Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 25 marca, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Ja wczoraj kupiłam pierwsze ciążowe spodnie, bo mieszczę się już tylko w dresy 🫣
    Trochę miałam obawy, no bo jeszcze jest wcześnie, ale w czymś muszę chodzić :P
    Kupiłam też poduszkę ciążowa do spania, bo cycki mnie tak bolą, że ciężko się śpi na boku, muszę mieć rękę trochę podniesioną.
    No i dzisiaj w sklepie nie wytrzymałam i kupiłam 2 takie same zestawy skarpetek dla maluchów 🫣
    Zazdroszczę zakupu tych skarpetek 🥰 jestem po jednym poronieniu 4 lata temu w 7tc (chociaż wtedy na pierwszym USG już miałam wrażenie że lekarz widział, że dziwnie to wygląda - długi pęcherzyk ciążowy jak parówka o nieregularnych brzegach i mała kropka w środku). Teraz wszystko wygląda dobrze, jest serce, zarodek ładnie rośnie, ale z tyłu głowy boję się wyrywać z tymi ciuszkami, zwłaszcza że lekarka (teraz mam inną) ciągle studzi nasze emocje. Czekam z niecierpliwością do końca 1 trymestru żeby spokojnie zacząć kolekcjonować te miniaturowe rzeczy i swoje ciążowe 😁

    preg.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 25 marca, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym zusem to jest porażka powiem Wam.. ja jeszcze nie wiem jak to ogarnąć ale będę chciała przerwać macierzyński i iść na l4 bo bedzie ciężko zająć sie takim maluchem a też nie wiadomo czy będę mogła tak przesilac bliznę w wyższej ciąży. No zobaczymy jak to bedzie ale jak słyszę o tych kontrolach. Na alkoholizm dostajesz l4 bez niczego i zasiłek itd a kobiety w ciąży będą kontrolować i stresować 😐

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 25 marca, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zus nie płacił l4 przez prawie 3 miesiące, potem skontrolował lekarza z całej dokumentacji medycznej a dopiero potem ruszył z wypłatami 🤡 my wtedy wykańczaliśmy mieszkanie a mój dochód 0 😂. Co ciekawe pierwsze L4 ciążowe miałam od neurologa (ucisk na nerwy, zaburzenia czucia i drętwienia w nogach w pozycji siedzącej), szłam w połowie 5 miesiąca 🙄 podejrzane że hej 🙄

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1113 1976

    Wysłany: 25 marca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na jdg i nie podnoszę zus właśnie dlatego że staram się o ciąże już 3 lata i gdybym wtedy zwiększyła składki to zobaczcie ile byłabym w 💩
    Także stety niestety, czeka mnie trudny czas z marnym 2700? Ile teraz jest 100% na l4?

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8525

    Wysłany: 25 marca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedziałam szefowi wcześnie, jakoś w 5 tygodniu, oczywiście prosiłam o dyskrecję. Planuję iść na zwolnienie od 1 kwietnia, a jestem jedyną osobą na swoim stanowisku, więc musieli znaleźć kogoś nowego. Niestety w trakcie tych poszukiwań szef napisał na grupie dla wszystkich pracowników, że zaszłam w ciążę 🤡💩

    ItsMomi, nie radzę sobie z tym mdłościami. Staram się ciągle coś jeść, ale w mojej pracy to trudne, wieczorami nie mam siły ruszyć się z kanapy. W pierwszej ciąży miałam samopoczucie bajka w porównaniu do tego co jest teraz. Wtedy też pracowałam do 7 miesiącu, teraz nie jestem w stanie.

    Dziewczyny, gratuluję dobrych wiadomości z wizyt ❤️

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Paulina2612 Koleżanka
    Postów: 36 75

    Wysłany: 25 marca, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po kontrolnym USG, znów na innym sprzęcie, wróciliśmy na właściwe tory wg terminu OM - przedstawiam Wam całe 1,55 cm małego człowieczka 🤍

    zapodaj.net/plik-epnnOd5KO2

    Poza tym czytam o tych jdg, składkach, ZUSie i się za głowę łapię. Demografia jaka jest każdy wie ale zróbmy kobietom jeszcze bardziej pod górkę.

    White1, Ana , ItsMomi❤️, karczoch321, Beezi, KASIEEK, Ogoorkowa, Blond27, Atomówka , mAnik, Niaha, stayaway, aswariatka lubią tę wiadomość

    👩32🧑36+🐈‍⬛🐈‍⬛

    Marzec 2025, 8/9 tc 💔

    20.02 ⏸️
    27.04 USG I trymestru 🍀
    22.06 USG II trymestru 🤞

    preg.png
  • Kapturek Koleżanka
    Postów: 44 46

    Wysłany: 25 marca, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Ja wczoraj kupiłam pierwsze ciążowe spodnie, bo mieszczę się już tylko w dresy 🫣
    Trochę miałam obawy, no bo jeszcze jest wcześnie, ale w czymś muszę chodzić :P
    Kupiłam też poduszkę ciążowa do spania, bo cycki mnie tak bolą, że ciężko się śpi na boku, muszę mieć rękę trochę podniesioną.
    No i dzisiaj w sklepie nie wytrzymałam i kupiłam 2 takie same zestawy skarpetek dla maluchów 🫣

    Też dziś zamówiłam pierwsze ciążowe spodnie hihi na codzien chodzę w legginsach ale jednak jeansy to jeansy 😂 mnie też ubranka już kuszą i to bardzo, jak na razie na pokładzie jedne bodziaki z prezentu dla taty 🥹😂

    Ana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1113 1976

    Wysłany: 25 marca, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam do biura podróży bo już zaczynam panikować w kwestii wyjazdu i nie chcą zwrócić nam pieniędzy, nie ma mowy o rezygnacji, jedynie zmiana terminu ale mnie to nie urządza, bo nie polecę za rok z niemowlakiem… jestem załamana ale może też trochę się za bardzo nakręcam.

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8525

    Wysłany: 25 marca, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado, kiedy mieliście lecieć?

    Paulina, gratulacje ❤️

    Paulina2612 lubi tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 25 marca, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Pisałam do biura podróży bo już zaczynam panikować w kwestii wyjazdu i nie chcą zwrócić nam pieniędzy, nie ma mowy o rezygnacji, jedynie zmiana terminu ale mnie to nie urządza, bo nie polecę za rok z niemowlakiem… jestem załamana ale może też trochę się za bardzo nakręcam.
    Jakie to biuro? 🧐 jak było ubezpieczenie to nie powinno być problemów, my w zeszłym roku w Rainbow tak rezygnowaliśmy, bo jedna z uczestniczek była w ciąży. Mogliśmy wywalić ją z wycieczki lub anulować całość 🧐

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Kairo Koleżanka
    Postów: 59 120

    Wysłany: 25 marca, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W TUI na pewno w umowie jest możliwość rezygnacji z powodu ciąży jeżeli nie wiedziało się o niej w dniu zawarcia umowy jak by co chyba powinien być to standardowy zapis we wszystkich biurach podróży, tak myślę 🤔

    👧🏻27, IO,PCOS
    👦🏻30, okaz zdrowia, wszystkie badania prawidłowe

    Starania od 01.2024

    Klinika leczenia niepłodności o 11.2024

    Leczenie aromek 2,5mgx2 plus ovitrelle
    Diagnostyka 01.2026 u obojga, genetyka immunologia, prawidłowe ✅

    03.2025 poronienie zatrzymane 10tc,pusty pęcherzyk.
    12.2025 ciaza biochemiczna, poronienie samoistne 7tc

    03.2026
    14 dpo 80,50 beta 40,50 prog,
    Od 20 dpo krwawienie/plamienie-duphaston 3x1 prolutex x1 do 11+2tc
    36 dpo 51124 beta 31,90 prog

    ciąża dwukosmowkowa dwuowodniowa

    7+2, 2 piękne ❤️, 1,05 cm 🩵i 0,80cm🩷
    9+2 2,18cm, 171 bpm❤️i 2,33cm 183bpm❤️
    11+2 4,3cm 152 bpm❤️ 4,53cm 163 bpm❤️
    12+6 65gram i około 7cmx2🩷🩵
    14+1 100 i 90 gram 🩷🩵

    16+2 strata, Aniołek Jasiu 💔 Prawdopodobnie niewydolność szyjki bezobjawowa, wyjście pęcherza płodowego do pochwy.

    16+6 170gram mojej jedynej nadzieji,
    17+0 założenie szwu okrężnego.
  • Ana Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 25 marca, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Pisałam do biura podróży bo już zaczynam panikować w kwestii wyjazdu i nie chcą zwrócić nam pieniędzy, nie ma mowy o rezygnacji, jedynie zmiana terminu ale mnie to nie urządza, bo nie polecę za rok z niemowlakiem… jestem załamana ale może też trochę się za bardzo nakręcam.
    Przepraszam za pytanie, być może coś przeoczyłam ale czemu nie chcesz lecieć?

    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 25 marca, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    Mi zus nie płacił l4 przez prawie 3 miesiące, potem skontrolował lekarza z całej dokumentacji medycznej a dopiero potem ruszył z wypłatami 🤡 my wtedy wykańczaliśmy mieszkanie a mój dochód 0 😂. Co ciekawe pierwsze L4 ciążowe miałam od neurologa (ucisk na nerwy, zaburzenia czucia i drętwienia w nogach w pozycji siedzącej), szłam w połowie 5 miesiąca 🙄 podejrzane że hej 🙄
    A ile byłaś zatrudniona przed L4? Bo podobno umowy krótsze niż rok sprawdzają z automatu

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Atomówka Autorytet
    Postów: 495 1083

    Wysłany: 25 marca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blond27 wrote:
    A długo już tam pracujesz ? Pytam bo wiesz jak ZUS lubi kwestionować wszystko ... Moja szwagierka ma kontrolę i wstrzymana wypłatę bo zaszła w ciążę 10 miesięcy od podpisania umowy.....

    Dziewczyny wszystko ok, kropek ma 6mm i za tydzień mamy przyjść na serduszku 😭🩷
    No 30.04 będzie rok ☺️
    Co Ty mówisz, po 10 miesiącach takie jaja 🙆‍♀️

    98 k
    97 m

    07.2022 - ciąża biochemiczna
    08.2023- zdrowa księżniczka <3

    03.03.2026 - II <3
    04.03.2026 - beta 23,9
    06.03.2026 - beta 69,8
    16.03.2026 - pęcherzyk ciążowy 0,87 cm
    24.03.2026 - 0,97cm dzidziusia z serduszkiem <3

    age.png
    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1113 1976

    Wysłany: 25 marca, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy lecieć na początku maja.
    Trochę się boję, ponieważ są tam komary które mogą przenosić malarię. A wiadomo jak wygląda leczenie kobiety w ciąży, tym bardziej w Afryce nie chciałabym tam trafić…
    Wycieczka z Exim Tours. Próbowałam odszukać zapis odnośnie ciąży ale nie widzę.

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Atomówka Autorytet
    Postów: 495 1083

    Wysłany: 25 marca, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUS tak na prawdę w będzie widział jedynie że po 13 miesiącach poszłam na L4 ciążowe. Nie widzi że została podpisana nowa umowa. Stanowisko i pensja też się nie zmienia więc raczej w moim przypadku jest bezpiecznie ☺️

    Blond27 lubi tę wiadomość

    98 k
    97 m

    07.2022 - ciąża biochemiczna
    08.2023- zdrowa księżniczka <3

    03.03.2026 - II <3
    04.03.2026 - beta 23,9
    06.03.2026 - beta 69,8
    16.03.2026 - pęcherzyk ciążowy 0,87 cm
    24.03.2026 - 0,97cm dzidziusia z serduszkiem <3

    age.png
    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8525

    Wysłany: 25 marca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado, jak dużo podróżuję, z dzieckiem również, tak na Zanzibar ani w ciąży ani z niemowlakiem bym nie poleciała (a przed roczkiem przetyrałam dziecko w podróżach na 4 kontynentach 🙈). Po pierwsze malaria, po drugie duże ryzyko duru brzusznego czy innych jelitówek, które mogą być niebezpieczne dla ciąży, jak nie chorowałas na toxoplazmozę to też ryzyko zachorowania. Poszukaj czy nie da się gdzieś kupić ubezpieczenia od rezygnacji, w którejś firmie chyba się da do 30 dni przed wylotem i może z tego by się udało odzyskać pieniądze?

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 25 marca, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blond27 wrote:
    A ile byłaś zatrudniona przed L4? Bo podobno umowy krótsze niż rok sprawdzają z automatu
    3 lata na UOP, 2,5 roku na czas nieokreślony 😬 żadnej dzikiej podwyżki przed L4 (300 zł pół roku wcześniej) 😛

    Blond27 lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • ann_ber Przyjaciółka
    Postów: 67 108

    Wysłany: 25 marca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett9300 wrote:
    Dziewczyny które są w drugiej ciąży. Wam też tak wysadziło bebzol? Zaczynam 7 tydzień a mam taki bebzol że taki w poprzedniej ciąży miałam w jakimś 4 miesiącu 🙈
    Hmm, w sumie i tak i nie... W sensie, rano mam w miarę płaski, ale w ciągu dnia aż do wieczora zwiększa się. Także dla wygody zakładam już legginsy lub rajstopy ciążowe. A to dopiero końcówka 6tyg. 🙈 A jestem z tych wysokich i szczupłych. W pierwszej ciąży w 9m miałam brzuch jak niektóre panie w 7m...

    Zobaczymy jak będzie tym razem. Mam chyba lepszy apetyt i w sumie chcę przytyć, bo w pierwszej ciąży przytyłam chyba tylko tyle co córka ważyła o ile w ogóle, musiałabym odgrzebać książeczkę ciąży. Podejrzewam że lekarz prowadzący niestety przeoczył tworzącą się anemię, w efekcie po porodzie byłam chuda i nie miałam pokarmu 😕

    Jutro rano pierwsza wizyta z USG, staram się być dobrej myśli 😌

    Co do mówienia w pracy, wie tylko jedna bliska koleżanka z innego niż mój zespołu (kiedyś pracowała ze mną). Szefowi zamierzam powiedzieć podobnie jak w poprzedniej czyli po 12 tyg.

    Kapturek lubi tę wiadomość

    👩🏼38 👨🏻35
    08/2021 - ⏸️ 3cs, pierwsza ciąża🤰🏼
    04/2022 - 39tc, sn, córka 🩷 3060g, 52 cm 👶
    Starania od 01/2024
    10/2024 - cp, laparoskopia zwiadowcza

    OM 7.02.2026
    5.03.2026 ⏸️ || 7.03 - beta 680 || 9.03 - beta 1334
    26.03 - mamy serduszko ❤️☺️ CRL 0,86 cm, 6t5d, z USG 7t0d
    11.04 - 9t0d(+3) 2,60 cm 💓176
    6.05 (prenatalne 12t4d) - 6,91 cm (13t1d) 💓 154 || TP 10.11
    18.05 - 8,9 cm, 120g || krwiak, szpital
    29.05 - 173g || krwiak 8 cm
    🩺 13/18.07 - USG kontrolne
    🩺 1.07 - połówkowe

    preg.png
  • Doriibzh Koleżanka
    Postów: 49 70

    Wysłany: 25 marca, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim!

    Po 8 latach bezskutecznych staran, in vitro, rozpoczęcie adopcji, aż w końcu rozwodzie, przeprowadzce i znalezieniu odpowiedniego partnera wkoncu zobaczyłam swoje upragnione 2kreski.


    Jestem w 5tyg i 2dni wg aplikacji. Czy myślicie że za tydzień będzie zalążek serduszka?
    Mam wielką nadzieję, że beta w piątek będzie dobra 💗

    Pozdrawiam cieplutko!

    16/02 ostatni okres
    21/03 dwie kreski
    23/03 beta 461
    25/03 beta 979
    27/03 beta?
    02/04 pierwsze usg

    Beezi, stayaway, Kapturek, Paulina2612, yoreva, Kairo, Atomówka , ItsMomi❤️, dark, ann_ber lubią tę wiadomość

    16/02 🩸
    21/03 ⏸️
    23/03 beta 461 😍
    25/03 beta 979
    27/03 beta 1783
    02/04 pierwsze usg 3,22mm i ♥️
    30/04 3,2cm
    21/05 USG 1trym 6,88cm
    🩷🎀
    04/12 🙊👶🙏

    preg.png
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ