Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3468 8524

    Wysłany: 28 lutego, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam z tymi 7 dniami. Ja pierwszą ciążę prowadziłam na NFZ - na pierwszą wizytę czekałam chwilę, ale położne umówiły mnie w odpowiednim terminie. Diabetologa i lekarza chorób zakaźnych miałam umówionych w ciągu tych 7 dni, wtedy prenatalne były płatne, ale ze względu na cukrzycę też miałam darmowe. To się nazywa KOC - koordynowana opieka ciężarnej, ale nie w każdym szpitalu jest. Ja byłam bardzo zadowolona, wyłapali moment jak zaczęło się wszystko komplikować, wysłali mnie w odpowiednim momencie do szpitala. Minusem było to, że USG miałam u różnych osób, a po historii z zahamowaniem wzrastania wiem, że potrzebuję stałej opieki. Teraz z tego względu zgłosiłam się do guru od USG w mojej okolicy, nie mam żadnego prywatnego pakietu, więc za wszystko płacę z własnej kieszeni, ale poczucie bycia w 100% zaopiekowaną jest dla mnie bezcenne.

    Niaha, mierzysz cukier glukometrem? Ja na razie tylko zbadałam na czczo z pierwszą betą, był 86, ale od lekarki dostałam zalecenia krzywej w 6-8 tygodniu.

    Na tej pierwszej wizycie dostałam też receptę na bezpłatną heparynę, mimo że teoretycznie ciąży nie dało się uwidocznić.

    Cinnamonroll, cześć, rozgość się i trzymam kciuki za przyrosty 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego, 18:40

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • ItsMomi❤️ Autorytet
    Postów: 609 589

    Wysłany: 28 lutego, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nabawiłam się infekcji... I dostałam Sumamed od ginki na 6 dni raz dziennie i enterol probiotyk

  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 28 lutego, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:

    Niaha, mierzysz cukier glukometrem? Ja na razie tylko zbadałam na czczo z pierwszą betą, był 86, ale od lekarki dostałam zalecenia krzywej w 6-8 tygodniu.

    Tak, używam glukometru, został mi po poprzedniej ciąży dostałam za free diabetologa (na NFZ), igły też mi zostały tylko paski musiałam dokupić.

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 28 lutego, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ItsMomi❤️ wrote:
    A ja nabawiłam się infekcji... I dostałam Sumamed od ginki na 6 dni raz dziennie i enterol probiotyk

    Współczuję 😔 oby szybko minęło 🍀

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • ItsMomi❤️ Autorytet
    Postów: 609 589

    Wysłany: 28 lutego, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio to że stomatologiem też można za free? Ale to jak każdy stomatolog? Bo aż w szoku jestem 🤣 moja pierwsza ciąża

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego, 20:08

  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 28 lutego, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ItsMomi❤️ wrote:
    Serio to że stomatologiem też można za free? Ale to jak każdy stomatolog? Bo aż w szoku jestem 🤣 moja pierwsza ciąża

    Tak, no i pamiętaj, że mają tydzień na zapisanie na wizytę. No ale stomatologa lepiej zostawić na drugi trymestr.
    4291e6e80ac57.jpghttps://zapodaj.net/plik-Zs833CZnOs

    Źródło: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/poradnik-pacjenta-stomatolog-na-nfz-co-ci-przysluguje,8573.html

    ItsMomi❤️ lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 365 298

    Wysłany: 28 lutego, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż się zaczęłam zastanawiać czy nie poszukać jednak jakiegoś gin na NFZ…
    Na razie jestem zapisana do lekarza który prowadził mnie w klinice i sama nie wiem, co dalej, czy zostać u niego czy może poszukać gin, który pracuje też w szpitalu. Jak czytam opinie o lekarzach to tylko głupieję, bo o nikim samych pozytywnych oczywiście nie ma :D

    Jak się czujecie w ogóle dziewczyny? Ja mam dziś chyba najgorszy do tej pory dzień. Czuję się jak na kacu cały dzień 😀mdłości, zero siły, całe ciało obolałe - po 30 min spaceru czuję się jak po jakimś maratonie :D
    Jeszcze mam jakiś katar od kilku dni, codziennie od rana do południa, taki jak alergiczny ale ja alergii nie mam a wyczytałam że może to też być jakaś przypadłość ciążowa :D tego się nie spodziewałam ;)

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Alicee98 Ekspertka
    Postów: 161 182

    Wysłany: 28 lutego, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    Aż się zaczęłam zastanawiać czy nie poszukać jednak jakiegoś gin na NFZ…
    Na razie jestem zapisana do lekarza który prowadził mnie w klinice i sama nie wiem, co dalej, czy zostać u niego czy może poszukać gin, który pracuje też w szpitalu. Jak czytam opinie o lekarzach to tylko głupieję, bo o nikim samych pozytywnych oczywiście nie ma :D

    Jak się czujecie w ogóle dziewczyny? Ja mam dziś chyba najgorszy do tej pory dzień. Czuję się jak na kacu cały dzień 😀mdłości, zero siły, całe ciało obolałe - po 30 min spaceru czuję się jak po jakimś maratonie :D
    Jeszcze mam jakiś katar od kilku dni, codziennie od rana do południa, taki jak alergiczny ale ja alergii nie mam a wyczytałam że może to też być jakaś przypadłość ciążowa :D tego się nie spodziewałam ;)
    Ja niestety muszę przybić piątkę 🙄 Też dzisiaj okropny dzień, mdłości, brak energii, brak apetytu, z tym katarem mam to samo, ale też czytałam o tym. Zaczyna mnie męczyć w nocy, a potem w trakcie dnia przestaje.
    Mój niemąż się dzisiaj ze mną śmiał, że to ja wyglądam jakbym przebiegła 20km, a nie on 😅

    18.10.2025 ⏸️
    26.11.2025 💔 puste jajo
    —————
    18.02.2026 ⏸️
    16 DPO 259 🥹
    20DPO 1150
    13.03.2026 zarodek 5mm 🫛 30.03 2,44cm 24.04 6,71cm

    preg.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 365 298

    Wysłany: 28 lutego, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech to życzę nam obu, żeby było lepiej!

    Kurczę z tym katarem nigdy wcześniej nie słyszałam, że to taka przypadłość ciążowa może być. A jak czytam to widzę że całkiem częsta…

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • ItsMomi❤️ Autorytet
    Postów: 609 589

    Wysłany: 28 lutego, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku , dołączam się, ja też dziś fatalny dzień nie dość że ta infekcja się przypałętała to mega mdłości , co zjem to zaraz mnie mdliło , jestem na wodzie i suchych bułkach 🤣🫣
    3 dni do USG czy stres mnie zaczyna zjadać? Oczywiście 🤣

    A tak poza tym laski ile płacicie za to USG u waszych ginów? Moja mówi że 200 USG i 50 zł recepta bo biorę utrogestan dopochowo, myślę że to nie jest jakoś zła cena jak na prywatnie.

  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 365 298

    Wysłany: 28 lutego, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mało jem, ale od 3 dni mam ochotę na ryby, zwłaszcza makrele z pomidorami i jem codziennie 😀 nawet dziś przy mdłościach 😀

    U mnie jakoś kolo 300-350, nie zapisałam sobie, ale to Waw… 200 zł myślę że ok cena

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • ItsMomi❤️ Autorytet
    Postów: 609 589

    Wysłany: 28 lutego, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    Ja też mało jem, ale od 3 dni mam ochotę na ryby, zwłaszcza makrele z pomidorami i jem codziennie 😀 nawet dziś przy mdłościach 😀

    U mnie jakoś kolo 300-350, nie zapisałam sobie, ale to Waw… 200 zł myślę że ok cena


    Też wczoraj miałam ochotę , ale jak szybko zjadłam tak szybko zwróciłam 🤣🤣🤣

  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 365 298

    Wysłany: 28 lutego, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! :D

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Paulina2612 Koleżanka
    Postów: 36 75

    Wysłany: 28 lutego, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Paulina, Gravesa miałam wykrytego w listopadzie 2024 - 11 miesięcy po pierwszym porodzie, prawdopodobnie ciąża mi wyindukowała autoimmunologię. Byłam leczona przez rok z hakiem, odstawiłam leki, bo nie chciałam czekając kolejnego roku leczenia na ciążę. Jestem dwa miesiące po odstawieniu, więc bardzo świeżo - zobaczymy jak się to potoczy. Liczę się z kolejnym rzutem po ciąży, endokrynolog mi tłumaczył, że im dłużej zażywam leki tym bardziej zmniejszam ryzyko nawrotu, z planowanych 2 lat skróciłam do 13 miesięcy. A u Ciebie jak to wyglądało?

    U mnie pierwszy rzut był wiosną 2022, wtedy zdecydowałam się na leczenie tabletkami (trwało to 18 miesięcy), bardzo bałam się operacji/jodu. I to była na szczęście dobra decyzja, po 2 latach endo stwierdziła remisję i tak pod kontrolą trzymam się do dziś :)
    Też liczę się z kolejnym rzutem po ciąży ale wtedy pewnie będę brała pod uwagę zabieg. Zobaczymy.
    Życzę zdrówka 🍀

    I miło widzieć w wątku kolejne listopadowe dziewczyny :)

    👩32🧑36+🐈‍⬛🐈‍⬛

    Marzec 2025, 8/9 tc 💔

    20.02 ⏸️
    27.04 USG I trymestru 🍀
    22.06 USG II trymestru 🤞

    preg.png
  • ItsMomi❤️ Autorytet
    Postów: 609 589

    Wysłany: 1 marca, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w Marcu dziewczyny jeszcze trochę i nasze wyczekane wizyty ! 😍❤️

    U nas pogoda wczoraj była taka piękna 🤩🤩🥹,mam nadzieję, że zostanie tak cały marzec🫢

    Edit . Dziś pogoda obudziła nas słoneczkiem , które już niestety zaszło i jest mega brzydko

    A z objawów doszedł mi mega wodnisty śluz , aż się zastanawiam czy to normalne 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca, 09:02

    Paulina2612 lubi tę wiadomość

  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 1 marca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    Aż się zaczęłam zastanawiać czy nie poszukać jednak jakiegoś gin na NFZ…
    Na razie jestem zapisana do lekarza który prowadził mnie w klinice i sama nie wiem, co dalej, czy zostać u niego czy może poszukać gin, który pracuje też w szpitalu. Jak czytam opinie o lekarzach to tylko głupieję, bo o nikim samych pozytywnych oczywiście nie ma :D

    Jak się czujecie w ogóle dziewczyny? Ja mam dziś chyba najgorszy do tej pory dzień. Czuję się jak na kacu cały dzień 😀mdłości, zero siły, całe ciało obolałe - po 30 min spaceru czuję się jak po jakimś maratonie :D
    Jeszcze mam jakiś katar od kilku dni, codziennie od rana do południa, taki jak alergiczny ale ja alergii nie mam a wyczytałam że może to też być jakaś przypadłość ciążowa :D tego się nie spodziewałam ;)

    Mi doskwiera senność 🥱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca, 09:06

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 1 marca, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ItsMomi❤️ wrote:
    Jejku , dołączam się, ja też dziś fatalny dzień nie dość że ta infekcja się przypałętała to mega mdłości , co zjem to zaraz mnie mdliło , jestem na wodzie i suchych bułkach 🤣🫣
    3 dni do USG czy stres mnie zaczyna zjadać? Oczywiście 🤣

    A tak poza tym laski ile płacicie za to USG u waszych ginów? Moja mówi że 200 USG i 50 zł recepta bo biorę utrogestan dopochowo, myślę że to nie jest jakoś zła cena jak na prywatnie.

    Będę płaciła 360 zł

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 1 marca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnamonroll wrote:
    Hej dziewczyny :) chciałabym dołączyć do wątku.
    I ciąża, po roku starań, udało się po stymulacji owulacji i kilku miesiącach supli na poprawę nasienia.
    Termin wg OM na 7.11
    Dzisiaj beta 350 🥰🥰🥰

    Hejka, będziesz powtarzała betę?

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3468 8524

    Wysłany: 1 marca, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wizyta z USG 500zł. 🫣 No ale właśnie zapisałam się do guru od USG, ma certyfikaty FMF, robi w szpitalu echo serca u płodu itp.

    Mi mdłości na razie minęły, poza tym trochę senności, nie jest źle.

    ItsMomi, normalne, ja taki śluz miałam jako jeden z pierwszych objawów. 😉

    ItsMomi❤️ lubi tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • ItsMomi❤️ Autorytet
    Postów: 609 589

    Wysłany: 1 marca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnamonroll wrote:
    Hej dziewczyny :) chciałabym dołączyć do wątku.
    I ciąża, po roku starań, udało się po stymulacji owulacji i kilku miesiącach supli na poprawę nasienia.
    Termin wg OM na 7.11
    Dzisiaj beta 350 🥰🥰🥰


    Hej kochana! Dopisałam cię do naszej listy listopadowej ❤️ rośnijcie zdrowo! ♥️

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ