Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1113 1974

    Wysłany: 25 marca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chodzę do
    Pracy od piątku, dostałam krwawienie jednorazowe i lekarz kazał odpoczywać, ale nie chce już wracać. U mnie o tyle kiepsko, że pracuję na kontrakcie. Więc płacą mi jak jestem, jak mnie nie ma to nie… obecnie blefuje, mówię że córka jest chora. Ale to już trwa kilka dni więc w planie mam napisać w weekend że ją zaniemoglam zdrowotnie. Jedna koleżanka pisze do mnie i dopytuje, ale nie mam zaufania więc nic nie mówię…

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 25 marca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aswariatka wrote:
    Kobietki czy Wy też nie potraficie się na niczym skupić...? Siedzę w pracy a myślami jestem gdzie indziej, spać nie mogę bo myślę co to będzie... mam tysiąc myśli... :(

    Tak, mam tak samo. Robię głupie błędy i zapominam o niektórych rzeczach które robiłam kilka dni temu 😖

    aswariatka lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 373 302

    Wysłany: 25 marca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kleo ja Cię rozumiem, nie rób sobie wyrzutów - jak możesz wziąć nawet parę dni l4 to ja polecam bardzo.
    Ja teraz jestem na tygodniowym i dużo mi to daje, że mogę się wyspać porządnie i nie ma takiej nerwówki… najchętniej bym została do końca 1szegp trymestru bo wydaje mi się, że mi te mldosci wcześniej nie ustąpią. Ale nie bardzo mogę ze względu na urlopy innych, więc już się boję tego powrotu…

    Ja powiedziałam o ciąży tylko szefowi ale ulżyło mi powiem szczerze. Jak wrócę to powiem chyba też osobie która ma przejąć moje stanowisko. A pozostałym to pewnie dopiero po prenatalnych, chociaż może się domyśla wcześniej zwłaszcza że będę w kwietniu głównie zdalnie :/

    Kleo10 lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • White1 Autorytet
    Postów: 2036 4686

    Wysłany: 25 marca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicee98 wrote:
    Ja w pracy na razie powiedziałam tylko dwóm najlepszym koleżankom. W przyszłym tygodniu podpisuje umowę z podwyżką i zmianą stanowiska na wyższe. Do tego czasu nie chciałam nic mówić, bo wiadomo, mogliby zacząć opóźniać, zeby jednak tego mi nie dać przed zwolnieniem.
    Chce wtedy już powiedzieć, żeby móc pracować 100% zdalnie, bo naprawdę kiepsko się czuję.
    Ogólnie boję się w cholerę powiedzieć, bo mają plan, który ma się opierać tak naprawdę tylko na mnie i zostaną na lodzie. Jest to co prawda wina ich złego zarządzania, ale i tak się boję reakcji. Dziewczyna, która jedyna by mnie mogła w tym zastąpić też jest w ciąży.
    Będziesz pracować dłużej, żeby podwyżką zwiększyć wypłacane później świadczenie na zwolnieniu?

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Alicee98 Ekspertka
    Postów: 162 182

    Wysłany: 25 marca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Będziesz pracować dłużej, żeby podwyżką zwiększyć wypłacane później świadczenie na zwolnieniu?

    Niekoniecznie. Ja przez ponad rok robiłam nadgodziny (miałam 200% płatne) więc sobie ładnie podwyższyłam już świadczenie na zwolnieniu.
    Bardziej chodzi mi o zapewnienie, że jak wrócę to na wyższe stanowisko, a nie będę zaczynała tak naprawdę od początku.

    White1, Blond27 lubią tę wiadomość

    18.10.2025 ⏸️
    26.11.2025 💔 puste jajo
    —————
    18.02.2026 ⏸️
    16 DPO 259 🥹
    20DPO 1150
    13.03.2026 zarodek 5mm 🫛 30.03 2,44cm 24.04 6,71cm

    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 25 marca, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mówię jeszcze w pracy. Muszę przejść z 3/4 na cały etat bo jestem w ramach wychowawczego. W pierwszej ciąży dość długo pracowałam ,ale zdarzało się na początku L4 bo kiepsko się czułam. Zobaczymy jak teraz ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 13:49

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Atomówka Autorytet
    Postów: 495 1083

    Wysłany: 25 marca, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę się wstrzymać aż podpisze nowa umowę w maju. Niesty umowa mi się kończy 30.04 a wolę się nie stresować że mi nie przedłuża do dnia porodu bo ciąża będzie za młoda. Szczerze mówiąc gdyby nie to to myślę że powiedziałabym po serduszku i końcem kwietnia już L4 bo jestem w pracy nieprzytomna i dojeżdżam tak 35km. No ale niestety trzeba jakoś wytrwać jeszcze ten miesiąc 😅

    Blond27 lubi tę wiadomość

    98 k
    97 m

    07.2022 - ciąża biochemiczna
    08.2023- zdrowa księżniczka <3

    03.03.2026 - II <3
    04.03.2026 - beta 23,9
    06.03.2026 - beta 69,8
    16.03.2026 - pęcherzyk ciążowy 0,87 cm
    24.03.2026 - 0,97cm dzidziusia z serduszkiem <3

    age.png
    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 25 marca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atomówka wrote:
    Ja muszę się wstrzymać aż podpisze nowa umowę w maju. Niesty umowa mi się kończy 30.04 a wolę się nie stresować że mi nie przedłuża do dnia porodu bo ciąża będzie za młoda. Szczerze mówiąc gdyby nie to to myślę że powiedziałabym po serduszku i końcem kwietnia już L4 bo jestem w pracy nieprzytomna i dojeżdżam tak 35km. No ale niestety trzeba jakoś wytrwać jeszcze ten miesiąc 😅
    A długo już tam pracujesz ? Pytam bo wiesz jak ZUS lubi kwestionować wszystko ... Moja szwagierka ma kontrolę i wstrzymana wypłatę bo zaszła w ciążę 10 miesięcy od podpisania umowy.....

    Dziewczyny wszystko ok, kropek ma 6mm i za tydzień mamy przyjść na serduszku 😭🩷

    Biochemiczka, Niaha, Kapturek, KASIEEK, Paulina2612, Beezi, stayaway, Atomówka , aswariatka lubią tę wiadomość

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • KlaudiaŁ Koleżanka
    Postów: 58 181

    Wysłany: 25 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ://zapodaj.net/plik-iLK5bcO54k

    Hej, my po wizycie mamy już 🩷

    Ana , Blond27, Kleo10, ItsMomi❤️, White1, Niaha, Kapturek, karczoch321, mAnik, KASIEEK, Ogoorkowa, Beezi, Atomówka lubią tę wiadomość

  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 25 marca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam, że ZUS lubi podważać słuszność przyznania L4 oraz macierzyńskiego, akurat jestem na samozatrudnieniu, chciałam popracować jeszcze z 5 miesięcy w tym czasie zwiększyć sobie składki, ale księgowa mnie już uświadomiła, że nie ma to sensu, bo składki chętnie przyjmą, ale później zakwestionują wypłatę świadczenia 🤣😒 także na jdg zostaje się z 1000 zł miesięcznie 🤣 ale ok, niech im będzie, mogłam planując ciążę pomyśleć wcześniej o tych dodatkowych składkach, mój błąd. Ale jak czytam, ze wstrzymują wypłatę kobietom na umowach zawartych przed ciążą albo nagminnie kontrolują te przebywające na L4 to szlag mnie trafia. Powinni każdą kobietę w ciąży po stopach całować przy takich problemach demograficznych 🙄

    Blond27, KASIEEK lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 848 2096

    Wysłany: 25 marca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blond27, Atomówka, KlaudiaŁ gratulacje ❤️ Karola powodzenia na wizycie ❤️

    Anett biorę encorton 10mg i jeszcze prograf, ale przytyłam od kiedy wdrożyłam encorton w styczniu po miesiącu na equoralu. Na szczęście to jedyne efekty uboczne.

    Co do pracy to ja ze względu na charakter pracy muszę być wyłączona z niektórych aktywności, plus nie chcę pracować w weekendy kiedy byłabym sama w pracy. Z tego względu szef dowiedział sie w 10dpo, 2h po tym jak wysikałam ⏸️ a zespołowi powiedziałam tydzień temu. W pierwszej ciąży czekałam do prenatalnych, przez co kilka „koleżanek” wylało na mnie szambo nienawiści, że się migam od pracy i bardzo to przeżyłam. Zresztą do dzisiaj nie mogę „wybaczyć” jednej koleżance. Dlatego musiałam powiedzieć szybko, mimo, że nie chciałam. Prosiłam o dyskrecje i że jest bardzo wcześnie a z moją historią może się różnie skończyć, ale no czasem ktoś coś palnie na cały open space 🙄 no nic. Poronien się nie wstydzę, chętnie dzielę się historią, tylko może nie musi wiedzieć cała firma.

    Blond27, Dawdler34, Atomówka , dark lubią tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 25 marca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy też macie taki wzdęty brzuch? 😁 ja już wyglądam na kobietę w ciąży, nie da się tego ukryć. Jestem dość szczupłą osobą, a ze względu na ten brzuch (wzdęcia, zaparcia, zatrzymanie wody), nie chodzę już w dżinsach, wszystko mnie ciśnie. Osoby w pracy, które nie wiedziały że jestem w ciąży już się chyba domyślają 🤣 lekarz mówi że to przez progesteron i że będzie gorzej bo przepisała mi dodatkowy ze względu na krwiaka. Chciałabym kupić sobie jakieś luźniejsze ciuszki, ale lekarz ciągle podkreśla że to wciąż bardzo wczesna ciąża i że wszytsko może się zdarzyć, dlatego nie robię jeszcze takich zakupów. Czy wy też macie taki brzuch jak piłka? 😁

    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 25 marca, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana wrote:
    Ja też słyszałam, że ZUS lubi podważać słuszność przyznania L4 oraz macierzyńskiego, akurat jestem na samozatrudnieniu, chciałam popracować jeszcze z 5 miesięcy w tym czasie zwiększyć sobie składki, ale księgowa mnie już uświadomiła, że nie ma to sensu, bo składki chętnie przyjmą, ale później zakwestionują wypłatę świadczenia 🤣😒 także na jdg zostaje się z 1000 zł miesięcznie 🤣 ale ok, niech im będzie, mogłam planując ciążę pomyśleć wcześniej o tych dodatkowych składkach, mój błąd. Ale jak czytam, ze wstrzymują wypłatę kobietom na umowach zawartych przed ciążą albo nagminnie kontrolują te przebywające na L4 to szlag mnie trafia. Powinni każdą kobietę w ciąży po stopach całować przy takich problemach demograficznych 🙄
    To jest straszne 🫣 tyle musisz oddać będąc na jdg ... Eh ... To jest rzeka , narzekanie że niż i że dzieci się nie rodzą. Ale w kobiety w ciąży uderzanie 😭 szczerze wiele moich koleżanek odkłada decyzję o ciąży właśnie przez pracę czy chęć awansu, bo wiadomo w większości po powrocie zaczynasz znowu od zera mimo że pracujesz parę lat ...bo wypadłaś na 1.5-2 lata z obiegu. Przykre to

    Ana lubi tę wiadomość

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 25 marca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taak, na jdg jest tyle obciążeń, podatków, Zusow, vatow, składek zdrowotnych i wszystkich innych, że dodatkowej, dobrowolnej składki chorobowej człowiek świadomie nie wybiera bez powodu, a dowiedziałam się, że zaczynając je płacić na bezpośrednio przed ciążą można zostać oskarżonym o oszustwo i wyłudzenia 😁 czyli należy robić przelewy bezinteresownie do zusu, nieoczekując nic w zamian 🤣

    preg.png
  • Karoola Autorytet
    Postów: 937 386

    Wysłany: 25 marca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ja mam ogromny brzuch - większy niż koleżanka w 13 tyg. Ale to chyba przez progesteron i encorton .
    Mam zamiar ukrywać jak najdłużej ale ciekawe jak tego dokonam 😅

    Córka w 2013 r
    2021- 2024 ciąże biochemiczne
    Sierpień 2021 poronienie zatrzymane w 6 tyg 😥
    Luty 2022 poronienie zatrzymane w 12 tyg/14tyg 😥 Antoś💔
    Kir-AA
    Accofil, heparyna, acard,
    Zmiana leczenia
    Szczepienia limfocytami !
    Ciąża
    Biochemiczna 2025
    Marzec 2026 -doszczepienia , acard, heparyn— poronienie 6 tyg
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 25 marca, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoola wrote:
    Jeju ja mam ogromny brzuch - większy niż koleżanka w 13 tyg. Ale to chyba przez progesteron i encorton .
    Mam zamiar ukrywać jak najdłużej ale ciekawe jak tego dokonam 😅

    Witaj w klubie 😅 właśnie rozważam zakup ciążowych ciuchów, chociaż trochę, ale nie chciałabym się tak wyrywać.. a zaraz święta, ciężko będzie udawać, że aż tyle zjadłam 😁

    preg.png
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1429 4141

    Wysłany: 25 marca, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana wrote:
    Taak, na jdg jest tyle obciążeń, podatków, Zusow, vatow, składek zdrowotnych i wszystkich innych, że dodatkowej, dobrowolnej składki chorobowej człowiek świadomie nie wybiera bez powodu, a dowiedziałam się, że zaczynając je płacić na bezpośrednio przed ciążą można zostać oskarżonym o oszustwo i wyłudzenia 😁 czyli należy robić przelewy bezinteresownie do zusu, nieoczekując nic w zamian 🤣

    Taaaak, to prawda. Ja płacę na jdg dość wysoki ZUS właśnie z myślą o macierzyńskim. Ale wybrałam taką składkę żeby była nie za wysoka, żeby właśnie ZUS się do mnie nie przyczepił, że coś zawyżam.Ale jednocześnie żeby w miarę spoko kwota wypływa jednak potem na konto. Zaczęłam ją opłacać jak wznawiałam działalność 7 miesięcy temu, więc zanim przejdę na L4 to powinien minąć ten conajmniej rok. I tak mam z tyłu głowy lekki stres, że coś im się nie spodoba i mi wstrzymają albo w ogóle podważa prawo do zasiłku 🤡 nie ma to jak zaufanie do instytucji publicznej 💪

    Ana lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • Anett9300 Autorytet
    Postów: 857 617

    Wysłany: 25 marca, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo z tym brzuchem. Do tego ciągle jem bo jestem cały czas głodna a jak nie zjem to mnie mdli. W jeansy się już nie zapnę. Chodzę z rozpiętym guzikiem 🤣 a dopiero 7 tydzień 🙈

    Ana lubi tę wiadomość

    🙍‍♀️93’ 🙍‍♂️93’

    10.2021 💔👼
    10.2022 👧
    Starania od 12.2024
    07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
    08.2025 ⏸️
    08.2025 cp 💔
    12.2025 drożność jajowodów

    Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
    Badania hormonalne 👍
    Badanie nasienia 👍
    Pozostałe wyniki 👍

    🌸03.2026 ⏸️
    7.03 (12dpo) beta 31,75
    9.03 (14dpo) beta 95,17
    11.03 (16dpo) beta 239,76
    13.03 (18dpo) beta 569,37

    Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 25 marca, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj kupiłam pierwsze ciążowe spodnie, bo mieszczę się już tylko w dresy 🫣
    Trochę miałam obawy, no bo jeszcze jest wcześnie, ale w czymś muszę chodzić :P
    Kupiłam też poduszkę ciążowa do spania, bo cycki mnie tak bolą, że ciężko się śpi na boku, muszę mieć rękę trochę podniesioną.
    No i dzisiaj w sklepie nie wytrzymałam i kupiłam 2 takie same zestawy skarpetek dla maluchów 🫣

    Ana , Kapturek, Kleo10, dark lubią tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 25 marca, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karczoch321 wrote:
    Taaaak, to prawda. Ja płacę na jdg dość wysoki ZUS właśnie z myślą o macierzyńskim. Ale wybrałam taką składkę żeby była nie za wysoka, żeby właśnie ZUS się do mnie nie przyczepił, że coś zawyżam.Ale jednocześnie żeby w miarę spoko kwota wypływa jednak potem na konto. Zaczęłam ją opłacać jak wznawiałam działalność 7 miesięcy temu, więc zanim przejdę na L4 to powinien minąć ten conajmniej rok. I tak mam z tyłu głowy lekki stres, że coś im się nie spodoba i mi wstrzymają albo w ogóle podważa prawo do zasiłku 🤡 nie ma to jak zaufanie do instytucji publicznej 💪
    Przy tak długim okresie płatności, jakby coś miało im się nie spodobać to śmiało kieruj sprawę do sądu. Dzisiaj o tym czytałam, że udowadniając w procesie ciągłość zatrudnienia i braku machlojek - sądy stają po stronie kobiet :)

    preg.png
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie suplementy i witaminy warto przyjmować w ciąży? Poradnik dla przyszłych mam

Ciąża to czas szczególnych potrzeb organizmu, w którym odpowiednia podaż witamin i minerałów odgrywa kluczową rolę dla zdrowia mamy i prawidłowego rozwoju dziecka. Jakich składników nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy i kiedy warto sięgnąć po suplementy? W artykule wyjaśniamy, które witaminy i minerały są najważniejsze w ciąży, jak wybierać bezpieczne preparaty oraz jak zaplanować suplementację zgodnie z aktualnymi rekomendacjami specjalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ