X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 04:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowaaa co do harczenia to Polo u nas ma to samo, ale ciągnie się już miesiąc. Prawdopodobnie to wiotkość krtani i dlatego takie dźwięki się wydobywają.
    Już chwilami się zastanawiam czy nie męczy to dziecka.
    U nas od kilku dni codziennie o 4, Antek miał kolki. Meczyliśmy się do kolejnego karmienia czyli 7 a potem Antek spał a pozostała dwójka wyspana. Dzisiaj jakiś przełom bo Antek co prawda nie chciał spać bo spał cały dzień, ale widać że nic go nie boli. Guga sobie;)
    Luuna co do kupki to ja jsk karmiłam tylko swoim mlekiem to też ich prawie nie było. Olek to potrafił i 6dni nie robić, ale nic go nie bolało.
    Co do probiotyków to my użylośmy biogai, przez 2dni i chłopaki zaczęli srać na potęgę. Chyba te 5kropli to za dużo i się męczyli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 04:42

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc w miarę ok (od 4 do 5 gazy go męczyły) a dziś dzień wyjątkowo spokojny, młody od rana je i śpi, pół godziny poleżał na macie i dalej śpi. Może w końcu będzie normalnie i bez tego "łałała" w dzień i w nocy

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moją to taka mruczka. Je cyca, ciągnie smoka i ciągle mruczy nie wiem czy to normalne hehe

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Luuna Ekspertka
    Postów: 199 115

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zimowa stokrotka wrote:
    Luuna A karmisz piersią czy mm? Czy prócz braku kupy coś jeszcze cię niepokoi? Pręży się? Placze? Są pierdy czy też nie ma?

    Czopek to ostateczność i tylko wtedy powinien być używany. W ostateczności żeby ulżyć dziecku jeśli tego potrzebuje. Dzieci kp po 6 tyg mogą oddawać jeden stolec na kilkanaście dni. Jeden na nawet 2 tyg i jest to normalne. Mleko jest lepiej przysfajalne z dnia na dzień, praktycznie w całości przysfajalne przez organizm i masa kalowa nie ma z czego się tworzyć codziennie dlatego kupa moze pojawiać się rzadziej.
    Po moim poście pojawiła się wielka kupa także z głowy, ale chyba ją to męczyło bo po kupie byla spokojna i nawet sobie leżała chwilę bez płaczu.

    https://www.maluchy.pl/li-73391.png
    Mam 3 skarby

  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak pidawac te probiotyki? Jutro ma byc kurier i chce zaczac malemu podawac (zamiast tych espumisanow i calej reszty) tylko nie mam pojecia jak czesto, w jakiej ilosci itd.

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka to chyba normalne. Mój na początku jak jest zaangażowany to je spokojnie, a jak już jest w połowie butelki to mruczy xd

    Luna dobrze że już macie tą kupę z głowy :)

    Klaudia ja dałam w sumie raz ten dicoflor. Wkropiłam do mleka w butelce. Ale więcej nie dałam bo zmieniliśmy mleko i chciałam zobaczyć czy czasem małemu mleko nie pasuje.

    U nas noc okej, ale od rana nie miałam chwili aż do 13.. Od 6 do 13 młody spał jakieś 40 minut. W tym czasie zdąrzyłam mleko sciaganac i to nie całe, a po nocy to miałam tyle mleka że aż mnie wszystko bolało. Ten płacze, mnie boli tak że też chętnie bym płakała.
    Ehh..
    O 14 byliśmy na bioderkach, Pan doktor do bani jakiś ale na NFZ. Za miesiąc idziemy znów.
    Ogólnie dzisiejszy dzień to jakaś masakra. Ja wiem że to męczy nos i gardło, ale jak robimy inhalacje to płacze i ucieka głową, mimo że wcześniej było okej. Jak mu smarki odciągam z nosa to też źle i płacz. No to ja już nie wiem jak mu pomóc..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znowu dziecko nie do poznania. Odkad przyjechala moja mama tj zeszla sobota moj synek jest nie do poznania - spi w lozeczku, daje sie odlozyc w dzien no ogromna zmiana! :) czasem jak w nocy sie budzi, a mi sie juz nie chce odkladac to biore go do nas, ale pierwszy nocny sen zawsze w swoim lozeczku :) moja mama miala wczoraj wracac do pl, ale odwolali jej lot i wraca dopiero w czwartek takze dla mnie super - kilka dodatkowych dni pomocy :) moj maz tez pracuje teraz do piatku i zaczyna 11 dni wolnego :))))

    Dzisiejszy dzien super - na spacerze spal od 10:30-13:30 , w domu zjadl i zasnal o 14 i spal do teraz! Oby noc byla dobra :P ogolnie praktycznie codziennie spi okolo 14-15 i budzi sie 18-19, nastepnie nocne spanie tak kolo 21-1, a pozniej roznie czasem do 5, a czasem budzi sie co 1,5-2h roznie to bywa.

    My zmienilismy ostatnio mleko, to bidulek tak sie wieczorem meczyl plakal ze rano polecialam do sklepu i kupilam to ktore uzywalismy do tej pory, uwazam ze jest super oby tak dalej. W poniedzialek idziemy do lekarza zobaczymy co powie, bo cholera mala bardzooo duzo je, moze powie aby wprowadzic cos zeby sie bardziej najadal. Raz potrafi zjesc 90ml, a raz 160 :o nie ma stalych por jedzenia, czasem je co 3h, a czasem co 30min jak mu sie uwidzi.

    Pierwsze swieta, prezent juz kupiony :) dzisiaj kupilam bodziaka z muszka i czarne spodnie na wigilie :) oby z dnia na dzien bylo coraz lepiej, jest coraz starszy i jakos tak mi sie latwiej z nim dogadac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 18:11

    .kropka. lubi tę wiadomość

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi mała tak wisiała na cycku wczoraj i nie mogła się najeść. Mąż ja wziął na trochę a ja się wykąpałam. Po kąpieli spróbowałam ja przystawić ale zaczęła się rzucać i zrobiłam jej butle. Chyba już jej nie leciało z piersi i dlatego. Zjadła 90ml z butli na dwa razy bo usnęła w międzyczasie na trochę. Zjadła i usnęła a po chwili zaczęła się drzec. Ale jej nie brałam na ręce. Wcisnęłam smoka, pogłaskam po buzi i włączyłam.szumisia. w końcu się uspokoiła i usnęła, spala od ok 24 do 5 po tej butli. Dlatego rozważam dokarmianie na noc. Jedna butle przed snem i się wszyscy wyspia.

    Dziś była położna i uwaga. Pola w tydzień przybrała mi 600g!
    My jutro idziemy na USG bioderek. A w środę idę na kontrolę do gina a po południu zabiorę mała żeby lekarka obejrzała ta wysypkę. Żółtaczka wydaje mi się że błędnie, więc idziemy w dobrym kierunku

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój młody coś słabo je i nie wiem czemu... 2 tygodnie temu wciągał już cała porcje 100ml a teraz zjada 60-70ml, może raz na dobę zdarzy się, że zjada całe 100ml. Tydzień temu jak położna go ważyła to przybrał 100g przez 7 dni, teraz będzie w środę ale chyba będzie podobny przyrost. I chyba znowu muszę iść z nim do lekarza bo wysypka z brzucha zeszła a teraz mamy na buzi jakieś krosty :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaRbn wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak pidawac te probiotyki? Jutro ma byc kurier i chce zaczac malemu podawac (zamiast tych espumisanow i calej reszty) tylko nie mam pojecia jak czesto, w jakiej ilosci itd.
    Raz dziennie do buzi lub do mleka, ilość kropel zależy od firmy, będzie napisane ;) ja leje na łyżeczkę i do buzi przed jedzeniem (bo mój nie zjadła całej porcji mleka a tak wiem że cały probiotyk połknął)

  • molisia Autorytet
    Postów: 973 561

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym chciała dawać mm na noc tylko nie wiem jakie , tyle tego na rynku
    Moja przez dzień cały spała ze dwie godziny i buszuje nadal
    :/ je i ulewa je i ulewa czyli dzień jak codzień

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co na kolki? Kurde wczoraj pierwszy napad masakra plakalam razem z nim :( nic nie pomagalo, zadna suszarka, masaze, jesc nie chcial, zachodzil sie z placzu :( w koncu po 2h zasnal :( bidulek. Boje sie, ze teaz codziennie bedzie to samo, czego uzywacie na te pierd***ne kolki?! :/ czy ten probiotyk noze cos pomoc? Czy jesli jest napad to podac bezposrednio espumisan? Dziewczyny doradzcie bo serce mi sie kroi :(

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudisRbn ja dawałam espumisan bezpośrednio do buzi 8kropli i po chwili jest lepiej. Teraz zaczęliśmy dawać do każdego nocnego mleka. Nie wiem czy to coś pomaga ale odpukać od dwóch dni jest spokój. No po za tym, że Antek po 3 już nie chce spać i sobie gada a potem się nudzi. Dostaliśmy od znajomej lefax na kolki, ktoś z was używał? Kurcze tak patrzę na te moje dzieci i oni każdego dnia się zmieniają. Czekam już na te usmieszki i powoli coś tam chłopakom wychodzi xD

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d6fda1cbd4e1.jpg

    natalka0887, karmelowaaa, .kropka., karnataka, RedRose, Kodora, ann1109 lubią tę wiadomość

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia dawaj Espumisan ja dawałam nawet 10kropli. Podawanie probiotyku też ponoć zmniejsza intensywność kółek. Może tylko raz miał i już więcej nie będzie.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red Head ale fajne chłopaki. Duzi już.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jak widze, ze powoli zbliza sie godzina zero to 10 kropli bezposrednio do buzi, tak? Do nocnego mleka tes mu dam. A ten probiotyk to niezaleznie od pory dnia mozna podac czy jak? No i czy moge go podac bezposrednio do buzi? Czytalam, ze zazwyczaj to jest 5 kropki tak?

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję wszystko do buzi bo wtedy wiadomo że dziecko dostało ile trzeba. Mleka może nie dopuścić, albo lek może osiąść na butelce.
    Ja wkraplalam do buzi ale czasami te krople lecą tak powoli j mała się denerwuje. Więc ja wkraplalam na plastikowa łyżeczkę otwieram jej buzię i wlewam
    Co do probiotyku to stosuj jak na opakowaniu. U mnie jest 10kropli w 2 lub 1 dawce

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu na kolkę nie pomaga nic. Jedyne co łagodzi kolkę to gdy się zaczyna, noszenie na brzuchu i jednoczesne masowanie (układam go na brzuchu, głowa w zgięciu mojego łokcia, dłoń pod brzuch/pupę i drugą ręką masuję chodząc po domu żeby bujało). Jak to mój ojciec skwitował "na leniwca" xd ogólnie z kolką jest tak, że to boli chwilę, przestaje boleć, znowu boli i tak dalej. Dziecko się drze gdy boli i drze się gdy nie boli bo boi się że znowu zacznie się ból i samo się nakręca... Jak go tak na brzuchu noszę i masuję to jest chwila krzyku ale pomiędzy napadami się rozluźnia i przysypia aż w końcu kolka się kończy, on zasypia i odkładam go na brzuchu do łóżeczka, jak się wyspi to już jest ok

  • Pełna_obaw_88 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje 5 kropli biogai do odciagnietego mleka codziennie:) dzisiaj mielimy super noc. Leoś poszedł spać o 00.00 i wstał o 5.50 :) więc noc przesłana. Czasami zdarzają się nam zielonkawe kupki- nie wiem czy to normalne...?

    Dziewczyny A w jaki sposób pielegnujecie noski maluszków?

‹‹ 406 407 408 409 410 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ