojedynczą dawkę na noc, choć coraz częściej myślę o włączeniu porannej. Nie wiem na ile to w ogóle pomaga, bo dzisiaj nieźle mnie skręciło rano, mimo wzięcia na noc, ale chyba boję się próbować żyć bez tego. Akurat jadę dzisiaj do biura i naprawdę zastanawiam się jak tu funkcjonować i udawać, że jest git 🥲starania od 2024 r
08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
5dpt II
6dpt beta 21,1
8dpt beta 71,3
11 dpt beta 200,1
18 dpt beta 2646,1
27 dpt beta 25904
7+5 💔
01.2026 kolejna procedura
03.2026 transfer ❄ 4.1.2
5dpt II
8dpt beta 116,7
10 dpt beta 237,8
16 dpt beta 2551.1
27 dpt beta 56747 mamy ♥️
-
Próbowałam zajść na słabszą dawkę z bonjesta na xnovea - zdecydowanie za wcześnie. U mnie najgorsze polopodnia późniejsze i wieczory.Wyobraźnia87 wrote:Dziewczyny czy Was nadal męczą mdłości ? 🤢 myślałam, że u mnie jest lepiej i odstawiłam dziś poranną dawkę bonjesty, żeby już zmniejszać. I to był wielki błąd 😣🫣 męczę się teraz okrutnie. I zastanawiam się kiedy jest ten odpowiedni moment na próbę zmniejszania dawki.
-
Współczuje Wam z mdłościami , mi moze tylko dwa razy zrobiło się niedobrze i to dosłownie na dwie minuty max, ale później gdzieś przeczytałam że magnez zmniejsza mdłości a ja już przyjmuje od dłuższego czasu, więc to może to mnie uchroniło:)
A chciałabym zadać pytanie Tym bardziej doświadczonym dziewczynom, czy używacie do auta jakiś adapterów do pasów? Jeśli tak to jakich i od kiedy ?
Oraz jak u Was ze szczepieniami? Szczepicie się? Mi mój gin zalecił w I trymestrze krztusiec i grypę, ale jak poszłam do ginekologa na NFZ (trafił mi się doktorek dojrzały wiekowo ) po skierowanie do diabetologa i zapytałam go o szczepienia powiedział że za jego czasów kobiet w ciąży w ogóle się nie szczepiło wiec on zaleca wstrzymanie się do końca II a najlepiej do III trymestru, i dlatego chciałam Was zapytać jak podchodzicie do tego tematuJa: '90 Mąż: '87
IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok
4-6.2025. 2 IUI ❌
07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA
09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
10 dpt beta 0,2
Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%
2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem
Marzec naturals czekając na transfer
10dpo 21, 11dpo 45,

-
Ja też biorę magnez od dłuższego czasu i niestety to nie ma wpływu 🤷🏻♀️co do adapterów, ostatnio kupiliśmy, chociaż jeszcze nie wypróbowałam, ale kilka dni temu mieliśmy nagłe hamowanie ( kotek na drodze ) i już poczułam że przy takich sytuacjach pas mi się podciągał do góry . Kupiliśmy taki : https://www.bobowozki.com.pl/pozostale-artykuly-p-besafe-adapter-do-pasow-bezpieczenstwa?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=%5BHBGR%5D%20%5BPMax%5D%20%5BCSS_HBGR%5D%20Wszystko&utm_id=22183060964&gad_source=1&gad_campaignid=22176651561&gbraid=0AAAAAD-Y6hZETNNqhuz9qPivVVhMg__06&gclid=Cj0KCQjw8PDPBhCeARIsAOJwmWVlh8GlY695F2K1oyaWEn-CY8NQmm5tglWB5ngADJJUDoEx-rFJiPIaAjQeEALw_wcB Co do szczepień to się nie wypowiem, bo jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem na ten temat , a mam bardzo racjonalnego doktora więc chcę poznać jego zdanie. Na dzień dzisiejszy niczego nie zalecał.Mira.huntrix wrote:Współczuje Wam z mdłościami , mi moze tylko dwa razy zrobiło się niedobrze i to dosłownie na dwie minuty max, ale później gdzieś przeczytałam że magnez zmniejsza mdłości a ja już przyjmuje od dłuższego czasu, więc to może to mnie uchroniło:)
A chciałabym zadać pytanie Tym bardziej doświadczonym dziewczynom, czy używacie do auta jakiś adapterów do pasów? Jeśli tak to jakich i od kiedy ?
Oraz jak u Was ze szczepieniami? Szczepicie się? Mi mój gin zalecił w I trymestrze krztusiec i grypę, ale jak poszłam do ginekologa na NFZ (trafił mi się doktorek dojrzały wiekowo ) po skierowanie do diabetologa i zapytałam go o szczepienia powiedział że za jego czasów kobiet w ciąży w ogóle się nie szczepiło wiec on zaleca wstrzymanie się do końca II a najlepiej do III trymestru, i dlatego chciałam Was zapytać jak podchodzicie do tego tematu
Mira.huntrix lubi tę wiadomość
starania od 2024 r
08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
5dpt II
6dpt beta 21,1
8dpt beta 71,3
11 dpt beta 200,1
18 dpt beta 2646,1
27 dpt beta 25904
7+5 💔
01.2026 kolejna procedura
03.2026 transfer ❄ 4.1.2
5dpt II
8dpt beta 116,7
10 dpt beta 237,8
16 dpt beta 2551.1
27 dpt beta 56747 mamy ♥️
-
Mi lekarka zaleciła szczepienie na grypę i covid w 1 lub 2 trymestrze. Przy czym położna powiedziała, że kończy się sezon na te choroby, więc jest spora szansa, że nie będzie dostępnej szczepionki 🫣 RSV i krztusiec dopiero w 3 trymestrze i na pewno będę się szczepić wg zaleceń 👌
Mira.huntrix, Kleo10 lubią tę wiadomość
-
Dziewczyny sprawdzone sposoby na niskie ciśnienie i brak siły na cokolwiek?
Jak mnie przestało rzygac to teraz siła zero. Ja człowiek z raczej wysokim ciśnieniem funkcjonuje na 90/60, co powoduje, że budzę się o 9, na kolanach wstaje z łóżka, piję 2 kawy i po pół godzinki znów wrak siedzący na kanapie. Obecnie od godziny zbieram się do mycia, jeszcze do pracy dzisiaj nie usiadłam. 🙄
Ta ciąża mnie totalnie wykańcza, gdzie mój przypływ energii? 😢 -
Co do szczepień, to ja dostałam info, żeby zrobić RSV i krztusiec jedno w 30tc, drugie w 32tc teraz z głowy nie pamiętam które kiedy, mam na kartce w domu zapisane.
Grypę i Covid polecała we wrześniu, ja mam termin na końcówkę października, powiedziała, że nie ma co teraz na lato robić👧26 🧑27 🐈⬛ 🐈⬛ ⏳️05.24
🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
✅️ AMH 6, drożność, nasienie
01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue
7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
08.06 333g 🩵🧸

-
assialbnn wrote:Hejka 👋
Gratuluję synka 🩵💙❤️
Jak sie czujecie ?🙂
Mój juz ma 3 miesiące skończone 🙈
❤️
Aaa cześć! Milo, że o mnie pamiętasz 🥰 Ale ten czas zasuwa 🩵
Czasem podczytuje wątek Twój i Dżozu 🤭
Mi ciąża służy, poza większym zmęczeniem jest naprawdę spoko i czuje się dobrze.
Dziś prenatalne i pojawia się ten stresik o którym wcześniej pisałyście. Na codzień jest okej, ale im bliżej wizyty tym bardziej miewam myśli „a co jeśli…”
Chociaż z wizyty na wizytę coraz mniej, to myślę, że zawsze jakieś ziarenko niepewności będzie już do końca.
Dla mnie najbardziej stresujący do tej pory był etap czekania na Sanco. Trochę mi odbiło szczerze mówiąc.
Chyba głównie dlatego, że spodziewałam się wyniku szybciej, a przez weekendy po drodze (w tym majówkowy) te 5 dni roboczych rozciągnęło się na 12 dni czekania. Ale było, minęło. -
Dark jak kawa nie pomaga to może spacer, chodzenie po schodach? Kilka razy miałam zjazd w pracy to brałam koleżankę do asysty i chodziłyśmy aż się lepiej poczułam. Ciśnienia wtedy nie mierzyłam, ale byłam na granicy omdlenia, więc myślę że było niziutkie. Miałam tak póki brałam bensins, teraz odpukać jest ok, ale ja też raczej z nisko cisnieniowcow.
Co do szczepień to ja wszystko planuje w 3 trymestrze. Termin na koniec października to pewnie zacznę w sierpniu i będę co tydzień coś robić. A planuje wszystkie 4. Przeszliśmy covid chwilę przed roczkiem syna, ja i z synem praktycznie bez objawów a mąż, który się niedoszczepiał po 2021, zdychał 2 tygodnie. No a grypę lepiej mieć nową szczepionkę, szczepiłam się w listopadzie, więc bez sensu drugi razy tymi samymi szczepami. Najbardziej „cieszę się” na rsv. Ja akurat przeszłam rsv teraz w 5 tc, ale nie wiem czy tych przeciwciał wystarczy dla bobasa a przy starszaku w przedszkolu i po historiach które się nasłuchałam o rsv i noworodkach to im więcej odporności tym lepiej. Na krztuśca jeszcze męża zaciągnę, bo miał sobie odnowić, ale jeszcze tego nie zrobił, a też powinien przy przedszkolaku w domu.
Karczoch trzymam kciuki za prenatalne 🤞❤️
karczoch321, dark lubią tę wiadomość
12/2022 42tc (cc) 🩵
02/2025 6tc 💔
08/2025 8tc 💔
02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
11.03 0.64cm🐞 + ❤️
16.03 1.30cm 🐝
26.03 2.36cm 🐌
09.04 4.47cm 🦋
22.04 6.74cm 🩵
30.04 8.40cm 🐥
11.05 130g 🦔
25.05 254g 🐿️
08.06 311g 🩵
24.06 446g 🐇
❗️ cross-match 36,6%
⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

-
Szczepienia na grypę lepiej przed samym sezonem
rsv i krztusiec pamietam ok 30 tc i najlepiej zeby bylo 2 tygodnie przerwy
rsv to jest okropna choroba a dla noworodka to juz wgl. Co do pasów to ja np nie mialam adaptera i do końca jeździłam zapięta normalnie - zobaczymy jak teraz
-
Co do szczepień, to mi lekarz rodzinny kazał się do niego zgłosić w 26-27 tygodniu, żeby zaszczepić się na krztusiec.
Ja od dwóch dni umieram na ból głowy
Nigdy nie miałam z tym problemu, a teraz jest dramat ;/ Kupiłam wczoraj ciśnieniomierz, dzisiaj powinien dojść, może to wina ciśnienia? W sumie mam teraz stały rytm dnia: rano czuję się super, o 13 przychodzi ogromne zmęczenie, a o 17 ból głowy i trwa tak już do późnych godzin nocnych.
Przytyłyście już dużo? Ja się w końcu zważyłam i od początku ciąży mam 2 kg na plusie, ale to chyba w normie
Trzymam kciuki za wasze prenatalne! -
A nie bierzesz przypadkiem np. bonjesty? Ten lek mnie tak usypia, że z niczym tego nie umiem porównać.dark wrote:Dziewczyny sprawdzone sposoby na niskie ciśnienie i brak siły na cokolwiek?
Jak mnie przestało rzygac to teraz siła zero. Ja człowiek z raczej wysokim ciśnieniem funkcjonuje na 90/60, co powoduje, że budzę się o 9, na kolanach wstaje z łóżka, piję 2 kawy i po pół godzinki znów wrak siedzący na kanapie. Obecnie od godziny zbieram się do mycia, jeszcze do pracy dzisiaj nie usiadłam. 🙄
Ta ciąża mnie totalnie wykańcza, gdzie mój przypływ energii? 😢
Ogólnie też mam jeszcze mniej energii niż zwykle i mam nadzieję, że 2 trymestr ogólnie będzie łaskawszy - bo pierwszy to praktycznie cały przespałam 😂 Najgorzej było jak jeszcze nie byłam na L4 i ledwo mogłam się skupić na pracy, bo totalnie przestałam kontaktować (a kawę ginekolog mi zabronił pić, że względu na plamienia)













