X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka nie wiem czy przetrzymywane dziecka bez spania coś da.. Nasz nie śpi zwykle wcale między 6 a 12 i między 17 a 19 wtedy też jest kapanie, karmienie i spanie. A noc i tak Była jaka była. Dzisiejsza nie będzie lepsza. Już to widzę bo mały przez sen strasznie się rzuca. Głowę unosi, wierci się, wydaje dziwne dźwięki i w ogóle już jest nieciekawie, a co będzie dopiero w nocy..
    Żal mi go strasznie jak on tak się męczy z czymś, a ja nie wiem z czym i nie wiem jak mu pomóc..
    Dostaje już esputicon więc z brzuszkiem to nic nie jest. To ulewanie to tak zaczęło męczyć.
    Już się zaczęłam zastanawiać czy to czasem nie od mleka, bo jak wypije samo Bebiko to się tak zachowuje. A jak najpierw wypije trochę mojego, dopije bebiko to jest okej. Po samym moim mleku też jest w porządku, chociaż po moim praktycznie wcale nie śpi.. :(

    Edit. Jak rozróżnić czy dziecko ma kolkę czy nie pasuje mu mleko? Da się to jakoś sprawdzić? No przecież to co się teraz dzieje jest aż niemożliwe. Brzuszek miękki, pampers suchy, dziecko nakarmione, a krzyk jak nie wiem..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 22:06

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kuźwa też zaczęła sceny robić. Do tej pory karmiłam, odkładałam do łóżeczka i albo leżała albo zasypiała. Teraz śpi 2 kin i drze badaczkę na cały regulator. Brzuch raczej nie bo jak wezmę na ręce to jest spokój. Łóżeczko ja chyba parzy. Na rękach śpi, przy cycku śpi a jak ja odłożę to się drze. Teraz też wypiła 100ml mojego odciagnietego mleka i się najadła bo już więcej nie chce. Spać nie może i wzięłam ją na ręce to oczy otwarte i się gapić, czasem próbuje przyznać.
    I niewiadomo co jest.

    Kropka jak odstawieniu mleko i jego pracy,rywory to po jakim czasie powinna zejść wysypka z buzi małej?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka nam wysypka przy alergii na białko mleka krowiego trzymała się około miesiąca od odstawienia alergenu... Dawałam fenistil gdy była największa i swedziała czyli chyba przez pierwszy tydzień. Ale córka była bardzo mocno wysypana na całym ciele

    U nas dziś w nocy płacz, bo gazy go męczą. Może to źle zabrzmi, ale wolę jak ryczy bo boli go brzuch, wtedy przynajmniej wiem jaki jest powód i jakoś ogarniam temat a nie tak jak wczoraj ryk chyba dla zasady. No i nawet trochę dziś pospaliśmy, kropelki, noszenie, masowanie i rurki windii przez godzinę po każdym jedzeniu, a później 2,5h spania. Chyba mu wprowadzę kropelki do każdego jedzenia, może to coś da...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 06:04

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny ja wam powiem że czuje się okropnie, bo moi rodzice po 22 zaproponowali że zajmą się małym przez całą noc, a ja z narzeczonym mamy odespać. I wiecie co? Zgodziłam się.
    W nocy spałam tak że nawet budzik na odciaganie mleka mnie nie obudził. Nie mam bladego pojęcia co się działo. Dziwnie mi tak.. Mam wyrzuty sumienia że nie zajęłam się maluszkiem kiedy mnie potrzebował. :(

    Teraz rano wstałam to mi rodzice powiedzieli że wieczorem tak płakał, bo męczyła to kupa. Zrobił jedną o 23 a druga o 2 w nocy. Kropelki pomogły. Zastanawiam się jednak czy takiemu maluchowi można podawać coś jeszcze, żeby ta kupka była? Jakieś czaopki czy coś? No i obawiam się że może to wszystko to wina mleka modyfikowsnego. Myślę nad zmianą tylko kompletnie nie wiem na jakie :O

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka moja ma od tygodnia na buzi krostki ale tylko tak na wysokości ust i na brodzie, na czole troszkę pod oczami prawie wcale. Ale teraz się zrobiły na szyi i trochę na dekolcie. Może to potówki albo to na policzkach to od mleka bo jak ssie i uśnie to jej się wylewa z buzi potem. Nie wiem. Spróbuję od dziś przez weekend dawać jej calcium i nie jeść mleka. Chociaż ja tyle pije co do kawy raz dziennie i więcej nie jem serków jogurtów itp.

    Karmelowa może to być od mleka. Moj najpierw jadł mleko nań dla wcześniaków, ale że było drogie to zmieniłam na HiPP. Zaczęło być gorzej z kupami to kupiłam Bebilon. Ale potem dostałam od lekarza Bebilon pepti na receptę bo stwierdziła że może to coś z alergią.
    W końcu poprosiłam żeby przepisała mi debridat to taki syrop na poprawienie pracy jelit. Wtedy też przestałam dokarmiać mm i został na samej piersi i kłopoty z kupa zniknęły.

    Kropka co znaczy rurka windii przez godzinę?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no rurka nie przez godzinę :D godzinę trwa akcja krzyku i bólu brzucha... Te rurki jak się odgazuje to pomagają niestety na chwilę, gazy zbierają się na nowo i znowu jest krzyk :(

    Karmelowaaa nie czuj się źle tylko się cieszyć że się wyspałaś :D
    Czopki glicerynowe możesz mu dawać. Córka po mleku HiPP robiła ładne kupy. Ja bym mleka nie zmieniala tak od razu jeśli to była jednorazowa akcja. Robi kupę codziennie? Jak w nocy zrobił kupę to była taka jak zawsze? Bo jak tak to on nie ma problemu z kupą raczej. jak dziecko nie może się wypróżnić to nie robi kupy kilka dni.
    A kładziecie go dużo na brzuchu? Wtedy jelita lepiej pracują (ja swojego to nawet spać kładę na brzuchu czasami, bo wtedy mniej brzuch go boli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 09:00

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To była druga taka akcja. Niby robi codziennie, ale wcześniej robił 3 czasem 4 dziennie, a teraz ostatnio tylko 1. Jest taka sama jak wcześniej, poza tym że jest po prostu o wiele wiele większa.
    Właśnie rozmawiałam z narzeczonym i dzisiaj spróbujemy podać mu espiticon wcześniej, zobaczymy jak będzie. No i na noc najwyżej jak w ciągu dnia kupy nie zrobi to damy mu czopek.
    Leży na brzuszku i jest spokojny, chociaż dopiero wtedy kiedy śpi. Jak nie śpi to nie daje się tak ułożyć. Poza tym jak mu się odbija i ulewa to wczoraj leżąc na brzuszku tak strasznie podnosił głowę że aż zmieniłam mu pozycję na bok bo się bałam że zrobi sobie krzywdę.. A już wtedy to najwidoczniej bolało.

    Kurczę takie akcje a tu weekend poza domem się szykuje :O

    .kropka. lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbujcie :) a dajecie probiotyk? Mój robił na mm 1 kupę na dzień, od kilku dni dostaje probiotyk i teraz są 3-4 dziennie. to chyba też jest tak, że się organizm musi do danego mleka przyzwyczaić (córka tak miała, kupy nie robiła na początku po 3-4 dni i jak już się zaczynał płacz i ból brzucha to dawaliśmy czopek, po kilku tygodniach wszystko przeszło i robiła 2-3 na dzień)

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a o co właściwie chodzi z tym probiotykiem? Szczerze mówiąc kompletnie nie ogarniam. Nasz mały kupy robi, jedna dziennie ale jest. No i mleko dostaje już od 2 tygodni.. Wysypki żadnej nie ma, poza potowkami (?) na twarzy.
    W czapki się dzisiaj zaopatrzę, nie ma co, pomogą mu szybciej pewnie niż kropelki. :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. a co to za probiotyk? Ja mam w domu dicoflor - czy to to? Kurcze daje mlodemu moje mleko z butelki, ale w przewadze mm. Kupa bardziej zbita, czasem problem z baczkami - prezy sie, widac ze cos go boli. Uzywam mleka hipp combiotik 1. Sama nie wiem nie chce mu caly czas dawac espumisanu poza tym mam wrazenie ze on nic nie daje. Mam keszcze infacol czy jakos tak, sama juz nie wiem co uzywac i robic zeby bylo okej :/

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś czytałam na dwóch blogach że probiotyk łagodzi objawy kołki. Dzieci krócej płaczą. A cała reszta Espumisan, termofory, koper włoski to nic nie działa. Ogólnie dziecko musi się wypłakać i już... Masakra jakaś.
    Ja poszłam do pobliskiej apteki po probiotyk ale nie było nic...

    A tych czopków to nie dawajcie jak nie ma kupy jeden dzień. Tym czopkiem można większą krzywdę zrobić bo później bez czopka się w ogóle nie wyprozni. Ja dawałam czopek po 4 dniach dopiero jak mały zaczął już bardzo się prężyć i być niespokojnym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 11:33

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka to chyba czytałyśmy to samo :D ja kilka dni temu jak to przeczytałam to też poszłam po probiotyk do apteki :) póki co widzę więcej kup, na brzuch nadal narzeka... No zobaczymy za kilka dni czy będzie coś lepiej

    Klaudia tak, dicoflor to probiotyk. Ja też widzę że młodemu te wszystkie krople z symetikonem nic nie dają. Teraz będę dawać jak przy córce do każdego karmienia a nie tylko jak już boli brzuch, może to coś da...

    Karmelowaaa probiotyk to dobre bakterie zasiedlające jelita.

    Czopki też traktowałam jako ostatnią deskę ratunku i dawałam jak kilka dni nie było kupy i dziecko przez to niespokojne było. I wodą przepadałam ale nie wiem czy to coś dawało.

  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kazdego karmienia, a ile kropel? Bo gdzies zapodzialam ulotke :)

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te wszystkie krople mają różną zawartość symetikonu. Ja dawałam wtedy sab simplex 15 kropli do każdego jedzenia i dopiero przy takiej ilości miałam wrażenie, że było lepiej. Ale może po prostu układ trawienny dojrzał, bo już miała wtedy ponad 2mc, krople dawaliśmy jeszcze miesiąc bo baliśmy się powrotu kolek i bólu brzucha

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku jestem tak strasznie zielona w tym wszystkim że szok :O
    Ja małemu daję 2 razy dziennie po 2 kropelki esputiconu. Niby działanie jak espumisan alepodaje się małe dawki. Ogólnie chwilę po podaniu mały już pryka. Wczoraj nie mam pojęcia czy pomogły mu ciepłe okłady na brzuszek, czy kropelki, czy woda..

    W takim razie jak mówicie żeby dawać probuotyk to kupię, tylko jaki najlepszy? I w ogóle to jest na receptę.?
    Ogarnę też czopki, niech leżą, w razie gdyby były potrzebne to się poda..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowaaa najtańszy :P bez recepty to jest, buteleczki są po 5ml, nie na długo to wystarczy. floractin chyba najtaniej (u mnie w aptece ok 15zł) i trilac plus forte (u mnie ok 18zł). Pierwszy trzeba trzymać w lodówce, drugi nie. My mamy teraz ten drugi. W necie zamówiłam na zapas, trilac chyba 13zł x3 sztuki i darmowa dostawa była

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 14:34

    karmelowaaa lubi tę wiadomość

  • molisia Autorytet
    Postów: 968 553

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    również podaje dicoflor 6kropelek wieczorem
    Od wczoraj dawałam sab simplex ale mam wrażenie ze bardziej po tym ulewa ;/ katastrofa z tym ulewaniem
    Chyba wrócę do espunisanu 40
    Oby do 3miesiaca wszystkie bolączki naszym pociechom przeszły

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia po 3 mc będą inne problemy ;)

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. wrote:
    molisia po 3 mc będą inne problemy ;)
    Oby nie.

    Moja mała dziś cały dzień się pręży i płacze. Wypiłam herbatę z kopru i nakarmilam ja o 15.30 cycem. Narazie śpi zawinięta w kokon. Na rękach spala ale udało mi się ja odłożyć. Zal mi jej bo nie dość że cała buzia wysypana to jeszcze brzuch boli...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. a acidolac baby czy jakos tak? Slyszalas cos o tym? Mi sie przedtem pomylilo, nie mam tego w domu. Szukam tu w tej gluoiej holandii i tylko ten acidolac znalazlam. Myslisz ze mogloby byc???

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
‹‹ 404 405 406 407 408 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ