Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Kapturek Koleżanka
    Postów: 44 46

    Wysłany: 25 marca, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ber miałam to samo w pierwszej ciąży, przytyłam ledwo 8kg, dzień po porodzie -10.. byłam słaba i pokarmu zero.
    Trzymam kciuki za wizytę ❤️ ja też jutro, tyle że popołudniu .

    Doriibzh witaj i gratulacje 🥹
    Jeśli owulacja znacząco się nie przesunęła, to jest możliwość serduszka 🥰

    ann_ber lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1113 1976

    Wysłany: 26 marca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam się nakręcać 😵‍💫 mdłości dzisiaj jakby ustąpiły, ten smak w buzi podobnie. Do wizyty serduszkowej aż 5 dni czekania więc świetnie… w sobotę idę na morfologię kontrolną i zastanawiam się czy nie kupić sobie bety.

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Eurcynia Ekspertka
    Postów: 123 191

    Wysłany: 26 marca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Zaczynam się nakręcać 😵‍💫 mdłości dzisiaj jakby ustąpiły, ten smak w buzi podobnie. Do wizyty serduszkowej aż 5 dni czekania więc świetnie… w sobotę idę na morfologię kontrolną i zastanawiam się czy nie kupić sobie bety.
    mam podobnie, sutki były mega tkliwe ale jakby mniej teraz, mniejsze zmęczenie. tłumacze sobie ze moze.organizm przyzwyczaja sie do zmian.
    iantez mam za 5 dni USG.
    Trzymam kciuki żeby u Ciebie było pięknie bijace ❤️ i u każdej z Was przed którymi usg w najbliższym czasie.

    co do bet, ja juz pasuje. wczoraj bylam chyba na 8 badaniu , przyrost marny bo 27%
    ale z 18686 na 23811

    Awokado30 lubi tę wiadomość

    preg.png
    1 ciąża 💔 styczeń 2025 brak serduszka
    2 ciąża💔 puste jajo sierpień 2025

    ⏸️ 7 marca 2026
    zdrowa dziewczynka 💗
  • aswariatka Ekspertka
    Postów: 223 284

    Wysłany: 26 marca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dużego brzucha nie mam póki co :D mam za to już głupie sny ciążowe i bolące piersi...

    W ogóle od września udało mi się zrzucić parę kg z czego niesamowicie się cieszyłam, ale teraz znowu będę tyć, no ale ten nadbagaż będzie kochany 🥰

    W trzech pierwszych ciążach miałam okrutne mdłości przez cały pierwszy trymestr, więc nie łudzę się, że teraz ich nie będzie i cieszę się każdym dniem kiedy jeszcze ich nie ma 🙈

    Współczuję Wam akcji z Zusem i innych kontroli...

    🩷 Hanka 11 l sn
    🩷 Emilka 8 l cc
    🩷 Zosia 4 l sn
    ⏸️ 23.03.2026
    🩵 Czekamy na Piotrusia


    preg.png
  • ann_ber Przyjaciółka
    Postów: 67 108

    Wysłany: 26 marca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturek wrote:
    Ann_ber miałam to samo w pierwszej ciąży, przytyłam ledwo 8kg, dzień po porodzie -10.. byłam słaba i pokarmu zero.
    Trzymam kciuki za wizytę ❤️ ja też jutro, tyle że popołudniu .

    Doriibzh witaj i gratulacje 🥹
    Jeśli owulacja znacząco się nie przesunęła, to jest możliwość serduszka 🥰

    Dzięki za trzymanie! Jest serduszko ❤️ CRL 0.86 cm, 7t0d, czyli 2 dni do przodu względem OM. Kamień z serca, jestem taka szczęśliwa! ☺️

    Kapturek, trzymam teraz kciuki za Ciebie i kropka ☺️
    Powodzenia na wizytach dla wszystkich dziewczyn! 🩷

    White1, Awokado30, Kleo10, Kapturek, KASIEEK, karczoch321, ItsMomi❤️, stayaway, aswariatka, Ogoorkowa, Blond27, Niaha, Eurcynia, Biochemiczka, Beezi, Atomówka , Dawdler34, Paulina2612 lubią tę wiadomość

    👩🏼38 👨🏻35
    08/2021 - ⏸️ 3cs, pierwsza ciąża🤰🏼
    04/2022 - 39tc, sn, córka 🩷 3060g, 52 cm 👶
    Starania od 01/2024
    10/2024 - cp, laparoskopia zwiadowcza

    OM 7.02.2026
    5.03.2026 ⏸️ || 7.03 - beta 680 || 9.03 - beta 1334
    26.03 - mamy serduszko ❤️☺️ CRL 0,86 cm, 6t5d, z USG 7t0d
    11.04 - 9t0d(+3) 2,60 cm 💓176
    6.05 (prenatalne 12t4d) - 6,91 cm (13t1d) 💓 154 || TP 10.11
    18.05 - 8,9 cm, 120g || krwiak, szpital
    29.05 - 173g || krwiak 8 cm
    🩺 13/18.07 - USG kontrolne
    🩺 1.07 - połówkowe

    preg.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 26 marca, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ann_ber gratulacje serduszka😍 już kawał bobasa 😄

    @eurycynia na tym etapie szkoda robić betę bo ona nic nie mowi tylko niepotrzebny stres małymi przyrostami ;) teraz liczy sie tylko to co na usg 😊

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 137 165

    Wysłany: 26 marca, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aswariatka jak radziłaś sobie z mdłościami w poprzednich ciążach? Ja przechodzę też przez to 4 raz i psychicznie nie daję rady, 7 tydzień dopiero;-(

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1113 1976

    Wysłany: 26 marca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dark wrote:
    Aswariatka jak radziłaś sobie z mdłościami w poprzednich ciążach? Ja przechodzę też przez to 4 raz i psychicznie nie daję rady, 7 tydzień dopiero;-(
    Ja sobie w ogóle nie dawałam rade w poprzedniej i musiałam / chciałam pracować bo to było chwile po zatrudnieniu. Coś okropnego.
    Teraz nie pracuje, wzięłam l4 i być może dlatego czuje się
    lepiej, mogę leżeć odpoczywać kiedy chce. Nie wiem czy też psychika na to nie wpływa, bo wiem że nic nie muszę. Łatwiej mi też z jedzeniem, bo w domu mogę spożywać w każdej chwili a w pracy tylko wtedy kiedy przerwa i tylko to co miałam ze sobą.

    Blond27, aswariatka, dark lubią tę wiadomość

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • aswariatka Ekspertka
    Postów: 223 284

    Wysłany: 26 marca, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dark wrote:
    Aswariatka jak radziłaś sobie z mdłościami w poprzednich ciążach? Ja przechodzę też przez to 4 raz i psychicznie nie daję rady, 7 tydzień dopiero;-(


    Wiesz co z tego co pamiętam najlepiej działało jedzenie mało a często i niedopuszczanie do głodu... jak byłam głodna to była masakra, ale to też pomagało tylko trochę... Wiem, że pomaga też jedzenie zaraz po przebudzeniu, jeszcze w łóżku przed wstaniem (w przypadku mdłości porannych). Ale chyba 100% sposobu nie ma niestety :(

    No i u mnie było tak, że równo z końcem I trymestru jak ręką odjął mdłości zniknęły :)

    Doriibzh, Blond27, dark lubią tę wiadomość

    🩷 Hanka 11 l sn
    🩷 Emilka 8 l cc
    🩷 Zosia 4 l sn
    ⏸️ 23.03.2026
    🩵 Czekamy na Piotrusia


    preg.png
  • Doriibzh Koleżanka
    Postów: 49 70

    Wysłany: 26 marca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście praca zdalna i nie bardzo wymagająca ale rozłożona na cały dzień (dostępność), ale szacun żeby fizycznie pracować, mam mdłości od kilku dni, brzuch ciągnie, ale jestem najszczęśliwsza 💗 w końcu forum ciążowe a nie in vitro i starania. Tak bardzo fajnie czuć te objawy. @ann_ber gratulacje 💗💗

    aswariatka, dark lubią tę wiadomość

    16/02 🩸
    21/03 ⏸️
    23/03 beta 461 😍
    25/03 beta 979
    27/03 beta 1783
    02/04 pierwsze usg 3,22mm i ♥️
    30/04 3,2cm
    21/05 USG 1trym 6,88cm
    🩷🎀
    04/12 🙊👶🙏

    preg.png
  • stayaway Autorytet
    Postów: 419 735

    Wysłany: 26 marca, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0b296c06106a6.jpghttps://zapodaj.net/plik-XW7nNIg32q

    Przedstawiam 2,43 cm maleństwa 🥰

    Krwiak prawie cały się wchłonął! (jestem w szoku, bo tydzień temu był ogromny i miałam się nastawić, że wchłanianie można trwać kilka tygodni) Zostały tylko jakieś resztki, więc w poniedziałek mam obiecany wypis do domu 🥰

    Gratuluję udanych wizyt i trzymam kciuki za kolejne!
    I niestety łącze się z wszystkimi ze złym samopoczuciem. Rano wymioty, nieustannie mdłości, mam ochotę tylko spać, pielęgniarki co przychodzą to przeżywają moje ciśnienie, z reguły mam 90/60 😴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 12:39

    KlaudiaŁ, White1, Kleo10, Doriibzh, Ogoorkowa, Kairo, karczoch321, ItsMomi❤️, Blond27, KASIEEK, Niaha, Kapturek, ann_ber, Biochemiczka, dark, Beezi, Niecierpliwa_, Atomówka , Anett9300, Dawdler34, Paulina2612 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Doriibzh Koleżanka
    Postów: 49 70

    Wysłany: 26 marca, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Już serduszko widziałaś? W którym tyg? Super wiadomość co do krwiaka! A skąd on się wziął? Jakie miałaś objawy, że wyladowalas w szpitalu?

    16/02 🩸
    21/03 ⏸️
    23/03 beta 461 😍
    25/03 beta 979
    27/03 beta 1783
    02/04 pierwsze usg 3,22mm i ♥️
    30/04 3,2cm
    21/05 USG 1trym 6,88cm
    🩷🎀
    04/12 🙊👶🙏

    preg.png
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 689

    Wysłany: 26 marca, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stayaway ale się cieszę! <3 Cudne maleństwo i w końcu wizja powrotu do domu do córci! Na resztę ciąży życzę Ci nudów i spokoju 🥰

    stayaway lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
  • aswariatka Ekspertka
    Postów: 223 284

    Wysłany: 26 marca, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stayaway - Jaka Śliczna Fasolka 🥰😍 obyśmy wszystkie niedługo takie zobaczyły <3


    Dziewczyny, patrzcie co wyczytałam:

    "Są również naukowe doniesienia, że nasienie – ale tylko ojca dziecka – jest też dobrym remedium na…. poranne mdłości! Jest to praca naukowa, którą cytują wszyscy moi koledzy z pracy swoim pacjentkom."

    źródło: https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/ciaza-podstawy/stosunki-plciowe-w-ciazy/


    Co Wy na to? 🙈😂🤔😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 13:16

    stayaway lubi tę wiadomość

    🩷 Hanka 11 l sn
    🩷 Emilka 8 l cc
    🩷 Zosia 4 l sn
    ⏸️ 23.03.2026
    🩵 Czekamy na Piotrusia


    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 26 marca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do drugiej ciąży i brzucha (u mnie to właściwie 3 ciąża...) to ja jeszcze nic nie mam, uczucie wzdęcia jedynie pod wieczór. Ale zaczęłam mieć dużą zgagę jak przy poprzedniej ciąży .... ☹️

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • yoreva Ekspertka
    Postów: 130 404

    Wysłany: 26 marca, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was w 16dpo, druga bHCG - 1216! (+178%) - co oznacza, że zostaję tutaj na dłużej! 🌺
    Pierwsze USG mam 1/4 - chcę już z lekarzem wyszukać pęcherzyk, czy jest ulokowany prawidłowo. Wolę dmuchać na zimne po cp 😔

    Kleo10, Kapturek, KASIEEK, ann_ber, White1, Ogoorkowa, Beezi, stayaway, karczoch321, Atomówka , Blond27 lubią tę wiadomość

    ♀️29 || 30 ♂️ 👩‍❤️‍👨 2014
    ⏳starania od 1/25 || cp 3/25 || cb 9/25 || 💔
    ⏸️ 24/3/26 (14 dpo) 🌈 (5+2) - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy || (6+4) - 7,2 mm 🫛 || (7+2) - 11,7 mm 🫐 || (9+3) - 2,53 cm 🍒 || (12+3) - 6,40 cm 🍋‍🟩 niskie ryzyka, it's a girl 🌸 || (16+2) - 154 g 🥑
    preg.png
  • Kapturek Koleżanka
    Postów: 44 46

    Wysłany: 26 marca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie ☺️ z dobrych wieści młody człowiek ma 2.2 cm 🥹
    Mały krwiak przy ujściu szyjki, stąd plamienie.

    Z gorszych do zrobienia awidość toxo i cmv..
    A z tych najgorszych z płynnej cytologii wyszedł mi wirus HPV, dostałam skierowanie na kolposkopię w okolicach 15 tyg😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 15:13

    Doriibzh, stayaway, KASIEEK, ann_ber, Ogoorkowa, Beezi, karczoch321, aswariatka, dark lubią tę wiadomość

    preg.png
  • stayaway Autorytet
    Postów: 419 735

    Wysłany: 26 marca, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriibzh wrote:
    Gratulacje! Już serduszko widziałaś? W którym tyg? Super wiadomość co do krwiaka! A skąd on się wziął? Jakie miałaś objawy, że wyladowalas w szpitalu?

    Serduszko widziałam już w 5+5 jak pierwszy raz trafiłam na sor. Zostawili mnie na oddziale za drugim raz gdy pojechałam na sor, bo krwawienie się nasiliło (żywo-czerwona krew jak przy miesiączce). A sam krwiak to w moim przypadku delikatne odklejenie kosmówki od ściany macicy.

    Kleo, dziękuję za ciepłe słowa, na nic się tak nie cieszę jak na powrót do córki 🤗

    Aswariarka - ja lepiej tego mężowi nie pokazuję 🤣

    Kapturek, najważniejsze że dzidzia ładnie rośnie ❤️ a co do badań, bez stresu, nie ma się co martwić na zapas. Mam nadzieję, że to raczej profilaktyka i sprawdzanie wszystkiego „na zapas”.
    A HPV… dużo kobiet to ma i w ciąży po prostu dokładniej to kontrolują. Kolposkopia to tylko dokładniejsze obejrzenie szyjki, nic strasznego i często wychodzi, że wszystko jest ok ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 18:25

    Blond27, Kleo10, aswariatka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 848 2096

    Wysłany: 26 marca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stayaway cudowne wiadomości! Jak dobrze że wrócisz do rodziny ❤️

    Kapturek co za duży mały człowiek 🥹 współczuję przebojów z wynikami badań i trzymam kciuki żeby kolejne badania były tylko formalnością do wykluczenia chorób ❤️

    Ja się melduję po wizycie. Mały człowiek ma 2.36 cm, główka ma 9 mm a serduszko bije 176 bpm. Termin z USG dalej wyprzedza OM i póki co potwierdza się TP na 29.10 ☺️

    IMG-4795.jpg

    White1, Atomówka , ItsMomi❤️, KASIEEK, Alicee98, Blond27, Kapturek, Anett9300, Ogoorkowa, karczoch321, Niaha, Niecierpliwa_, sirengirl92, Paulina2612, aswariatka, Kairo, Beezi, dark, Kleo10, stayaway, Velaria, Mons_S lubią tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • Atomówka Autorytet
    Postów: 495 1083

    Wysłany: 26 marca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko dziewczyny ja od pozytywnego testu czyli od 3.03 jestem już 3 kg na plusie 🙊 jestem w szoku w pierwszej ciąży przytyłam tylko 11kg

    Blond27 lubi tę wiadomość

    98 k
    97 m

    07.2022 - ciąża biochemiczna
    08.2023- zdrowa księżniczka <3

    03.03.2026 - II <3
    04.03.2026 - beta 23,9
    06.03.2026 - beta 69,8
    16.03.2026 - pęcherzyk ciążowy 0,87 cm
    24.03.2026 - 0,97cm dzidziusia z serduszkiem <3

    age.png
    preg.png
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ