Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
-
WIADOMOŚĆ
-
Niecierpliwa_ wrote:Niestety, tak ja myślałam faktycznie zarodek przestał się rozwijać, nie bije serce
w ubiegłym tyg chyba się zatrzymał rozwój, lekarz mówi że to najpewniej wada genetyczna w tej sytuacji bo wszystko inne było w porządku.
Zalecił nam kolejne starania już z in vitro i przebadaniem wcześniejszym zarodków.
Nie wiem tylko czy jechać już do szpitala czy czekać. On mówi że jest zwolennikiem czekania - przynajmniej kilka dni, ale że decyzja należy do mnie. Także chyba zostaniemy w domu na święta i jeśli się nic nie będzie działo to szpital za parę dni.
Ja się żegnam z Wami w takim razie. Trzymam za Was wszystkie kciuki! ❤️
Tak mi przykro 😭 trzymaj się ❤️ -
Ja postanowiłam nie iść na NFZ w końcu , za dużo stresu mnie to kosztuje . Badania zrobię prywatnie - póki co dostałam skierowanie od rodzinnego na podstawowe morfologię itp . Dokupiłam co musiałam .
A dopiero po wizycie 8.04 - jak będzie wszystko ok zrobię wirusowe .Córka w 2013 r
2021- 2024 ciąże biochemiczne
Sierpień 2021 poronienie zatrzymane w 6 tyg 😥
Luty 2022 poronienie zatrzymane w 12 tyg/14tyg 😥 Antoś💔
Kir-AA
Accofil, heparyna, acard,
Zmiana leczenia
Szczepienia limfocytami !
Ciąża
Biochemiczna 2025
Marzec 2026 -doszczepienia , acard, heparyn— poronienie 6 tyg -
Dawdler34 wrote:Pytanie mam do dziewczyn, które prowadzą ciążę prywatnie.
Jak ogarniacie badania- chodzi mi o krew np.
Czy chodzicie do jakiegoś gin na luxmed ? (Mam złe doświadczenie już i się tego boję)
Czy może do internisty i pokazujecie zalecenia na badania od gin ?
Wolałabym jak najwięcej badań robić w ramach NFZ niż prywatnie..
Chodzę do lekarza prywatnie, a na NFZ do położnej w przychodni POZ, zleca wszystkie badania które zaleci ginekolog ☺️
Dawdler34 lubi tę wiadomość
-
Ja chodzę tylko prywatnie druga ciążę. W pierwszej poszłam na nfz do lekarki to wyszłam z takim stresem i płaczem, ze nie jest to warte. A ciaza przebiegala mi spokojnie wiec w sumie za wszystkie badania zapłaciłam moze 700 zł za całą ciąże
-
Ooo to też tak zrobię, dzięki!Kapturek wrote:Chodzę do lekarza prywatnie, a na NFZ do położnej w przychodni POZ, zleca wszystkie badania które zaleci ginekolog ☺️👩💼91' 🧑💼80' + 🐕
01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
08.03.2026 - ⏸️
28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
04.04.2026 - 0.51cm 💔
10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼
🌈jeszcze będzie pięknie 🤞 -
No to bardzo podobnie jak mi powiedział lekarz. Miałam druga teleporade wieczorem i pani na spokojnie zapytała mnie o historię i powiedziała że wynik jest ok i podobny wydźwięk że nie bierze się od tak proga i że wynik poniżej 10 jest martwiący. Więc uspokoiłam się trochę. Czuje się fatalnie, ledwo wysiedzialam w pracy, na jutro wzięłam wolne 😭Dawdler34 wrote:Wiesz co, ja mam proga 19,700. Moja ginekolog (nie prowadząca ciążę ale po gościu z luxmedu poszłam do niej na konsultacje i zobaczyła zarodek i serduszko), powiedziała mi, że progesteronu sie nie podaje (w przypadku krwiaka którego mam), bo jak ciąża ma niestety źle się zakończyć to i tak się zakończy- czy to wysoki progesteron czy nie. A sam progesteron jest tak zmienny, że mogę zbadać za 2 dni, o innej porze i wynik może być zdecydowanie wyższy.
Nie wiem, ufam jej, bo co by nie było po dramatycznej pierwszej wizytacie, dała mi nadzieję no i znalazła kropka
-
Dawdler, ja chodzę prywatnie i robię prywatnie badania. Poszło mi już na to kupę kasy, ale trudno. Pierwszą ciążę prowadziłam na NFZ i byłam bardzo zadowolona, zareagowali odpowiednio kiedy było trzeba, ale teraz wiem, że mam ciążę wysokiego ryzyka i spokój dla mnie ważniejszy niż pieniądze. Chodzę do lekarki z kliniki i za samą wizytę płacę 500zł, ale z jakiegoś powodu wybrałam tą konkretną osobę, jest jednym z guru od USG w moim mieście, a na tym najbardziej mi zależy.
Kapturek, ale przecież na NFZ położna z POZ nie może Ci wystawić skierowania np. na toxoplazmozę czy inne wirusy 🤔 Nie ma tego w ogóle w koszyku badań, które można zlecić z POZ. -
Ja mam abonament w allmedice. Mam fajnego lekarza więc myślę już u niego zostać. A pod koniec ciąży planuje iść prywatnie do lekarza do którego chodziłam w 2 ciąży bo jest ordynatorem w szpitalu w którym chce rodzić 😊🙍♀️93’ 🙍♂️93’
10.2021 💔👼
10.2022 👧
Starania od 12.2024
07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
08.2025 ⏸️
08.2025 cp 💔
12.2025 drożność jajowodów
Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
Badania hormonalne 👍
Badanie nasienia 👍
Pozostałe wyniki 👍
🌸03.2026 ⏸️
7.03 (12dpo) beta 31,75
9.03 (14dpo) beta 95,17
11.03 (16dpo) beta 239,76
13.03 (18dpo) beta 569,37
Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

-
Anett9300 wrote:A ja dziewczyny jestem po wizycie. Jest fasolka 13mm. Serduszko też bije ale lekarz mi nie powiedział ile uderzeń ani nic. Powiedział że jest dobrze. Ale… Mam krwiaka podkosmowkowego 🙄 wiem że któraś z Was też miała? Bardzo poproszę o poradę. Czy chodziłyście do pracy normalnie czy raczej leżeć plackiem? W sumie to mi tylko powiedział żeby nie dźwigać i zakaz współżycia. Na szczęście jest dobrze ulokowany i za tydzień do kontroli. Boże człowiek nie może mieć cichej głowy na sekundę.
Ja miałam. Pracuję zdalnie, ale gdybym miała chodzić do biura wzięłabym zwolnienie lekarskie.
Nie dźwigać, jak najwięcej leżeć i odpoczywać.
Będzie dobrze ❤️
Anett9300 lubi tę wiadomość
-
Niecierpliwa_ wrote:Dziewczyny, jestem po rutynowym USG w medi - serce przestało bić
jestem załamana, w święta mieliśmy powiedzieć rodzicom
Czekam jeszcze na wizytę u mojego lekarza ale nie sądzę że to błąd, płód jest mniejszy o tydzień vs timing ciąży
jeszcze dwa tyg temu wszystko było książkowo
Bardzo mi przykro 🥺
Trzymaj się mocno kochana 🤍 -
Dawdler34 wrote:Pytanie mam do dziewczyn, które prowadzą ciążę prywatnie.
Jak ogarniacie badania- chodzi mi o krew np.
Czy chodzicie do jakiegoś gin na luxmed ? (Mam złe doświadczenie już i się tego boję)
Czy może do internisty i pokazujecie zalecenia na badania od gin ?
Wolałabym jak najwięcej badań robić w ramach NFZ niż prywatnie..
Mam pakiet z pracy (PZU). Jak ginekolożka (do której chodzę prywatnie) zleca jakieś badanie to umawiam się na telewizyte i proszę o skierowanie na te konkretne badania.
Równie dobrze możesz zapisać się do kogoś na NFZ i poprosić o to samo, nie powinni robić jakichkolwiek problemów. -
Niecierpliwa_ wrote:Dziewczyny, jestem po rutynowym USG w medi - serce przestało bić
jestem załamana, w święta mieliśmy powiedzieć rodzicom
Czekam jeszcze na wizytę u mojego lekarza ale nie sądzę że to błąd, płód jest mniejszy o tydzień vs timing ciąży
jeszcze dwa tyg temu wszystko było książkowo
Ciężko powiedzieć cokolwiek poza tym, że bardzo, bardzo mi przykro 😔 Nie ma słów, które ukoją Twój ból. Mam nadzieję, że masz wsparcie w bliskich ❤️🩹 -
Ogromnie mi przykro ❤️🩹 rok temu przechodziłam dokładnie to samo… chyba lepiej zostać w domu, mam nadzieję że u Ciebie samo się rozkręci i będziesz mieć to szybko za sobą. Ja niestety musiałam mieć wywołany , ale mogłam zostać w domu. Mniej ingerencji , lepiej dla Twojej przyszłej kolejnej ciąży. Odpocznij i wróć silniejszaNiecierpliwa_ wrote:Dziewczyny, jestem po rutynowym USG w medi - serce przestało bić
jestem załamana, w święta mieliśmy powiedzieć rodzicom
Czekam jeszcze na wizytę u mojego lekarza ale nie sądzę że to błąd, płód jest mniejszy o tydzień vs timing ciąży
jeszcze dwa tyg temu wszystko było książkowo35 l | AMH 3,8
IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)
IVF I (11.2020)
5❄️ (3✅,2❌)
FET1 (01.21) ❌
FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
FET3 (11.23) ❌
IVF II (11.2023)
3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
FET4 (03.24) ❌
FET5 (07.24) ❌
Diagnostyka:
✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
❌ MTHFR, PAI-1
IVF III (08.2024)
2❄️ PGT-A (2✅)
FET6 (01.25) ❌
FET7 (03.25)
6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
💔 6+4 tc
IVF IV (12.2025)
2❄️ PGT-A (2✅)
FET8 (12.25) ❌
FET9 (03.26) 🍀
7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
29 dpt jest ❤️ 120 bpm
10+1 💔😭👼🏼 -
Niecierpliwa, bardzo współczuję ❤️🩹
Bierzecie jeszcze jakieś kwasy omega dodatkowo? Aktualnie szukam i nie wiem co wybrać. Mdłości mam teraz mniejsze dzięki magnezowi z witaminą b6. Normalnie poprawa po jednej tabletce, aż byłam w szoku. Wcześniej okropnie się męczyłam i teraz dalej jeszcze nie jest normalnie ale o wiele lepiej.
Dziwna jest ta moja ciąża, przez tą niepewność czy wszystko jest ok jakoś nie potrafię się jeszcze cieszyć. -
Dziewczyny ja jestem już tak zmęczona swoim samopoczuciem że dostaję szału. Ta sinusoida i brak przewidywalnego stanu mnie wykańcza. Bardzo bym chciała wskoczyć już w drugi trymestr…
Dobrze że mam zwolnienie lekarskie bo bym nie udźwignęła pracą i opieka nad moją 4 latka. Fakt że jest mega kochana i grzeczna ale jestem flak totalny i żal mi że tak właśnie spędzamy czas po przedszkolu. Ja leżę a ona koloruje, układa puzzle, obejrzymy jakąś bajkę chwilę i to by było na tyle.35 l | AMH 3,8
IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)
IVF I (11.2020)
5❄️ (3✅,2❌)
FET1 (01.21) ❌
FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
FET3 (11.23) ❌
IVF II (11.2023)
3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
FET4 (03.24) ❌
FET5 (07.24) ❌
Diagnostyka:
✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
❌ MTHFR, PAI-1
IVF III (08.2024)
2❄️ PGT-A (2✅)
FET6 (01.25) ❌
FET7 (03.25)
6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
💔 6+4 tc
IVF IV (12.2025)
2❄️ PGT-A (2✅)
FET8 (12.25) ❌
FET9 (03.26) 🍀
7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
29 dpt jest ❤️ 120 bpm
10+1 💔😭👼🏼 -
Lekarza prowadzącego biorę prywatnie, nie ufam luxmedom i innym. Nie po tym co mi zgotowali. A faktycznie po badania na krew itp będę chodzić do położnej po skierowania
ta opcja mi najbardziej pasuje
dzięki za info!
👩💼91' 🧑💼80' + 🐕
01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
08.03.2026 - ⏸️
28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
04.04.2026 - 0.51cm 💔
10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼
🌈jeszcze będzie pięknie 🤞 -
@Niecierpliwa @ItsMom Bardzo mi przykro, dużo siły i wsparcia najbliższych 💔👧🏻27, IO,PCOS
👦🏻30, okaz zdrowia, wszystkie badania prawidłowe
Starania od 01.2024
Klinika leczenia niepłodności o 11.2024
Leczenie aromek 2,5mgx2 plus ovitrelle
Diagnostyka 01.2026 u obojga, genetyka immunologia, prawidłowe ✅
03.2025 poronienie zatrzymane 10tc,pusty pęcherzyk.
12.2025 ciaza biochemiczna, poronienie samoistne 7tc
03.2026
14 dpo 80,50 beta 40,50 prog,
Od 20 dpo krwawienie/plamienie-duphaston 3x1 prolutex x1 do 11+2tc
36 dpo 51124 beta 31,90 prog
ciąża dwukosmowkowa dwuowodniowa
7+2, 2 piękne ❤️, 1,05 cm 🩵i 0,80cm🩷
9+2 2,18cm, 171 bpm❤️i 2,33cm 183bpm❤️
11+2 4,3cm 152 bpm❤️ 4,53cm 163 bpm❤️
12+6 65gram i około 7cmx2🩷🩵
14+1 100 i 90 gram 🩷🩵
16+2 strata, Aniołek Jasiu 💔 Prawdopodobnie niewydolność szyjki bezobjawowa, wyjście pęcherza płodowego do pochwy.
16+6 170gram mojej jedynej nadzieji,
17+0 założenie szwu okrężnego. -
Moja wizytę można by było podpisać zdaniem „ a tu mamy coś nowego”
Siedząc na kozetce myślałam że ze stresu serce mi wyjdzie, tak bardzo marzyłam o tym dniu gdy usłyszę tętno swojego dziecka. Usłyszałam, to było tak piękne że oczywiście że poryczałam się jak bóbr🥹 Mąż obok widział wszystko na telewizorze i reakcja takiego radosnego parsknięcia była przezabawna.. I po chwili..
Drugi pęcherzyk z drugim zarodkiem i drugim tętnem!
2 tygodnie był tylko jeden pęcherzyk więc bardzo ciekawa sprawa, przy drugim mąż miał równie ciekawą minę co to „parsknięcie” na pierwsze tętno 😆
Zarodek 1, 1,05 cm i 145 FHR Zarodek 2 0,80cm i 135 FHR 🥹
Lekarz oczywiście uprzedził że ciążę bliźniacze są z większym ryzykiem ale na ten moment powiedział że „wszystko wygląda idealnie” oprócz glukozy która wyszła na poziomie 93 i mam zrobić krzywa glukozowa w przeciągu 2 tygodni teraz przed wizytą.
No i oprócz ciągłego plamienia ale już chyba przechodzę w coraz mniejszą ich intensywność, nadal zastrzyki+ duphaston, oszczędny tryb życia brak współżycia i L4;)
A co do badań to łącze to z prywatnymi wizytami u doktora z kliniki a wszystkie badania robię w luxmedzie i proszę o wszystkie skierowania na teleporadzie:)
Następna wizyta 17.04 a prenatalne 11.05 ❤️
Paulina2612, Karoola, mAnik, Beezi, Naadziejaa, karczoch321, ann_ber, Biochemiczka, Ottioli, Niaha, dark, Awokado30, Kleo10, KASIEEK, Rocky, Kapturek, stayaway, Anett9300 lubią tę wiadomość
👧🏻27, IO,PCOS
👦🏻30, okaz zdrowia, wszystkie badania prawidłowe
Starania od 01.2024
Klinika leczenia niepłodności o 11.2024
Leczenie aromek 2,5mgx2 plus ovitrelle
Diagnostyka 01.2026 u obojga, genetyka immunologia, prawidłowe ✅
03.2025 poronienie zatrzymane 10tc,pusty pęcherzyk.
12.2025 ciaza biochemiczna, poronienie samoistne 7tc
03.2026
14 dpo 80,50 beta 40,50 prog,
Od 20 dpo krwawienie/plamienie-duphaston 3x1 prolutex x1 do 11+2tc
36 dpo 51124 beta 31,90 prog
ciąża dwukosmowkowa dwuowodniowa
7+2, 2 piękne ❤️, 1,05 cm 🩵i 0,80cm🩷
9+2 2,18cm, 171 bpm❤️i 2,33cm 183bpm❤️
11+2 4,3cm 152 bpm❤️ 4,53cm 163 bpm❤️
12+6 65gram i około 7cmx2🩷🩵
14+1 100 i 90 gram 🩷🩵
16+2 strata, Aniołek Jasiu 💔 Prawdopodobnie niewydolność szyjki bezobjawowa, wyjście pęcherza płodowego do pochwy.
16+6 170gram mojej jedynej nadzieji,
17+0 założenie szwu okrężnego.












