X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia ponoć ten balonik to straszna rzecz. Kiedyś ktoś mi mówił że drugi raz by sobie nie pozwoliła tego zrobić. I tak nie zadziałał. Ze mną na porodówce teraz leżała dziewczyna co miała ten balonik. Ja przyjechałam przed 12 to ona już leżała. Balonik nic nie dał więc leżała pod max dawka oksy i skurczy zero dopiero koło 15 zaczęło coś ja brać. Jak mnie cieli to lekarze gadali o niej, rozważali cesarkę ale się też bali bo ona ważyła 130kg i anestezjolog też mówi że trudno się znieczula takie kobiety. Ostatecznie urodziła sama o 22.30

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa tak maz bedzie ze mna caly czas, lacznie z porodem :) juz wzial wolne w pracy, takze jutro jedziemy razem i wracamy tez razem :) ja juz mam spakowana torbe od dawna, a on teraz wlasnie pakuje swoje rzeczy. Tutaj jest tyle fajnie, ze dostajesz swoja sale (taka jakby kawalerke) z lazienka, tv, kanapa dla taty itd takze bez probmelu moze ze mna byc 24/7 :)

    natalka0887 no to sie pocieszylam teraz :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 20:50

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co pisałyscie o ciągłym noszeniu chłopców u nas też się potwierdza. Jak tylko synka odłożę to płacz.Noce są najgorsze, czasem prześpi 3 godziny, czasem co godzinę pobudka. Jest kochany, ale nerwusek. Każda zmiana pieluchy i przebieranie to wyzwanie, tym bardziej że jeszcze nie mam wprawy. Jak się denerwuje to drapie buźkę, albo wsadza palce do oczu. Zakładam skarpetki to sobie sam ściąga. Musieliśmy dokupić mniejsze ubranka, takie na 50 bo wszystko na nim wisiało. Myślałam że będzie troszkę łatwiej, mam nadzieję że za niedługo się ogarnę.

    .kropka., Jastin76 lubią tę wiadomość

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kodora dacie radę :) Bo kto jak nie wy? :D

    Klaudia zazdroszczę tego że mąż może być z Tobą cały czas, jest to mega fajne bo jednak dla Caiebie będzie to zawsze jakieś oparcie i komfort psychiczny że jest obok ktoś :)

    Natalka masakra, co tą dziewczyną musiała przeżyć.. Nawet sobie tego nie wyobrażam. Ale fakt faktem 130 kg to pewnie sporo by ryzykował robiąc cc.. Ja dzisiaj na izbie spotkałam dziewczynę w 16 tygodniu też sporych rozmiarów z plamieniem i w ogóle, dziewczyna siedziała i czekała na lekarza i płakała.. Tak strasznie mi jej było szkoda, A jeszcze też trafiła na takie babska jak ja.. Wredna położna, okropna lekarka. Dobrze że była z mężem to ją pocieszał i przytulał.

    KlaudiaRbn lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na sali na patologii też leżała trochę większa dziewczyna. Któregoś dnia chyba od leków jeszcze tak napuchła że nie mogli jej zmierzyć ciśnienia, chociaż kilka godzin wcześniej było ok. To była noc i też wredna położna powiedziała że "dawno nie mieli pacjentki z nadwagą" Co chwilę jej szpilę wbijała, chociaż przy nas nie odważyła się tego zrobić otwarcie. Nie wiem po co takie teksty, jeszcze w stosunku do kobiet w ciąży, które martwią się co z maleństwem. I jak potem ciśnienie ma nie skakać. Ogólnie jakoś nie mieliśmy wtedy szczęścia do nocnych zmian, codziennie ktoś bardziej wkurzający. Jak potem ciśnienie ma nie skakać. Dobrze że to już za nami

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 22 listopada 2018, 04:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz mi mówił że ostatnio jest jakaś plaga dziewczyn z nadwagą w ciąży. Ale nie dlatego że miały nadwagę w ciąży. Tylko poprostu w ciąży utyly po 30kg. Mówi że nie wie jak one sobie to wyobrażają j że myślą że w ciąży wszystko wolno i schudnąć zaraz szybko.

    Kurde wiecie co niepokoi mnie trochę kupka małej. Jest tylko na piersi a ta kupa taka zbita. Normalnie powinna być taka rzadka papka a ona robi taka grudkę, kolor jest żółty. Już jej daje wody ciepłej do picia żeby więcej płynów miała

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 22 listopada 2018, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka kupka się nie martw i nie podawaj wody. Nie można noworodkowi. Moje też miały taka zbita. Później się unormowalo. Zawsze możesz podać jakiś probiotyk.

    Wiecie z ta wagą to nie tak hop siup. W pierwszej ciąży sama przytylam 30kg bo musiałam leżeć. Nie jadlam jakoś specjalnie dużo. Miałam okrutne obrzęki. Teraz przytylam raptem 14kg A widzę że zostało mi tyle samo tłuszczu tyle że wagą startową wyższą. :/ łatwo powiedzieć że jak to można tak przytyć. A no można. Ja wystarczy że wejdę w dział ze słodyczami i pooddycham i już mi idzie w uda a inne mogą jeść na kilogramy i patyki

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 22 listopada 2018, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z dodatkowymi kilogramami tak samo.. Nigdy w życiu jeszcze nie ważyłam tyle ile ważę teraz i jestem już przerażona tym jak ja to zrzuce. :O
    20 kg na plusie, strach myśleć.. Ale wiem że nie odmawiałam sobie ani słodyczy ani dobrego jedzenia, wiadomo nie jadłam całymi dniami tylko słodkości haha
    Z tym że ja zawsze byłam normalnej budowy ani szczupła ani gruba, a jak już byłam gruba to wjeżdżała dieta i siłownia :D
    W ogóle to przyznam się wam że marzy mi się powrót na siłownię <3 Ale z maluchem może być ciężko żeby wszystko pogodzić..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 22 listopada 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa ja tez przytylam 20kg, ale przez poprzednie poronienia cala ciaze przesiedzialam w domu, zero jakichkolwiek cwiczen, jedynie spacery i łozko - ale jak widac przynioslo to oczekiwany efekt :) efekt jest taki, ze cala noc nie spalam a nerwy mam na takim poziomie, ze zaraz mi mozgiem wyskocza! Maz poszedl ostatni dzien do pracy, a ja sama nie wiem co mam ze soba zrobic. Wczorajszy wieczor byl eksplozja wszystkich emocji - plakalam jak dziecko :( a teraz leze i sobie mysle, ze taki poranek jak dzis juz nigdy sie nie powtorzy, byc moze dzis w nocy, byc moze jutro moje zycie zmieni sie na zawsze, juz do konca zycia bede odpowiedzialna za drugiego czlowieka (troche mnie to przeraza) no ale 30 lat na karku wiec najwyzsza pora :) takze dziewczyny ok 18-19 ruszy machina... machina bolu i sposobow wydostania mojego malucha na ta strone brzucha :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 07:13

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia ja tak strasznie mocno trzymam za Ciebie kciuki, żebyś już po tych wszystkich przejściach jak najszybciej mogła się maluchem cieszyć :D Cieszę się że chwila moment i będziesz mamą <3 Doczekasz się ukochanego maleństwa i już nic was nie rozłączy :)
    A te kilogramy zrzucimy jakoś na pewno :D Przestaniemy siedzieć i pachnieć A zaczniemy się maluchem zajmować :)
    Ja lecę na KTG właśnie:D

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia trzymam kciuki.
    Czasem zamarzy ci się taka chwila spokoju. Żeby w domu była cisza i żebyś mogla odpocząć bez przerwy. Ale jak to mówią wszystko jest do przetrwania. Ja w końcu zaczęłam sypiać całe noce bo Szymon zaczął ładnie spać. Długo się nie nacieszylam i znów wstaje po nocach. Ale nie narzekam bo takie wstawanie to ja mogę mieć. Mała nakarmilam, położyłam się spać o 24. Potem wstała o 4, karmienie+ściąganie zeszło mi do 5. Potem pobudka przed 7. Nakarmilam i śpi dalej. Gdyby nie chory Szymon w domu to bym się położyła i spala z nią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 08:17

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja właśnie po wizycie jestem..
    Jest rozwarcie :D 1 palec, ale zawsze coś :)
    No i niestety dostałam skierowanie do szpitala i to jeszcze na dzisiaj.. :/ Bo na KTG małemu tętno skakało i być może ma mało miejsca, bo mój brzuch mały, a on 3500g.
    Jestem przerażona bo nie wiem jak długo mnie tam będą trzymać. Mam nadzieję że moja położna mi załatwi że nie będę za długo.. Ehh.. Jestem naprawdę przerażona i załamana.

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi po porodzie zeszło 10kg. Bilans po 2 ciążach rok po roku +30kg :/ nigdy tyle nie ważyłam... Teraz myślę jak to zrzucić, bo z dwójką dzieci raczej prędko na siłownię się nie wybiorę

    Klaudia trzymam za Was kciuki :)

  • bacha8709 Autorytet
    Postów: 1005 475

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia trzymam kciuki :)

    tb73i09k7qndi67f.png

    atdci09kaw7c0xqk.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny <3

    karmelowaaa to widze, ze ciekawy dzien przed nami... bede trzymac za Ciebie kciuki! Zobwczymy ktora pierwsza :)
    Wiem co czujesz, jestem tak samo przerazona... Damy rade! Informuj :*

    karmelowaaa lubi tę wiadomość

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia okaże się :) A może nasze dzieciaczki urodzę się w tym samym czasie? Kto wie :D
    Właśnie jestem w aucie - kierunek szpital. Moja mama wróży mi poród dzisiaj w nocy, bo moi dziadkowie mieliby 23.11 50-lecie ślubu ale dziadek niestety nie złożył.
    Z nerwów to aż mi niedobrze :/ Na szczęście wiem że dzisiaj nie trafię tam na tą panią doktor co wczoraj, bo dzisiaj wreszcie przyjmuje bardzo fajny specjalista facet xd

    .kropka., KlaudiaRbn lubią tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. opieka nad dwójką brzdąców jest chyba tak samo wyczerpująca jak ćwiczenia na siłowni :)

    Klaudia, karmelowa trzymam kciuki :)

    U nas chyba jakiś "trudniejszy" czas nastąpił. Mała jak obudzi się koło południa tak do 15-16 nie myśli nawet o spaniu :) cały dzień chciałaby "wisieć" na piersi :/ nie tyle pije co porostu sobie w buzi trzyma i nawet smoczkiem jej nie można oszukać :)musimy się zgłosić do pediatry, bo delikatną przepukline pępkowa ma. Jutro jedziemy na usg bioderek, zobaczymy co nam powiedzą.

    Dziś położna ją zwazyla i juz wskoczyły jej 4 kilogramy :D
    Zmieniliśmy mleko na Nan optipro i juz widać poprawę jeśli chodzi o problemy brzuszkowe.

    Dziewczyny, które stosują u dzieci espumisan i sabsimplex, jakie dawki podajecie swoim maleństwom?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 17:31

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espumisanu i sab simplex nie ma co się obawiać, nie można tego przedawkować :) sab simplex 15 kropelek do każdego mleka się podaje

    ann1109 lubi tę wiadomość

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki dziewczyny :) ja już jestem umówiona na poniedziałek na wywoływanie. Punkt 7:45 się zacznie procedura :( powiem wam że strasznie się cykam... W sobotę jeszcze ktg. Także zostały mi aż 3 dni i 3 noce. Ech.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zimowa stokrotka może z tego strachu coś się ruszy :) trzymam kciuki

‹‹ 385 386 387 388 389 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ