X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, jeśli to alergia na białko mleka krowiego to Bebilon pepti może pomóc, ale wcale nie musi (w zależności dziecka i nasilenia alergii dobiera się hydrolizat) :) Bebilon pepti w przeciwieństwie do nutramigenu ma małe ilości laktozy (nutramigen nie ma jej wcale) więc nie każdy alergik może to mleko pić. Nutramigen zawiera chyba soję, więc też nie każdemu dziecku pasuje. Jak te dwa nie są ok to jest jeszcze neocate i nutramigen puramino, w Polsce z refundacją 3,2zł a bez około 150zł za puszkę :O

  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero jutro ide do rodzinnego, mam nadzieje ze da mi recepte bo dzis bez zaplacilam 31€ za puszke

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose my za tydzień chrzcimy córkę :) będę jej zakładać body na długi, rajstopki, legginsy, sukienkę. Na to płaszczyk w delikatnym odcieniu pudrowego różu i też takie buciki ocieplane, do tego ciepła czapusia. Będzie w wózku w rozku w kolorze szarym, bo tylko taki mam cieplejszy. I na to ciepły jasny kocyk :)
    Może trochę tego za dużo, bo kościół ogrzewany, ale wolę nie ryzykować żeby się nie przeziębila :)

    U nas też jak za dużo nabialu spozywalam to małą od razu wysypywalo na twarzy :/ teraz się ograniczam i powoli coś tam wprowadzam i obserwuję jak mała reaguje na to co jem :)

    Dziewczyny czy juz teraz mogą zaczynać swedziec dziąsła? Mała już tak intensywnie wszystko ssie co jej wpadnie w ręce i ślini się niemożliwie :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde my dziś też gadaliśmy że trzeba chrzest organizować ale mi się nie chce. Z kilku powodów.
    Po pierwsze jest zima. Nie wiem w co ubrać te grube ciuchy. Szymka chrzcilam w marcu ale normalne mu kurtkę zimową i buty ubierałam. Wolałabym w święta wielkanocne tylko do świąt daleko jeszcze

    Nie wiem za bardzo kogo na chrzestnych. Staramy się żeby nie dołożyć komuś trzeciego czy czwartego chrześniaka bo to wydatki spore zawsze.

    I nie chce mi się szykować znów imprezy
    Dopiero co była impreza z okazji narodzin Poli, zaraz potem urodziny Szymona ... Może w knajpie ale zaś dużo kasy trzeba wydać. Ale przynajmniej się nie narobimy i bałagan zostanie w knajpie...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My o chrzcinach myślimy też na wiosnę, koło kwietnia, bo dopiero wtedy chrzestny Kostka wraca z Anglii. No i nie wiem jak będzie z chrzestną, bo ma być moja siostra, ale ona w ciąży.. Trochę się skomplikowalo ale myślę że do kwietnia będę wiedziała co i jak :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam że się wtrącam w Wasz wątek (ja grudniówka - synek ur 3.12.1018), alw zaiważyłam przez przypadek dyskusję na temat bebilona pepti. Szukałam info o tym. Ja mam taki problem że synek od początku na mm i bebilonu niebieskiego nie tolerował, miał gazy, wzdęcia, wysypkę na buzi i okropne bóle brzuszka. Pediatra zaleciła bebilon pepti. Przez 10 dno było ok a teraz znów się zaczęło to samo. Jutro wizyta. Czy możliwe jest że mu bebilony nie odpowiadają? Jakie Wy macie doświadczenia z tym mlekiem? Jakie teraz inne? Też hipoalergiczne czy np jakiś hipp lub nan?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 20:52

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy u lekarza. Mówi, ze ewidentnie coś uczula. Od nowego roku nie jem mleka, jaj, kakao. Skóra w bardzo złym stanie, zaczyna pękać, jeszcze trochę i bedą sie robić ranki i pęcherze. Mowię czego nie jem od nowego roku i co jem. Powiedziała ze poprawa jakaś juz powinna byc skory a nje ma i ze w sumie Po tym co jem to juz nie wiadomo bo Orawie nic nie jem. I nje ma na co czekac bi skóra zła i nutramigen do poniedziałku, zobaczymy czy będzie poprawa. A ja do poniedziałku co 3h lakatator żeby nje stracić pokarmu Bo zobaczymy czy będzie jakaś poprawa

    43kth371haww2z0j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Dziewczyny przepraszam że się wtrącam w Wasz wątek (ja grudniówka - synek ur 3.12.1018), alw zaiważyłam przez przypadek dyskusję na temat bebilona pepti. Szukałam info o tym. Ja mam taki problem że synek od początku na mm i bebilonu niebieskiego nie tolerował, miał gazy, wzdęcia, wysypkę na buzi i okropne bóle brzuszka. Pediatra zaleciła bebilon pepti. Przez 10 dno było ok a teraz znów się zaczęło to samo. Jutro wizyta. Czy możliwe jest że mu bebilony nie odpowiadają? Jakie Wy macie doświadczenia z tym mlekiem? Jakie teraz inne? Też hipoalergiczne czy np jakiś hipp lub nan?
    Jak nie ma objawów alergii to ja bym odpuściła hydrolizaty, bo to sama chemia. Jak ma objawy alergii to nie ma wyjścia, musi dostać hydrolizat. Pytanie jaka to była wysypka, czy taka jak na białko mleka krowiego (czyli drobna kaszka, świecąca skóra, czerwone policzki, szuche uszy i za uszami)? Po bebilonie pepti zwykle jest nutramigen lgg a jak ten nie jest ok to neocate lub nutramigen puramino. Im dalej tej listy tym większy hydrolizat i mleko bardziej śmierdzi :/ u nas też po pepti są śmierdzące gazy, u starszej córki też były gazy po pepti czyli to chyba wina tego mleka. A próbowałaś dawać probiotyk? Mam wrażenie że u nas probiotyk pomógł na problemy z bólem brzucha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 21:45

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowa ja pod koniec 7 miesiąca ciąży zostałam chrzestną.. jeśli zależy Ci na tym żeby była to Twoja siostra to spytaj ja czy nie ma nic przeciwko bo Tobie zależy. Też sama się bałam jak to będzie że może będę się źle czuła lub zacznę wcześniej rodzić ale dałam radę i wszystko okej :) w razie co była chrzestna "awaryjna" wybrana

    Jezu ufam Tobie
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby się nie powinno brać na chrzestna kobiety w ciąży. Taki przesąd... Hehe

    Ja od 3 dni je daje probiotyku bo mała robiła rzadkie kupki. Jest ciut lepiej

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka podaję synkowi od 4 tygodni probiotyk coloflor cesario z zalecenie pediatry bo ja po cc. Wysypkę ma tylko wokół ust i na brodzie, reszta ciałka bez jednej krostki. Skóra nie jest sucha, jedynie na brwiach lekko sie łuszczy. Nie wiem czy to alergia czy np mu bebilony nie odpowiadają. Sama juuz nie wiem.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka my taki termin wybraliśmy, bo mój tata jest ciężko chory i nie wiadomo jakby to było gdyby chrzest był później. U nas nie było w ogóle zastanawiania się nad uroczystością w domu, bo 45 osób nam wyszło :) a jeśli chodzi o chrzestnych to nasza córka będzie 4 chrzesniaczką mojej siostry i 5 męża kuzyna. Ja mam dużą rodzinę, a mąż ma tylko brata, ale on ze wzgledu na rozwód nie mógł zostać chrzestnym i wziął kogoś z kuzynostwa, a tam też dużo rodzeństwa i dzieci :)
    My najmłodsi z tego całego towarzystwa mamy tylko po jednym chrzesniaku :)

    karmelowaa my też zaczynamy rehabilitacje od 21 stycznia :) mam nadzieję, że będzie poprawa. Po tych masazach to mała jest tak wymeczona, że śpi jak zabita :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose - powiem Ci że u nas może nie być tak łatwo, bo siostra w ciąży, ale mieszka z narzeczonym no i ślubu nie mają.. Także ogólnie musiałaby sklamac że nie mieszkają razem. A to też tak słabo.. :/

    Ann - na NFZ macie rehabilitację? I u kogo? U tej babeczki na którą mi wysłałaś namiary? :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie dolegliwosci moga dawac plesniawki???

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza białym nalotem takim kożuchem, to moje miały problem z jedzeniem. Podobno to nie boli ale widać boli bo od razu widziałam że coś jest na rzeczy. No i moje mały w gardle więc się lekko dlawily. Przez parę dni nakraplałam fioletem i po sprawie.

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaRbn wrote:
    Dziewczyny jakie dolegliwosci moga dawac plesniawki???
    A my dostaliśmy kiedyś syrop. Polecam bardziej niż preparaty stosowane na pleśniawkę. Bo to może wejść w cały układ pokarmowy. Szymkowi koło odbytu wyszły takie białe krostki nie wiem.czy to miało związek z pleśniawka. Po syropie na 2-3 dzień zeszło.
    U nas oprócz nalotu na języku i dziąsłach nic nie bolalo

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 02:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa tak, pediatra mi wypisała skierowanie na 10 takich zabiegów :) i ta Pani, na którą Ci dałam namiary będzie nas rehabilitowala w szpitalu :)

    karmelowaaa lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A uzywa ktoras z was delicolu??? Jak dawkujecie i ile razy dziennie?

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dawałam maksymalna ilość kropli dla danego przedziału wiekowego do każdego karmienia.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez daje do kazdego karmienia teraz 9 kropli przed karmieniem. Moja ma 11 tygodni teraz.

    Jezu ufam Tobie
‹‹ 416 417 418 419 420 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ