X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze zaczela sobie wkladac rączki do buzi..

    Jezu ufam Tobie
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red Rose, spokojnie ja też się martwiłam ale nasze dzieci już coraz starsze. Jak nie krzyczą, że są głodne to nie daje bo wtedy nie chcą jeść, są problemy z brzuchem i ulewają. Moi teraz jedzą różnie. Czasami co 2h a czasami nawet co 8. Bałam się że takie długie przerwy i na początku budziłam, ale wtedy słabo szło im jedzenie. A tak jak zawolają że chcą to zjadają poprostu podwójnie;)

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A rączki do buzi to poprostu taki etap. Zaraz wszystko będzie leciało do buzi;)

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose u nas ten sam etap :) nie zmuszam do jedzenia, wypija tyle ile chce. Nie pamiętam kiedy ostatnio na karmienie wypiłam mi 120 ml, z reguły między 60 a 90 ml teraz wypija :) chociaż teraz coś ma focha na butle i woli więcej z piersi pić :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaRbn u nas w ciągu dnia teraz są tylko 2-3 krótkie drzemki po 30-50 minut. O 21 kąpiel, mleko i do 22.30 mała już śpi, budzi się zazwyczaj między 3, a 4. Przebieram ją i praktycznie na śpiku pije mleko i dalej idzie spać tak do 8-9. Rano dostaje pierś i jeszcze pospi z 2 h.
    W ciągu dnia między drzemkami mała lubi na macie leżeć i tracąc wiszące zabawki :) w międzyczasie robimy jej masażyki, które bardzo lubi, kładziemy na brzuszek żeby główkę ćwiczyła :)
    Od samego początku jej czytalismy jakieś bajki, teraz z pół godziny polezy ze mną na łóżku i jej czytam, a ona w tym czasie sobie po swojemu cos tam mamrocze :) czasem mam wrażenie, że to bardziej jest żalenie się, że musi mnie słuchac :D

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem co jest grane ale mała strasznie ryczy jak ją ktoś inny niż ja i mąż na ręce bierze. Nie zawsze tak jest ale kilka razy w tygodniu się zdarza i najczęściej jak ją teściowa na rękach ma :D
    W niedziele mieliśmy chrzest i córka darła się całą uroczystość przyjęcia chrztu, chyba przez to, że było 5 chrztow i był taki ścisk, że nie było czym oddychać. Za to w restauracji nie to dziecko, w ogóle nie płakała, śmiała się do wszystkich, leżała spokojnie w wózku i sobie po swojemu coś gadała :)
    Nie wiem czy nie za wczesnie chce na siedząco być noszona. Jak ją biorę na ręce przodem do otoczenia to nie chce sie o mnie opierać tylko siedzi i sztywno główkę trzymie.
    W ogóle nie mogę się na nią napatrzec jaka ona duża już jest :) jeszcze pamiętam jak niedawno pisalysmy o swoich obawach przed rozwiązaniem, a tu bąbelek już prawie 3 miesiące ma. Zdecydowanie ten czas za szybko leci :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Marcin też zaczął wkładać rączki do buzi. Śmialiśmy się że pierwsze słowa już za nami ej i hej to pikuś, najlepsze jak powiedział gej do męża. Mąż skwitował że żona go nie rozszyfrowała,za to syn od razu.
    Jeśli chodzi o spanie, to w dzień bywa różnie, wieczorem lekkie kolki, takie pół godzinne ale noce są ok. Je ostatnio ok północy troszeczkę a potem budzi się ok 3-4 i następnie ok 6-7 więc spoko. W dzień jest trochę kiepsko bo co mi zaśnie to się wybudza, ciągle jednak mamy problemy z ulewaniem/refluksem. Nie mogę go ani na chwilę spuścić z oka bo np idę do łazienki, wracam a on już nie śpi tylko na mnie patrzy a potem się krztusi mlekiem. Odbija ładnie kilka razy po karmieniu a jednak coś go potem męczy. Pediatra mówił że te nasze problemy mogą być przez tą przepuklinę. Czasem jest tak że słyszę że coś mu się przelewa podczas karmienia i potem płacze. Ten sam odgłos jest kiedy próbuję mu delikatnie tą przepuklinę wcisnąć jak wyskoczy. Lekarz mówił że to treść pokarmowa się przelawa. Dodatkowo myślę też że synek ma jednak refluks, ale tego mi lekarz nie potwierdził. Gdyby nie problemy trawienne to byłoby złote dziecko, a tak jeszcze trochę musimy się pomęczyć. Ciekawa jestem co wyjdzie na USG i co powie chirurg na wizycie.

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzieki dziewczyny.. ja tezteraz miala wirusa żołądkowego myslalam ze moze cos zlapala ode mnie. Nie moglam jeść za bardzo.
    A czy ktoras z was w dzien karmi piersia a na noc daje butelke? Maz mowi zeby tak zrobic ze jestesmy juz zmeczeni a tak to moze by przespala więcej w nocy. Ja sie boje ze sie przyzwyczai do butelki albo ze bedzie ja brzuch bolal po mm. Tez pytanie co robicie z pokarmem wtedy.. ściągacie?

    Jezu ufam Tobie
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann poczytaj o 3 etapie rozwoju. Jest opisane ze dzieci w tym wieku staja sie nieufne dla innych osob i czują potrzebę bliskości z rodzicami. Więcej zaczynają widziec i wiecej ogarniaja - to ich troche przeraża na początku.
    A i moze teściowa uzywa perfum ? Np na nasza malutka bardzo drażniąco to dziala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 11:12

    Jezu ufam Tobie
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka czy mozesz jeszcze raz wkleic ten link o artykule lub filmieno szczepieniach ? Nie zapisalama teraz potezebuje przeczytac. Swoja sroga przypomnijcie prosze jak szczepilyscie badz bedziexie szczepic swije maluchy?

    Jezu ufam Tobie
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose na noc daje małej butle, bo w nocy przysypiala przy piersi i co 1,5-2 h się budziła, bo głodna była. Mąż ją karmi, a ja w tym czasie ściągam pokarm laktatorem. Jak muszę wyjść, a nie mam akurat tyle pokarmu ściągniętego to podajemy jej Nan Comfort. Na szczęście po tym mleku nic się jej nie dzieje.
    W 7 tyg szczepilismy 6w1 i pneumokoki, w 10 tyg rotawirusy. Kolejną dawkę 6w1 będziemy mieli między 13 a 14 tyg, a kolejne rotawirusy 2 tyg po szczepieniach.
    Zastanawiamy się też nad meningokokami.
    Tez czytałam coś o tym 3 etapie :) teściowa się za bardzo nie perfumuje więc to chyba nie przez to :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 16:03

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A spala duzo po tym lub byla gorączka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 18:35

    Jezu ufam Tobie
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zrobilam 6w1 i sie stresuje czy dobrze i w ogole jejku no az chyba musze melise wypic..

    Jezu ufam Tobie
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spała więcej niż zwykle, trochę była marudna i czasem poplakiwala więc dałam jej coś przeciwbolowego i przeciwgoraczkowego. Na drugi dzień już było wszystko w porządku :)
    Po rotawirusach miała przez 2-3 dni luzniejsze kupki i praktycznie przy każdym karmieniu robiła.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 03:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redrose ja dzieciaki szczepilam 6w1 tylko synka infanix hexa a Pole hexacine. Bo hexy nie było w hurtowniach, producent miał wznowić produkcję po nowym roku.
    Szymek znosił super wszystkie szczepienia tylko przy ostatniej dawce trochę zagoraczkowal.i bolały go nogi po ukluciu i nie mógł stać.
    Pola znowu spala po tym szczepieniu az ja budziłam na kąpanie. A potem strasznie płakała, więc dostała przeciwbólowy syropek. Potem było już ok. I oboje pneumokoki dostali.

    Ja czasem daje małej mm na wieczór jak jest zdenerwowana i płacze i przy piersi się rzuca. Ale daje jej raz na jakiś czas. Śpi po tym tak samo jak po piersi. Akurat jak już usnie to w nocy śpi ładnie. Ja nie ściągam pokarmu. Nie chce mi się. Zresztą nie wiem czemu ale kiedyś cycek chciał minodpasc tyle było mleka i taki ciężki a laktator wydusilam kilka kropli. On w ogóle nie ciągnie. Zepsul się czy co?

    Pola ostatnio mi urządza takie jazdy wieczorem E mam dość. Od 16 już nie może usnąć i nawet wykąpana, najedzona też nie może usnąć. I ja bujam lulam i tak do 23 potrafi nie spać. Po 2 dniach takich płaczków jak usnęła o 18.30 tak obudziła się o 3 .

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 04:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbuję chłopaków przyzwyczaić do spania od 20 ale słabo to wychodzi. Zasypiają ok północy a no z Olki meczę się już 2h i macha rękami, nogami i sobie gada. Chyba skok rozwojowy bo Polo to samo ale w dzień

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka a to jak rzuca sie przy piersi to butelkę chwyta normalnie?
    A nie mialas rozkmin co do tych szczepień? Bo wiesz ludzie teraz wszyscy tak o tym gadaja i rozne opinie ze zwariowac można.

    Jezu ufam Tobie
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia Ty chyba mieszkasz w Holandii ? Jak to tam wygląda sprawa ze szczepieniami?

    Jezu ufam Tobie
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose właśnie normalnie chwyta i pije spokojnie. Tylko jak wypije to nie zasypia a dalej płacze hehe. Ale przynajmniej zje. Wczoraj zjadła butle ok 90ml mąż ja uśpił koło 21 i spala do 3. Zjadła i nie mogła usnął ale leżała w.lozeczku i tam się gapiła w sufit. Usnęła 4.30 do 7.20

    Przed szczepieniem Szymka miałam rozkminy czytałam te bzdury "świadectwa" o tym jak dzieci lały się przez ręce po szczepieniach itd. ale powiem ci że mam koleżanki co też szczepią 6w1 i każda mówiła że dzieci dobrze znosiły szczepienia tylko właśnie przy ostatniej dawce były lekkie gorączki i bolały nóżki tak jak mojego.
    Teraz przed szczepieniem pytaliśmy pediatry co poleca i mówi że te 6w1 albo hexa albo hexacine. Takie dwie wypisuje szczepionki i jest ok.
    Pewnie że jak szczepilam teraz to się bałam i obserwowałam mała. Trochę też miała spuchnięte na nodze po ukluciu ale nie wiem czy to pneumokoki w ta nogę dostała czy 6w1. Ale na drugi dzień zeszło.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka dzieki za odp :)
    A jak Pola nie spi od tej 16 to placze? Bo nasza plakala czesto ze zmeczenia i tez nie mogla spac. Teraz jak ziewa max 3 razy to juz ja zaczynamy usypiac.
    Czy pneumokoki zrobilas na jednej wizycie z 6 w 1? Po jakim czasie bylo kolejne szczepienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2019, 09:18

    Jezu ufam Tobie
‹‹ 418 419 420 421 422 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ