X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 05:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowa a wcześniej jakie mleko pił? To jest Bebilon pepti to co teraz mu dajesz?

    Moja Pola się nie ślini narazie. Mam nadzieję że nie będzie. Szymek w ogóle się nie ślinił nawet przy ząbkowaniu. Za to koleżanki dziecku wiecznie mokre od tej śliny. 10min po założeniu nowego ubranka mokre po cycki. Masakra hehe

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka - nasz właśnie w aucie tak się ślinią że cała bluzka mokra xd No i jak go nosimy to też ślinka czasem aż kapie, ale na to chyba nie ma sposobu.
    Powiem Ci tak: najpierw było bebiko - nie przeszło. Później zmieniliśmy na zwykłego bebilona - ulewał tak że połowa tego co zjadł ladowala wszędzie tylko nie w jego brzuszku. Teraz dostaje bebilon comfort na kolki i zaparcia (taki w srebrnej puszce z pomarańczowym napisami) - i nie powiem bo na kolki i zaparcia działa bo nie ma z tym problemu, ale teraz to odbijanie nieudane i wysypka. Obawiam się że w tym mleku jest jakieś zboże (To mleko ewidentnie pachnie zbożem) i może ono uczula, a że dostaje to mleko od 2 tygodni to reakcja właśnie wychodzi. Ale oczywiście spytam pediatry..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No spytaj ciekawe czemu tak. Ale wiesz że ostatnio Poli też się ciężej odbija. Jak nie odbije jej się od razu to noszenie zazwyczaj mało daje. Dokarmiam ja troszkę wtedy i dopiero jej się odbija.
    I ostatnio kręci się i pręży i nawet jak odbita to ten brzuch jej się spina i jej się cofa i albo uleje albo ma czkawkę.
    Wkoło tylko ulewanie, czkawki, karmienie i wczoraj przebierałam ja nawet 3 razy na godzinę bo jak ona zrobi kupę to od razu się budzi i płacze. Może dzięki temu szybciej ja odpielichuje.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wydaje mi się żeby w mleku 1 było zboże :) to jest po prostu bardziej hydrolizowane białko i obniżona laktoza. Im większy hydrolizat tym dziwniej pachnie xd kolejny krok to Bebilon pepti, który dziwnie pachnie i smakuje, później nutramigen który śmierdzi okropnie (rybą albo nie wiem czym) a dalej to np neocate, wali jak chemia do basenu. Mój po bebilonie pepti też słabo odbija a czesto nie odbija wcale, ale nie widzę żeby mu to jakoś przeszkadzało więc się nie przejmujemy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 11:59

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka - powiem Ci że u nas nawet dokarmianie nic nie daje. A jak mu się odbije jak już to dołożymy to zwykle zaraz kaszle bo mu gdzieś tam wlatuje. No i nawet po odbiciu czasem odłożone strasznie się wierci.. Ulewanie na porządku dziennym. Ehh

    Kropka - może to nie zboże ale tak pachnie go było to może pierwsze skojarzenie, bo skoro zapach zboża to pewnie jest w składzie xd
    U nas właśnie problem w tym że Kostkowi zdecydowanie to przeszkadza. No i ja się też denerwuje bo on kaszle. A dwa razy ostatnio nam się krztusil. Myślałam że padnę na zawał.

    Po wizycie dowiedzieliśmy się że ciemieniucha jest zbyt mocna na domowe sposoby i takie tam i dostałam skierowanie do dermatologa żeby to wyłączył, bo pediatra nie chciała się nawet leczenia podjąć. Jestem zła, bo dbamy i daliśmy od początku o to, a tu dermatolog.

    Co do odbijanie to mi lekarka powiedziała że to jest niemożliwe żeby on po tym bebilonie nie odbijał. Pytała czy nosimy to i zmieniamy pozycje, a ja że tak, ale to nie pomaga. A na moje pytanie odnośnie tego czy mu melko zmieniać nie odpowiedziała nic konkretnego, więc kupiłam mu nan optipro plus z tym hm-0. I zobaczymy co będzie po tym. Mam nadzieję że będzie lepiej bo już sama nie wiem co mu później dać. :(

    No i jeszcze Kostek ma prawdopodobnie wzmożone napięcie mięśniowe i będziemy się rehabilitować od 21.01.

    Nie wiem jak u was, ale u nas styczeń to jest bieganie po lekarzach..

    Jeszcze 7 wizyt mamy w tym miesiącu :O

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie chce spać na brzuchu? Wtedy nawet jak uleje to się nie zakrztusi. No i jest szansa że leżąc na brzuchu odbije przez sen, mój czasami tak beka nawet 2h po jedzeniu :p

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie problem w tym że woli spać na plecach. Uda mi się to czasem na brzuchu ułożyć, ale to naprawdę jest kilka razy w tygodniu. Podkłada mu pod głowę ręcznik żeby było wyżej, ale nie wiem czy to coś daje..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze mała jak nie chce odbić kładę na brzuch na sobie. Ja się kładę na poduszkach na pollezaco i ona też ma wyżej główkę. Często działa.

    My po szczepieniu. Mała 4.92kg. dostała pneumokoki i 6w1

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu maluszki z alergia na mleko krowie?
    Mój Kubus cały czas ma kropeczki na tułowiu, do tego bardzo sucha skóra na rczkach, nóżkach i tułowiu. Buzia, plecy i pod pieluszka czysto i gładko. Od po świętach rzadsze kupki, trochę za rzadkie.
    Lekarka od razu, ze uczulenie na mleko i od nowego roku jestem na diecie bezmlecznej ale bardzo cieżko mi sie żyje bez jogurtów czy sera, twarożku. Wcześniej jadłam 1 serek dziennie + kanapka z serem żółtym, mleka nje piłam. Nie wiem czy jak sie potwierdzi alergia to wytrzymam :( czuje ze nie mam co jeść, wędlina, parówki, owsianka, dżem i jabłko....

    Czy kp i jesteście na diecie czy dajecie mm? Jak dzieci zareagowały na mm?

    43kth371haww2z0j.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynuszek u nas jest podejrzenie alergii na bmk, od świąt nie jem nabiału i wiem co czujesz. Jutro jedziemy pobrać małemu krew do badań bo chce mieć pewność.
    Objawy u nas to czerwona wysypka, szorstka skóra, chlustajace wymioty. W poniedziałek byliśmy u alergologa i wcale nie była przekonana że to alergia ale robimy badania żeby się upewnić.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynuszek wrote:
    Czy są tu maluszki z alergia na mleko krowie?
    Mój Kubus cały czas ma kropeczki na tułowiu, do tego bardzo sucha skóra na rczkach, nóżkach i tułowiu. Buzia, plecy i pod pieluszka czysto i gładko. Od po świętach rzadsze kupki, trochę za rzadkie.
    Lekarka od razu, ze uczulenie na mleko i od nowego roku jestem na diecie bezmlecznej ale bardzo cieżko mi sie żyje bez jogurtów czy sera, twarożku. Wcześniej jadłam 1 serek dziennie + kanapka z serem żółtym, mleka nje piłam. Nie wiem czy jak sie potwierdzi alergia to wytrzymam :( czuje ze nie mam co jeść, wędlina, parówki, owsianka, dżem i jabłko....

    Czy kp i jesteście na diecie czy dajecie mm? Jak dzieci zareagowały na mm?

    Moja dostała po miesiącu wysypki na policzkach, czasem kosteczki a czasem trochę wygląda jak polakierowany. Suche uszka i za uszami wysypka ale taka drobna kaszka na podbródku i pod szyją.
    Nie jem nic co zawiera mleko i z mleka zrobione czyli margaryna, serwstka, masło, jogurt, sery, twaróg, słodycze, ciasta. Czytam etykiety i staram się unikać tych produktów. Parówki też zawierają śladowe ilości mleka. Ale parówki jadłam, ale nie wiem czy nawet ta śladowa ilość szkodzi. Lekarz kazał karmić dalej piersią bo ta wysypka nie jest bardzo duża.
    Margarynę znalazłam typowo roślinna w Kauflandzie i robiłam na niej ciastka na święta.
    Mimo że od miesiąca mam taką dietę to małej nie przechodzi. A może to jajka ja uczulają? Odstawiłam też jabłko... Masakra

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania w kierunku alergii mają sens po 3roku życia, wcześniej wychodzą przekłamane niestety... Zrobić można, ale na 100% i tak nie będzie pewności

    Mój alergik jest na mm Bebilon pepti

  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alergolog powiedziała że nawet jeżeli badanie wyjdzie negatywne może być taka reakcja na mleko, ale zaczniemy wprowadzać najpierw w formie przetworzonej np naleśniki i obserwować.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy „tylko” sucha skore i lekka wysypkę ale nie na buzi czy uszach. I kupki luźne od świąt.
    Brak wymiotów, nie ulewa, brzuch nie boli...
    Nie jestem przekonana, ze to to. Od nowego roku nie jem nic z mleka, Jajek czy kakao :/

    A jak ten bebilon pepti?
    Koleżanka dawała i było Ok a jak zmienili opakowanie to chyba i skład bo zaczęły sie wymioty,
    Mam puszkę jeszcze „starego” w domu w razie w, ale jeszcze nje dałam

    43kth371haww2z0j.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby jest napisane że skład ten sam, ale się nie znam. Moja nie chce pić tego Bebilonu pepti dostałam żeby ja dokarmiać. Ale narazie nie muszę bo starcza jej pierś a Bebilonu wypije 20-40ml i więcej nie chce wypycha smoczek z buzi woli cyca. W sumie to się nie dziwię bo Bebilon po samym zapachu już odstrasza hehe

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy chrzcila z was któraś w zimę? Nie wiem w co ubrać swoją malutką do kościoła.. w kombinezonie podac do chrztu to chyba nie bardzo z drugiej strony będzie zimno na pewno

    Jezu ufam Tobie
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chrzcilismy w I dzień Świąt. Małego ubralam w kombinezon (niebieski bo taki mamy). W kościele był w śpiworku w wózku A wyjmowalismy to tylko gdy było to konieczne.
    Zastanawiałam się nad kupnem białego kombinezonu ale dwa tygodnie wcześniej też był chrzest, dzieci miały kombinezony i były w kolorowych rozkach.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia dzięki za odp. A jaka czapeczkę założyłas? Taka zimowa czy taka normalną bawełnianą?

    Jezu ufam Tobie
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimowa biała bo taka mieliśmy. Dla mnie było ważne żeby małemu było ciepło.

    .kropka. lubi tę wiadomość

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z was uzywala bebilon pepti? Moj maly ma skaze bialkowa i prawdopodobnie przes to caly czas byl taki niespokojny i placzliwy, wszystko go bolalo i swedzialo. Ma plamy na calym ciele a moj maz ma AZS wiec ma po kim odziedziczyc :/ powiedzcie mi jakie macie doswiadczenia :) podobno jest szansa na lepsze samopoczucie i sen... oby, bo juz nie wyrabiam! :(


    Ps. Dopiero po wrzuceniu posta przeczytalam wasze wczesniejsze komentarze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 16:24

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ